DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kompendium Dacii - PROPOZYCJE TEMATÓW

laisar - 2008-12-21, 01:16
Temat postu: PROPOZYCJE TEMATÓW
W niniejszym wątku proszę zamieszczać wyłącznie propozycje tematów z innych działów, które powinny trafić do "Kompendium".

Do dyskusji nt samego działu przeznaczony jest wątek Po co "Kompendium Dacii"?.

GeRRaD - 2008-12-21, 11:22

Oczywiście wszelkiego rodzaju schematy serwisowe i manuale fabryczne (ale bez zrób to sam) :-D
laisar - 2008-12-21, 20:50

Po pierwsze, http://www.daciaklub.pl/f...p?p=21824#21824
laisar napisał/a:
Problem z nimi jest taki, że to totalnie lewa lewizna - i co innego, jak użytkownicy co jakiś czas podają sobie gdzie i jak je można znaleźć, a zupełnie coś innego oficjalne de facto promowanie ich rozpowszechniania przez forum...

A po drugie, wydaje mi się, że powinniśmy się chyba raczej skupić na "własnej" twórczości...

psur - 2008-12-22, 14:17

Może np. to: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=392 i jeszcze jakiś wątek o 2 kreskach w dieslu.
GeRRaD - 2008-12-22, 14:42

laisar napisał/a:
Po pierwsze, http://www.daciaklub.pl/f...p?p=21824#21824
laisar napisał/a:
Problem z nimi jest taki, że to totalnie lewa lewizna - i co innego, jak użytkownicy co jakiś czas podają sobie gdzie i jak je można znaleźć, a zupełnie coś innego oficjalne de facto promowanie ich rozpowszechniania przez forum...

A po drugie, wydaje mi się, że powinniśmy się chyba raczej skupić na "własnej" twórczości...


Może być link ;-)

ian - 2009-01-08, 12:08

Zebrać informacje o eksploatacji silników? Na jakim biegu jest najlepsze przyśpieszenie, i elastyczność, których biegów używać w jakim zakresie obrotów, zużycie paliwa w zależności od stylu, i warunków jazdy. Ja przez rok uczyłem się jak używać silnika 75 KM. Warto było, gdyż teraz wiem jak jeździć, by zaoszczędzić jak najwięcej paliwa (na jednym zbiorniku paliwa można równie dobrze przejechać 780 km, jak też 740 km), jak dynamicznie przyspieszać itp.
laisar - 2009-01-08, 13:25

Dobry pomysł! Może zbierzesz albo bezpośrednio wskażesz jakieś? (W razie czego - patrz PS: "Jak to zrobić?").
psur - 2009-01-08, 14:32

ian napisał/a:
Ja przez rok uczyłem się jak używać silnika 75 KM. Warto było, gdyż teraz wiem jak jeździć, by zaoszczędzić jak najwięcej paliwa (na jednym zbiorniku paliwa można równie dobrze przejechać 780 km, jak też 740 km), jak dynamicznie przyspieszać itp.


To może po prostu napiszesz artykuł na ten temat? Myślę, że takie coś byłoby bardzo wartościowe - można by to nawet wrzucić na stronę główną, a link do tego kompendium.

erenka - 2010-10-01, 08:21
Temat postu: KLOCKI HAMULCOWE
Może warto w Kompendium umieścić info - KLOCKI HAMULCOWE ?

1. Model samochodu
2. Oryginał, oznaczenie kodowe, cena
3. Zamienniki, oznaczenie kodowe, ceny

Tak aby w sposób łatwy i szybki można było znaleźć potrzebną informację ??
Starzy bywalcy może już wiedzą gdzie szukać, ale nowicjusze jak ja nie bardzo ;-)

laisar - 2010-10-01, 08:55

Pewnie warto - o ile ktoś coś takiego napisze / zbierze linki...


(Jedyna wiedza, która jest potrzebna, żeby cokolwiek znaleźć, to ta o istnieniu opcji "Szukaj u góry forum (; ).

ppart - 2010-10-04, 22:40

Moja propozycja jest taka: tematy usterek, które zostały rozwiązane, sposób rozwiązania. Jedna informacja i koniec, bez dopisywania postów, dalszych rad itp., bo robi się śmietnik, przez który trudno się przebić. Może osobny dział ?
Sam miałem dzisiaj sytuację z tymi nieszczęsnymi dwoma kreskami temperatury. Temat rzeka na forum i nie wiadomo do końca jakie wnioski, w końcu się doczytałem, że trzeba do ASO. Pojechałem, sprawdzili, pokazali i się okazało, że jest OK, tak ma być i już, a duży wpływ na to ma np. mój sposób jeżdżenia. A na forum przeczytałem, że komuś wymienili na gwarancji, że ktoś chce osłaniać chłodnicę itp. rady, które się czasem miały nijak do tematu. Chciałbym to (te dwie kreski) gdzieś to opisać dokładnie na warunkach jak wyżej i myślę, że dla kogoś może to być użyteczne, ale tylko jako jeden zamknięty post.

laisar - 2010-10-04, 22:45

No to po prostu opisz - może być tutaj, się wydzieli...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group