DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

ASO - GDAŃSK - Zdunek ul. Elbląska

Gregosa - 2007-10-09, 20:52
Temat postu: GDAŃSK - Zdunek ul. Elbląska
Zaczynam wątek o tym zakładzie.
W tym tygodniu jadę na przegląd 10k, więc napiszę więcej.
Przy ~6,5k zmieniłem tam ochotniczo olej i zamontowałem podłokietnik. Salon dość ładny, jest gdzie poczekać (bez WiFi :-) ... ale się rozpasałem). Obsługa uprzejma, choć poziom usług tylko zadowalający - serwisanci są lekko niedosłyszący. Będę ponownie reklamował piszczący na 1szym biegu wiatrak nawiewu kabiny - wcześniej panowie z serwisu nic nie słyszeli :roll: .

fwkot - 2007-10-12, 10:40

Byłem tam dzisiaj.
Miałem do nich zapytanie o nawiew.
Wpadają mi do kabiny nasionka drzew kuleczki styropianu a poza tym coś zostało w wentylatorze i terkocze jak karabin maszynowy.
I dowiedziałem się że jak parkuje się pod drzewami to nasionka wpadają a usunięcie czegoś tam z wentylatora jest usługą płatną A co najważniejsze to wszystko przez to że nie mam filtra anty pyłkowego.
Zapytałem ile by kosztowało zamontowanie takiego filtra, odpowiedz była że tak od razu to mi nie odpowie bo musi zrobić kosztorys.
Więc kazałem mu zrobić i przesłać mi na emalie:
Odpowiedz przyszła niespodziewanie szybko, oto ona:

W pojazdach Dacia Logan nie ma możliwości zamontowania filtra pyłkowego (kabiny).

Serwis RENAULT ZDUNEK


Fajnie co nie a może ktoś z was ma sposób na tą dolegliwość.

Black Eryk - 2007-10-12, 11:15

Ktoś już o tym gdzieś pisał - musiałbyś poszukać, po krótce napisze tylko że należy nałożyć jakiś przewiewny materiał ta takie kratki które doprowadzają powietrze (kratki te są pod maską blisko wycieraczek, na starym forum było - a tutaj nie jestem pewien.

Mi wyleciały wszystkie liście jak puściłem przez dłuższy czas ogrzewano na maksa i po włączeniu wentylatora w pozycje 4 wyschnięte liście się pokruszyły i pięknie wyleciały do kabiny, poruszałem jeszcze pokrętłem od regulacji położenia nawiewu i wszystko jest juz oki. Proponuje przed wyjazdem otwierać maskę i zbierać liście i inne syfy z tych kratek ;-) zawsze będzie wtedy tego trochę mniej.

El Logano - 2007-10-12, 16:54

Stanowczo odradzam serwis na Elbląskiej.

Reklamowałem tam kiedyś brak zaślepki profilu zamkniętego, powiedzieli, że nie przyjmą reklamacji czegoś, czego nie ma.

Za serwis Logana mojemu Ojcu (1.6 16v) krzyknęli 1000zł (po 10 000km).

Polecam serwis w Elblągu. Nie robią problemów, pamiętają klientów (bardziej indywidualne podejście), są spontaniczni, sami wykryją usterki i je usuną.

Gregosa - 2007-10-18, 13:57

No i jestem po pierwszym serwisowym przeglądzie po 10k km. Kosztował mnie dokładnie 89 zł - zgodnie z przedstawionym kuponem i trwał ok. 1,5h. jazda próbna serwisu na odcinku 6km.
Nie znaleziono żadnych usterek, tak przynajmniej twierdzili. Widziałem przez szybę, jak nasmarowali mi zawiasy drzwi. Nie wiem, co jeszcze grzebali, bo widok zasłonił towarowy traffic, a i mnie nie chciało się cały czas podglądać.
Generalnie nie mam zastrzeżeń do tego serwisu.
Miałem zgłosić piszczący na 1szym biegu wiatrak nawiewu kabiny, ale jak na złość - albo na szczęście - przestał piszczeć tydzień temu.
Obsługa sympatyczna.

Dodano 2008-05-15, 20:09:
Wróciłem z przeglądu po 20 tys km. Chciałem jechać do Elbląga, ale nie mogłem z pewnych przyczyn, więc wylądowałem u Zdunka. No i dostałem po kieszeni. Początkowo gość z serwisu zaśpiewał 680 zł, na co zrobiłem wielkie oczy, bo wcześniej dowiadywałem się telefonicznie i _z olejem i jego wymianą_ miało być "około" 400 zł.
Ostatecznie zapłaciłem 580zł i straciłem blisko 4h.

Zadzwoniłem przy okazji do Dacia Polska i zapytałem ile kosztuje taki przegląd. Grzecznie odpowiedziano mi, że to zależy od serwisu. Pytanie, w jaki sposób zatem mają zamiar realizować politykę niskich kosztów serwisowania, którymi wabią klientów, pozostało bez sensownej odpowiedzi.

Zgłosiłem:
- piszczące hamulce lub linka ham. (przy odpuszczaniu zarówno ręczneg, jak i nożnego),
- hałasującą plastikową osłonę silnika,
- metalicznie brzęczący wydech.

Nie zgłosiłem, bo pewnie nie wyjechałbym tego samego dnia samochodem:
- trzeszczącego naciągu oparcia fotela kierowcy, a zwłaszcza regulowanego odcinka lędźwiowego,
- hałasujących na nierównościach drogi, poluzowanych kabli elektrycznej regulacji lusterek albo głośników wysokotonowych.
Zastanawiam się, czy drugiego nie zrobić sam, pierwsze natomiast bardzo mnie martwi i irytuje zarazem. Ale to już chyba temat na inny post i nie będę tu narzekał.

dogberry - 2008-05-23, 16:41

To jak ja robiłem przegląd po 20.000 w marcu to mnie wyszło z lepszej jakości olejem 487PLN brutto. Jakaś podwyżka była chyba.
Mamert - 2008-07-24, 17:05

Hmm, auto od wtorku w warsztacie, ostatni tel. we wtorek, dzisiaj czwartek jutro piątek, środek urlopu wkurzonej mojej żony.
Co tu robić, wkurzać czy nie wkurzać serwis (w końcu okres urlopowy) ?? :-|

dogberry - 2008-07-24, 18:44

To jest standard. Na zwykły serwis (ten co Ci tylko autko zobaczą), czeka się z 2h. Do tego dochodzi dojazd i powrót (a jak wiadomo Elbląska stoi zawsze)... masakra. Niezależnie czy to Zdunek w Gdańsku czy Gdyni. Wolno i drogo.
Mamert - 2008-07-24, 19:55

dogberry napisał/a:
Do tego dochodzi dojazd i powrót (a jak wiadomo Elbląska stoi zawsze)... masakra.

To można ominąć przez Olszynkę wzdłuż opływu Motławy i wyjechać przy Urzędzie Wojewódzkim.

Dodano 2008-07-25, 17:08

No i oddali mojego Nissana, trochę to trwało, ale Renault Polska (centrala) był bardzo zainteresowany usterką ponieważ już dawno nie mieli uszkodzonej uszczelki głowicy przy tak małym przebiegu.
Przy okazji wymienili rozrząd (gratis), regulacja zaworów i silnik chodzi jakby ciszej bez wyraźnego klekotu zaworów (też gratis).
Przy okazji wymieniłem olej (dobrowolna wymiana po dotarciu), koszt 237 PLN.
Jak narazie jest OK, zabaczymy późniejszą współpracę.

PS. Na placu stało SANDERO, ładnie wygląda poza otwieraczem który na żywo jeszcze gorzej się prezentuje.

Dodano 2008-07-31, 20:54:

Wróciłem z krótkich wakacji, a na wakacjach niespodzianki.
1. po zdjęciu głowicy nie dolali płynu do chłodnicy (dolałem Petrygo, mam nadzieję że się nic nie stanie)
2. Zalałem paliwem pół pola namiotowego bo spadł przewód paliwowy z listwy wtrysków.

[ Komentarz dodany przez: KaS602: 2009-02-19, 00:52 ]
Posty scalone

KaS602 - 2008-08-01, 07:17

Mamert napisał/a:
Zalałem paliwem pół pola namiotowego bo spadł przewód paliwowy z listwy wtrysków

A ja glupi przejmowalem sie serwisem w Olsztynie, kiedy nie podlaczyli mi tylnych swiatel... ;-)

Mamert - 2008-09-12, 09:17

Jakość obsługi się poprawia, nie wiem czy to efekt czytania naszego forum, czy może ja nie miałem nastroju i byłem niezwykle kąśliwy lecz grzeczny, ale średnio co godzinę przychodził Pan z przeprosinami że tak to długo trwa i informował o szczegółach naprawy.
Dobra wiadomość dla rozpasanych z laptopem, jest już WiFi.

Gregosa - 2008-09-13, 19:52

Mamert napisał/a:
Jakość obsługi się poprawia, nie wiem czy to efekt czytania naszego forum, czy może ja nie miałem nastroju i byłem niezwykle kąśliwy lecz grzeczny, ale średnio co godzinę przychodził Pan z przeprosinami że tak to długo trwa i informował o szczegółach naprawy.
Dobra wiadomość dla rozpasanych z laptopem, jest już WiFi.

Ho ho :) Miło to czytać, za 1,5 m-ca mam między-przegląd. Obiecałem sobie, że na Elbląską już nie przyjadę, ale może zmienię zdanie.

Mamert - 2008-12-20, 21:49

Dziś stacili resztki mojego zaufania, broniłem ich przed niektórymi z tego forum, ale niestety na to nie zasługują. Trzeba powołać "Samoobronę" w trójmieście i bombardować mailami centralę żeby w tej milionowej aglomeracji stworzyli konkurencyjną firmę serwisową. Jest tu parę warsztatów które miało kiedyś autoryzację Renault, można także wykorzystać Nissana, nie może być tak że jak sprawa pójdzie na noże nie ma żadnego wyboru w promieniu 60 km.
dogberry - 2008-12-21, 19:07

A czym Cię tak zdenerwowali?

Co do tego, że potrzeba w Trójmieście jeszcze jednego albo dwóch dealerów aby była konkurencja to chyba wszyscy z okolic Trójmiasta wiedzą.

Mamert - 2008-12-21, 19:35

dogberry napisał/a:
A czym Cię tak zdenerwowali?

Podczas trzytygodniowej naprawy wgnietli mi maskę.

dogberry - 2009-01-01, 21:06

Co można naprawiać przez 3 tygodnie?!!!
Mariusz - 2009-01-01, 21:21

Mamert napisał/a:
dogberry napisał/a:
A czym Cię tak zdenerwowali?

Podczas trzytygodniowej naprawy wgnietli mi maskę.

A samochód zastępczy Ci dali? :-|

gigi303 - 2010-01-28, 19:39
Temat postu: Zdunek Gdańsk
Nie wiem czy było ale warto przeczytać jakiego to można mieć pecha
Nowe auto hehe

Seal - 2010-01-28, 23:14

Niezłe.
Nie rozumiem stanowiska Renault Polska. Pani Agata chyba nie do końca rozumie, że ta firma psuje im dobre imię marki.
Gdyby Renault było małą firmą a nie molochem to bardzo szybko pożegnali by się z takim przedstawicielem.

gigi303 - 2010-01-29, 07:45

Mogą sobie jak widać na to pozwolić, niewielu decyduje się na drogę sądową która jak widać jest długa i mozolna.

Przykra rzeczywistość ;-)

Mamert - 2010-01-29, 19:16

A czym ma się przejmować Zdunek, jest JEDYNY w trójmieście. Jednak znając historię trójmiejskich dilerów, to niedługo podzieli los Czerkaskiego. Na początku było Renaulto, później BMW, a teraz NIC. Zdunek idzie tą samą drogą ...
chriskb - 2012-03-01, 18:47

http://www.daciaklub.pl/f...p=119984#119984
esdziewiaty napisał/a:
Wizyta numer 3 - we wtorek.

Tak czytam zmagania kolegi esdziewiaty, z serwisem Zdunka i sam się zastanawiam, co za fachowcy w nim pracują :?: Sami mistrzowie czy co :shock:

Z drugiej strony podziwiam kolegę, że ma cierpliwość do takich tłumaczeń i kilkakrotnego odwiedzania serwisu. Ale niestety wymogi gwarancji sprowadzają się do tego, że trzeba zacisnąć zęby i korzystać z ich usług. Na wlocie do Elbląga też jest Renault, czy nie lepiej skorzystać z innej autoryzowanej stacji.

esdziewiaty - 2012-03-01, 19:53

Jedyną alternatywą, która ma lepsze opinie jest serwis w Starogardzie Gdańskim.
Zdunek na miałkim szlaku, w Gdańsku , to materiał na książkę. Sam bym niejeden rozdział mógł napisac :mrgreen:

48piotr - 2012-03-01, 20:51

esdziewiaty napisał/a:
Sam bym niejeden rozdział mógł napisac

Pisz śmiało - miło się Ciebie czyta. ;-)

TD Pedro - 2012-03-01, 22:38

esdziewiaty napisał/a:
Sam bym niejeden rozdział mógł napisac

pisz, może inni z Twojej wiedzy skorzystają...

esdziewiaty - 2012-03-02, 00:35

Napiszę tylko w skrócie w punktach przygody jakie mnie spotkały. Weny dziś nie mam , wybaczcie;D


- Odbiór samochodu, o zmroku, wychwyciłem wgniecenie na ramce okna, na drzwiach. Na drugi dzień usunięto.
- Zamówionych akcesoriów(nakładki na nadkola, ozdobna końcówka rury wydechowej) od sierpnia do grudnia nie udało się skompletować, i zakładano je 2 tygodnie później.
-Pierwsza ponadprogramowa wymiana oleju, wlano zły olej RN 710, zamiast RN0720, gdybym nie sprawdził co wpisano na fakturze, miałbym niewłaściwy. Mistrz serwisu tłumaczył mi , że nie ma to żadnego wpływu...
-Po wymianie tegoż oleju sam on kapał z auta - wadliwa podkładka, co jak tłumaczył mi doradca serwisowy zdarzyło się im po raz pierwszy
-Zgłosiłem fałdowanie się gąbki na łączeniu deski rozdzielczej, i szyby, wciśnięto ją brutalnie tam gdzie wystawała, i to tyle. Nie muszę chyba mówić jak to wyglądało.
-Cieknący olej spod auta po wymianie oleju, jak się okazało przy spuszczaniu oleju nikt nie odkręcił osłony pod silnikiem i olej wylał się na nią, kapiąc sobie.
- Wymiana zegarów tablicy rozdzielczej, po czynnościach serwisowych wadliwie zamontowano "wyswietlacz" kontrolki airbagów i niezapiętych pasów, zbyt głęboko, i zbyt wysoko, usunięto dopiero wczoraj.
- Przegląd po 15 000, nie przełożono kół, co jest konieczne dla wersji 4WD, zwróciłem uwage na to przy odbiorze, po czym czynnośc wykonano.


Ciąg dalszy nastąpi(to chyba nie wszystkie przygody z ASO Zdunek, jak dostatecznie odświezę pamięc :mrgreen:

mekintosz - 2012-03-02, 00:44

Powiem dosadnie wykropokowujac ... ja pier....le, co za banda nieudacznikow i darmozjadow. ASO w Warszawie na Pulawskiej przy tym to raj dla uzytkownika pojazdu na gwarancji. Zmien ASO koniecznie, reklamuj uslugi, pisz zazalenia do RP, nie odpuszczaj. Oczywiscie zrezygnuj z tych nieskompletowanych gadzetow ew wynegocjuj solidny rabat za opoznienia . Z drugiej strony strach cokowliek im zostawiac do naprawy/montazu/wymiany.
esdziewiaty - 2012-03-02, 01:11

Za kazdym razem z dusza na ramieniu oddaję i dobieram auto. Nie ma dobrej alternatywy. ASO w Starogardzie Gdańskim, jest ponoc TROCHĘ lepsze. Może faktycznie następne przypadki będe zgłaszał tam, tylko nie zawsze się chce jechac kilkadziesiąt km z pierdołami.
Biorąc pod uwagę mój egzemplarz, który dość często trafia do serwisu z rozmaitymi przypadłościami, to robi to różnicę. Gdybym w serwisie zjawiał się co 15 000km, to dystans do Starogardu jest niczym, ważne, aby auto miało dobrą opiekę serwisową.
Monity w Renault nie dadzą nic, ASO Zdunek to monopolista, i jeden z największych delaerów Renault w Polsce.( 1 miejsce w 2008r.)
Znam przypadek, kiedy skasowano pieniążki za przegląd z wymianą oleju nie czyniąc tego :shock:
Cała polska słyszała o przypadku czerwonego Traffica, nawet tvn turbo się ta sprawą zajęło. W skrócie powiem , ze auto miało szkodę transportową, wstawiono nowy dach, sprzedano jako idealny z fabryki. Zdunek po długiej batalii sądowej przegrał sprawę. Link kilka postów wyżej ;-)
_________________

Marek1603 - 2012-03-02, 06:30

esdziewiaty napisał/a:

Znam przypadek, kiedy skasowano pieniążki za przegląd z wymianą oleju nie czyniąc tego :shock:


Nie tylko u nich. Tandem Będzin też lubi tak robić. Przerobiłem to na własnej skórze.

Stepway - 2012-03-04, 00:44

Korzystałem z usług ASO Zdunek w Gdyni i Gdańsku. Może niepoprawnie politycznie to zabrzmi ale ja, nie mam większych zastrzeżeń.

Bardziej Dacia, jako Dacia bo winy na purchle w dwóch samochodach po mniej niż roku ASO przypisać nie mogę. Za to serwis ocenię poprawnie.

Faktem jest, że mam pewne podejrzenia co do słuszności panów u Zdunka, twierdzących że dwie kreski wskaźnika temperatury podczas jazdy jest objawem normalnym (mając drugie Sandero, gdzie wymieniany był termostat) ale niestety... ten monopol... Podobno zgłębili temat, auto miało być podłączane pod komputer, była jazda testowa - zdaniem ASO Zdunek Gdańsk - problemu nie ma. Na spalanie nie narzekam. Powodów do dużej nieufności nie mam, ale pewien niesmak i owszem, ale nadal bardziej ku marce.

esdziewiaty - 2012-03-04, 01:59

Mnie pozytywny głos w tym temacie cieszy, oddając auto nastepnym razem, będę spokojniejszy ;-)
Stepway - 2012-03-04, 03:29

esdziewiaty napisał/a:
Mnie pozytywny głos w tym temacie cieszy, oddając auto nastepnym razem, będę spokojniejszy ;-)
Czytając Twoje, chociaż nie tylko, doświadczenia z ASO Zdunek, duża dawka spokoju wydaje się być potrzebną.

Widzisz. Mnie mniej pozytywne głosy, podpowiadają by być bardziej czujnym.

Nie od dziś wiadomo, że jeden zadowolony klient przyprowadzi drugiego. Jeden niezadowolony, odwróci od firmy dziesięciu.

Marko123 - 2013-07-22, 23:56

Też się na nich naciąłem. Na szczęście trafiłem na fajną stronkę Pogwarancyjni.pl Znajdziecie tam niezależne serwisy dacia z trójmiasta i okolic. Zaletą tych serwisów jest to, że są o ponad połowę tańsze niż ASO :)
semento - 2013-11-10, 10:45

A ja mam inny dylemat. W komisie Zdunka w Gdańsku stoi Duster, który mnie interesuje. Wszystko wygląda ok. Auto z polskiego salonu, 1 właściciel, serwisowane i kupione u Zdunka... no i to mnie niepokoi po lekturze opinii oraz artykułów na temat znanej w Polsce historii Traffica.

Problem polega na tym, że w Polsce strasznie mało jest do wyboru w temacie 2-3 letniego Dustera 4x4, w benzynie ( z polskiej dystrybucji). Drugie takie auto znalazłem niedaleko mnie ( Jelenia Góra), ale tu z kolei jest problem z fakturą Vat marża.

Poradźcie jak i gdzie najlepiej sprawdzić auto kupowane z komisu Zdunka ( przecież na serwis do nich nie pójdę)? Jestem gotów zapłacić za gruntowne sprawdzenie auta. Wynająć rzeczoznawcę? Jak będzie z Gdańska to jaką mam pewność że to nie kolega Pana Zdunka?

fotolabor - 2013-11-10, 11:14

Czytając te wpisy o Zdunku zdecydowałem się na przegląd u Adamowskich w Starogardzie Gdańskim, jestem zadowolony .Materiały własne robocizna 215 zł .Gdy zadzwoniłem do Zdunka i powiedziałem doradcy serwisu o własnym oleju ,powiedział jak coś się stanie z silnikiem to po gwarancji .Ja na to ,że mam imienną fakturę na zakup oleju odparł ,robocizna 370 zł.Rachunek Olej plus filtry plus przesyłka 220 zł plus robocizna u Adamowskich 435 zł .Zdunek 220Plus 370 to daje 590 zł jeszcze te groźby.
TD Pedro - 2013-11-10, 11:15

semento napisał/a:
Drugie takie auto znalazłem niedaleko mnie ( Jelenia Góra), ale tu z kolei jest problem z fakturą Vat marża.

jeżeli wszystko inne jest OK to w czym Ci przeszkadza brak przedmiotowej faktury?

johnson - 2013-11-10, 15:18

Nie wiem jak wygląda ten benzynowy duster, ale mają też w ofercie srebrnego na tablicach DW, samochód jest z windykacji bankowej, powypadkowy, ogólnie zmęczony, teraz w opisie na otomoto usunęli zapis bezwypadkowy ale na pewno nie jest to taka igła jak pisali, poza tym w historii serwisowej jest opis całej naprawy powypadkowej.
semento - 2013-11-10, 18:17

Dokładnie chodzi o to auto http://renault.zdunek.pl/...kraj-gwarancja/

TD Pedro napisał/a:
semento napisał/a:
Drugie takie auto znalazłem niedaleko mnie ( Jelenia Góra), ale tu z kolei jest problem z fakturą Vat marża.

jeżeli wszystko inne jest OK to w czym Ci przeszkadza brak przedmiotowej faktury?


Nie napisałem tego, ale zamierzam brać leasing operacyjny na działalność, i potrzebna mi normalna faktura VAT. To czy wszystko inne jest ok z tym autem, nie wiem, bo jeszcze go w realu nie widziałem.

Panowie ze Zdunka mieli mi w piątek przysłać na maila więcej fotek i nr VIN auta, ale na razie niczego nie dostałem. W międzyczasie pojawiło się drugie auto w Gdańsku warte grzechu http://otomoto.pl/dacia-d...-C30993120.html Hmmm.... chyba jednak trzeba się będzie przejechać nad morze... Forumowicze gdańszczanie - rzućcie jakimś adresem dobrej, niezależnej stacji diagnostycznej. Chyba że zostaje stacja kontroli PZMotu albo DEKRA Gdańsk.

chriskb - 2013-11-10, 18:31

Kol.semento, we wtorek skoczę do Oliwy i dam znać na PW, co prawda treść ogłoszenia tłumaczona z niemieckiego oraz czas sprowadzenia to 14 dni. Nie lubię opisu AWD bo to bzdura. Stację konkurencyjną do Zdunka to się znajdzie bez problemu.
semento - 2013-11-10, 18:52

chriskb napisał/a:
Kol.semento, we wtorek skoczę do Oliwy i dam znać na PW, co prawda treść ogłoszenia tłumaczona z niemieckiego oraz czas sprowadzenia to 14 dni. Nie lubię opisu AWD bo to bzdura. Stację konkurencyjną do Zdunka to się znajdzie bez problemu.


No zamurowało mnie. Już się zastanów jakie czeskie piwo Ci najbardziej smakuje bo niezależnie od wyników oględzin skrzynka wędruje do Rotmanki.

ZbujMadej - 2013-11-11, 20:42

Miałem kupować u Zdunka w Gdyni Renault Kangoo (ze 3 lata temu), 5-6 letnie. Miało być bezwypadkowe, super-hiper, nie palone w środku, bez wkładu finansowego, w automacie, itp.
Pojechałem (ponad 200km w obie strony!) i co się okazało ? W samochodzie wali papierochami, jak z wylęgarni smoków, podsufitka żółta z plamami, zderzak przymocowany na jakąś zardzewiałą śrubę od nie wiadomo czego, tarcze hamulcowe zardzewiałe do łez, brak płynu chłodniczego... no żesz k.....
Pan Ładny w gajerku mówi : spokojnie, to wszystko będzie zrobione na nasz koszt, tylko nie zdążyliśmy (!)
No dobra, nie po to jechałem 2 godziny, żeby się zawinąć od razu. Odpalam silnik i kolejny ZONK - choinka na cyfer blacie - świeci się ładnie kilka kontrolek. Ale nic to, mówię, że chcę się przejechać.
Nooo nie da rady - mówi Pan Ładny - a dokładnie da radę, ale nie za szybko, bo samochód w trybie awaryjnym, bo mechanicy przestawili (!) komputer do "robienia" i działa tylko 1-ka i 2-ka, a ten mechanik, to go teraz nie ma i .... baju baju...KUR! zapiał!
Do tego doszło, że regularnie serwisowany , to znaczy 2 wpisy w książce z okresu gwarancyjnego, bezwypadkowy = lakierowany cały bok.
A jak poprosiłem, żeby w razie kupna serwis Renault wystawił mi razem z umową papierek o stanie technicznym auta (że wszystko OK i bezwypadkowy), to Pan Ładny z rozbrajającą szerością powiedział, że Komis i Salon Renault, to dwie różne firmy i tak się nie da!
Ale jakby co, to przecież wszystko gra, wszystko będzie ładnie, sie wyklepie, sie zrobi...
Osobiście traktuje Zdunka, jak każdy inny komis - z wielkim brakiem zaufania.

Visena - 2015-06-28, 16:30

Witam, widzę że ostatnie wpisy sprzed dwóch lat :(
Czy ktoś może coś "polecić" a może raczej odradzić - w okolicach Gdyni - na teraz ?
Chcę wymienić olej przed 3 tys przebiegu. Na gwarancyjne 20 tys jeszcze mam czas.
Wiem, wszyscy myślimy to samo o Zdunku ;)
Ja osobiście do Rumii (Gdynia, Morska) gdzie odbierałam auto - nie zamierzam się już nigdy wybierać ;) bo wystarczająco mi już podpadli.
Najbliżej mam do Gdyni/Orłowo/Sopot.
Jakieś sugestie ? ;)
Z góry dziękuję :)

piotr. z - 2015-06-28, 20:05

Jest na Lubczykowej Pitstop- zajmują się Renówkami ale nie byłem tam jeszcze u nich. Z tego co słyszałem to trochę się panowie wspólnicy pogryźli i ktoś tam odszedł zakładając Careno na Żwirowej. Również nie byłem ale to są najbliższe, w Gdyni. Jeśli trochę dalej to Reda i Reno-Max. Również nie byłem ale myślę, że jeśli już chcesz wymieniać olej po 3 tysiącach (różne są szkoły, ja nie wymieniałem) to nie jest to na tyle skomplikowana czynność aby sobie nie poradził średnio rozgarnięty mechanik. Wtedy lepiej rozejrzeć się na swoim "podwórku".
route2000 - 2015-06-29, 07:33

Visena, jak pisał kolega piotr. z, że są różne szkoły wymiany oleju.
Jedna to stara szkoła jeszcze za czasów PRL-u, gdy jeździły Fiaty, Syrenki, PF126p itd. to olej się wymieniało pierwszy raz po 3 tys. km, al potem co 10 tys.km. Te samochody nie miały filtra oleju typu puszkowego tak teraz (np. PF126p. miał tylko filtr odśrodkowy), a oleje były przeważnie mineralne. Dlatego był taki wymóg wymiany oleju.
Teraz mamy inne czasy. Wiele samochodów posiada puszkowe filtry oleju, a oleje jest już do liku (mineralne-rzadko stosowane, półsyntetyczne i syntetyczne). Stąd częstotliwość wymiany wydłużyła się do 20 tys.km (niektóre do 30 tys.km). Ponadto technologia obróbki skrawaniem (produkcja silników) poszła tak daleko do przodu w stosunku do technologii sprzed laty PRL-u (dokładność wykonania). Dlatego nie ma potrzeby takiej częstej wymiany oleju.
Jednak są ludzie starej i nowej daty i każdy uważa za swoje. Wymiana oleju po 3 tys. obecnie jest traktowany jako dobry gest kierowcy. Tylko pamiętaj, żeby przy wymianie oleju zastosować taki sam typ oleju jaki był poprzednio wlany (norma A3/B4 - sprawdź to w swojej książeczce gwarancyjnej).
Niekoniecznie musisz jechać do ASO na wymianę, wystarczy kupić olej we własnym zakresie, odpowiedni filtr oleju oraz uszczelkę pod korek spustowy miski oleju i do najbliższego mechanika na wymianę za 50 zł (robocizna). ;-)

Sam wymieniłem olej po 20 tys. km i nic się nie stało. :-D

Visena - 2015-06-29, 08:43

Dziękuję :-) za odpowiedzi.
Ponieważ zamierzam jeździć tym autem wiele lat, to wymiana oleju po 3tys jest dla mnie oczywistym "dobrym gestem kierowcy".
"Mój" mechanik (mogę polecić każdemu z Gdyni - Płyta Redłowska - warsztat w starej kotłowni - super naprawdę) mógłby mi wymienić olej, ale tak jak piszecie - musiałabym sama kupić olej, filtr itd...
Ponieważ jednak zauważyłam lekki wyciek oleju (pocenie dosłownie, ale jednak...) spod śruby dociskającej pokrywę zaworów - pokrywa jest lekko lepka - wizyta w serwisie jest uzasadniona bo to obejmuje gwarancja - choć mam świadomość, że poniesie to za sobą wyższe koszty :( za wymianę oleju.
Najprawdopodobniej pojadę do Zdunka w Sopocie Kamiennym Potoku.
Coś tu gdzieś czytałam o rabatach w salonach / serwisach za członkostwo w Klubie ? :shock:
Może mi ktoś ten temat przybliżyć ? :-)
Każde "taniej" na wagę złota ;-)

route2000 - 2015-06-29, 10:51

Nasz kolega Marek1603 załatwiał jakby rabat dla członków DKP, ale w Krakowie dla lokalnych członków zgłoszonych do niego. To jest takie indywidualne podejście dealera (nie ma takiego ogólnopolskiego rabatu).
Chyba, że jeszcze zarejestrujesz na dodatkowej stronie www.mojadacia.pl to czasami są jakieś promocje i upusty na niektóre akcje np. sprawdzenie klimatyzacji z napełnieniem czy jakieś rabaty na akcesoria do Dacii.
Wystarczy, że zrobisz w ASO ładne oczy to może coś Ci spuszczą z ceną, ale nie gwarantuję tego. :mrgreen: :mrgreen: Każdy liczy każdą wydaną złotówkę. :-D
Ja w ASO robię się za upierdliwego człowieka, a na co dzień jestem spokojnym człowiekiem. :-P

Jeszcze jest taki kolega, który jest sprzedawcą Dacii w Gdynii (chyba), ale nie pamiętam nicka :-(
Oooooooo.... Przypomniało mi się, nazywa się Zbychu504 (chyba tak, ale mogę się pomylić). ;-)
Spróbuj go odszukać poprzez PW i może Ci coś doradzi w sprawie rabatu.

piotr. z - 2015-06-29, 18:44

Visena napisał/a:
Ponieważ jednak zauważyłam lekki wyciek oleju (pocenie dosłownie, ale jednak...) spod śruby dociskającej pokrywę zaworów - pokrywa jest lekko lepka - wizyta w serwisie jest uzasadniona bo to obejmuje gwarancja - choć mam świadomość, że poniesie to za sobą wyższe koszty :( za wymianę oleju.

Pocenie to sprawa gwarancyjna ale nie jest powiązana z wymianą oleju chociaż jeśli o tym wspomnisz to z ochotą tego ASO dokona bo to dla nich zarobek. Zrobisz jak chcesz, ja osobiście poskarżyłbym się na pocenie się "ojeju" a na wymianę pojechał do swojego mechanika (jeśli podejmiesz decyzję o wymianie).
Z tym poceniem się oleju przy jednej ze śrub- niektórzy z kącika też mieli taki objaw ale usunięcie to pierdoła: część jechała do ASO, część we własnym zakresie usunęła. :mrgreen:

pavulon78 - 2019-08-09, 08:04

Widzę że ostatni wątek sprzed 3 lat więc trochę odświeżę.

Jak dla mnie ten serwis to tragedia jakich mało. Żeby się umówić na wizytę z usterką trzeba czekać 2-3 tygodnie, dodzwonić się to jakiś koszmar, serwisanci nie odbierają telefonów, nie oddzwaniają. Są bardzo niesłowni. Najnowszy wkurw na nich mam z dzisiejszego poranka.

W ubiegłym roku w moim Dusterze wystąpiła dość popularna usterka, objawiająca się krótkim mignięciem kontrolki oleju i komunikatem Ryzyko Awarii Silnika występującym przy porannym odpalaniu. W ubiegłym roku w serwisie w Gdyni (tez Zdunka) auto stało ponad 2 tygodnie i panowie w końcu znaleźli przyczynę. Po wymianie filtra oleju usterka ustąpiła. Tuż przed pierwszym przeglądem po 20kkm problem powrócił, ale po wymianie oleju z filtrem znowu ustąpił. Wygląda więc na to że wymiana filtra pomaga na jakieś 8-10kkm.

Teraz jest 9000 km po przeglądzie i problem powrócił, więc pojechałem do Zdunka w Gdańsku i mówie co i jak i że chciałbym wymienić filtr oleju, bo wiem że to pomaga.
Tu oczywiście wielki opór, bo oni muszą zdiagnozować. Mówie że samochów był diagnozowany w WASZYM serwisie już rok temu i rozwiazanie problemu jest znane. Nie i chu....!!!

No więc umówiłem się że zostawie samochód na noc, żeby od samego rana samochód był juz na serwisie i zeby pierwsze odpalenie samochodu po nocy (bo tylko wtedy występuje problem) odbyło się z podłączonym komputerem diagnostycznym.

Rano do pracy pojechałem rowerem, a że serwis zdunka mam po drodze, to pomyslałem sobie że podjade i zerknę czy faktycznie samochód chociaż wczoraj postawili na serwis. Oczywicie wielka kupa. Samochód stoi tam gdzie go wczoraj zostawiłem i jestem pewien że jakakolwiek diagnostyka w sytuacji gdy samochód dopiero rano wjedzie na serwis nic nie wykaże. Ciekaw jestem tylko czy serwisant będzie próbował mnie okłamać że samochód noc spędził w serwisie i pierwsze odpalanie rano odbywało się na stanowisku diagnostycznym.

pikodat - 2019-08-09, 09:44

pavulon78 napisał/a:

Teraz jest 9000 km po przeglądzie i problem powrócił, więc pojechałem do Zdunka w Gdańsku i mówie co i jak i że chciałbym wymienić filtr oleju, bo wiem że to pomaga.


Zabrać auto, pojechac gdzie indziej, nie mówić, że się kontrolka zapala tylko o zmianę filtra poprosić.

uuuups.... Trójmiasto zmonopolizowane przez jedną firmę jesli chodzi o dacie.... nie spodziewałem się tego...

sasio - 2019-08-09, 12:27

Opisze problem ze swoim Clio.
Szukałem w 2017 Clio IV Grand w wybranej wersji wyposażenia + kolor.
W całej Polsce dwa auta Gdańsk i Poznań, pozostalemserwisy +-6msc.
W Gdańsku super oferta, gadżety, pakiety ubezpieczeń dzięki czemu pozostałe salony - nawet po znajomości - wychodziły słabo.
Pojechaliśmy obejrzeć auto (200km w jedną), przy oględzinach zapłaciliśmy końcówkę ceny, dostaliśmy dokumenty do rejestracji (Pan sprzedawca chciał aby ASO samo zarejestrowało mi auto). Na dokumentach data 25.09.2017, a auto kupiliśmy 21.11...na stronie MojeRenault nie mogło znaleźć pojazdu...
Wpłaciłem resztę czyli 50.000zł i pojechałem rejestrować auto następnego dnia.
Jakie było moje zdziwienie gdy sie okazało że fabrycznie nowe Clio było już rejestrowane i przerwana została rejestracja czasowa...(zostało to zrobione aby wyrobić plan...).
Gwarancja też biegła od 25.09 zamiast od 22.11.2017.

Zgłosiłem sprawę do centrali, jakie piękne zapewnienia usłyszałem to głowa mała, a w emaila kończącym przyszła informacja - załatwiaj z dealerem bo on to sprzedał.

Przy odbiorze zadałem proste pytanie czemu to przede mną zatajono, usłyszałem że przecież mi mówili... porażka.
Sprzedawca napisał do Renault i gwarancja ruszyła od dnia wydania auta ale smród się ciągnął dalej... ale to już w innych serwisach.

Takich praktyk jak moich jest dużo w tym salonie, a byłoby jeszcze więcej tylko ludziom nie chce się samemu rejestrować aut, kwiatki wychodzą przy sprzedaży gdy karta pojazdu ma tylko jednego właściciela a w systemie 2 lub 3.
Ogólnie wygłaszając opinie o Zdunku trzeba liczyć się z szybkim nalotem komentarzy zwrotnych i swoistymi listami od prawników .

Mamert - 2019-08-12, 07:43

Jak to dobrze, że z Gdańska do Elbląga jest tylko 30 minut jazdy...
pavulon78 - 2019-08-12, 08:05

A ASO w Elblągu lepsze?
Bo niby tylko 30 minut jazdy, ale zajdzie potrzeba zostawić tam samochód na noc to już się robi spory problem.

przemoc84 - 2019-08-12, 08:23

nie wiem ;) ja serwisuję tam Sandre 2 raz pierwszy tuż po zakupie jak filtry gazowe musiałem i teraz...

po 1 wizycie nie mam na co narzekać no może poza ceną ale to ASO więc koszą... druga w środę i zobaczymy co zaradzą na mój problem

Mamert - 2019-08-12, 08:51

pavulon78 napisał/a:
A ASO w Elblągu lepsze?

Hmm… tego jeszcze nie wiem, bo jeszcze nie byłem na serwisie, ale zimą coś przymarzło w gazie, dzwoniłem do Zdunka i do Elbląga. W pierwszym przypadku kolejka na 2 tygodnie, w drugim następnego dnia. Z wizyty nie skorzystałem, bo mróz zelżał i gaz się sam naprawił.
Na pewno lepiej się tam kupuje auto jako prywatna osoba.
PKS Elbląg ma częste połączenia z Gdańska i podobno są aż trzy przystanki w Kazimierzowie ale nie mogę ich namierzyć na google street view.

tAboon - 2019-08-12, 08:56

przemoc84 napisał/a:
po 1 wizycie nie mam na co narzekać no może poza ceną ale to ASO więc koszą
Wpadnij do Zdunka, to zobaczysz, że w Elblągu masz stawkę promocyjną
Mamert - 2019-08-12, 11:31

tAboon napisał/a:
to zobaczysz, że w Elblągu masz stawkę promocyjną

To fakt, w Elblągu nie kupisz i nie serwisujesz Bavaria Motor Werke w wolnym tłumaczeniu Bolid Młodzieży Wiejskiej

ken-wawa - 2019-08-31, 21:25

Też uważam, że to wyjątkowo słabe, że Zdunek zmonopolizował całe Trójmiasto. Mnie taka sytuacja zniechęca do zakupu samochodu i to bardzo.
Mamert - 2019-09-01, 20:03

Sąsiad teścia pojechał do Zdunka z zamiarem zakupu Sandero. Żalił się, że go sprzedawca spuścił w kiblu. Teściu opowiedział mu o moim przypadku, że też mnie spuścił w kiblu i kupiłem w Elblągu. Sąsiad wsiadł w samochód pojechał do Elbląga i stał się zadowolonym posiadaczem Sandero.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group