DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Skargi i wnioski.

nuneczek23 - 2017-02-09, 09:34
Temat postu: Skargi i wnioski.
Mam pytanie do MODERATORÓW. Gdzie sie można poskarzyć na potencjalnych nieuczciwych klubowiczów. Mam na myśli transakcje nie do końca sfinalizowane.
Marek1603 - 2017-02-09, 11:57

Nie ma takiego miejsca, więc można tutaj.
Albo jeżeli jeżeli dotyczy transakcji to w GIEŁDA, Inne.

leo - 2017-02-20, 22:14

Zgodnie z tytułem wątku - wnoszę skargę na utratę wiary w ludzi. :mrgreen:
Marku: nie pierwszy to raz (i nie ostatni) na forach, gdy brak wyobraźni u osoby funkcyjnej w połączeniu z błędnym zafiksowaniem się i czytaniem bez zrozumienia skutkuje blokowaniem wątków, brak argumentów - odpowiadaniem bez związku z tematem, a brak zdolności do autorefleksji - ostatecznym kasowaniem wątków.
Przypomnę tylko o obowiązujących zasadach na forum. ;-) http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556
Zasady złamane nie były (na co wskazywałem w wywalonych wątkach), ale nie byłeś w stanie zająć stanowiska, więc zakończyłeś kulturalnie prowadzony spór (który MSZ sam bezsensownie zainicjowałeś) najgorzej, jak tylko mogłeś - Twoja sprawa. Weź tylko pod uwagę, że uprawianie cenzury w takim stylu nie pasuje nijak do dzisiejszych czasów. I śmiem twierdzić, że zachowałeś się nieregulaminowo (chociażby z powodu braku regulaminu), a swoim postępowaniem zrażasz niejednego usera do siebie i do forum, bo w końcu jesteś jego "twarzą".
Skarga już była, więc jeszcze wniosek : wnioskuję o odrobinę dystansu do siebie i otaczającego Cię świata. Bardzo chciałbym, abyś od dziś siadał do forum w same swoje dobre dni.
Pozdrawiam i życzę zdrowia... ;-)
(Chyba możesz skasować, na sensowną rozmowę nie ma nadziei, a ja jakoś nauczę się z tym żyć. :-> )

jas_pik - 2017-02-20, 22:56

@leo Pamiętaj o
Cytat:
1. Moderator ma zawsze rację.
2. Jeżeli nie ma racji, patrz punkt pierwszy :))))).


leo - 2017-02-21, 02:44

jas_pik napisał/a:
@leo Pamiętaj o
1. Moderator ma zawsze rację.
2. Jeżeli nie ma racji, patrz punkt pierwszy :))))).


Ależ oczywiście - racja. A tym bardziej racja, jeśli się na nią ma jakiekolwiek argumenty.
Zauważ, że np. Laisar nie "przychrzani" się bez powodu. A jak już się odezwie lub zadziała, potrafi ZAWSZE krótko uzasadnić swoją rację (z którą zwykle trudno się nie zgodzić); potrafi też ZAWSZE odpowiedzieć z sensem, a nawet czasem dać się przekonać. Z takim Modem to nawet pospierać się fajnie. :-P
W tym przypadku nawet sensownej odpowiedzi na temat nie było. Było tak, jak napisałem wyżej. I przyznam z przykrością, że kol. Marek, choć świetny "daciodłubacz" (należy Mu przyznać), to na odcinku moderatorki rozczarował mnie zupełnie. Przypomniał mi początki forum AK :mrgreen: - tam kiedyś panowie M też mieli jedyny argument w postaci kłódki (na szczęście teraz, po latach, wraz ze zmianą M sytuacja znormalniała - bo obecni mają predyspozycje). Dejavu... :mrgreen:

jas_pik napisał/a:

Obrazek

Ale tu nie trafiłeś - zajrzyj do Waszego administracyjnego "Kosza", do wywalonych wątków, sam się przekonasz, że mimo zasłaniania się Adminem :roll: (znaczy odsyłaniem mnie do niego :lol: ), zadeklarowałem brak zamiaru robienia dymu (bo po co mu d..ę zawracać)... :mrgreen:
Przepraszam Cię, ale nie będę ciągnął tego tematu dłużej. Myślę, że rozumiesz i nic przeciwko nie masz. Pozdrawiam!

PS. Soracz za te edycje, ale to cytowanie rodem z zeszłego wieku... :evil:

Marek1603 - 2017-02-21, 06:10

Kolego Leo, zarejestrowałeś się 06.03.2010 więc powinieneś dokładnie wiedzieć dlaczego polityka zastała "zakazana na forum". Również m.in. kolega Krakry. Dobre rady nie mają tutaj nic do gadania. I możesz sobie poczytać sensowne wypowiedzi Laisara poniżej, których próbuję pilnować.
Byłem cierpliwy (dałem szansę), a tematy pokasowałem po trzeciej próbie kontynuowania tematu przez kolegę Mojo.

Dla przypomnienia .
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3926
Oraz ankieta.
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7464

26% na TAK i 73% na NIE, mówi samo za siebie.

route2000 - 2017-02-21, 08:08

Kolego Marku, chyba się daty pomyliły..? 06.03.2017? Leo jest tu już od 7 lat. ;-)
Marek1603 - 2017-02-21, 09:29

route2000 napisał/a:
Kolego Marku, chyba się daty pomyliły..? 06.03.2017? Leo jest tu już od 7 lat. ;-)


Tak, tak poprawiłem. Dzięki.

eplus - 2017-02-21, 11:18

Hahaha na Autokąciku mam banana od dwunastu lat! Coś tam strasznie jechali na księży czy pielgrzymki, a mod główny dodatkowo na śp. Kaczora jak jeszcze żył oczywiście i raz napisałem w krótkich żołnierskich słowach co o tym myślę no i ban tygodniowy hahaha! Jeszcze raz się zarejestrowałem tam, żeby się hucznie pożegnać hahahaha i to było na tyle :!:

A jest nas wielu na elektrodzie, tam praktycznie można pisać tylko o ortografii albo o pogodzie. Modowie poprawią każdą literówkę albo przecinek w złym miejscu, natomiast merytorycznie są ciency, więc się nie udzielają - mądre i pomocne posty lecą do kosza, bo ktoś nie dał kropki na końcu. A flaki młócić można w nieskończoność, byle gramatycznie i ortograficznie.
:-D

Fruxo - 2017-02-21, 14:08

znowu ten z nadmiarem wolnego czasu
mojo - 2017-02-21, 14:43

Marek1603 napisał/a:
tematy pokasowałem po trzeciej próbie kontynuowania tematu przez kolegę Mojo.


To o mnie (nie chwaląc się) :mrgreen:

Nie siedzę w niczyjej głowie ale właśnie to kasowanie wyszło strasznie politycznie mimo iż rzeczywiście mogło być niezamierzone. Wyszło jakby ktoś popierał pewne ugrupowanie któremu ciągle albo samochody się rozbijają albo samoloty spadają.

Dyskusja o wypadku w Oświęcimiu uważam była merytoryczna. Interpretacja przepisów o pojazdach uprzywilejowanych jest w różnych przypadkach diametralnie różna, raz się karze kierowcę karetki raz za to samo uznaje za bohatera kierowcę bor. To może spotkać każdego z nas bo nie zauważymy w porę że coś na błyskach wali jak przecinak choć nie powinno zgodnie z przepisami , a może powinno, hmmmm ..... i chyba o tym była dyskusja.

Na wielu forach jest tzw "hydepark" lub właśnie "inne" i tam moderatorzy rzadko wkraczają do akcji.

Na wielu forach jest tzw "hydepark" lub "inne" i tam moderatorzy rzadko wkraczają do akcji.
Że ludzie zbierają, wpłacają ....... no cóż widać ktoś jeszcze uważa że wszyscy są równi a nie wybrańcy mogą się bawić w gta a już taki mojo nie :-(

Jeżeli wyciąć wszystko co "polityczne" to trzeba uczciwie kasować tematy o:
- normach spalin
- dpf czy adblue
- akcyzie na auta czy paliwa
itd, itd - polityka w naszym systemie jest wszechobecna bo odbiera wszystko i daje wszystko.

damiaszek - 2017-02-21, 15:04

Uważaj, bo zaraz będą skargi i ten temat też popłynie ;-) .
jan ostrzyca - 2017-02-21, 15:09

mojo napisał/a:
Wyszło jakby ktoś popierał pewne ugrupowanie

Nie pierwszy raz...

gregorisan - 2017-02-21, 15:15

To może warto przeprowadzić nową ankietę :?:
Od tamtego czasu minęło już 5 lat - przez ten czas wiele się zmieniło, jest wielu nowych użytkowników DKP.
Bo jednak takie zamykanie wątków jak widać nikomu nie służy. A wystarczy własnie wydzielić odpowiednie miejsce na forum i niech ludzie sobie dyskutują.

damiaszek - 2017-02-21, 15:37

Już kiedyś proponowałm, aby uaktualnic ankietę - ale bez większego odzewu.
Marek1603 - 2017-02-21, 15:56

mojo napisał/a:

Na wielu forach jest tzw "hydepark" lub właśnie "inne" i tam moderatorzy rzadko wkraczają do akcji.



No właśnie nie wkraczaliśmy, a taką decyzję podęli użytkownicy w głosowaniu i jej tylko pilnujemy. Przeczytaj nawet ostatnie posty Laisara.
Odsyłam do linków wyżej.
Proponowałem sporządzenie ankiety to otrzymałem odpowiedź (w skrócie) "nie chce mi się".
Za to była próba powielania tematu kolejnymi i ciągnięcia do znudzenia.

eplus - 2017-02-21, 16:05

Fruxo napisał/a:
znowu ten z nadmiarem wolnego czasu

Znowu ten, co nie zdąży postawić kropki.

mojo - 2017-02-21, 16:23

Marek1603 napisał/a:
mojo napisał/a:

Na wielu forach jest tzw "hydepark" lub właśnie "inne" i tam moderatorzy rzadko wkraczają do akcji.



No właśnie nie wkraczaliśmy, a taką decyzję podęli użytkownicy w głosowaniu i jej tylko pilnujemy.


Czego pilnujecie? Jakby ktoś zwolenników pis wyzywał od chu@##$$$ albo po od skur!@@$%% to ja rozumiem ale w tych wątkach, które zostały skasowane?????
Jakaś Beatka jedzie do domu, uzurpuje sobie prawo do jazdy jako ekipa uprzywilejowana, taranuje chłopaka a później co gorsza drzewo i to jest polityczne????
No sorry to jest bezczelność i dlatego ludzie się zrzucają na to nowe auto dla chłopaka.
Ale dalej ok tylko w tych wątkach nie było nic politycznego, była ocena. Polityczne jest to że się to kasuje.

48piotr - 2017-02-21, 16:33

mojo napisał/a:
Jakaś Beatka

Pasałeś z Nią gęsi?
:evil:

eplus - 2017-02-21, 16:39

Jak nieraz widzę w TV gostków, którzy w kupie wrzeszcżą "Wynocha z wojewodą, nie trzeba nam tu oszusta (łapówkarza, kłamcy...), to wyobrażam ich sobie twarzą w twarz z urzędnikiem, jak mną czapkę w dłoniach i mówią "Eeee... noo... ten tego... Panie Wojewodo... my tu w sprawie...
:lol: :lol:

mojo - 2017-02-21, 16:41

48piotr napisał/a:
mojo napisał/a:
Jakaś Beatka

Pasałeś z Nią gęsi?
:evil:


Całe szczęście NIE, natomiast nikt na nią nie głosował nawet Ty, została namaszczona o ile to rozumiesz. Dla mnie ktoś kto nie jest wybrany w demokracji ale jest namaszczony przez prezesa jest Beatką. System trzeba zmienić o ile rozumiesz co piszę.

jas_pik - 2017-02-21, 16:42

mojo napisał/a:
taranuje chłopaka

Byłeś, widziałeś?
Wyciągasz wnioski i uważasz że jako jedyny masz rację.
Nie przyjmujesz do wiadomości demokratycznego wyboru?
Możesz swoje polityczne preferencje uzewnętrzniać na wielu płaszczyznach w necie.
Ale dlaczego na tym forum?
Gdyby to się przydarzyło członkowi naszego klubu i do tego Daczką nie było by problemu zrobić takiej zbiórki na naszym forum.
Czy będziesz się zrzucał na każdego którego samochód został uszkodzony bo zajechał komukolwiek drogę?

mojo - 2017-02-21, 16:48

jas_pik napisał/a:
mojo napisał/a:
taranuje chłopaka

Byłeś, widziałeś?
Wyciągasz wnioski i uważasz że jako jedyny masz rację.
Nie przyjmujesz do wiadomości demokratycznego wyboru?
Możesz swoje polityczne preferencje uzewnętrzniać na wielu płaszczyznach w necie.
Ale dlaczego na tym forum?
Gdyby to się przydarzyło członkowi naszego klubu i do tego Daczką nie było by problemu zrobić takiej zbiórki na naszym forum.
Czy będziesz się zrzucał na każdego którego samochód został uszkodzony bo zajechał komukolwiek drogę?


Twoja wypowiedz dla mnie jest tragiczna.
Nie popieram PO ani PIS uważam, że oba te ugrupowania to dno.
Nie uważam, że mam rację ale poproszę merytoryczne argumenty.

eplus - 2017-02-21, 16:49

Zamiast się ty kłócić rozwińcie się kulturalnie, odwiedźcie np. Teatr Powszechny... :lol:
48piotr - 2017-02-21, 16:51

mojo napisał/a:
nikt na nią nie głosował nawet Ty

Ogarnij się.
Nie wmawiaj nam,że jesteś "Wszechwiedzący".
A może i "Wszechmocny"?
:roll:

mojo - 2017-02-21, 16:51

eplus napisał/a:
Zamiast się ty kłócić rozwińcie się kulturalnie, odwiedźcie np. Teatr Powszechny... :lol:


A Ty tu teatru nie widzisz?

mojo - 2017-02-21, 16:54

48piotr napisał/a:
mojo napisał/a:
nikt na nią nie głosował nawet Ty

Ogarnij się.
Nie wmawiaj nam,że jesteś "Wszechwiedzący".
A może i "Wszechmocny"?
:roll:


Kto w tym systemie głosował na Beatę Szydło? Udowodnij !!!! Kto głosował na jakiegokolwiek ministra?? Pokaż to !!!!
AAA! na Tuska też nikt nigdy nie głosował jako premiera.

eplus - 2017-02-21, 16:55

A wiesz o czym piszę? Nasze forum a ten teatr to jak Wersal a chlew. Więc nie popadajcie w kompleksy. :idea:
48piotr - 2017-02-21, 17:02

mojo napisał/a:
Kto w tym systemie głosował na Beatę Szydło? Udowodnij !!!!

"Wszechwymagający" też jesteś?
:shock:

gregorisan - 2017-02-21, 17:41

Panowie, ale rąbiecie aż Szyszki spadają ;-)
Marek1603 - 2017-02-21, 17:54

Mojo przeczytałeś dyskusję z linków, które podałem?
Wiesz kto ją założył?

Wiesz co było powodem przeprowadzenia tej ankiety?
Myślę, że nie, bo jesteś za młody na forum. A może ci się po prostu nie chce poszukać.

Meritum dotyczącego już samej zbiórki.
Trochę poszperałem na necie i gość jest trochę podejrzany (nie politycznie tylko jako cwaniaczek choć niekoniecznie ale mnie lampka się zaświeciła, aby być ostrożnym).
Narobił w PL długów (odnotowany w Krajowym Rejestrze Dłużników) i wyjechał do Angli. Teraz chce bardzo pomagać Polakom.
Każdy wydaje pieniądze na co chce ale nikt nie będzie bazował na mojej naiwności.

Dlaczego gość nie założył konta na chłopaka, żeby tam wpłacać pieniądze?
Osobiście wolę przekazać np. 1% podatku na niepełnosprawne dziecko koleżanki z scenic-forum lub dla domów dziecka jak zbiera renaultklub, niż przelewać na nie wiadomo czyje konto.


mojo napisał/a:
Nie popieram PO ani PIS uważam, że oba te ugrupowania to dno.


To po co to całe zamieszanie. Również mógłbym dużo powiedzieć i na jednych i na drugich. Również na trzecich ale tego nie czynię tutaj. Będę chciał komuś nawtykać lub się wygadać to zrobię to w miejscu do tego stworzonym.


damiaszek napisał/a:
Już kiedyś proponowałm, aby uaktualnic ankietę - ale bez większego odzewu.


Może, jak w ankiecie, większość tego nie chce zmieniać.

gregorisan napisał/a:
To może warto przeprowadzić nową ankietę :?:
Od tamtego czasu minęło już 5 lat - przez ten czas wiele się zmieniło, jest wielu nowych użytkowników DKP.


Tak tyle minęło, bo był spokój od polityki. Wszystkie uwagi były przyjmowane i temat milkł.


gregorisan napisał/a:
Bo jednak takie zamykanie wątków jak widać nikomu nie służy. A wystarczy własnie wydzielić odpowiednie miejsce na forum i niech ludzie sobie dyskutują.


Jeden wątek usunięty od 5 lat i już robicie aferę. No dobra, trzy ale w jednym temacie.
Nie zaczynajcie uprawiać Cavianizmu.
Dyskutują i to na różne tematy ale nie zalatujące politycznie.

A zapomniałem o jeszcze jednym zamkniętym przez Laisara. ;-)

arczi_88 - 2017-02-21, 18:09

Zobacz posty nieprzeczytane [39] z czego 20 tutaj. I w kółko jedno i to samo xDD
zielony - 2017-02-21, 18:12

Marek1603 napisał/a:
...a taką decyzję podęli użytkownicy w głosowaniu i jej tylko pilnujemy.

Podęli... jak widać, każdy może popełnić błąd, szczególnie w nerwach...
Ale ad rem: skąd ja to znam. "Suweren" w głosowaniu podjął decyzję, a my się do niej tylko stosujemy." Ten suweren to 31 głosów z ogólnej liczby 3540 (oczywiście, stan uczestników z dnia dzisiejszego). Mniej niż 1% użytkowników, do tego kiedyś, przed laty, zdecydowało o czym wolno mi pisać. Muszę zatem zważać na każde słowo; np. czy zakładając wątek o teatrze mogę użyć terminu "premiera"? Bo Święta Inkwizycja może to uznać za niewłaściwe i zgodnie z "wolą ludu" usunąć.
Pomysł na głosowanie w takiej sprawie sam w sobie jest poroniony, bo kwestii wolności wypowiedzi nie przesądza się w plebiscycie. To nie jest wybór miss publiczności. Decyzję tak czy inaczej podejmuje władza - w tym przypadku forum - i niech nie spycha ona odpowiedzialności na ogół. Ramy wypowiedzi zakreśla prawo, ale przede wszystkim kultura osobista.

Wątek założony przez kolegę Leo jak najbardziej mieścił się w szeroko rozumianej tematyce forum. Jego posty nie były ani agitacją polityczną, ani hejtem (jak choćby ten, który jakiś nieuk umieścił tuż pod moim postem w zlikwidowanym temacie - tuż przed jego skasowaniem). Leo, szacunek dla delikatności i poziomu Twojej argumentacji.
Na marginesie: sprawa oświęcimska skłoniła mnie do przeszukania tematów związanych z rejestratorami wideo. Bowiem, jak widać na przykładzie tego forum, z władzą ciężko się dyskutuje, niezależnie od jej barwy politycznej czy szczebla.

kapelusznik - 2017-02-21, 18:45

Czy ktokolwiek po przeczytaniu tego jadu który się wylewa w tym wątku zdecyduje się na dopuszczenie tematyki politycznej na forum?
Mam nadzieję że nie.

Krzykacze chcą po prostu siać zamęt i tyle.
Obserwuję tu to samo co na innym forum z zakazanym politykowaniem.
Za czasów PO moderacja pilnująca zakazu była przebrzydłym pachołkiem Tuska, teraz zaś jesteśmy pisowskimi sługusami.
Nie dogodzisz.

Marek1603 - 2017-02-21, 19:18

zielony napisał/a:
Ten suweren to 31 głosów z ogólnej liczby 3540 (oczywiście, stan uczestników z dnia dzisiejszego).


Brawo, zadałeś sobie trud sprawdzenia ilości userów.
To poproszę inne wyniki.

1. Ile z tej liczby to aktywni użytkownicy DKPL (np. zaglądający co najmniej raz w tygodniu)?
2. Ile z tej liczby jest martwych dusz (np. do 10postów)?
3. I może, ile z tej liczby ostatni raz logowało się rok i więcej temu?

Jakieś trzy lata temu zadałem sobie trud uporządkowania użytkowników. Nie wiem czy ktoś to robił wcześniej ale nie słyszałem.
Założenie:
- userzy od trzech lat wzwyż brani pod uwagę czyli rejestracja chyba wtedy 2007 - 2010,
- ostatnie logowanie trzy lata temu i więcej,
- 0 do 5 postów z ich sprawdzeniem czego dotyczyły.

Wynik około 500 osób usuniętych po napisaniu do nich PW lub emaila i odczekaniu miesiąca na odpowiedź.
Jak myślicie ile jest teraz takich osób przez trzy lata?

Ostatnio jak się orientowałem to:
- logowanie raz w miesiącu - około 400 - 500osób
- logowanie raz na tydzień - około 200
- logowanie raz na dzień około 50.

Wniosek. Ankieta co najmniej miesiąc musi trwać, a i to nie daje pewności, iż te 500 osób zagłosuje. Bardziej się skłaniam do 100, które zagłosują.


zielony napisał/a:

Na marginesie: sprawa oświęcimska skłoniła mnie do przeszukania tematów związanych z rejestratorami wideo. Bowiem, jak widać na przykładzie tego forum, z władzą ciężko się dyskutuje, niezależnie od jej barwy politycznej czy szczebla.


Mnie akurat skłoniło to.
Efekt prawdopodobnie ścigania się 20-to paro latków (Opla ze ścigaczem). Kierowca na miejscu ze złamanym karkiem. Pasażerka umiera w szpitalu. Wnuczkę ledwo wyciągnąłem z fotelika przez rozbitą szybę.

jas_pik - 2017-02-21, 19:18

mojo napisał/a:

Twoja wypowiedz dla mnie jest tragiczna.

Poprosze o argumenty . Zadałem Ci pytanie. Podałem argumenty , Twoja wypowiedź nie niesie w sobie niczego . Czym jest ?
mojo napisał/a:

Nie uważam, że mam rację ale poproszę merytoryczne argumenty.

Zadałem merytoryczne Pytanie na które nie odpowiedziałeś.
Oczekujesz merytorycznej dyskusji na jaki temat.

eplus - 2017-02-21, 19:58

Kol. Kapelusznik: jad w wątku, pachołki :?: :?: Nikt tu nikogo nawet głupkiem czy durniem nie nazwał, pełna kultura :!: :idea: Posłowie gorzej nieraz mówią z mównicy i rzadko młotek stuknie. No chyba, że odejdą daleko od tematu, co na forum zdarza się nagminnie.
Myślę, że nawet, jeśli się nie zgadzamy, to się szanujemy, w końcu w Dacii spędzamy przynajmniej godzinę-dwie dziennie, to kawał życia. W kościele jest się godzinę w tygodniu, a jakie z tego idzie poczucie "przynależności do grupy" :?: Dałem cudzysłów, bo przynależność do stada to ostatnia rzecz, jakiej potrzebuję. :mrgreen:

zielony - 2017-02-21, 20:15

Marku, niestety obawiałem się takiej odpowiedzi. To znaczy wyliczanki, w której brniesz w dalsze odsuwanie od siebie odpowiedzialności za podjętą decyzję. Proporcje i liczby nie mają tu znaczenia. Nawet 100% głosów "za" przy pełnym kworum nie jest w stanie zakneblować mi - ani nikomu innemu - ust. Jest w stanie zrobić to siła - i tej użyłeś. Zrozum, głosowanie pewnych spraw nie ma sensu. Naiwnością jest też sąd, że jakąkolwiek dziedzinę da się odseparować całkowicie od konotacji politycznych. Pisali o tym inni, pisałem i ja, ale poszło to w niebyt dzięki Twojej władzy: Delete - Enter.


kapelusznik napisał/a:
...ktokolwiek po przeczytaniu tego jadu..

kapelusznik napisał/a:
...Krzykacze chcą po prostu siać zamęt i tyle.

No, to chyba cytaty z Gomułki? Kolega jest za młody by znać to z autopsji, ale ja coś niecoś pamiętam.

kapelusznik napisał/a:
teraz zaś jesteśmy pisowskimi sługusami

Ciekaw jestem, kto to są ci "my". Ja odpowiadam tylko za siebie i swoje słowa.

Marek1603 - 2017-02-21, 20:56

Po raz kolejny mówię. Dałem szansę na pewne decyzje. PW do administracji lub demokratycznie - ankieta. Nikt nie podjął tematu. Nawet ty. Usunąłem i biorę to na klatę. Ktoś musi być ten zły.

zielony napisał/a:
Naiwnością jest też sąd, że jakąkolwiek dziedzinę da się odseparować całkowicie od konotacji politycznych.


Jak widać z powyższego co jakiś czas temat powraca. Aczkolwiek przez pięć lat udawało się go omijać na forum w sposób normalny poprzez zwykłe proszę.

Administracja widocznie na feriach, bo pewnie sama by zainterweniował (nie wiem tylko w którą stronę).

zielony - 2017-02-21, 21:43

Marek1603 napisał/a:
Usunąłem i biorę to na klatę.
Oddaję honor. Rozumiem ciężar takich decyzji.
Marek1603 napisał/a:
Nikt nie podjął tematu. Nawet ty.

Bo temat dla mnie nie istniał. Jak już pisałem w usuniętym wątku, nie jestem tu po to, by politykować. Wolę nie znać poglądów politycznych uczestników forum, bo tak jest milej. Odezwałem się w poczuciu solidarności z kolegą Leo, który został (moim zdaniem) skrzywdzony.
Żeby było konstruktywnie: Uważam, że administracja może na mocy swojej władzy zakazać otwierania wątków politycznych nie związanych w żaden sposób z tematyką forum. Powinny być tępione przejawy agitacji politycznej i hejtu. Nie sposób jednak zakazać odnoszenia się do konkretnych decyzji władz i ich działań, mających jakikolwiek związek z motoryzacją, sytuacją kierowców itp.

Martens - 2017-02-21, 22:00

Marek1603, po raz kolejny chylę czoła przed anielską cierpliwością moderatorów/administracji. Teraz już rozumiesz, czemu jakiś czas temu podziękowałem za pewną propozycję? ;-)
benny86 - 2017-02-21, 22:05

Pytanie jak długo można tłumaczyć kolejnym delikwentom maślany charakter masła :). Na forum w którym aktywnie uczestniczę koleś dostałby bana na tydzień, po kolejnych pyskówkach na 3 miesiące. Inna sprawa, że tam nikt tak jawnie nie łamie regulaminu, a jeden z jego zapisów mówi że na każdą decyzję moderatora przysługuje "skarga" ale na PW do Admina - pisanie skarg na forum tylko przedłuża ban :mrgreen: Na brak porządku nie narzekamy 8-)
Martens - 2017-02-21, 22:10

benny86, święte słowa.

Zaprawdę powiadam Wam - anielską cierpliwość na próbę wystawiacie, ale przyjdzie czas sądu, a wtedy będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów! :lol:

zielony - 2017-02-21, 22:22

Rozumiem, że jestem "kolesiem", "delikwentem", który prowadzi pyskówki i łamie regulamin, ale doczeka się w końcu "sądu". Wobec tak powalającej argumentacji wymiękam. Idę płakać i zgrzytać zębami.
benny86 - 2017-02-21, 22:26

Zanim się rozpłaczesz to poczytaj jakie zasady na tym forum ustanowiono drogą głosowania - tak żebyś wiedział że opłakujesz swoją głupotę a nie nadużycia moderatora 8-)
zielony - 2017-02-21, 22:39

Zanim zarzucisz komuś głupotę, naucz się czytać ze zrozumieniem.
Fruxo - 2017-02-21, 22:45

eplus napisał/a:
Fruxo napisał/a:
znowu ten z nadmiarem wolnego czasu

Znowu ten, co nie zdąży postawić kropki.

za dużo bierzesz do siebie uwaga do prowodyra tego cyrku i poprzedniego również


W internecie jest bardzo dużo miejsc gdzie odbywają się dyskusje polityczne wysokiego poziomu jak na racionaliście albo rynsztokowego onet,wp,gazeta itp . Skoro są osoby chcące prowadzić dyskusje to niech robią to w odpowiednich miejscach. Najczęściej jednak to nie są żądne dyskusje ale próba oświecenia na jedyną słuszną racje w oczach twórcy a to zawsze rodzi agresje .
Politycy o pracy nie rozmawiają po pracy więc bierzmy z nich przykład bo u nas wszyscy polityką się interesują tylko nikt niczego nie wie ....

damiaszek - 2017-02-22, 08:56

Marek1603 napisał/a:
damiaszek napisał/a:
Już kiedyś proponowałm, aby uaktualnic ankietę - ale bez większego odzewu.


Może, jak w ankiecie, większość tego nie chce zmieniać.


Może masz rację, ale bez ankiety tego nie wiesz jak jest teraz, a nie kilka lat temu.

Fruxo napisał/a:
W internecie jest bardzo dużo miejsc gdzie odbywają się dyskusje polityczne wysokiego poziomu jak na racionaliście albo rynsztokowego onet,wp,gazeta itp . Skoro są osoby chcące prowadzić dyskusje to niech robią to w odpowiednich miejscach. Najczęściej jednak to nie są żądne dyskusje ale próba oświecenia na jedyną słuszną racje w oczach twórcy a to zawsze rodzi agresje .
Politycy o pracy nie rozmawiają po pracy więc bierzmy z nich przykład bo u nas wszyscy polityką się interesują tylko nikt niczego nie wie ....


Tylko że, blokowane tematy co najwyżej ocierały się o politykę i do poziomu "onet,wp,gazeta" jeszcze dużo brakowało, a następne dotyczyły już nie polityki, a tego czy pisać czy nie pisać o polityce. To było takie blokowanie prewencyjne.

Marek1603 - 2017-02-22, 10:42

damiaszek napisał/a:
To było takie blokowanie prewencyjne.


A jak się skaleczysz np. w palec, to opatrujesz ranę czy czekasz, aż wda się gangrena i będzie trzeba amputować?

damiaszek - 2017-02-22, 11:10

Tu do skaleczenia nawet nie doszło, ba nawet obtarcia jeszcze nie było ;)
Marek1603 - 2017-02-22, 11:25

Ostatnio (przed ankietą) zbagatelizowaliśmy właśnie takie zjawisko, potencjalnie niebezpiecznie i g..o się rozlało na kilkanaście stron. ;-) :-)
damiaszek - 2017-02-22, 11:43

No to jeszcze jedno pytanie. Dlaczego zablokowane, a potem usuniete tematy nie trafiły do KOSZ "usuniete tematy" - po co jest właściwie tamten dział?
Marek1603 - 2017-02-22, 12:53

Zablokowane j.w.
Usunięte ponieważ trzykrotnie zakładany temat, a prosiłem najpierw o PW do administracji lub ankietę. Zero odzewu. Doszedłem do wniosku, że ktoś chce po prostu "wymusić" odblokowanie.

damiaszek - 2017-02-22, 13:13

Nie zrozumieliśmy się, nie pytam dlaczego usunięte, tylko dlaczego nie trafiły do działu KOSZ "usuniete tematy", innymi słowy, po co taki dział skoro jest nieużywany.
jan ostrzyca - 2017-02-22, 13:43

Z tego co pamiętam tematy są bezpowrotnie kasowane, gdy stają się niewygodne dla moderatorów. Gdy moder napisze coś głupiego, zagalopuje się, albo da się złapać na ściemnianiu. Wtedy temat zawsze znika.
jas_pik - 2017-02-22, 15:43

Chyba coś ściemniasz :mrgreen:
Kasowałem i posty i tematy i znikały bez śladu.
Trafiają do kosza, ale nie widać tego kosza ani nic z niego nie można odzyskać .
TTTM. Czyli stary silnik forum.
A jak mawiali starożytni "To se ne vrati"

Marek1603 - 2017-02-22, 15:46

damiaszek napisał/a:
Nie zrozumieliśmy się, nie pytam dlaczego usunięte, tylko dlaczego nie trafiły do działu KOSZ "usuniete tematy", innymi słowy, po co taki dział skoro jest nieużywany.


To ja zadam pytanie. Dlaczego miałem tam przenieść jak i tak byłby "nieaktywny"?

damiaszek - 2017-02-22, 16:15

Bo tam wg. opisu jest miejsce usuniętych tematów, nieaktywne i zablokowane mogły zostać tam gdzie były - jaki inne nieaktywne i nieusunięte np. http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5686 . Chyba że oprócz podejrzeń (bo wprost o polityce tam nie było) i prewencji chodzi o coś innego.

Po co jest ten dział http://www.daciaklub.pl/forum/viewforum.php?f=12 ? jak nie działa.

mojo - 2017-02-22, 16:21

No i się porobiło jak za głębokiej komuny.
Temat był o wypadku i wszystko było uważam merytoryczne ale na wszelki wypadek trzeba było skasować bo się "władza" rozwaliła.
Kol zielony wspomniał o Gomułce :-D no teraz to on się rzeczywiście cieszy.

Ja bym się nawet nie burzył jakby na tym forum nie było takiego burdelu w tematach jaki jest. Zaczyna się o silniku kończy na felgach i wówczas to nie przeszkadza ale tu przeszkadzało.

Napiszę jeszcze raz nie siedzę w czyjejś głowie ale to kasowanie wyszło bardziej politycznie niż był jakikolwiek wpis w skasowanym temacie.

I tyle

Marek1603 - 2017-02-22, 16:35

damiaszek napisał/a:

Po co jest ten dział http://www.daciaklub.pl/forum/viewforum.php?f=12 ? jak nie działa.


Ręce opadają. Może wytłumaczyć drukowanymi?
Odpowiedz na moje pytanie. Może czegoś nie wiem i jestem nieświadomy. Warto się czegoś nowego dowiedzieć.
Dlaczego miałem tam umieścić, zamiast usuwać?

Martens napisał/a:
Marek1603, po raz kolejny chylę czoła przed anielską cierpliwością moderatorów/administracji.


Muszę chyba dyskusje odpuścić, bo wykończą mnie doświadczeniem. ;-) :mrgreen:

Martens - 2017-02-22, 18:45

Marek1603, mówiąc szczerze, nie rozumiem, dlaczego ten temat w ogóle istnieje. Pretensje do administracji/moderacji powinny być wyjaśniane drogą PW. Skoro jednak macie tyle wolnego czasu, by tłumaczyć się, czemu nie jesteście wielbłądami...
damiaszek - 2017-02-22, 18:48

Marku, zadałem pierwszy pytanie, na które nie dostałem odpowiedzi. Na Twoje pytanie odpowiedziałem - nie wiem może nie zrozumiałeś odpowiedzi. Moje pytanie jest czysto techniczne. Po co jest dział z wyraźnie zaznaczonym tematym w którym mają lądować kasowane wątki skoro tam nie trafiają. Natomiast tekst o doświadczeniu zalatuje już wycieczkami osobistymi :-P . Może w ramach porządkowania należy usunąć tamtem niedziałający fragment forum.
jas_pik - 2017-02-22, 19:00

@damiaszek.
Przeczytaj moją odpowiedź udzieloną innemu koledze.
Bo chyba jej nie przeczytałeś.
Administracja od dawna planuje uruchomić nowy silnik forum ale ciągle coś nie działa.
Czy takie wyjaśnienie Ci wystarczy?
Prościej nie potrafię.
Dział istnieje bo tak było zrobiony ten silnik tego forum.
Krótkie proste żołnierskie słowa TTTM.

Fruxo - 2017-02-22, 20:17

z tym silnikiem to już w 2012 roku miało być :mrgreen:
Marek1603 - 2017-02-22, 20:40

Masz za dużo czasu, to pisz do bebe.
Bartek robił to już kilka, jak nie kilkanaście razy i za każdym razem wychodzi nowy krzak. Ostatnio jak robił beckup to wcięło kilkudziesięciu userów. Najśmieszniejsze nie wie dlaczego.

eplus - 2017-02-22, 21:24

Jakaś klątwa?
Marek1603 - 2017-02-22, 21:40

Nie no, przywrócił z kopii zapasowej. Zginęło tylko kilka postów napisanych w między czasie.
damiaszek - 2017-02-23, 08:27

jas_pik napisał/a:
Krótkie proste żołnierskie słowa TTTM.


Ok. I to wystarczy, wcześniejszy post faktycznie przegapiłem. :-)

mojo - 2017-02-28, 22:04

Gratulacje dla adminów. Wszystko wykasowane jak w najlepszych czasach cenzury komunistycznej :mrgreen: I poparłbym to ... ale... jak jest totalny burdel na forum:
- na 1 temat 30 postów i każdy oddzielny to się nic nie dzieje
- jak temat o silniku kończy się na podpaskach to też nic

Przez taki bałagan to jest forum dla towarzystwa wzajemnej adoracji m.in. dla mnie :mrgreen: :mrgreen:

Powiem Wam szczerze admini ... albo stosujcie się do zasad albo idźcie na żywioł, .. to przynajmniej będzie uczciwe.

jas_pik - 2017-02-28, 22:13

A o co chodzi?
Nikt niczego nie zgłaszał, a chyba wciąz jest nas tylko dwóch , nie możemy cały czas dyzurować na forum i czytać wszystkich postów ( ja z zasady omijam te których nie mam w moderacji - a mam prawie połowę forum )
Braki kadrowe u modów - zapieprz taki że nie ma czasu taczek załadować a tu jeszcze ktoś narzeka ......

Marek1603 - 2017-03-01, 05:56

jas_pik napisał/a:

Braki kadrowe u modów - zapieprz taki że nie ma czasu taczek załadować a tu jeszcze ktoś narzeka ......


I zamiast o silniku to o podpaskach piesze. Ot tak, żeby sobie pogadać. Jak się che wyżalić to niech pisze do "Przyjaciółki".
To nie jest forum administracji tylko wszystkich użytkowników i jeżeli nikt nie zgłasza (autor tematu np.), że mu przeszkadzają podpaski w silniku to mnie tym bardziej.
Ja mam kostki WC pod maską na jakieś zwierzątko, które robiło sobie ucztę śliwkową na filtrze powietrza. ;-) :mrgreen:

Martens - 2017-03-08, 20:38

mojo napisał/a:
Powiem Wam szczerze admini ... albo stosujcie się do zasad albo idźcie na żywioł, .. to przynajmniej będzie uczciwe.

Tylko których zasad? Regulaminu nie ma. Czyli nie ma zasad = pełna uznaniowość. I bardzo dobrze.

benny86 - 2017-03-08, 22:45

Martens, chyba tak nie do końca, wprawdzie regulaminu nie ma ale są jakieś tam "zasady panujące na forum" - Marek czasami wkleja link do nich w wątkach powitalnych.
Marek1603 - 2017-03-09, 06:10

benny86 napisał/a:
"zasady panujące na forum" - Marek czasami wkleja link do nich w wątkach powitalnych.


Tak dla ścisłości "dobre rady" i nie przeze mnie wymyślone. Tak nawiasem mówiąc jak na razie spełniają rolę pomimo coraz większego oporu przed nimi. ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group