DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Portal - SL OUTDOOR, duster z EDC

Dominus - 2017-01-29, 17:09
Temat postu: SL OUTDOOR, duster z EDC
W gamie Dacii pojawiła się seria limitowana OUTDOOR, a wraz z nią debiutuje w Dusterze dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna EDC.

Inne zmiany to m.in. kolor lakieru szary iceland, kierownica znana z fazy II Loganów 2/MCV2 i Sanderek oraz nowe wzory felg i tapicerki foteli.

Przykładowe ceny dusterów:

SL OUTDOOR SCe 115 S&S 58 200 ZŁ
SL OUTDOOR SCe 115 S&S 4WD 65 700 ZŁ
SL OUTDOOR TCe 125 S&S 65 200 ZŁ
SL OUTDOOR TCe 125 S&S 4WD 72 700 ZŁ
SL OUTDOOR 1.5 dCi 110 S&S 69 200 ZŁ
SL OUTDOOR 1.5 dCi 110 S&S 4WD 76 700 ZŁ
SL OUTDOOR 1.5 dCi 110 S&S EDC 73 700 ZŁ

maciek - 2017-01-29, 17:52

cena EDC rozsądna

felgi wyglądają na 17 cali?


Cav - 2017-01-29, 18:03
Temat postu: Re: Duster SL OUTDOOR Nowa wersja , dostępne EDC
Dominus napisał/a:
Inne zmiany to m.in. kolor lakieru szary iceland, kierownica znana z fazy II Loganów 2/MCV2 i Sanderek oraz nowe wzory felg i tapicerki foteli.


To źle wróży, bo zmiany modelowe teraz mogą oznaczać, że nowego Dustera nie będzie w sprzedaży w tym roku.

Kubuch - 2017-01-29, 19:31

Zniknął za to Prestige.
W opisie Outdoora jest, że felgi 16 cali.
Nowym kolorem jest też chyba brązowy vision?

Coś nie teges ten konfigurator - Open ma w standardzie tempomat a nie da się dokupić alufelg.

Dominus - 2017-01-29, 20:32

Brazowy vision byl juz dostepny z Black shadow
dorpa - 2017-01-30, 23:28

Felgi to 16''
Generalnie w sobotę byłem w salonie w sprawie zakupu Lodgy, wiem że to temat dotyczący Dustera, ale raczej są to elementy wspólne. To fragment maila, jaki dostałem od przedstawiciela Dacii

Cytat:
"Dowiedziałam się że jest nowy poziom wyposażenia Seria Limitowana Outdoor zbudowana na wersji Stepway zastępuje w gamie zarówno poziom Stepway Laureate, jak i poziom Prestige. Dlatego nie mogłam modyfikować dla Państwa samochodu.

Dodatkowe elementy wyposażenia w stosunku do poziomu Laureate to m.in. skórzana kierownica, czujniki parkowania z tyłu, Media NavEvolution, nowy wzór obręczy kół Flexwheel 16” oraz elementy stylistyczne typowe dla wersji Stepway.

Wersja Outdoor dostępna będzie również z nowym kolorem nadwozia – Szarym Iceland

Nie mam możliwości jeszcze robienia ofert, ani nie mam cen ale myślę że w środę już powinnam coś wiedzieć. Będę się z Państwem kontaktować. "

Kubuch - 2017-02-02, 08:48

Cytat:
Coś nie teges ten konfigurator - Open ma w standardzie tempomat a nie da się dokupić alufelg.


Tak jak myślałem - konfigurator nie działa, pojawia się komunikat strona w trakcie aktualizacji.

piku - 2017-02-05, 12:13
Temat postu: Re: Duster SL OUTDOOR Nowa wersja , dostępne EDC
Hmm, kilka dni temu pobrałem cennik i nie w nim tej wersji, a dziś strona z konfiguratorem jest w trakcie aktualizacji... O ciekawostkach z tego cennika napisałem post pod tematem "cenniki". Przytoczone powyżej ceny potwierdzają, że napęd 4x4 - 7,5 tys. zł - jest teraz tańszy niż w czasie, gdy ja kupowałem auto, natomiast za silnik diesla trzeba dopłacić duuużo więcej - 11 tys. zł. Natomiast w Nazaruk Serwis kilka dni temu widziałem już Sandero i Logany z nową kierownicą (i klaksonem w normalnym miejscu), ale Dustery mieli tylko ze starą kierownicą. Ciekawe jestem wersji Sl outdoor.
maciek - 2017-02-05, 18:51

^^ wszystkie Dustery będą miały nową kierownicę, oficjalnie zaprezentują to za miesiąc w Genewie.

W Carrerze też są nowe
https://www.otomoto.pl/of...html#836727d5ad

piku - 2017-02-05, 21:08

maciek napisał/a:
^^ wszystkie Dustery będą miały nową kierownicę,


No tak, ale Kolega Dominus powyżej napisał, że już to pokazywali na stronie dacia.pl jako możliwość w konfiguratorze... Rozumiem, że w Genewie to mogą nawet pokazać nowy model - przecież mówiło się o tym...

maciek - 2017-02-07, 21:01

Pamiętajcie, że dla marketingu każda zmiana w samochodzie to Nowy Model, dla kupujących to oczywiście lifting. Jak już gdzieś pisałem nowy model Dustera najprędzej w 2018 roku.
piku - 2017-02-07, 21:46

maciek napisał/a:
nowy model Dustera najprędzej w 2018 roku.


Masz na myśli sprzedaż czy pierwszą prezentację? Zdawało mi się, że mówiło się o prezentacji w tym roku. Zastanawiam się czy zmieniać auto wkrótce, czy czekać na nowy model - ten NAPRAWDĘ nowy.

Cav - 2017-02-07, 22:31

piku napisał/a:
maciek napisał/a:
nowy model Dustera najprędzej w 2018 roku.


Masz na myśli sprzedaż czy pierwszą prezentację? Zdawało mi się, że mówiło się o prezentacji w tym roku. Zastanawiam się czy zmieniać auto wkrótce, czy czekać na nowy model - ten NAPRAWDĘ nowy.


Też się zastanawiam.
Ale jak ma być za rok, to chyba nie będę czekał.
Żeby chociaż pokazali jak będzie wyglądał, to bym wiedział czy warto.

piku - 2017-02-08, 00:20

[quote="Cav"]
piku napisał/a:
maciek napisał/a:
nowy model Dustera najprędzej w 2018 roku.
Żeby chociaż pokazali jak będzie wyglądał, to bym wiedział czy warto.


Dla mnie wygląd też jest ważny - liczę na brak, zdejmowalne lub mniejsze relingi i bardziej aerodynamiczna sylwetkę, ale przede wszystkim na nową deskę rozdzielczą (obecnej nie lubię po prostu), nowe nawiewy (w Loganie już są), na nową kierownicę, półeczki jak w Dusterze II, dobre fotele, możliwość włożenia głośników 160 mm ni że będzie można używać płyt CD przy MediaNav. Liczę, że zostanie wysokie zawieszenie i możliwości terenowe Dustera i koła 16" z dużymi oponami.

maciek - 2017-02-10, 18:00

Na targach w Genewie będą dwie premiery
ASX nowej generacji (płyta CDsuv od Renualt)
i Qashqai lifting,
Dacia mało zauważalny lifting Dustera, Lodgy i Dokkera

Cav - 2017-02-10, 19:06

maciek napisał/a:
Na targach w Genewie będą dwie premiery
ASX nowej generacji (płyta CDsuv od Renualt)
i Qashqai lifting,
Dacia mało zauważalny lifting Dustera, Lodgy i Dokkera


No i to by było na tyle.
Wpłaciłem zaliczkę na 3008.

jas_pik - 2017-02-10, 20:02

Cav napisał/a:
No i to by było na tyle.
Wpłaciłem zaliczkę na 3008.

Trzycylindrowy PureTech?
Będziesz tęsknił za zdolnościami terenowymi Dustera

Cav - 2017-02-10, 21:23

jas_pik napisał/a:
Cav napisał/a:
No i to by było na tyle.
Wpłaciłem zaliczkę na 3008.

Trzycylindrowy PureTech?


Tak, 1.2
jas_pik napisał/a:


Będziesz tęsknił za zdolnościami terenowymi Dustera


Wiem.
Ale co zrobić, jak nie ma opcji 4x4.
Za to na asfalcie powinno być o wiele lepiej.

No i zawsze mogę Dustera sobie zostawić, bo to ma być długoterminowy wynajem Pug-a. ;-)

jas_pik - 2017-02-10, 21:38

To lepiej było brać wspomnianego ASX-a bo to teraz brat bliźniak nowego Dustera, co prawda droższy bo w rodzinie trzeba Mitsu trochę wyżej uplasować niż Dacię.
To się zaczną nowe porządki w rodzinie samochodów Reanult.
Ja teraz chciałem zakupić Peugeota iON ( czyli jednego z trojaczków Mitsu) ale po analizie wychodzi mi że lepiej chyba Renault ZOE.

Cav - 2017-02-10, 22:53

jas_pik napisał/a:
To lepiej było brać wspomnianego ASX-a


Tym razem wybrałem auto które po prostu mi przypasiło stylistycznie w 100%.
Wiem że nie jest warte kasy, którą kosztuje, oraz że w terenie nie pojeździ za bardzo, bo mimo że ma prześwit większy od Dustera, to jednak kąty nie te, no i Grip napędu 4x4 nie zastąpi.

Trzeba będzie sobie na kilka lat odpuścić wypady w teren.

Ale za to to, jak się ten silnik zbiera, to jest coś zadziwiającego przy takiej pojemności.
V-max wyższy o 20 km/h od Dustera, obiecuje nie tylko lepszą jazdę na trasie, ale i niższe zużycie paliwa w tych warunkach.
Na wakacje będzie jak znalazł, bo trzeba trochę km zrobić po Niemczech zanim wprowadzą opłaty na autobahn'ach.

funyo - 2017-02-12, 12:04

Cav napisał/a:


...Ale za to to, jak się ten silnik zbiera, to jest coś zadziwiającego przy takiej pojemności...

1.6 THP zbiera się jeszcze lepiej, nie rozważałeś?

Cav - 2017-02-12, 12:19

funyo napisał/a:
Cav napisał/a:


...Ale za to to, jak się ten silnik zbiera, to jest coś zadziwiającego przy takiej pojemności...

1.6 THP zbiera się jeszcze lepiej, nie rozważałeś?


Nie.
Nie potrzebuję bogowie wiedzą czego w suvie, nie do tego takie auto służy.
Osiągi 1.2 mi wystarczają, a jest szansa że będzie mniej palił.

Zresztą thp słynie z awaryjności (np. słynne łańcuchy rozrządu rozciągające się po 50 kkm) - a to ostatnie czego potrzebuję po Dacii.

piku - 2017-02-12, 20:38

A Dustera SL OUTDOOR wciąż nie ma w konfiguratorze (a może tylko u mnie pokazuje się napis, że strona w aktualizacja, zapraszamy ponownie w późniejszym terminie?)...
tomtom - 2017-02-12, 21:03

Drugi tydzień się aktualizuje, acz zamówić można.
ken-wawa - 2017-02-15, 23:18

Cytat:

Nie mam możliwości jeszcze robienia ofert, ani nie mam cen ale myślę że w środę już powinnam coś wiedzieć. Będę się z Państwem kontaktować. "


Nie jestem językoznawcą i generalnie nie przywiozuję zbyt dużej wagi do języka, ale taki sposób pisania wyjątkowo mnie razi. Szczególnie, że sprzedawca powinien zachęcać klienta do zakupu.

ken-wawa - 2017-02-15, 23:21

maciek napisał/a:

ASX nowej generacji (płyta CDsuv od Renualt)


ASX z Renault, aż strach się bać. Oby nie skończyło się jak w Suzuki Grand Vitarze z francuskimi Dieslami.

ken-wawa - 2017-02-15, 23:23

piku napisał/a:

Dla mnie wygląd też jest ważny - liczę na brak, zdejmowalne lub mniejsze relingi i bardziej aerodynamiczna sylwetkę, ale przede wszystkim na nową deskę rozdzielczą (obecnej nie lubię po prostu), nowe nawiewy (w Loganie już są), na nową kierownicę, półeczki jak w Dusterze II, dobre fotele, możliwość włożenia głośników 160 mm ni że będzie można używać płyt CD przy MediaNav. Liczę, że zostanie wysokie zawieszenie i możliwości terenowe Dustera i koła 16" z dużymi oponami.


A mnie te fajne, duże relingi bardzo się podobają. Przypominają, że Duster to męski samochód dla twardzieli. :P Zostawiłbym też koła 16'stki, bo moda na duże średnice felg i "cieńkie" opony zupełnie mi się nie podoba. I może Duster wreszcie dorobi się automatycznej klimatyzacji w droższych wersjach.

Dominus - 2017-02-19, 16:21

Właśnie działa konfigurator dla Duster'a na dacia.pl

Z strony dacia.pl można również dowiedzieć się o całeś serii Outdoor.
Oprócz Dustera, Sandero Stepway, Lodgy , Dokker.
Widać również dla 2 ostatnich nowe grille (tak jak w Sandero)

dorpa - 2017-02-19, 17:55

Szkoda, iż nie ma szczegółów dotyczących konfiguracji Lodgy, tj gama silników oraz cena ;)
Kubuch - 2017-02-19, 21:58

Nie wiem kto to opracował ale Outdoor 1,6 SCe 2WD jest droższy od niedostępnego już Urban Explorera o 2890 zł i od Black Schadow o 1540 zł. 1540 zł za pomarańczowe nici i obramowania nawiewów? Ja dziękuję ;)
piku - 2017-02-20, 20:01

W wersjach benzynowych 4x4 dopłata do wersji SL Outdoor (w stosunku do laureata) wynosi 7,3 tys. zł. Całkiem drogo to kosztuje! Do tego zwykle trzeba dołożyć 2 tys, za kolor i 400 zł za koło zapasowe. W sumie 1,6 sce 115 KM będzie kosztował 68100, a 1,2 tce 125 KM - 75100.
Co zyskujemy w SL Out w stosunku do Laureate? Nawigacja, alusy, elektryczne szyby tylne, charakterystyczna tapicerka, przyciemniane tylne szyby, wspomaganie parkowania tył, ozdobna końcówka rury wyd., kolor relingów, pakiety look i off road.

Dominus - 2017-02-26, 09:44

Real foto wersji OUTDOOR

https://www.otomoto.pl/of...html#xtor=SEC-8


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group