DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Dacia Lodgy Outdoor '17

topdrive - 2017-07-27, 22:03
Temat postu: Dacia Lodgy Outdoor '17
Hej,

Kilka fotek mojego nowego dzieciowozu :)

Trochę informacji:
Dacia Lodgy Outdoor
1.5 dci 110km
Niebieski Azurite

Z opcji: tylne szyby elektryczne, zamontowane chlapacze na wszystkich kołach (pasują jak ulał do wersji Stepway) i nabyta osłona przed zabrudzeniem do bagażnika (taka wielka płachta do wyścielenia bagażnika - idealna jak się wozi psy).

Co już poprawiłem? Dołożyłem schowek na okulary (w miejsce rączki nad głową kierowcy), wykładzinę do bagażnika z wysokim rantem (zawsze podłoga bagażnika będzie czystsza).

Zastanawiałem się też nad zamówieniem spoilera, takiego jak w Renault Lodgy World Edition w Indiach, ale jak na razie odpuściłem temat :).

Więcej fotek z czasem.

Tak przy okazji, Lodgy vs KUK? Ktoś ma jakieś zdanie na ten temat?

Marek1603 - 2017-07-28, 04:45
Temat postu: Re: Dacia Lodgy Outdoor '17
Ładnie się prezentuje.

topdrive napisał/a:

Tak przy okazji, Lodgy vs KUK? Ktoś ma jakieś zdanie na ten temat?


Tak. Do lodgy ciężko dopasować uszczelkę ponieważ ma rant na pasie przednim na dół. Kupiłem i ostatecznie wylądowała w dusterze. Miałem w MCV-ce PHI i tam też zdawała egzamin. Po prostu nie dostaje się syf do komory silnika.

zwirz - 2017-07-28, 08:01

Ciekawe że specyfikacja mówi "osłony świateł przeciwmgłowych w kolorze ciemnoszarego metalu" a tutaj po prostu srebrne, chyba że to właśnie ciemnoszary metal? :)
Dymek - 2017-07-28, 09:29

Dokładnie to ten sam kolor, co lusterka i nakładki zderzaka a te opisują jako "kolor matowego chromu". Faktycznie bardziej to kolor anodowanego aluminium niż ciemnoszary metal czy też matowy chrom. Niekonsekwentne są te opisy, bo w Sandero kolory te same a opisy inne. W Sandero Outdoor w "kolorze ciemnoszarego metalu" są opisane felgi i to się z grubsza zgadza.
A przecież wszystkie "Outdoory" mają identyczny kolor felg (kołpaków).

zwirz - 2017-07-28, 12:59

Dymek napisał/a:
Dokładnie to ten sam kolor, co lusterka i nakładki zderzaka a te opisują jako "kolor matowego chromu". Faktycznie bardziej to kolor anodowanego aluminium niż ciemnoszary metal czy też matowy chrom. Niekonsekwentne są te opisy, bo w Sandero kolory te same a opisy inne. W Sandero Outdoor w "kolorze ciemnoszarego metalu" są opisane felgi i to się z grubsza zgadza.
A przecież wszystkie "Outdoory" mają identyczny kolor felg (kołpaków).


Ja zamawiając Sandero w specyfikacji miałem 2 głośniki a przyszła o ile dobrze słuch mi jeszcze działa z czterema... to o kolor nie ma się co czepiać :P

Dymek - 2017-07-28, 14:41

No nie wiem :-) Jakbym zamówił samochód czerwony a dostał niebieski to bym się czepnął...
topdrive - 2019-01-16, 18:11

Po długim czasie po prostu jeżdżenia dzisiaj wjechały na auto nowe felgi.

Altica 16", czarne z "diamentowym" zdobieniem - takie jak są w SL Connected by Orange. Podoba mi się :). Co sądzicie?

Dorzucam też fotkę obecnego parku maszynowego - te auta doskonale się uzupełniają! :)

Marek1603 - 2019-01-16, 18:20

No i pięknie. Pogratulować.
MartinezTychy - 2019-02-21, 17:54

topdrive, mam pytanije odnośnie chlapaczy tylnych i przednich,sam zakładałeś czy montowane w ASO?
Pytam ponieważ czekam na odbiór Ladgy Techroad i chcę założyć chlapacze lub jak kto woli błotochrony.

arczi_88 - 2019-02-21, 18:09

Mogę ja odpowiedzieć? Kup chlapacze i 4pak i wpadaj do Lędzin, ogarniemy temat i zarobimy obaj. Tak, u siebie zakładałem sam ^^
MartinezTychy - 2019-02-21, 18:16

Dzięki arczi_88, jesteśmy dogadani.
Marek1603 - 2019-02-21, 19:41

Ja też mogę kupić i popatrzę sobie. ;-)
arczi_88 - 2019-02-21, 19:48

A no przecież nie ma problemu 😁
kuba_malenstwo - 2019-02-27, 10:21

Niebieska Lodgy Outdoor wygląda jak pokazowy wóz z targów motoryzacyjnych. Piękna!

...500, to super auto. Moja Mama ujeżdża pierwszą serię od 2012 roku i absolutnie wszystko w niej działa, ale to może być związane ze śmiesznym przebiegiem około 35tkm...

exitcosmo - 2019-03-01, 20:00
Temat postu: Re: Dacia Lodgy Outdoor '17
topdrive napisał/a:
Zastanawiałem się też nad zamówieniem spoilera, takiego jak w Renault Lodgy World Edition w Indiach ...


Taki sam miałem plan , Lodgy po takim zabiegu dostał by wizualnego pazura. Wracając do tematu , ładna sztuka!

topdrive - 2019-03-01, 21:45

Mi chlapacze montowali w ASO zaraz po zakupie. Pod blokiem to nie robota, żeby z takimi rzeczami spokojnie podłubać.

kuba_malenstwo, no to fajnie, zazdroszczę, bo ja z tą 500tką mam trochę komplikacji. Obsługa posprzedażowa w FCA pije herbatę z wody po pierogach normalnie...

exitcosmo, tylko dostępność w EU jest super słaba. A import z Indii/Turcji bezsensownie kosztowny... Kto wie, może uda mi się coś znaleźć za jakiś czas, ale najpierw pewnie audio będzie do zrobienia (planuję komplet Focali)... :)

topdrive - 2019-05-20, 11:47

No i stało się. Głośniki w aucie :). Gra to zdecydowanie lepiej niż fabryczne papierowe wynalazki. Ogólnie - komplet Focali nie jest warty ceny katalogowej w Lodgy. Różnica dźwięku jest spora, ale nie jest warta 1.5k pln za 4.0 na przód i 2.0 na tył, a takie coś mam założone obecnie.

To chyba kończy moje inwestycje w Lodgy na razie. Może jeszcze jakiś chip-tuning kiedyś, ale na dzisiaj mi się z tym wcale nie pali :).

topdrive - 2022-04-02, 16:43

Trochę się wydarzyło od ostatnich moich wpisów, to chyba warto w punktach wrzucić:
1. AUTOOL X50 Pro - taki dodatkowy wyświetlacz na desce, głównie dla temperatury silnika, ale cała reszta też pomocna (przy okazji skanowanie DTC da się z tego wynalazku zrobić). Podłączony do OBD.
2. Manetka wycieraczek z Clio IV i aktywację interwałów w BCM
3. Aktywacja zegarka w zegarach
4. Bezprzewodowy CarPlay (dolutowany dodatkowe wejście w MN3, żeby kabelek wyszedł z tyłu i zszedł pod nogi pasażera, tam za plastikami jest schowany CPlay2Air)
5. Ładowarkę indukcyjną do telefonu
6. Moduł BIC - i jest temperatura i ECO w MN3 ;)
7. RoundMount klasyczny do Lodgy jako uchwyt do telefonu + obróbka panelu centralnego, żeby nawiewy lekko chodziły i sam uchwyt, żeby leżał lepiej.

I chyba tyle, bo nie wiem co jeszcze sensownego mogę do niej dołożyć... Jedynie wygłuszenie drzwi (i może dachu?) pozostaje zrobić, ale do tego musi być już cieplej ;).

topdrive - 2022-07-27, 20:57

I doszła jeszcze kamerka cofania, zgodnie z krótkim opisem co i jak tutaj: http://www.daciaklub.pl/f...1835076#1835076

Zobaczymy na ile się przyda ;).

A teraz czekam jeszcze na automatyczny włącznik świateł mijania, może uda mi się to ogarnąć, bo tego mi najbardziej brakuje w mojej Lodówce ;).

gg - 2022-07-28, 00:13

Kamerka cofania to "must have" w lodówce. Ułatwia życie.
Na zdjęciu chyba coś za dużo góry widać.

topdrive - 2022-08-09, 22:34

gg, tak, z tym może kiedyś coś powalczę, na razie jest jak jest..

A ostatnimi dniami zrobione jeszcze:
1. Wygłuszenie drzwi przednich matą Bitmat AB-2 + pianka 6mm na boczki - poprawiło to brzmienie nagłośnienia (bas jest przyjemniejszy i jest go więcej)
2. przerobione tylne światła, aby były 2 światła wsteczne i 4 światła hamulcowe (+ piąte nad tylną szybą), tj. przeciwmgielne i jego bliźniak z prawej zapalają się jak wcisnę hamulec, jak włączę przeciwmgielne zapali się tylko lewe, a jak nacisnę hamulec zapali się też prawe.

I chyba na więcej mi urlopu nie starczy, chociaż czaję się, żeby się wyrobić jeszcze z wygłuszeniem tylnych drzwi... ;)

topdrive - 2022-08-16, 09:57

No i zrobione jeszcze:
1. wygłuszenie drzwi tylnych
2. podświetlenie przycisków szyb we wszystkich 4 drzwiach

I urlop się skończył... ;)

Teraz na stole leży kontroler do włączania świateł automatycznie, muszę ogarnąć najpierw przekaźniki, żeby prąd nie leciał przez manetkę..

Ajry - 2022-08-17, 08:36

Szacun, naprawdę podziwiam. Czasem też mam ochotę coś podłubać, ale kurka jakoś czasu zawsze brak, albo pogoda nie taka ;-) czym wygluszales, ile ci to zajęło i czy okleiles dokładnie całe drzwi czy jak tam ci siadło?

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2022-08-17, 21:14 ]
Odpowiedź ws wygłuszania - http://www.daciaklub.pl/f...1835488#1835488.

route2000 - 2022-10-07, 08:35

topdrive napisał/a:

2. przerobione tylne światła, aby były 2 światła wsteczne i 4 światła hamulcowe (+ piąte nad tylną szybą), tj. przeciwmgielne i jego bliźniak z prawej zapalają się jak wcisnę hamulec, jak włączę przeciwmgielne zapali się tylko lewe, a jak nacisnę hamulec zapali się też prawe.

Ja też mam przerobione tylne światła, tylko normalnie tak, że świecą symetrycznie. Dwa postojowe, trzy STOP, dwa cofania, dwa przeciwmgielne...
Nie wiem czy przeróbka wg Ciebie jest zgodna z przepisami ruchu drogowego...
Ciekawe co powie diagnostyk w SKP... :roll:

topdrive - 2022-10-10, 21:32

route2000, jak się przyczepi, to odkręcę to w godzinkę i będzie jak u Ciebie ;) Dlatego podpięcie mam zrobione z większą uwagą, żeby dało się to łatwo rozwijać/przerabiać/odkręcać ;)
topdrive - 2022-10-17, 10:38

route2000, pogrzebałem trochę i nie znalazłem nic, co by bruździło w papierach (jednak nie twierdzę, że nic takiego nie ma).
ALE! Znalazłem jeszcze jedną, chyba nawet lepszą, metodę modyfikacji świateł w Lodgy.

I teraz robimy tak:
STOPy puszczamy na dedykowane żarówki P21W (tam gdzie zwykle mamy przeciwmgłowe).
Mijania zostają na żarniku 5W w żarówce P5/21W
Przecimgłowe podłączamy do żarnika 21W w żarówce P5/21W.

Efekt? Tylne stopy są odseparowane od świateł mijania (co jest moim celem), mamy dwa światła przeciwmgłowe (symetryczne).

Tak samo to działa w Fiacie Fiorino i Peugeot Bipper (czy jak on się tam zwie). I przyznam, że podoba mi się to bardziej niż moje obecne rozwiązanie (a na pewno jest czystsze elektrycznie).

Dam znać jak mi się to uda ogarnąć.
Jedna rzecz, której nie znalazłem, to jak sobie radzą żarówki P5/21W kiedy oba żarniki się świecą (czy się nie ugotują, ale wydaje się, że nie jeśli mamy tam mijania i stopy, które mogą razem dość długo świecić jak stoimy w korkach).

topdrive - 2023-06-09, 16:09

Co do świateł, to obecnie mam wszystko zrobione jak w poprzednim poście, auto przeszło przegląd. Powrót do "oryginału" to przekładka 2 kabelków we wtyczce do światła (mało inwazyjne).

Natomiast dołożyłem jeszcze podgrzewanie foteli, 2 stopniowe, przełączniki obok lewarka (łatwo dostępne i widoczne, a jednak nie natarczywe). Super przyjemna robota, fotele się rozbiera bardzo łatwo, zasilanie ze skrzynki bezpieczników + przekaźnik rozłączający po wyłączeniu zapłonu podpięty do zapalniczki (ona traci zasilanie po wyłączeniu kluczyka).

Niestety nie mam fotek, jakoś robota ruszyła i nie myślałem, żeby coś udokumentować bardziej...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group