DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Glośniki logan II

art - 2017-03-06, 20:39
Temat postu: Glośniki logan II
Hej, potrzebowałbym waszej pomocy w zakupie nowych/dołożeniu głośników w mojej dacii. Chce zostawić oryginalne radio, bo mi się podoba i ma wszystko co potrzebuje. Niestety pomimo tego, ze nie mam dużych wymagań, jakość dźwięku jest mizerna, powiedziałbym że jest gorzej niż w starszym sandero.
Z innych wątków wyczytałem, ze należy wygłuszyć drzwi, co tez uczynię ale dopiero na wiosnę, jak się zrobi ciepło.
Z tylu w drzwiach mam dwie dziury, co mogę w nie wsadzić ?
Nie chce żadnych subwooferów w bagażniku ani tweeterów na słupkach, bo mi się to nie podoba.

Czy ktoś może doradzić jakie głośniki mam kupić ? Głównym wyznacznikiem jest cena :)

Marek1603 - 2017-03-06, 20:56

Poprawiłem polskie znaki, aby można się doczytać o co koledze chodzi. ;-)

Proszę na przyszłość pisać poprawnie.

art - 2017-03-06, 22:54

Marek1603 napisał/a:
Poprawiłem polskie znaki, aby można się doczytać o co koledze chodzi. ;-)

Proszę na przyszłość pisać poprawnie.


sorki, pisałem ze smartfona, a tam polskich znaków brak :p

Marek1603 - 2017-03-07, 05:50

art napisał/a:
Marek1603 napisał/a:
Poprawiłem polskie znaki, aby można się doczytać o co koledze chodzi. ;-)

Proszę na przyszłość pisać poprawnie.


sorki, pisałem ze smartfona, a tam polskich znaków brak :p


Od kiedy?

art - 2017-03-07, 07:53

W moim akurat brak, bo nie potrafię pisać na komórce z polskimi znakami, a już tym bardziej z jakimiś słownikami...
Kauris - 2017-03-07, 11:42

Ja się wychowałem na komputerze, który miał niemiecką klawiaturę na podczerwień. Nie dało się tam pisać z ogonkami (zupełnie inny układ znaków specjalnych), a dopięcie normalnej klawiatury kablem wieszało system. Żyłem z tym zdecydowanie zbyt długo. Dzisiaj, po hmm 10 latach z prawilną klawiaturą, używanie polskich znaków to nadal katorga, bo nie mam nawyku... (a jak ktoś puści tekst bez ogonków, to nawet nie zauważę, że czegoś brakuje)
https://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc

Ale.. żeby nie było offtopu - sam jestem ciekaw, od której strony temat ugryźć. Rynek jest pełen sprzętu, nie wiem na co zwracać uwagę, ani nawet jakie hasła w googla wpisać by ten mi pomógł. Ile trzeba by wydać by upgrade miał jakikolwiek sens itd...

Marek1603 - 2017-03-07, 12:57

Kauris napisał/a:

https://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc.


No właśnie dlatego proszę. :-)

Ja mam w Lodgy zamontowane radyjko Paiying 9909 i takie głośniki:
Przód:
MAGNAT CAR FIT STYLE 213
System: 2-drożny system odseparowany
Moc szczytowa RMS/maks. (W): 50/200
Impedancja (Ohm): 4
Zakres częstotliwości (Hz): 44-22.000
Częstotliwości podziału (Hz): 4.400
Czułość (dB): 90
Średnica DIN (mm): 130 / 13
Wycięcie (mm): 119
Głębokość montażowa (mm): 46
Tył:
Hertz SYSTEM DCX-165
Moc RMS: 120W
Moc ciągła: 60W
Pasmo przenoszenia: 60-21 000Hz
Efektywność: 93dB
Impedancja: 4Ohm

Jeżeli chodzi o radio to ma trochę do życzenia ale sam wzmacniacz i odtwarzanie z USB rewelka w połączeniu z głośnikami.

Poszukaj w galeriach ponieważ koledzy wkładali i 160mm głośniki chyba.
W każdym razie zacznij od głośników. Może uznasz że to ci wystarczy.

mbar - 2017-03-07, 13:33

Logan II MCV ma głośniki 165 mm przód i 130 mm tył, czy wszystkie są 165 mm?
shrek - 2017-03-07, 13:34

Wglusz dzwi. W otwory technologiczne mozesz wstawic plaskowniki, zeby zmniejszyc otwory i naklej twarda mate w otwor a na to miekka lub calkiem zaslepic blacha. Jezeli nie chcesz nic wiercic zaklej tylko matami, bo glosniki ktore chcesz zamatowac nie beda mialy tyle mocy zeby je odklejic. Do wsadzenia glpsnika160 lub 165 bedziesz potrzebowal dystansy, pozwalajace na zamontowanie glosnika. Takowe mozna kupic lub wykonac samemu. Co do glosnikow to zalezy ile chcesz wydac. Kiedys slyszalem Excursion SX-652 i graly znosnie.
zielony - 2017-03-07, 13:39

Zazwyczaj nie słucham muzyki w samochodzie, bo mnie rozprasza (zboczenie zawodowe). Słucham tylko Radia Maryja.
Na rynku jest cała masa głośników do wsadzenia w drzwi, w cenie od kilkudziesięciu (nawet markowe) do ponad 1000 zł. Ale musisz pamiętać, że jakość wyznacza najsłabszy element systemu, także radioodtwarzacz (jakość przetworników DAC, zniekształcenia wzmacniacza) czy samo nagranie cyfrowe (np. zbyt duża kompresja MP3). Może się okazać, że zainwestowanie w głośniki nie da istotnej poprawy. Ważne jest dopasowanie mocy głośników do mocy wyjściowej urządzenia (powinna być wyższa, ale nie za bardzo) oraz impedancji (nie może być niższa od tej w urządzeniu). Wytłumienie wnętrza drzwi pozwoli uniknąć rezonansu i zniekształcenia charakterystyki dźwięku.
Reasumując, najpierw przyjrzałbym się radioodtwarzaczowi. Te gorsze mają zwykle zbyt małą moc; by dobrze słyszeć w samochodzie trzeba rozkręcić je głośniej, a zniekształcenia rosną w górnym zakresie mocy.

Co do off topu o ogonkach. Zdarza mi się czasami rozmawiać z osobami sepleniącymi lub jąkającymi się. Nie zwracam im uwagi, by mówiły wyraźniej; uznaję, że inaczej nie mogą (nie potrafią). Własnego syna do tej pory upominam za niewyraźne mówienie lub niepoprawne pisanie. Ale to mój syn.

eplus - 2017-03-07, 16:29

Z tymi ogonkami robi się druga Elektroda. Moderatorzy, nie jedźcie tą drogą :!: :idea: :lol:
art - 2017-03-08, 11:03

Dobra, a takie głośniki :
http://allegro.pl/glosnik...5466927809.html
lub
http://allegro.pl/glosnik...5918051356.html

beda ok ?

shrek - 2017-03-08, 11:15

art, jedne i drugie pod fabryczne radio beda dobre. Nie patrz na moc tych glosnikow, bo nawet te 30 watt to przesada. Super basu z nich nie wyciagniesz. Przy tych glosnikach nie wiem czy ma sens wygluszanie drzwi, bo za nawet tasme dekarska zaplacisz wiecej niz za te glosniki nie mowiac o matach i piance kauczukowej. Moja rada: kup jedne czy drugie zamontuj i zobaczysz. Moim zdaniem bedzie gralo troszke lepiej niz fabrycznie. Jezeli chcesz cos co gra juz dobrze to niestety bez 1000zl nie masz czego szukac.
art - 2017-03-08, 12:19

Thx. Na moc nie patrzyłem, raczej sugerowałem się marką. Pamiętam z lat młodości że kenwood i blaupunkt to było "COŚ super " :)
1000 zł nie chcę wydawać na głośniki, radio etc. szkoda mi na to pieniędzy. A co do wygłuszenia bardzo poważnie noszę się z tym zamiarem :)

shrek - 2017-03-08, 12:39

Jezeli chcesz budzetowo to tasma dekarska soudal z castoramy. Tak wlasnie robilem moje pierwsze car audio. Wystarczy dotluscic i dobrze docisnac.
Co do jakosci glosnikow etc. Wiadomo cena, nie kupimy super glosnika lub zestawu za male pieniadze. Zreszta tak jak ze wszystkim.

art - 2017-03-08, 12:48

Sprawa jasna, kupując takie głośniki nie spodziewam się, że będzie to grało jak zestaw Bowers and Wilkins :)
Co do wyciszenia: mówisz o tej taśmie z "alumunium" ?

shrek - 2017-03-08, 13:03

Doladnie tak. Niektozy malomani moga krytykowac, ale na poczatek na to co potrzebujesz bedzie ok. W prawie kazdym samochodzie robilem car audio i dwa wyciszalem tasma dekarska. Obecnie w lodgy wyciszalem prawie cale auto matami i pianka kauczukowa pod car audio, ale to juz jest wydatek+ 2 wzmaki ( audison i signat)+ morel tempo 6 + sub excursion 25 cm ( modelu nie pamietam. Opisywalem gdzoes na forum) no i to gra przyzwoicie jak dla mnie.
Kauris - 2017-03-09, 13:04

shrek napisał/a:
Wiadomo cena, nie kupimy super glosnika lub zestawu za male pieniadze
Mawiają: "Tanie nie może być dobre, drogie nie musi być dobre". Przerabiałem to na słuchawkach. Moje stare panasoniki z marketu za 50zł sromotnie przegrały z audio-technicą za 200zł, a te równie sromotnie poległy przy superluxach za 140zł... I bądź tu mądry.
route2000 - 2017-03-09, 13:25

Wszystko jest MADE IN CHINA. :mrgreen:
shrek - 2017-03-09, 18:13

Zgadzam sie z wami, ale piszac, ze tanio nie zrobi mialem na mysli glosniki, ktore juz slyszalem i ktore moge polecic z doswiadczeni. Rynek jest nasycony roznego rodzaju glosnikami i moze faktycznie kupimy cos co kosztuje 200 pln a zagra jak za 1000. Niestety nic takiego do tej pory nie przelecialo mi przez rece a nie bede pisal i polecal czegos, czego nigdy nieslyszalem.
Kauris - 2017-03-09, 18:37

I dlatego każda sugestia poparta doświadczeniem jest cenna!
mbar - 2017-03-09, 19:04

Kauris napisał/a:
superluxach za 140zł


Superluxy to kopie Beyerdynamic, więc wcale się nie dziwię.

PS. mam jedne i drugie.

Kauris - 2017-07-03, 19:48

Marek1603 napisał/a:
Ja mam w Lodgy zamontowane (...)
Tył:
Hertz SYSTEM DCX-165

Tak sobie patrzę na Hertze... Co myślisz o DCX-165 na przód? (Nad tyłem pomyślę jak wymyślę co na przód...)
Dla mnie fabryka gra znośnie, prawie akceptowalnie. Widzę owszem duuużo miejsca na poprawę, ale niekoniecznie wartą dla mnie więcej niż 200-300zł no 400... Gram raczej cicho (ustawienia 13-15 plug&radio), nie planuje zmieniać radia, dokładać wzmacniacza i suba w samochodzie, nie podnieca mnie caradio - umiem oczywiście docenić jakość dźwięku, ale bez podniety. Będę na czasie wygłuszał drzwi i można by przy okazji podmienić głośniki...

W sumie przyglądam się też Hertz DSK 165 na przód, ale... nie wiem czy wiem jak podłączyć (fizycznie) odseparowany system. Na dole dwa obrazki dałem - jak to sobie wyobrażam, ale... trochę za proste (na pewno prostackie) mi się to wydaje...

Warto rzeźbić dla DSK-165 czy pójść na łatwiznę z DCX-165 ? (oba na dystansach)

Czy na obrazkach dobrze kable łączę? Tą zwrotnicę przykleić na drzwi czy jak? (grzeje się to?) :D

Widziałem na unboxingach, że tweeter ma krótki kabel, nie znam długości kabli przy zwrotnicy... bez sztukowania mogę nie dać rady, a będę to na wsi robił z dala od sklepów elektro :) Wszystko muszę przewidzieć i spakować przed wyjazdem ;D A nie bardzo mam siłę doktoryzować się z instalacji caraudio... Tu znalazłem zestaw Hertz a'la Ikea ;D

shrek - 2017-07-03, 20:08

Ja wole odseparowane, wiec moge polecic. Mialem je podlaczone jakies 8 lat temu w jakims malym autku.
Zwrotnice przy zasilaniu z radnia nie beda sie grzaly a przynajmniej nie w stopniu takim, zeby cos uszkodzic- montuj gdzie chcesz.
Podlacz jak w drugim zalaczniku.
Dlugosc kabla zalezy od tego gdzie dasz zwrotnice i gdzie chcesz miec wysoki. Jezeli wszystko w drzwiach to powinno wystarczyc.
Kupuj zestaw a la Ikea masz dystanse, wkrety wszystko co potrzeba. Zanim bedziesz montowal upewnij sie co do dlugosci kabla bo rozne produceci dlugosci dawaj.

Kauris - 2017-07-03, 20:57

Obrazki sam robiłem i przedstawiają moje wyobrażenia tego, co planuję.
Na zwrotnicach nie widzę żadnych mocowań... stąd pytanie o przyklejenie :)

shrek - 2017-07-03, 21:12

Eeeee tam kleic bedziesz. Trytytka ja przymocuj. W drzwiach duzo otworkow masz
Kauris - 2017-07-03, 21:41

:)
Właśnie do mnie dotarło, że "dziurawe blachy" drzwi będę oklejał dopiero po zrobieniu głośników. Więc faktycznie będzie gdzie przywiązać trytytką...

corrado - 2017-07-03, 22:17

słusznie, trytytka jest super do takich rzeczy.

Popieram slowa shreka o wygluszeniu, nawet tanie maty dadza Ci duzo w odbiorze nowego dzwieku. Dzwiek nabierze glebi i naturalnosci .... Po prostu bedzie lepiej

Ja ze swojej strony polecam swoje obecne glosniki ktore mam
Autotek A6.2CS

https://www.pimtensen.nl/...peaker-systeem/

Tu jakis filmk pokazujacy
http://www.youtube.com/watch?v=LsdEznOhSsM
co robia pod radiem ... z basem

Bardzo fajnie graja - i basem i gora tez. Nie charcza nawet przy poglosnieniu .

Ale tez z pamieci w poprzednim aucie pamietam , ze bardzo mi podobaly sie dzwieki z PowerBass dwudroznych 16.5cm- juz teraz nie pamietam modelu ale takie za ok 250pln i mialy naprawde fajne basy , dlugie i takie no po prostu fajne ... pasujace do jakis hiphopow czy innych elektronicznych dzwiekow...

Troche nawet chyba lepiej graly od obecnych, jesli chodzi o bass ... chociaz z drugiej strony te obecnie w dusterze nie mam super przytwierdzonych wiec moglbym jeszcze cos tu poprawic.

art - 2017-07-05, 12:13

Ja jestem po wyciszeniu drzwi (została mi podłoga): MEGA poprawa !
Jednak żałuję dwóch rzeczy:
1) nie kupiłem dodatkowych głośników do tyłu
2) że nie wymieniłem głośników do przodu - nie muszę mieć w samochodzie nic specjalnego ale IMHO za zamontowane prze Renault/Dacia/Nissan głośniki powinno się wstydzić...
Normalnie tragedia, nie wiem czy głośniki z bazaru nie są lepszej jakości... zapewne te co podałem wcześniej to byłoby w stosunku do nich jak mercedes do malucha

Najbardziej przeraziło mnie to, że oni te same głośniki montują do nissana...

dudu$ - 2018-05-08, 20:45

Tematów dotyczących głośników w Loganie II/ Sandero II/ MCV II jest kilka na naszym forum i teraz nie mogę znaleźć informacji które mnie interesują dlatego pisze tutaj. jak widac w Awatarze moje auto to logan MCV II w wersji Ambiance, czyli w standardzie posiada tylko głośniki przednie. Wiem, że do tylnych drzwi wchodzą głośniki 130mm dostałem od kumpla z pracy 3 drożne Pioneery które chciałbym tam zamontować. Musze zakupić dystanse z MDFu i je zamontować. Niestety ale w wersji Ambiance nie ma pociągniętej instalacji radiowej do tylnych drzwi, czy ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie w tej wersji auta producent schował / uciął instalaje do tych głośników? Na forum wyczytałem kiedyś , że doprowadzona jest instalacja do słupków ale których/ A czy B? Kiedyś spotkałem się z kolegą z forum Jas-Pik i powiedział, że instalacja do tylnych głośników doprowadzona jest do słupków B . ostatnio odkręciłem śrubę mocującą osłonę tych słupków i ją odgiąłem ale nie widziałem tam czegoś co mogło by przypominać instalację Radiowa, jakieś przewody tam były ale za izolowane i idące gdzieś w górę słupka wiec chyba nie to. Z kostki przy radiu na pewno wychodzą przewody do tylnych głośników. jest możne ktoś na forum kto ma podobne auto w wersji Ambiance/ Open i zakładał tylne głośniki aby co nieco podpowiedzieć? z góry dziękuję za odpowiedź.
shrek - 2018-05-08, 21:00

Po pierwsze.
Po co chcesz dokladac glosniki do tylnych drzwi?
To dzwieku w Twoim aucie nie poprawi. Poprawe dzwieku nie zaczynamy od dokladania glosnikow i to do tylnych drzwi, ale jak musisz to zamontuj.
Po 2
Te kable co pna sie po slupku do gory to kable, ktore leca do drzwi. Zobacz ile ich tam jest? Czy maja taki sam kolor co przy radiu.
Zeby cos znalesc to niestety trzeba porozkrecac fure ;-) . No chyba, ze Guru cos podpowie.

Dymek - 2018-05-09, 07:56

shrek napisał/a:
Po co chcesz dokladac glosniki do tylnych drzwi?
To dzwieku w Twoim aucie nie poprawi. Poprawe dzwieku nie zaczynamy od dokladania glosnikow i to do tylnych drzwi, ale jak musisz to zamontuj.

Taka jest teoria dla prawidłowej "sceny muzycznej", jednak proza życia jest inna. Tylne głośniki bardzo się przydają pasażerom z tyłu podczas słuchania radiowych audycji słownych- optymalna głośność ustawiona dla pasażerów z przodu to niestety zbyt cicho dla pasażerów z tyłu.

dudu$ - 2018-05-09, 08:21

Głośniki dostałem za darmo a przewód glosnikowy ok 7m już mam więc koszty jakie poniosę to zakup dystansow z MDFu za 40zł i tyle. Dlatego uważam że warto założyć te głośnik w tylne drzwi. Czy będzie lepiej grało? Nie wiem ale przynajmniej pasażerowie tylnej kanapy będą mogli słuchać muzyki. Kiedyś żona wiozla mnie naszym loganem. Siedziałem z tylu i muzyki ledwo co słyszałem.
goswee - 2018-05-12, 10:13

wg mnie tylne glosniki malo daja, raczej psuja, bo przy wiekszej glosnosci tylne juz popierduja, a przrednie moglyby wiecej.
Wiec wyciszam tylne.
Ale tylni pasazerowie slysza gorzej... To fakt

dudu$ - 2018-05-12, 12:14

Jeżeli w naszych daciach tylne głośniki nie dają rady to oznacza że fabryczne radioodtwarzacze sa do niczego. Kolega ma VW Jette z 2005r. Głośniki seryjne ( dziwne 150mm), z przodu i tylu te same z tym że jest to zestaw odseparowany. Radioodtwarzacz wymieniony na dotykowy z androidem ( chińczyk za 1200zl) i u niego głośniki z tyłu dają bardzo dużo szczególnie basow, aż dziwne jak fabryczne glosniki mogą tak dobrze grać.
arczi_88 - 2018-05-12, 13:29

Jakby tylne głośniki nic nie dawały to by ich nie montowano. W kinie domowym też nie macie tylnych? Takie zdanie moje 😄 no i jak długo można słuchać muzyki przy głośności takiej, że głośnik nie wyrabia, dobre to pod pod remizę albo do Golfa 3.
Czekam jeszcze na alubutyl i może uda mi się w przyszłym tygodniu podmienić głośniki Dokkerowi ^^

ziajo - 2019-07-09, 11:08

Kauris napisał/a:
Marek1603 napisał/a:
Ja mam w Lodgy zamontowane (...)
Tył:
Hertz SYSTEM DCX-165

Tak sobie patrzę na Hertze... Co myślisz o DCX-165 na przód? (Nad tyłem pomyślę jak wymyślę co na przód...)
Dla mnie fabryka gra znośnie, prawie akceptowalnie. Widzę owszem duuużo miejsca na poprawę, ale niekoniecznie wartą dla mnie więcej niż 200-300zł no 400... Gram raczej cicho (ustawienia 13-15 plug&radio), nie planuje zmieniać radia, dokładać wzmacniacza i suba w samochodzie, nie podnieca mnie caradio - umiem oczywiście docenić jakość dźwięku, ale bez podniety. Będę na czasie wygłuszał drzwi i można by przy okazji podmienić głośniki...

W sumie przyglądam się też Hertz DSK 165 na przód, ale... nie wiem czy wiem jak podłączyć (fizycznie) odseparowany system. Na dole dwa obrazki dałem - jak to sobie wyobrażam, ale... trochę za proste (na pewno prostackie) mi się to wydaje...

Warto rzeźbić dla DSK-165 czy pójść na łatwiznę z DCX-165 ? (oba na dystansach)

Czy na obrazkach dobrze kable łączę? Tą zwrotnicę przykleić na drzwi czy jak? (grzeje się to?) :D

Widziałem na unboxingach, że tweeter ma krótki kabel, nie znam długości kabli przy zwrotnicy... bez sztukowania mogę nie dać rady, a będę to na wsi robił z dala od sklepów elektro :) Wszystko muszę przewidzieć i spakować przed wyjazdem ;D A nie bardzo mam siłę doktoryzować się z instalacji caraudio... Tu znalazłem zestaw Hertz a'la Ikea ;D


@Kauris,

Zamontowałeś już te głośniki? Jak wrażenia? Jesteś zadowolony??

Kauris - 2019-10-26, 23:16

Kauris napisał/a:
Gram raczej cicho (ustawienia 13-15 plug&radio), nie planuje zmieniać radia, dokładać wzmacniacza i suba w samochodzie

Dobre! Uśmiałem się :)
Wstawiłem DSK165 i przestałem grać cicho.

Zmieniłem radio, dołożyłem wzmacniacz, myślę o subie... Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Się człowiek oszukiwał, że na 250zł się skończy..
DSK to budżetowy, uniwersalny zestaw. Schodzi bardzo nisko, ale brakuje mu w tym trochę miękkości/mięska, góra głośna, ostra, metaliczna (trzeba korygować w radiu). Plug&radio sobie z tym kiepsko radzi, Medianav lepiej, ale dla mnie nie do końca. Pod wzmacniaczem (u mnie hertz HCP2) dół prawie zadowalająco mięsisty, góra nieco uspokojona, całość bardziej przejrzysta. Jak na głośniki z najniższej półki to jest chyba ok. I gdybym taki efekt uzyskał za te 250zł, które trzeba dać za DSK to bym je chwalił, ale mam focha, bo w sumie za modyfikację audio ponad 1k mógł bym liczyć, a jeszcze mnie korci sprawdzić subwoofer w kole zapasowym a'la Dymek. Ktoś musi być winny :)

@ziajo
I co? Skusiłeś się?

Jest ktoś z Poznania lub okolic z focalami? Posłuchał bym z ciekawości jaka różnica.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group