DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Twardy pedał hamulca po nocy czy to normalne?

krzysiekes - 2017-03-10, 11:47
Temat postu: Twardy pedał hamulca po nocy czy to normalne?
Witam. Po nocy zauważyłem, że twardnieje pedał hamulca-auto parkuję na delikatnym wzniesieniu i muszę "posiłkować" się ręcznym bo przy odpalaniu pedał hamulca jest tak twardy, że nie można go wcisnąć. Auto Logan 2-2016. Czy twardy pedał hamulca po nocy to normalne?? czy udać się do serwisu?
Lza - 2017-03-10, 11:54

Jeśli po uruchomieniu silnika pedał jest twardy to znaczy że siadło coś ze wspomaganiem. jeśli przed odpalaniem silnika jest twardy, a po uruchomieniu silnika mieknie - to normalne zachowanie.
damiaszek - 2017-03-10, 11:56

Twardy przed czy po uruchomieniu?
Maniak - 2017-03-10, 12:04

Może układ się zapowietrzył?
Lza - 2017-03-10, 12:12

jakby się zapowietrzył to by było odwrotnie - mięki na dzień dobry a twardniał by po kilku wciśnięciach.
krzysiekes - 2017-03-10, 13:06

twardy przed uruchomieniem. po uruchomieniu"puszcza" i jest ok z hamowaniem nie ma problemów..
route2000 - 2017-03-10, 13:18

krzysiekes napisał/a:
twardy przed uruchomieniem. po uruchomieniu"puszcza" i jest ok z hamowaniem nie ma problemów..

To jest normalne, bo jak silnik pracuje to wtedy działa wspomaganie hamulców (podciśnienie z pracującego silnika), natomiast jak silnik nie pracuje to pedał jest twardy, bo nie ma podciśnienia z silnika.
Jakie miałeś poprzednie auto przed Dacią? ;-)

arczi_88 - 2017-03-10, 15:01

krzysiekes napisał/a:
twardy przed uruchomieniem. po uruchomieniu"puszcza" i jest ok z hamowaniem nie ma problemów..


W takim razie wszystko jest ok. W sumie w każdym aucie, którym jeździłem tak to wyglądało.

kali - 2017-03-10, 15:07

Prawie ok. Jak układ szczelny to powinno się rano coś zostać. Możesz sprawdzić podciśnieniowy mębranę i zaworek.
arnold - 2017-03-10, 15:23

Jedź na gwarancję, niech to sprawdzą za Ciebie. Produkuje się w zakładzie w którym pracuje serwo razem z pompą do Sandero i Logana i może coś się zdarzyć. Podcisnienie nie powinno schodzić po nocy, aż tak że nie potrafisz wcisnąć hamulca. Chyba że masz jakąś niepełnosprawność, to wtedy może być Ci trudno.
Lajkonik - 2017-03-13, 07:16

kali napisał/a:
Prawie ok. Jak układ szczelny to powinno się rano coś zostać. Możesz sprawdzić podciśnieniowy mębranę i zaworek.

Dokładnie. Ja nawet po 2-3 dniach mam jeszcze ciśnienie w układzie. Dopiero jak wcisnę ze 3 razy to kończy się wspomaganie i trzeba uruchomić silnik aby wróciło.

arnold - 2017-03-13, 22:10

Zaworek zwrotny jest zakładany w fabryce przy montażu. Mogł się zawiesić. Na gwarancję i tyle.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group