DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Ciche piszczenie na nierównościach

moulder - 2017-07-12, 17:16
Temat postu: Ciche piszczenie na nierównościach
Witajcie, jestem w rumuńskim maramureszu. Duster już drugi raz odwiedza swoje miejsce gdzie sie urodził. Przejechaliśmy od początku lipca 2500 km po Rumunii jeżdżąc przez znajgorsze drogi i dziury i wiem, że to auto jest cudowne. Płynie po nierównościach asfaltu jak żadne inne.

Mam pytanie: jadąc ostatnio po niewielkich nierównościach słyszę czasem ciche piskniecie po prawej stronie od pasażera w okolicach koła. Pojawiło sie dopiero dzisiaj. Przy dużych dziurach jest cicho. Nie ma żadnych innych objawow. Zadnego stukania i innych wskazujących na zawieszenie hałasów z łącznikami stabilizatorów czy wahaczy.

Mimo ze tutaj jest dusterow jak psów (dosłownie bo bezdomnych psów w małych miejscowościach jest mnóstwo) to żaden nie ma zamontowanych chlapaczy. Podejrzewam hałas z otworu gdzie przedni chlapacz jest montowany w dolnej części nadkola. Nie chcę testować rumuńskich serwisów i jest to chyba pierdoła wiec wstrzymam sie do powrotu. Ktoś ma jakaś sugestię?

Dar1962 - 2017-07-12, 19:41

zerknij we wnękę koła na amortyzator po tej stronie, o jego górną,zewnętrzną rurę ociera się zwykle taka gumowa nakładka, która siedzi w górnej części kolumny, jeśli na amortyzatorze są pionowe ślady otarć, bardzo możliwe, że to ta guma skrzypi podczas ruchu kolumny, warto posmarować przetarte miejsca czymkolwiek tłustym i posłuchać czy ucichło
Lajkonik - 2017-07-13, 05:59

Posprawdzaj gumowe osłony przegubów. Jak guma pęknie to często pojawia się coś nieplanowanego :-D W tym przypadku to rdza i przyspieszone zużycie przegubu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group