DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Spotkania, imprezy, wyprawy - Może jakiś spot w Ustce 13 lub 15.08?

Marek1603 - 2017-08-11, 17:08
Temat postu: Może jakiś spot w Ustce 13 lub 15.08?
Jak w temacie. Jacyś chętni?
DrOzda - 2017-08-12, 11:06

Nigdy nie potrafiłem zrozumieć czemu ktoś z południa Polski jedzie nad zimny i cepeliowaty Bałtyk zamiast dołożyć 300 kilometrów do podróży nad Adriatyk.... to tak tylko off topic:)
benyo - 2017-08-12, 11:23

:-) udanego wypoczynku Marku
RowerekCombi - 2017-08-12, 12:46

DrOzda napisał/a:
Nigdy nie potrafiłem zrozumieć czemu ktoś z południa Polski jedzie nad zimny i cepeliowaty Bałtyk zamiast dołożyć 300 kilometrów do podróży nad Adriatyk.... to tak tylko off topic:)


No to odpowiem tak - moze nie każdego stać jechać nad inne morze ?
A może nasze morze ma właściwości jakieś tak zdrowotne?
No i nasze morze jest piękne i nie zawsze są tłumy ;-)

Udanego wypoczynku dla wszystkich tam przebywających i przybywających 8-)

Marek1603 - 2017-08-12, 13:53

Dzięki Zbyszku.

Jest kilka rzeczy dlaczego.
1. Nad Adriatykiem nie usłyszysz takiego szumu fal jak na Bałtyku,
2. Nie pospacerujesz po plaży jak jest wietrznie lub sztorm, bo tam takiej pogody nie ma.
3. Nie usłyszysz mew.
4. Nie poczujesz jodu (jeżeli u nas jeszcze taki jest ;-) )
5. Czasami spokój i cisza, żeby wypocząć jest ważniejsza od pogody.
I tak można wymieniać jeszcze długo.

Przed wczoraj 9km po lesie i wydmach, a dzisiaj 8km po plaży i z powrotem przez las ze zbieraniem grzybków po drodze. Nie dlatego, że nie ma pogody tylko ileż można się prażyć na plaży. Dla mnie jak woda ma 18 - 19st., a powietrze 20 - 22 jest w sam raz.

Zamiast na 14 dni nad nasze może mogę jechać na 7 na wypasie w drugą stronę tylko musi mi się jeszcze chcieć. Teraz mamy coraz lepsze drogi to i szybciej jesteś nad morzem. Pamiętam jak jechałem pierwszy raz to 11h, a teraz byłem w 7 wliczając 40 minutowy postój.

czaju - 2017-08-12, 19:28

Dorzucę do listy:
a) bo stać mnie żeby jechać nad Bałtyk, mimo że jest drożej
b) bo nie mam bariery dla pracy zdalnej
c) bo nie mam obaw o opiekę lekarską dla małego dziecka (wszelkiej maści Luxmedy, enelmedy etc)
d) bo nad PL może mam 4h drogi (DG - Gdańsk) w 100% drogą dwujezdniową (dosłownie w 100%)a Croatia to min 9h, także wyjazd w piątek po pracy nie wchodzi w gre (tzn wchodzi ale nie wypiję piwka nad morzem wieczorem w piątek)
e) tak bardziej prywatnie, mogę odwiedzić miejsca z którymi byłem związany w przeszłości.

Dardus - 2017-08-12, 21:34

Pozdrowienia z Władka
Trochę daleko do Ustki, tym bardziej że końcówka urlopu, szkoda bo wcześnij byłem w Łebie.
Dodał bym jeszcze świeża rybka (prosto z kutra), nie zastąpiony widok z klifu o każdaj porze dnla i nocy itp. :-P

DrOzda napisał/a:
Nigdy nie potrafiłem zrozumieć czemu ktoś z południa Polski jedzie nad zimny i cepeliowaty Bałtyk zamiast dołożyć 300 kilometrów do podróży nad Adriatyk.... to tak tylko off topic:)


Jak ktoś lubi upały to mogę zrozumieć. ;-)
Jednak ja się cieszę z tego, że mogłem ominąć falę upałów, która opanowała południe kraju.
W tym czasie byłem już na północy i czasami trzeba było włączać ogrzewanie. :mrgreen:

route2000 - 2017-08-13, 09:29

Eeeee... To teraz jestem w okolicy Wladka... Do 20 jestem nad morzem, a fali upału niestety nie uniknąłem, ale wytrzymałem. ;-)
Dardus - 2017-08-13, 12:50

route2000 napisał/a:
Eeeee... To teraz jestem w okolicy Wladka... Do 20 jestem nad morzem, a fali upału niestety nie uniknąłem, ale wytrzymałem. ;-)



Mamy dziś pogodę w kratke :-?
Obecnie uprawiam plazing :mrgreen:

Marek1603 - 2017-08-13, 16:09

Ja dzisiaj Shoping. :mrgreen:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group