DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dawne modele Dacii - Jedna z najstarszych. Dacia 1300 z roku 1973

daciowy - 2017-03-07, 20:50
Temat postu: Jedna z najstarszych. Dacia 1300 z roku 1973
Witajcie Koledzy, chcę Wam przedstawić mój nowy nabytek. Dacia 1300 z roku 1973 a więc pierwsza seria importowana do Polski za głębokiej komuny. A wiadomo wtedy mieć takie auto mógł nie byle kto. Oryginalny lakier, przebieg symboliczny bo tylko 17 tysiów co jest aż niewiarygodne ale na szczęście prawdziwe. Auto ma dowód rej przekreślony z wpisem z roku 1981 że jest zdjęta z ewidencji czyli wyrejestrowana. W tamtych czasach była taka możliwość. Dziś trzeba opłacać O.C. nawet jak auto stoi na posesji w garażu np. bez kół czy silnika. Opony ma firmy Victoria. Nie wiem czy to oryginalne ale w latach 90-tych pamiętam z autopsji takie były w Daciach albo także w niektórych niemieckie Pneumanty. Bieżnik nie odprowadzał wody dla tego na deszczu trzeba było bujać się ostrożnie. Fotki poniżej. Pozdrawiam Leszek ;-)
Marek1603 - 2017-03-07, 21:11

Gratuluję.
Parę dni temu oglądałem ją na ogłoszeniu i miałem pisać do gościa, aby mi pomierzył tą półkę pod radio. Teraz chyba będę się musiał do ciebie uśmiechnąć.

Widzę, że nie ma atrapy, chłodnicy i zbiornika wyrównawczego (słoika). Widziałem na allegro kiedyś nówkę sztukę (chłodnicę).

Moja ma już dodatkowo wsteczne z tyłu.

luckyboy - 2017-03-07, 21:12

Fajna, gratuluję zakupu i życzę wytrwałości.
Gulliver13 - 2017-03-08, 09:20

Gratulacje!
Michał B24 - 2017-03-08, 14:35

Moj dziadek miał identyczną, ten sam rocznik, jest orginalna. Masz spryskiwacz w podłodze, a włacznik wycieraczek w desce rozdzielczej?

Potem to było moim pierwszym autem, ale już pomalowane na groszkowozielony.

daciowy - 2017-03-08, 20:22

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Auto ma super blachę tylko tylne prawe drzwi lekko dziabnięte. Elementy wystroju zewnętrznego czyli atrapa i obudowy reflektorów i podszybie jest. Nie wiem jeszcze co z silnikiem bo nie można zakręcić. Trzeba przeprowadzić terapię naftową? Chłodnica także jest, brak osłony zbiornika paliwa, pompy hamulcowej, słoika czyli naczynia wyrównawczego oraz zbiorniczka spryskiwacza. Ale te rzeczy mam w swoich zasobach więc uzupełnię. Kołpaki też trzeba dołożyć bo nie było, a to muszą być te gładkie a ciężko zdobyć takiego w dobrym stanie.
Michał B24 - 2017-03-09, 09:00

Jest Prześliczna, zazdroszczę z całego serca.

Bez kołpaków też jest ładna.

Marek1603 - 2017-03-09, 11:50

Daciowy powiem ci, że mnie dodatkowo zmotywowałeś. Wczoraj wylądowała skrzynia w piwnicy, a dzisiaj po ropę i będzie remont. Potem buda albo silnik.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group