DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Wymiana oleju Duster 4x4

Piitubski - 2017-01-07, 18:06
Temat postu: Wymiana oleju Duster 4x4
Mam w Dusterze zamontowaną osłonę silnika z 4x4. Czy do wymiany oleju trzeba zdjąć tę osłonę (wiąże się to z odkręceniem sporej ilości śrub)?
Dar1962 - 2017-01-07, 18:26

Da się to zrobić przez otwór inspekcyjny umieszony bezpośrednio pod korkiem (potrzebny dłuższy klucz) ale warto mimo wszystko raz do roku odkręcić te 8 śrub mocujących osłonę, bo długo nie ruszane mają tendencję do urywania się. A tak jest okazja do ich konserwacji porządnym smarem stałym i obejrzenia spodu silnika oraz misy olejowej, których normalnie nie widać. Można sprawdzić czy się nie pocą i czy coś nie cieknie. Zabieg demontażu-montażu płyty nie jest ani skomplikowany ani nie trwa długo
kali - 2017-01-07, 18:55

Odsysarką też da radę.
Piitubski - 2017-01-07, 20:16

A jak to robią w ASO na przeglądach?
kali - 2017-01-07, 20:18

Czym mają tym robią.
Fruxo - 2017-01-07, 23:26

stalowa płyta to gwarantowana odsysarka
Piitubski - 2017-01-08, 13:39

No, ale przecież trzeba odkręcić i wymienić filtr oleju i coś pewnie wtedy wycieknie.
kali - 2017-01-08, 14:16

Czyściwo mają więc nie problem wytrzeć i myjką można chlapnąć.
Dar1962 - 2017-01-09, 13:48

Piitubski napisał/a:
A jak to robią w ASO na przeglądach?

w Lublinie odkręcali płytę - z powodu o którym wspomniałem wyżej i dla wygody dostępu. Możliwe również,żeby wydłużyć czas operacji. Jeśli nie jest odkręcona a zlewanie będzie tradycyjne przez korek,najpierw poleje się na nią nieco oleju przy usuwaniu korka, a potem kolejna porcja przy demontażu filtra. Od dołu do niego dostęp jest podobno lepszy niż z góry.W rezultacie rozlany na wewnętrznej powierzchni płyty i stopniowo z niej kapiący olej wkurza i wprowadza niepewność, bo nie wiesz czy przypadkiem coś nie przecieka po wymianie, np przy źle dokręconym filtrze. Żeby się upewnić nie pozostaje nic innego jak jej demontaż. Więc po co robić to 2x?

byłem 2 lata temu świadkiem, jak mechanik mocując się od góry ze zbyt mocno przykręconym filtrem oleju w silniku K4M ramieniem klucza ułamał jeden z wtryskiwaczy na listwie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group