DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Przyciemnianie szyb

hwasiele - 2017-02-23, 10:57
Temat postu: Przyciemnianie szyb
Koledzy,

przyciemnialiście szyby w swoich loganach II MCV?
Zastanawiam się właśnie nad konfiguracją.
Czy ktoś przyciemniał wszystkie szyby? Ja chciałbym przyciemnić komplet trochę jaśniejszą folią, tak żeby spełniać wymogi prawne. Zależy mi na efekcie wizualnym i praktycznym. Dotąd jeździłem swoich starym samochodem z przyciemnionym tyłem - folią 80%.
U mnie lakier czarna perła metalik.

ArcadioSF - 2017-02-23, 11:25

Wymogi prawne będziesz spełniać jeśli będziesz miał prawe i lewe lusterko zewnętrzne oraz szybę czołową o przepuszczalności minimum 75% światła i przednie szyby boczne o przepuszczalności minimum 70% światła (wszystko potwierdzone atestem). Jeśli masz powyższe to resztę szyb możesz okleić czym chcesz - folia na tych szybach nie musi mieć atestu. Możesz te szyby nawet zamalować.
hwasiele - 2017-02-23, 11:42

ArcadioSF napisał/a:
Wymogi prawne będziesz spełniać jeśli będziesz miał prawe i lewe lusterko zewnętrzne oraz szybę czołową o przepuszczalności minimum 75% światła i przednie szyby boczne o przepuszczalności minimum 70% światła (wszystko potwierdzone atestem). Jeśli masz powyższe to resztę szyb możesz okleić czym chcesz - folia na tych szybach nie musi mieć atestu. Możesz te szyby nawet zamalować.


Znam przepisy, chodzi o kwestie wizualną. Czy ktoś przyciemniał całość i jak to ewentualnie wygląda.

ArcadioSF - 2017-02-23, 12:11

Napisałeś:
Cytat:
chciałbym przyciemnić komplet trochę jaśniejszą folią, tak żeby spełniać wymogi prawne

więc Ci odpisałem jakie są te wymogi prawne.

Ale jeśli tylko chcesz zobaczyć jak wygląda Logan MCV z przyciemnionymi szybami to zapraszam TU.

hwasiele - 2017-02-23, 12:40

ArcadioSF napisał/a:
Napisałeś:
Cytat:
chciałbym przyciemnić komplet trochę jaśniejszą folią, tak żeby spełniać wymogi prawne

więc Ci odpisałem jakie są te wymogi prawne.

Ale jeśli tylko chcesz zobaczyć jak wygląda Logan MCV z przyciemnionymi szybami to zapraszam TU.


Abstrahując od odpowiedzi na pytanie, którego nie było, to dziękuję. Niestety nawet wujek nie ma interesujących mnie zdjęć.

arczi_88 - 2017-02-23, 13:20
Temat postu: Re: Przyciemnianie szyb
hwasiele napisał/a:
Ja chciałbym przyciemnić komplet trochę jaśniejszą folią, tak żeby spełniać wymogi prawne.


Ale wiesz, że szyby przednia i boczne z przodu są już fabrycznie przyciemnione do takiego stopnia, że każde dodatkowe będzie skutkowało utratą dowodu jak trafisz na upierdliwego gliniarza?

hwasiele - 2017-02-23, 13:53
Temat postu: Re: Przyciemnianie szyb
arczi_88 napisał/a:
hwasiele napisał/a:
Ja chciałbym przyciemnić komplet trochę jaśniejszą folią, tak żeby spełniać wymogi prawne.


Ale wiesz, że szyby przednia i boczne z przodu są już fabrycznie przyciemnione do takiego stopnia, że każde dodatkowe będzie skutkowało utratą dowodu jak trafisz na upierdliwego gliniarza?

To robi się problematycznie... Myślisz, że w warsztacie będą wiedzieli, jakiej folii użyć?

route2000 - 2017-02-23, 13:57

W warsztacie gdzie przyciemniają szyby powinni mieć miernik przepuszczalności światła przez szybę, a jak nie mają to omijaj szerokim łukiem...
MSZ czarne auto i do tego kombi oraz czarne szyby to mi się kojarzy z karawaną. :->

arczi_88 - 2017-02-23, 14:35
Temat postu: Re: Przyciemnianie szyb
hwasiele napisał/a:
To robi się problematycznie... Myślisz, że w warsztacie będą wiedzieli, jakiej folii użyć?


Myślę, pole manewru jest takie, że w grę wchodzi tylko przezroczysta folia :-P wg mnie taka zabawa z przednimi szybami nie jest warta późniejszego zdzierania na drodze w najlepszym wypadku lub nieplanowanego badania technicznego i wizyty w wydziale komunikacji w tym gorszym. Miałem podobny dylemat i w końcu przyciemniłem tylko tył.

walter_g - 2017-02-23, 14:58

Chłopaki z Bielska akurat mieli Logana MCV na warsztacie ;-)

https://www.facebook.com/...?type=3&theater

mojo - 2017-02-23, 15:09

Ja robiłem w Wawie w http://przyciemnianie.com.pl 2 auta. Jedno 8 lat temu, drugie 6 lat temu i do dziś nikt nie może poznać że to naklejana folia a nie wtapiana. Jak robiłem mieścili się jeszcze w pobliżu siedziby tvn. Jeżeli tym rządzą ci sami ludzie to rzeczywiście są to fachowcy. Podjechać nie zaszkodzi i myślę że wszystko wyjaśnią, dają oczywiście certyfikat.
hwasiele - 2017-02-23, 15:21

walter_g napisał/a:
Chłopaki z Bielska akurat mieli Logana MCV na warsztacie ;-)

https://www.facebook.com/...?type=3&theater


Super, właśnie o takie fotki mi chodziło, dzięki! :)

hwasiele - 2017-02-23, 15:23

mojo napisał/a:
Ja robiłem w Wawie w http://przyciemnianie.com.pl 2 auta. Jedno 8 lat temu, drugie 6 lat temu i do dziś nikt nie może poznać że to naklejana folia a nie wtapiana. Jak robiłem mieścili się jeszcze w pobliżu siedziby tvn. Jeżeli tym rządzą ci sami ludzie to rzeczywiście są to fachowcy. Podjechać nie zaszkodzi i myślę że wszystko wyjaśnią, dają oczywiście certyfikat.

Ja mam zakład Artfoll, korzystałem z usług i byłem bardzo, bardzo zadowolony. Odezwę się do nich i wypytam.

walter_g - 2017-02-24, 15:03

hwasiele napisał/a:
walter_g napisał/a:
Chłopaki z Bielska akurat mieli Logana MCV na warsztacie ;-)

https://www.facebook.com/...?type=3&theater


Super, właśnie o takie fotki mi chodziło, dzięki! :)


No problem :-D

Kauris - 2017-03-14, 18:24

Folia 3M FX ST 35
Reich8 - 2017-03-24, 09:13

Ciemne szyby i czarny samochodzik. Wygląda bardzo hmm mafiowsko;) ale jak komuś się to podoba , to czemu nie.
route2000 - 2017-03-24, 10:32

.. albo jak karawana (sorry, nie jestem złośliwy. ;-) )
Waski78 - 2017-03-24, 15:46

Reich8 napisał/a:
Ciemne szyby i czarny samochodzik. Wygląda bardzo hmm mafiowsko;) ale jak komuś się to podoba , to czemu nie.


Pokaż mi mafioza w Dacii:)
Fajny, taki unikalny:)

arczi_88 - 2017-03-24, 15:52

Początkujący rumuński mafioso :-) takie bajery mają przede wszystkim chronić wnętrze przed oczami ciekawskich.
Kauris - 2017-03-24, 21:02

Dziecku miało słońce nie świecić. Mod czysto użytkowy... ale wizualnie mi pasuje.
To jest drugi z czterech stopni przyciemnienia (jasno<-50-35-20-5->ciemno).

franius - 2019-05-18, 13:08

Kauris napisał/a:
Dziecku miało słońce nie świecić. Mod czysto użytkowy... ale wizualnie mi pasuje.
To jest drugi z czterech stopni przyciemnienia (jasno<-50-35-20-5->ciemno).


Fajnie wyszło:)
Gdzie w Poznaniu robiłeś ? Ja się zastanawiam między przyciemnieniem 50 a 35
Mógłbyś wysłać fotki z wnętrza pojazdu w słoneczny dzień oraz w wieczorem lub w nocy ? To by mi odpowiedziało na pytanie czy dam radę tak jeździć.
Kiedyś miałem 5 i w nocy to tylko światła było widać :lol: więc teraz przewrażliwiony na tym punkcie jestem.

runner - 2019-07-26, 11:33

Przyciemniane szyby w samochodzie to super sprawa... sam się nad tym zastanawiam...
nowy - 2020-03-13, 10:54

Podbijam pytanie, ale w kwestii gwarancji. Co na to ASO? Czy przyciemnianie szyb wpływa na utratę gwarancji? Jeśli tak, to w jakim stopniu?
laisar - 2020-03-13, 15:45

nowy napisał/a:
w jakim stopniu?

Traci się oczywiście gwarancję na same szyby, jako element zmodyfikowany.

Dodatkowo, jeżeli do przyciemniania były wyjęte z auta i awarii ulegnie któraś z części demontowanych przy tej okazji, to też można się spodziewać kwestionowania przez gwaranta zasadności jej naprawy.

Reszta auta pozostaje objęta normalną gwarancją.

Krystian67 - 2020-03-13, 16:42

Witam . Przyciemniałem szyby w firmie na fakturę. W ASO powiedziano mi , że gwarancja to obejmuje .Przeciez moge folię sciagnac. Nie widzę tu podstaw do jej utraty
Obywatel MK - 2020-03-13, 16:57

Warto sprawdzić czy dealer nie oferuje takiej możliwości u siebie lub u zaprzyjaźnionej firmy, wówczas nie traci się gwarancji.
Hiszpan_JS - 2020-03-13, 17:39

Obywatel MK napisał/a:
...wówczas nie traci się gwarancji.
No chyba se jaja robicie :shock: . Serio? To jak wymieniłem żarówkę w przedniej lampie to już nie mam na nią (lampę) gwarancji? :lol: Zły przykład? To inny. Jak na tylną klapę nakleiłem forumową naklejkę to na klapę też straciłem gwarancję?
telecaster1951 - 2020-03-13, 18:14

Odpowiadam. Przy lampie nie tracisz. Za naklejkę tracisz gwarancję na lakier w tej części auta.
toka93 - 2020-03-13, 18:58

Wszyscy tu robią pod siebie ze względu na gwarancję :roll:
Tak naprawdę to serwis o ile to nie jest gruba sprawa ma to w głębokim poważaniu co sobie tam ktoś naklei i czy inne tego typu bzdety.

Hiszpan_JS - 2020-03-13, 21:27

toka93 napisał/a:
Wszyscy tu robią pod siebie ze względu na gwarancję :roll:
Nie wszyscy. Ja nie bo... już nie mam gwarancji :mrgreen: (według co poniektórych). Na lakier nie mam bo nakleiłem naklejki (sztuk dwie ;-) ). Na zawieszenie nie mam bo zmieniłem felgi i opony (nie w ASO i bez znaczka Renault). Na elektrykę nie mam bo powyłączałem różne nie potrzebne wynalazki. A i na silnik też nie mam bo wymieniłem olej i filtr, u siebie w domu i bez błogosławieństwa ASO. Więcej grzechów nie pamiętam :mrgreen: .

I nie. Nie chcę nikogo obrażać. Wszyscy którzy wzięli to "do siebie", proszę, potraktujcie to jako żart. ;-)

toka93 - 2020-03-14, 00:58

Bo to jest jeden wielki żart :D
Będę chipował moje 0.9tce i mam gdzieś gwarancję nikt tego nie sprawdzi i nawet im to do łba nie przyjdzie. Proszę zachować spokój :)

nowy - 2020-03-14, 12:07

Wracając do szyb i folii, to poprosiłem firmę DxPreformance z Wrocka o wycenę. Dostałem dziś info, że stosują folie Llumar w różnych odcieniach i dają na nią i na montaż 5 lat gwarancji. Cena 400 pln za tył. Całe autko 500 pln.
Na miejscu mam firmę i wołają sobie 480 pln, ale nie wiem co dają.

kicpra - 2020-03-14, 12:40

Żadna rewelacja, ja jak przyciemniałem to producent folii daje dożywotnią gwarancje, a wykonawca powiedział: "jak coś będzie nie tak, jakiś bąbel czy coś się odklei to przyjedź i poprawię za darmo"
nowy - 2020-03-14, 12:46

kicpra napisał/a:
ja jak przyciemniałem to producent folii daje dożywotnią gwarancje, a wykonawca powiedział: "jak coś będzie nie tak


W takim razie szukam dalej i podpytam tych miejscowych jeszcze o konkrety. Jak wstawiali mi szybę do yaris, też dawali dożywotnią gwarancję na montaż

nowy - 2020-03-15, 10:55

To jeszcze do tego doszła sprawa z ubezpieczeniem szyb. Jak są ubezpieczone szyby, to ingerencja w postaci przyciemnienia sprawi, że ubezpieczyciel odmówi wypłatę ubezpieczenia?
Jak tak, to sobie odpuszczę w tym roku

laisar - 2020-03-15, 11:14

Przeczytać warunki ubezpieczenia.
tAboon - 2020-03-16, 08:09

nowy napisał/a:
To jeszcze do tego doszła sprawa z ubezpieczeniem szyb. Jak są ubezpieczone szyby, to ingerencja w postaci przyciemnienia sprawi, że ubezpieczyciel odmówi wypłatę ubezpieczenia?
Jak tak, to sobie odpuszczę w tym roku
Ubezpieczenie dalej obejmuje szyby. Nie objęte ochroną będzie samo przyciemnienie szyb (czyli folia). Jeśli dojdzie do pęknięcia/wybicia szyby to ubezpieczyciel zapłaci za szybę ale za odtworzenie przyciemnienia już nie, chyba, że dodatkowo masz to przyciemnienie ubezpieczone.
nowy - 2020-03-17, 08:20

tAboon napisał/a:
Ubezpieczenie dalej obejmuje szyby.


No to gitara.
Mam odpowiedź od sprzedawcy, iż Gwarancja będzie dalej obowiązywać pod warunkiem, że nie będzie demontowany boczek drzwi.

Krystian67 - 2020-03-17, 20:00

Dawno to wiedziałem. Po co wiec certyfikaty które dają warsztaty. Taki papier to ubezpieczenie i polisa dla kontroli drogowej. Proste jak drut

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group