DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Wyświetlanie okładek albumów w MNE.

ArcadioSF - 2017-01-12, 14:04
Temat postu: Wyświetlanie okładek albumów w MNE.
Czy ktoś wie jak zmusić MNE do wyświetlania okładek albumów podczas odtwarzania mp3?

Z tego co wyczytałem na brytyjskim forum Dacii to MNE wyświetla okładki albumów, które znajdują się wewnątrz plików mp3.
Wszystkie moje pliki mp3 tak mają (specjalnie dodatkowo sprawdzałem aplikacją mp3tag), a mimo tego okładki nie są wyświetlane. :-(

mbar - 2017-01-12, 14:09

Są różne wersje tagów ID3, pytanie, która z nich jest obsługiwana przez MNE.
https://en.wikipedia.org/wiki/ID3

jas_pik - 2017-01-12, 15:39

Jeśli zrobisz to programem z linka to będzie widoczne dla MN
http://www.commentcamarch...34055098-mp3tag
Nie podpowiem bo nie używam , wolę słuchać radia
Format nie moze być większy niż 500x500
Inny program to MP3TagEditor
Oraz coś takiego : http://www.creevity.com/

eplus - 2017-01-12, 15:56

czy MNE potrafi przyszywać guziki :?: :lol: :mrgreen:
jas_pik - 2017-01-12, 16:05

Chyba jeszcze nie , ciąży tez nie usuwa bo to nielegalne ale podpowiada jak się krawaty wiąże .
( W formacie mp3 oczywiście - ale sam poszukaj pliku mp3)

ArcadioSF - 2017-01-12, 18:44

OK. Dzięki za podpowiedzi.

Przypadkowo sam rozwiązałem problem. Okładki do moich mp3 automatycznie wrzuca Sony Media Go, z którego na co dzień korzystam. Te okładki widzi też mp3tag, natomiast nie widzi ich MNE.

Podczas przerzucania muzyki na pendrive'a okazało się, że w dwóch albumach nie mam grafik więc uzupełniłem te utwory, ale nie za pomocą Sony Media Go tylko za pomocą mp3tag i w tych albumach MNE wyświetla grafikę.

Więc istotne jest jaką aplikacją edytuje się tagi w utworach.


Sprostowanie:
Sony Media Go przy wrzucaniu grafiki do utworu ustawia typ okładki jako "Other", a MNE szuka grafiki z ustawionym typem okładki "Front Cover".
Teraz zmieniam we wszystkich albumach na pendive typ okładki na "Front Cover" i jutro zobaczę efekty. Wynikami nieomieszkam się podzielić.

Jozek957 - 2018-02-17, 12:36

Ponieważ nie lubię jak podczas słuchania z USB prywatnej biblioteki mp3 wyświetlają mi się jakieś dziwne napisy i brakuje zdjęć (na dole z lewej strony playera) zrobiłem wreszcie z tym porządek. Dla chętnych, którzy mają trochę czasu, bo wymaga to trochę zabawy, opiszę co mają zrobić. Przede wszystkim pobrać darmowy program mp3tag (dostępny na stronie: http://www.programosy.pl/...portable.html). Proponuje pobrać wersję portable bo po rozpakowaniu nie trzeba jej instalować na komputerze. Po pobraniu i rozpakowaniu otwieramy folder programu i uruchamiamy plik Mp3tag.exe. Następnie zmieniamy język (na polski) klikając kolejno na zakładki Tools > Options > Language > Polish. Klikamy OK i program uruchomi się ponownie w tym języku. Następnie klikamy na zakładki Plik > Zmień katalog i podajemy ścieżkę dostępu do folderu , gdzie mamy zapisane na komputerze nasze pliki mp3. Po wybraniu naszego folderu w programie pojawi się wykaz naszych utworów. Podświetlamy interesuj nas utwór i zaczynamy zabawę. Każde najechanie na dany typ (filmname, title, artist, itp.) powoduje podświetlenie wpisu a kliknięcie lewym przyciskiem myszy umożliwia zmianę wpisu. To samo dotyczy okienka zdjęcia (lewy róg na dole programu). Po kliknięciu okienka, tym razem prawym przyciskiem myszy, pojawiają się różne opcje. Tak naprawdę interesują nas trzy opcje: dodaj okładkę, usuń okładkę oraz najważniejsza ustaw typ okładki (musi być ustawiona na Front Cover). Jako okładkę możemy dodać dowolny plik jpg, ściągnięty np. z Internetu, (aż tak ważne nie są wymiary obrazka – jak wybierałem nieco lepszą jakość aby było widać zapisy na obrazku, ale to zwiększa wielkość pliku mp3). Aby zatwierdzić zmiany klikamy na zakładkę Plik i potem Zapisz załącznik. Jaka zmiana co powoduje przedstawia zdjęcie (pokazuje co ja zmieniałem). Tak poprawione pliki ładujemy na pamięć Flash i odtwarzamy w USB Navii. Ps. Wszystkie prezentowane pliki mp3 dostępne na Youtube (ale trzeba zrobić konwersję) Miłej zabawy.
Adamerio - 2018-02-17, 21:46

Również używam owego programu :) Dodam że przy ustawianiu tytułów/wykonawcy można wprowadzić znaki specjalne na które nie pozwala Windows :)

Skatalogowałem tak już ponad 12gb muzyki, u siebie używam wszystkich okładek - 500x500px
Jedynym minusem przy tak dużej liczbie pojedynczych utworów jest brak możliwości scrollowania listy lub wyszukania danego utworu.

Dymek - 2018-02-26, 13:21

Jozek957 napisał/a:
Podświetlamy interesuj nas utwór i zaczynamy zabawę.

Dodam tylko, że zaznaczając wiele plików (utworów) istnieje możliwość grupowej edycji okładek, albumów, wykonawcy itd. Żeby nie było, że z każdym plikiem trzeba bawić się osobno.

Przy okazji wyświetlania tytułów- dziwi mnie fakt, że tak poważna maszynka jak MediaNav nie jest w stanie wyświetlać pełnych tytułów utworów i nazw plików MP3, gdy są długie- metodą przewijania tytułu. Robią to nawet na jednowierszowym wyświetlaczu, niektóre tanie radyjka za kilkadziesiąt złotych. Zresztą to samo dotyczy wyświetlania wiadomości INFO ze stacji radiowych pobieranych z RDS- w rezultacie znika cały sens wyświetlania tych tekstów jeżeli są urwane w połowie i niewiele wynika z tej treści :roll:

Krystian67 - 2018-02-26, 17:41

Czy da się za jednym razem zapisać obrazek do całej składanki w katalogu. Bo rozumię ze sie da. Proszę o podpowiedz. Mp3tag .oczywiscie
Dymek - 2018-02-26, 22:32

Oczywiście- ten sam obrazek dla wszystkich zaznaczonych plików.
Krystian67 - 2018-02-27, 15:20

W takim razie łopatologicznie proszę /jesli można / jaki ruch wykonać żeby to zapisac . Z góry dzięki za podpowiedż.
Jozek957 - 2018-02-27, 18:39

Otwierasz w programie folder z przygotowanymi utworami. Trzymając przycisk Ctrl na klawiaturze PC klikasz lewym przyciskiem myszki na kolejne utwory, które mają mieć tą samą okładkę (zmienią kolor na niebieski). Puszczasz klawisz Ctrl i najeżdżasz w programie na ramkę obrazka. Klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz opcje dodaj okładkę. Wybierasz ściągnięty obrazek (podwójne kliknięcie lewym przyciskiem myszki) i potem w lewym górnym rogu zakładkę Plik. Wybierasz opcję zapisz znacznik. I to wsio - prościej się nie da.
Krystian67 - 2018-02-27, 20:24

Ok. Tytułem wytłumaczenia siebie. Poruszam sie w innych zaawansowanych programach ale w więszosci muzycznych. Ale te najprosciejsze mnie czasem zabijaja. Dzięki serdeczne za pomoc.
Adamerio - 2018-03-02, 21:03

Czy w mp3tag jest opcja zaznaczenia wszystkich utworów i ustawienia im danej, stałej głośności?
Może zna ktoś taki program jeśli powyższy tego nie oferuje?

Aktualnie podczas losowego odtwarzania muszę co któryś utwór pogłaśniać lub ściszać bo gra albo za cicho albo za głośno w stosunku do pozostałych..

Krystian67 - 2018-03-03, 10:38

Mp3gain. Prosry. ale tylko mp3 widzi. Osobno i cale foldery.
Kauris - 2018-11-11, 13:29

mbar napisał/a:
Są różne wersje tagów ID3, pytanie, która z nich jest obsługiwana przez MNE.
https://en.wikipedia.org/wiki/ID3

Taką ciekawostkę dziś zauważyłem - może się przyda komuś:
MNEvo (chyba 6.0.4) nie widzi mi okładki z tagami opisanymi w programie mp3tag jako ID3v2.4 (ID3v2.4), którą to widziałem na MN1 (chyba 4.0.6). Widzi przy tagach opisanych jako ID3v2.3 (ID3v1 ID3v2.3). Nie znam się na tym zupełnie, więc może i jakieś inne przyczyny są...

edit
Samo ID3v2.3 też MNE nie widzi... Może więc musi być zgodne z ID3v1

Krystian67 - 2018-11-11, 14:39

Najnowsza wersja programu powinna zawsze powielac starsze. I wszystko powinno dzialac. Wazna jest rozdzielczosc. Ale bywa ze plik jest kodowany. Zmian mozna dokonac za pomoca innych programow do zapisu audio. Osobiscie na takie natrafiam.
d3mol3k - 2018-11-11, 19:09

Potwierdzam - sam korzystam z programu Mp3tag i kiedy przechodzę do danego utworu w oknie właściwości widze okładkę utworu o ile taka jest spakowana w danych. Ale właśnie tych widocznych okładem nie widać w radyjku. Wystarczy tylko wypakowąć okładkę i ponownie ją dodać do informacji o utworze i ta właśnie okładka kiedy trafi do folderu z okładkami jest widoczna na ekranie Media Nav.
Kauris - 2018-11-12, 00:03

Krystian67 napisał/a:
Najnowsza wersja programu powinna zawsze powielac starsze
Tak. A jak nie miał to dopisał. To były pliki które pierwszy raz widziały się z mp3tagiem i może się źle wyraziłem - pisałem o ich stanie "na wejsciu" do programu.
Krystian67 - 2018-11-12, 07:08

Jesli ktos bedzie szukal obrazkow 500x500 moge przeslac na pv. Troche juz tego jest.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group