DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Biala Lodgy nortona

norton1 - 2017-09-05, 17:12
Temat postu: Biala Lodgy nortona
Witam szanownych forumowiczów,

po odczekaniu 4 miesięcy stałem się szcześliwym posiadaczem białej Daci Lodgy w wersji Outdoor. Do tego wyposażenia dobrane były jeszcze elektryczne szyby na tył oraz koło zapasowe zamiast zestawu naprawdzego.

Mimo problemów technicznych ostatecznie udało się także zakupić Easy Service 4lat/60tys w ramach Dacia Przyjaciele za 99 zł.

Do tego zakupiliśmy póki co bagażnik dachowy Inter Pack Quiet Q110. W niedalekiej przyszłości nastawiam się na zakup box-a dachowego Taurus Xtreme 600 na wypadek wyjazdów z kompletem osób na pokładzie, ale jeszcze nie jestem do końca pewny czy ten model zmieści się na bagażniku.

I jeszcze zamiast firmowego haka, został zamontowany hak Galia.

Mam nadzieję że samochodzik będzie widział ASO tylko w ramach przeglądów :-)

Pozdrawiam


luk006 - 2017-09-05, 17:43

Gratuluję zakupu!

Bardzo ładnie prezentuje się biały Stepway.

Co do boxa - zmieści się bez problemu. Przed sezonem wakacyjnym rozważałem jego zakup, facet ze sklepu stwierdził, że zmieści się bez problemu. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na wypożyczenie bagażnika i boxa.

A co sprawiło, że zdecydowałeś się na dizelka?

RowerekCombi - 2017-09-05, 19:08

piękny wóz :-P gratulacje i niech służy jak najdłużej :->
Marek1603 - 2017-09-05, 20:17

Białe stepway-e są śliczne. Kiedyś widziałem dokkera i też bajka.
norton1 - 2017-09-05, 22:40

luk006 napisał/a:

Co do boxa - zmieści się bez problemu. Przed sezonem wakacyjnym rozważałem jego zakup, facet ze sklepu stwierdził, że zmieści się bez problemu. Ostatecznie jednak zdecydowałem się na wypożyczenie bagażnika i boxa.


I ja na najbliższy wyjazd w październiku też raczej nastawiam się na wynajem boksa żeby zobaczyć jak się sprawdza na Lodgy. W poprzednim samochodzie którym była Skoda Fabia hatchback z boksem jeździliśmy na stałe, ale w Lodgy to raczej będzie potrzebny tylko przy większej ilości osób na pokładzie niż 5, i to też ostatnio sprawdziliśmy ze przy 6 osobach, jeszcze udało się wózek dziecięcy złożony zapakować w miejsce złożonego 7 siedzenia :-)

luk006 napisał/a:

A co sprawiło, że zdecydowałeś się na dizelka?


Wybór nie był taki łatwy ale argumentami za było m.in.
1. spalanie w silniku 1.6 benzynowym przy założeniu że nie będę instalował LPG (moja ogólna niechęć do LPG, brak miejsca na koło zapasowe, problemy z legalnym parkowaniem na parkingu pod osiedlem) jest trochę większe, przez co zmniejsza się zasięg Lodgy na jednym baku który i tak jest znacznie mniejszy niż w mojej starej Fabi 1.9 SDI gdzie na baku potrafiłem przejechać 1000km bez taknowania.
2. w dizelku była skrzynia 6 biegowa, a my jeździmy rzadko, ale 90% kilometrów to na autostradach albo w dłuższych trasach i ten 6 bieg mi się przydaje. Po mieście jeździmy tyle co do marketu po większe zakupy albo jak czasem gdzieś trzeba podjechać coś załatwić.
3. i też przyzwyczajenie, bo dobrze mi sie jeździło poczciwym 1.9 SDI :)

Za benzyniakiem 1.6 przemawiała cena, prawdopodobnie mniejsza awaryjność, ewentualnie mniejsze koszty napraw, bo nie ma turbiny i dwumasy i mniejsza wrażliwość ma gorszej jakości paliwo, no ale ostatecznie wybór padł jednak na dizelka.

route2000 - 2017-09-06, 12:01

Gratuluję wyboru i niech się służy bezawaryjnie!
Jak zobaczyłem te zdjęcie to od razu pomyślałem, że to "moja" Lodzia.... bo mam też belki takie same jak Ty zamocowane na stałe, no i pakiet Outdoor (dawniej to allroad) i biały kolor. ;-)

kicpra - 2017-09-06, 13:46

norton1, w Fabii miałeś 6 biegów :-D ?
Z zasięgiem to najlepszy był Passat b3 z bakiem 100l czy 110l. Do tego diesel 1.6 i możesz przejechać 2000km :mrgreen: .

norton1 - 2017-09-07, 10:05

route2000 napisał/a:
Gratuluję wyboru i niech się służy bezawaryjnie!
Jak zobaczyłem te zdjęcie to od razu pomyślałem, że to "moja" Lodzia.... bo mam też belki takie same jak Ty zamocowane na stałe, no i pakiet Outdoor (dawniej to allroad) i biały kolor. ;-)


Dzięki route2000. Co do belek, to wybierałem m.in. opierając się o Twoje opinie o tych belkach na innym wątku i póki co jestem bardzo zadowolony bo ich specjalnie nie słychać nawet przy większych prędkościach.

norton1 - 2017-09-07, 10:18

kicpra napisał/a:
norton1, w Fabii miałeś 6 biegów :-D ?
Z zasięgiem to najlepszy był Passat b3 z bakiem 100l czy 110l. Do tego diesel 1.6 i możesz przejechać 2000km :mrgreen: .


nie nie :-) , w Fabii 1.9 SDI właśnie nie było 6-tego biegu i chcieliśmy już w nowym aucie mieć ten dodatkowy bieg na trasie.

A o tych kultowych Passatach b3 to słyszałem że swego czasu dziwnym trafem na granicy Polsko-Białoruskiej bardzo dużo ich jeździło :-)

CzarnY - 2017-09-07, 11:46

Nie tylko tam. Na przejściach do rosji również jest ich pełno. Wchdozi fajne 110l + jeszcze w bańkę biorą chłopaki oficjalnie 10l, chociaż ruscy sprowadzili kanistry mieszczące 15l, a mające oznaczenia 10l :)

VW T4 też były spoko, bo mieściły koło 100-105l, tylko spalanie było wyższe. Ale więcej w burty dało rade upchnąć cygaretów :) :mrgreen:

wlodarek1 - 2017-09-08, 07:52

A można wiedzieć ile takie ładne autko kosztowalo ?
podsiar - 2017-09-08, 08:07

Biały Outdoor na ciemnej feldze <3
Zazdraszczam :!:

Gratuluję i bezawaryjności życzę :->

route2000 - 2017-09-08, 08:44

wlodarek1 napisał/a:
A można wiedzieć ile takie ładne autko kosztowalo ?

Na pewno grubo ponad 50 tys.

Dymek - 2017-09-08, 11:11

route2000 napisał/a:
wlodarek1 napisał/a:
A można wiedzieć ile takie ładne autko kosztowalo ?

Na pewno grubo ponad 50 tys.

Podstawowa wersja Lodgy Outdoor z dieslem to 65600... po dorzuceniu el. tylnych szyb i zapasowego wychodzi 66310zł. :mrgreen:

podsiar napisał/a:
Biały Outdoor na ciemnej feldze <3
Zazdraszczam :!:

A to tylko ciemne kołpaki, felgi nie widać.

route2000 - 2017-09-08, 12:26

Nawet nie przejrzałem w cenniku tylko tak od razu z sufitu wziąłem.
Diesle są droższe od benzyniaków... stąd wyższa cena. ;-)

majkel - 2017-09-08, 12:36

Piękna ! Coś co lubię czyli black&white :-) Gratuluję autka i niech się sprawuje.
norton1 - 2017-09-08, 15:03

Dymek napisał/a:
route2000 napisał/a:
wlodarek1 napisał/a:
A można wiedzieć ile takie ładne autko kosztowalo ?

Na pewno grubo ponad 50 tys.

Podstawowa wersja Lodgy Outdoor z dieslem to 65600... po dorzuceniu el. tylnych szyb i zapasowego wychodzi 66310zł. :mrgreen:


Dokładnie tyle - 2k rabatu wynegocjowane od dealera.

Dymek napisał/a:
podsiar napisał/a:
Biały Outdoor na ciemnej feldze <3
Zazdraszczam :!:

A to tylko ciemne kołpaki, felgi nie widać.


To są tzw "alukołpaki" :-) . Na samym początku jak zobaczyłem auto myslałem że się pomylili i dali alufelgi, ale szybko się wyjaśniło że to tylko tzw stylizowane obręcze stalowe z kołpakami.

mariusz0207 - 2017-09-08, 17:55

Pięknie wygląda własnie na taką oczekuje tylko w benzynie. Odbiór coraz bliżej ale dzisiaj dopiero zobaczyłem na twoim zdjęciu jak będzie dokładnie wyglądać. Szerokości życzę.
kicpra - 2017-09-08, 18:41

Biały robi robotę w Outdoorach, a najlepsze, że dopłacać za niego nie trzeba :-D .
Gratulacje i szerokości!

mariusz0207 - 2017-09-11, 19:10

Możesz wrzucić jeszcze jakieś foty? :-/
michele - 2017-09-12, 10:05

na zdjęcia to czekamy, bo ich trochę mało :P (wiem, sam też dałem mało, ale muszę się zmobilizować). Szkoda, że outdoora nie ma w gazie, bo byśmy go mieli...
szerokości...

norton1 - 2017-09-12, 10:42

aż głupio się przyznać ale zdjęć nowego auta mam tylko kilka. Nawet jak odbierałem z salonu to z przejęcia zapomniałem go uwiecznić. A teraz z kolei nie było za bardzo kiedy mu sesji zrobić :-) .




norton1 - 2017-09-12, 11:04

I jeszcze dodam swoją opinię o Lodgy jako samochodzie rodzinnym. Poki co dla naszej 5 osobowej rodzinki sprawdza się bardzo dobrze. Obecnie jeździmy w układzie 2 rząd --> jeden fotelik Recaro Young, obok nosidełko/fotelik Roan Millo oraz Żona, a na fotelu pasażera w 1 rzędzie zamontowany drugi fotelik Recaro Young. Żona sobie chwali że w takim układzie dla niej zostaje dość sporo miejsca w 2 rzędzie i jest dość wygodnie. Pewnie jak najmłodsza pociecha podrośnie, to układ się zmieni na 3 foteliki Recaro w drugim rzędzie, i z tego co już inni koledzy na forum pisali, w Lodgy powinno się to udać.

I jeszcze jedna rzecz którą odkryliśmy i która bardzo cieszy moją Żonę, po złożeniu 3 rzędu siedzień, do bagażnika mieści się cały wózek dziecięcy z gondolą, bez konieczności jego składania. Na załączonym zdjęciu jest wstawiony bokiem, ale mieści się także wstawiony przodem do kierunku jazdy, dzięki czemu bardzo szybko można go wyjąć z pojazdu bez zbędnej zabawy w składanie jak było to w naszej starej Skodzie Fabi.


route2000 - 2017-09-12, 11:22

Bez dwóch zdań nt.porównania ładowności między Lodgy a Fabią....
michele - 2017-09-12, 14:29

No u mnie też wózek się mieści, ale już ciężko, taką mamy konstrukcja wózka. A z przodu wg. instrukcji nie wolno przewozić dzieci w kierunku jazdy :!: . Podejrzewam, że to wynika z poduszki powietrznej fotela, ale mogę się mylić, w tym.
norton1 - 2017-09-12, 15:07

No właśnie, o to się pytałem sprzedawcy i w sumie sam nie wiedział. Napewno nie można przewozić dzieci na fotelu pasażera z przodu przy foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy, i w sumie ładnie jest to pokazane na piktogramach oraz opisane w instrukcji obslugi Lodgy (akurat mam pod ręką wersję angielską z forum):

IT IS PROHIBITED TO FIT A REAR-FACING CHILD SEAT TO THE FRONT PASSENGER SEAT UNLESS THE
RESTRAINT SYSTEMS IN ADDITION TO THE FRONT PASSENGER SEAT BELT HAVE BEEN DEACTIVATED.
rozdział 1.20.

W przypadku fotelików Recaro Young, mocujesz je za pomocą pasów przodem do kierunku jazdy, więc poki co nie widzę żadnych informacji o tym że takie mocowanie jest nielegalne/wymaga wyłączenia poduszki powietrznej.

EDIT: I jeszcze informacja ze strony policji dotycząca zmian w przepisach jakie weszły w 2015 roku. Z tego co czytam to nic nie widzę aby od strony prawnej przewozenie dziecka przodem do kierunku jazdy w foteliku na przodzie było zabronione.

http://www.policja.pl/pol...nia-dzieci.html

michele - 2017-09-12, 18:24

Ja patrzę na http://www.daciaklub.pl/u...lugi-lodgy.pdf, gdzie 1.33 jest na przednim fotelu napisane UD, czyli uniwersalny do jazdy tyłem z wyłączoną poduszką powietrzną.

W mojej instrukcji do nowej Dacii tak samo napisano.

norton1 - 2017-09-12, 19:20

michele napisał/a:
Ja patrzę na http://www.daciaklub.pl/u...lugi-lodgy.pdf, gdzie 1.33 jest na przednim fotelu napisane UD, czyli uniwersalny do jazdy tyłem z wyłączoną poduszką powietrzną.

W mojej instrukcji do nowej Dacii tak samo napisano.


Masz rację, przed chwilą sprawdzałem także w mojej instrukcji i w tabelce na 1.34 jest już wyraźnie opisany fotelik mocowany przodem do kierunku jazdy i na fotelu pasażera jest X czyli według instrukcji miejsce, na którym zabroniony jest montaż fotelika akurat tego rodzaju.

I tu pojawia się problem jak jeździć z 5 osobową rodziną, wózkiem i jeszcze paroma gratami gdy najmłodszy w rodzinie jeszcze musi siedzieć obok mamy :-) . Nawet Lodgy w takim wypadku robi się mała.

Chyba jednak bez box-a Taurus Xtreme 600 się nie obejdzie.

michele - 2017-09-12, 19:34

No zostaje 3 rząd siedzeń... też mi się to nie podoba, ale z tego co widziałem, to u konkurencji jest podobnie, np. w zafirze i tak jak pisałem, podejrzewam, że to wina poduszek bocznych.
pawel1313 - 2017-09-13, 21:25

Cytat:

I tu pojawia się problem jak jeździć z 5 osobową rodziną, wózkiem i jeszcze paroma gratami gdy najmłodszy w rodzinie jeszcze musi siedzieć obok mamy . Nawet Lodgy w takim wypadku robi się mała.

Ano mała się robi w takiej konfiguracji, sytuację pewnie trochę ratowalaby możliwość osobnego rozkładania foteli w 3 rzędzie... :-P

podsiar - 2017-09-14, 10:37

norton1 napisał/a:
To są tzw "alukołpaki" :-) . Na samym początku jak zobaczyłem auto myslałem że się pomylili i dali alufelgi, ale szybko się wyjaśniło że to tylko tzw stylizowane obręcze stalowe z kołpakami.


Fajnie wyglądają - kiedyś z taki się w oplach spotkałem. Nie wiedziałem, że Dacia też takie stosuje.

norton1 - 2017-10-12, 11:43

od końca sierpnia Lodgy przejechała 2500km i doczekała się paru dodatków, w zasadzie standardowych które większość Lodówek klubowych ma:

- mata do bagażnika Rezaw-plast
- dywaniki gumowe Rezaw-plast (w zestawie są na wszystkie 3 rzędy, ale ten na 3 rząd źle mi się układał z matą bagażnika więc puki co leży nie używany.

Co do oponek, zdecydowałem póki co zakupić oponki całoroczne Nokian Waterproof 195/55R16 87H i w najbliższym czasie będę chciał je założyć na obecne stalowe felgi. Jeśli okaże się że mam system pośredni pomiaru ciśnienia i nie będę musiał dokupować czujników, to może się jeszcze zdecyduję na dokupienie drugiego kompletu felg i założenie na nie obecnych letnich Continental ContiEcoContact 5, jeśli będą czujniki, to raczej nie będę bawił się w dwa komplety i letnie pójdą na sprzedaż.

Logdy dostała też bagażnik dachowy aby się pomieścić w samochodzie przy najbliższym wyjeździe rodzinnym w listopadzie. Początkowo miał być Taurus xTreme 600 ale pojawiły się wątpliwości czy zmieści się na belkę tylną Interpack Quiet Q110, więc wybór padł na Kamei 510.

Box jeszcze z folijką prezentuje się na aucie tak:

RowerekCombi - 2017-10-12, 14:08

Fajna maszyna i dodatki istotne gratulacje :-> A z zimówkami i felgami podobny mam zamysł :mrgreen:
kuba_malenstwo - 2017-10-13, 17:39

Gratuluję auta.
norton1 - 2017-11-20, 08:41

Autko ma obecnie przejechało 5200 km i póki co nie ma z nim żadnych problemów.

W ostatnim tygodniu zrobiliśmy przy okazji wyjazdu nad morze test pojemności samochodu dla 7 osób oraz ich bagażu i wynik jest zadowalający. Wszystko co potrzebowaliśmy zmieściło się, ale trochę trzeba było pokombinować podczas pakowania. No i widać że Lodgy tył miała już dość mocno dociążony.

Spalanie na całej trasie według komputera 6.3l/100 przy jeździe głównie autostradą ok 110/120 km/h. Z pierwszego tankowania wyszło podobnie, a z drugiego nie wiem bo jeszcze nie zalałem po wyjeździe :-) .

Droga powrotna to prawie 700 km w deszczu na autostradzie i muszę przyznać że bardzo dobrze sobie radziły nokiany. Zobaczymy jak się będą sprawować na śniegu.



route2000 - 2017-11-20, 08:45

Typowy wół roboczy.... ;-)
Też miałem podobnie jak jechałem w góry na narty w 5 osób i z boksem dachowym.

MarekZawadzki - 2017-11-20, 09:35

norton1 - napisz proszę jak oceniasz belki dachowe Inter Pack Quiet Q110?

Chciałbym je zamontować raz na zawsze i pytanie o akustykę. Bardzo świszczą i hałasują na pusto?

W poprzednim samochodzie miałem belki, które realnie huczały już od c/a 70 km/h.

Tu jest niby aerodynamika skrzydła samolotu, ciekawe jak to działa.

Na forum ktoś chwalił, że cisza - a jakie jest Twoje zdanie?

kuba_malenstwo - 2017-11-20, 10:03

Na zdjęciu na bagażniku rowerowym
tuż za pokrywą bagażnika leży jakaś waliza?

norton1 - 2017-11-20, 11:29

MarekZawadzki napisał/a:
norton1 - napisz proszę jak oceniasz belki dachowe Inter Pack Quiet Q110?

Chciałbym je zamontować raz na zawsze i pytanie o akustykę. Bardzo świszczą i hałasują na pusto?

W poprzednim samochodzie miałem belki, które realnie huczały już od c/a 70 km/h.

Tu jest niby aerodynamika skrzydła samolotu, ciekawe jak to działa.

Na forum ktoś chwalił, że cisza - a jakie jest Twoje zdanie?


Hej, w sumie to za dużo nie pojeździłem z samymi belkami bo po paru dniach montowałem bagażnik dachowy, ale zdążyłem przejechać się autostradą 200 km z samymi belkami po montażu i szczerze mówiąc nie słyszałem różnicy w hałasie z belkami i bez (prędkość przelotowa ok 120 km/h).

Jeszcze route2000 możesz się dopytać bo też zdaje się na codzień jeździ z tymi belkami.

norton1 - 2017-11-20, 11:35

kuba_malenstwo napisał/a:
Na zdjęciu na bagażniku rowerowym
tuż za pokrywą bagażnika leży jakaś waliza?


To jest złożona przyczepka rowerowa (nordic cab explorer). Nie zmieściła się do box-u dachowego bo w nim był zwykły wózek więc wylądowała na bagażniku rowerowym. Zabieramy ją dla starszaków jako podwózka gdy im sił braknie na dłuższych spacerach.

route2000 - 2017-11-20, 11:39

MarekZawadzki napisał/a:
norton1 - napisz proszę jak oceniasz belki dachowe Inter Pack Quiet Q110?

Chciałbym je zamontować raz na zawsze i pytanie o akustykę. Bardzo świszczą i hałasują na pusto?

W poprzednim samochodzie miałem belki, które realnie huczały już od c/a 70 km/h.

Tu jest niby aerodynamika skrzydła samolotu, ciekawe jak to działa.

Na forum ktoś chwalił, że cisza - a jakie jest Twoje zdanie?

To właśnie norton1 zakupił te belki jak wcześniej zobaczył u mnie w Lodgy.
Jestem z tej belki zadowolony, nisko leży i nie wystaje poza rynny auta, a własnie mi o to chodziło, bo postanowiłem umieścić na stałe i nie zdejmować (wcześniej miałem w Scenicu na stałe umieszczone oryginalne belki poprzeczne, stąd taki był mój zamiar w Lodgy).
Mają taki kształt skrzydła samolotu, że z tyłu jest już spłaszczona i nie ma jak dokonać zawirowania powietrza, a podczas jazdy tego praktycznie nie słychać (syn mi potwierdza to , jest melomanem, żona też potwierdza).
Zawsze możesz je kupić, zamontować u siebie, przetestować je na trasie i sam dojdziesz do sedna, czy słyszysz czy nie, czy to przeszkadza czy nie. ;-)
Kierowcy mają rożne gusta i wymagania.

MarekZawadzki - 2017-11-20, 12:34

Panowie, dzięki bardzo za odpowiedź.

Chyba zamówię właśnie ten bagażnik, bo rzeczywiście jak najmniej wystaje i z ogólnie dostępnych wydaje się najbardziej estetyczny, jeśli ma być na stałe osadzony.

Zobaczymy - na pewno dam znać.

Marek Zawadzki

kuba_malenstwo - 2017-12-06, 20:58

Musimy się kiedyś koniecznie spotkać na sesję zdjęciową w kilka białych Lodgy z pakietami outdoor, stepway czy offroad - jak kto woli.
route2000 - 2017-12-07, 08:42

kuba_malenstwo napisał/a:
Musimy się kiedyś koniecznie spotkać na sesję zdjęciową w kilka białych Lodgy z pakietami outdoor, stepway czy offroad - jak kto woli.

Tylko gdzie? Mam też białą Lodgy w wersji All Road... :-)

route2000 - 2017-12-07, 08:43

MarekZawadzki napisał/a:
Panowie, dzięki bardzo za odpowiedź.

Chyba zamówię właśnie ten bagażnik, bo rzeczywiście jak najmniej wystaje i z ogólnie dostępnych wydaje się najbardziej estetyczny, jeśli ma być na stałe osadzony.

Zobaczymy - na pewno dam znać.

Marek Zawadzki

No i jak? Kupiłeś ten bagażnik? Jesteś z tego zadowolony czy nie? :-)

norton1 - 2017-12-07, 10:49

route2000 napisał/a:
kuba_malenstwo napisał/a:
Musimy się kiedyś koniecznie spotkać na sesję zdjęciową w kilka białych Lodgy z pakietami outdoor, stepway czy offroad - jak kto woli.

Tylko gdzie? Mam też białą Lodgy w wersji All Road... :-)


Też jestem za, tylko kwestia dogrania terminu i miejsca :-) .

Marek1603 - 2017-12-07, 11:20

Są dwa. Jedno już niedługo w sylwestra w Zrębicach, a drugie na zlocie ogólnopolskim.
MarekZawadzki - 2017-12-07, 12:33

Panowie,

kupiłem ten bagażnik interPack Quiet.

Jestem bardzo zadowolony. Rzeczywiście o ile jest głośniej, to zupełnie niezauważalnie, bagażnik bardzo sensownie komponuje się z samochodem.

Co do systemu montażu/jakości wykonania nie mam zastrzeżeń żadnych.

Marek Zawadzki

norton1 - 2017-12-09, 04:08

Marek1603 napisał/a:
Są dwa. Jedno już niedługo w sylwestra w Zrębicach, a drugie na zlocie ogólnopolskim.


Sylwester w tym roku odpada, więc z tych dwóch miejsc najbardziej prawdopodobny z mojej strony był by zlot ogólnopolski (z tego co pamiętam zazwyczaj jest w letnim terminie).

Marek1603 - 2017-12-09, 10:48

Tak, ostatni weekend sierpnia.
norton1 - 2018-03-05, 12:31
Temat postu: 10000 dobiło
Lodgy w ten weekend przekroczyła 10000 km na liczniku. W sumie do tej pory nie było żadnych specjalnych awarii.

Ale zauważyłem dwie rzeczy które przydało by się ogarnąć:
1. Przez ostatnie 3 tygodnie zauważyłem że zebrało się w komorze silnika dość sporo syfu z drogi. Widać głównie ślady soli. Od jakiegoś czasu zakupiłem już uszczelkę pod KUK (kultowa uszczelka klubowa :-) ) ale dopiero w ten weekend udało mi się ją zamontować. Ale jak przyjrzałem się po jej montażu to wydaje mi się że jest ona nieco niżej niż przednia część maski i raczej nie za dużo pomoże w wyłapywaniu syfu przynajmniej w centralnej części maski. Inna sprawa że patrząc na zabrudzenia to wydaje mi się że większość zabrudzeń jakie dostały się do komory silnika raczej nie dostała się szczeliną pod maską komory silnika a raczej otworami na górnej części "grilla". W poprzedniej Skodzie miałem kupioną od heko osłonkę zimową na silnik. Coś podobnego do tego na zdjęciu. Ale do Lodgy nie mają nic podobnego a na necie też nie za specjalnie coś mogłem znaleźć. Także temat dla mnie do zaznajomienia na przyszłość.

2. Ogrzewanie samochodu. Nie wiem czy inni użytkownicy Lodgy mają podobnie, ale ja podczas ostatnich dużych mrozów miałem problem z optymalnym ustawnieniem ogrzewania w aucie. Na krótkich odcinkach to wiadomo, problem jest bo diesiel + duże wymiary. Ale jadąc na trasie ok 200km nie udało mi się tak ustawić nawiewu aby nie było ani za ciepło ani za zimno. Przy prędkościach autostradowych (120-130km/h), przy ustawie nawiewu na 2 oraz temperatury na 3 nastaw od najcieplejszego (nawiew na szybę i nogi) samochód się wychładza i robi się zimno kolana kierowcy, przy nawiewie ustawionym na pozycję 3 robi się cieplej w kolana jak puszczę nawiew na nie, ale w aucie robi się za gorąco. Mam wrażenie że przez to że Lodgy jest słabo wyciszona (czyt. pewnie też słabo ocieplona) to są jakieś nieszczelności przez które dostaje się przy takich prędkościach zimne powietrze zwłaszcza w okolicach nóg i dlatego ciężko jest stały optymalny nawiew dobrać aby nogi nie marzły i w kabinie nie było za gorąco. Trochę jestem tymi problemamy zdziwiony, bo co jak co ale w mojej poprzedniej Skodzie Fabii to jak już silnik się nagrzał, to bez problemu udawało się taki nastaw nawiewu dobrać aby stale utrzymywać w miarę taką samą temperaturę w aucie.
Czy ktoś też miał podobne problemy i znalazł na to rozwiązanie ?

Widok na zabrudzenia w komorze silnika



Na liczniku już 10 000 km :-)

norton1 - 2018-04-13, 08:53
Temat postu: Kolejna modyfikacja
Jakiś czas temu w samochodzie pojawiła się kolejna modyfikacja. Niestety nie była ona wykonana przeze mnie i długo się zastanawiałem co z nią zrobić ( nie spodziewałem się że ktoś będzie mi robił konkurencję przy modyfikacjach w aucie :) ). Ale zdenerwowanie przeszło i stwierdziłem że modyfikacja całkiem udana.

Mod autorstwa mojej córki bo jakimś cudem znalazła kredkę w samochodzie :-)


route2000 - 2018-04-13, 09:14

Zdolniacha z tej córki... ;-) Pewnie na trasie jej się nudziło, więc znalazła taki pomysł, oczywiście, że nie popieram tego....

Myślę, że da się to zmyć... Jeśli kredka była woskowa, to można spróbować na gorąco je zmyć... Gorąca woda powoduje zmiękczenie wosku, wtedy papierowym ręcznikiem kuchennym delikatnie je wyczyścić.

pawel1313 - 2018-04-13, 09:17

Mod bardzo fajny, ja bym nie ruszał :-P
Co do ogrzewania to mam podobnie w benzynie, nie mogę jakoś wstrzelic się z ustawieniem temperatury szczególnie zima a nogi marzna :-/
Swoją drogą stopniowe ciepła przez pokrętło żyje własnym życiem mam wrażenie, przesuwam o kilka skoków i nic a nagle o jeden więcej i nagle żar z nawiewu.
Przemilczę już kwestie że najcieplejsze powietrze z środkowej kratki po stronie kierowcy, serwis powiedział że TTTM

Dymek - 2018-04-13, 09:21

route2000 napisał/a:
Zdolniacha z tej córki... ;-) Pewnie na trasie jej się nudziło, więc znalazła taki pomysł, oczywiście, że nie popieram tego....

Pewnie, że nie powinna jednocześnie prowadzić i rysować- to ciut rozprasza! ;-)

norton1 - 2018-04-13, 09:29

route2000 napisał/a:
Zdolniacha z tej córki... ;-) Pewnie na trasie jej się nudziło, więc znalazła taki pomysł, oczywiście, że nie popieram tego....

Tak właśnie było, zatrzymaliśmy się na odpoczynek i na chwilę nam znikneła z oczu :-)

pawel1313 napisał/a:
Mod bardzo fajny, ja bym nie ruszał :-P

Na początku chciałem zmywać, ale stwierdziliśmy że narazie zostaje puki ząb czasu tego nie ruszy :-)

pawel1313 napisał/a:
Co do ogrzewania to mam podobnie w benzynie, nie mogę jakoś wstrzelic się z ustawieniem temperatury szczególnie zima a nogi marzna :-/
Swoją drogą stopniowe ciepła przez pokrętło żyje własnym życiem mam wrażenie, przesuwam o kilka skoków i nic a nagle o jeden więcej i nagle żar z nawiewu.
Przemilczę już kwestie że najcieplejsze powietrze z środkowej kratki po stronie kierowcy, serwis powiedział że TTTM

ot to, dokładnie te same odczucia mam i miałem przy okazji pierwszego przeglądu w serwisie zgłosić, ale pewnie tą samą odpowiedź otrzymam. Ale spóbuję...

Dracid - 2018-04-13, 10:19

Nie próbuj, szkoda czasu. Taki tam jest mieszalnik, że pasażer cierpi po całości, za to prawa ręka kierowcy się raduje, bo tam żar leci.
arczi_88 - 2018-04-13, 10:44


Dymek - 2018-04-13, 10:54

No właśnie- niewinnie się zaczyna a potem...


norton1 - 2018-04-20, 13:49

W między czasie Lodgy dorobiła się przyciemnianych szyb. Nie miałem w poprzednich autach takiego wynalazku, ale z tego co zdążyłem się dowiedzieć to jednak dość sporo dodają pod względem komfortu na dłuższych trasach w słoneczne dni. Jeszcze nie mieliśmy okazji ich testować na dłuższej trasie, ale pewnie niedługo uda się to zrobić. Folie to Raycer przepuszczające 12% światła.

Szybki przyciemniałem w zakładzie gdzie to robił kolega Kicpra i też wydaje się że wszystko zostało zrobione ok. Koszt 350 zł.


kicpra - 2018-04-20, 20:02

Prezentuje się fajnie :-) .
Ta folia to dokładniej chyba Armorlite Raycer, dobra firma :-D

wuju - 2018-04-20, 22:01

Ja bym wrzucił ciut ciemniejsze
norton1 - 2018-04-20, 22:15

kicpra napisał/a:
Prezentuje się fajnie :-) .
Ta folia to dokładniej chyba Armorlite Raycer, dobra firma :-D


Dzieki, no i za dobre polecenie firmy tez :)

wuju napisał/a:
Ja bym wrzucił ciut ciemniejsze


Chyba nastepne byly do wyboru 95 (5% przepuszczanego swiatla) i juz sie obawialem ze beda za ciemne.

kicpra - 2018-04-21, 18:58

Nie ma sprawy ;)!
Ja mam 95%, najciemniejsza dostępna :-D

norton1 - 2018-05-04, 12:46
Temat postu: zmiana opon na letnie
Z Voucherow Dacia Dla Przyjaciół zakupiłem jeszcze w tamtym roku 4 x czujniki ciśnienia + 4 x felgi 16 stalowe stylizowane i przed weekendem majowym założyłem na nie oryginalne oponki letnie Continental ContiEcoContact 5 i wrzuciłem do auta na lato.

W moim przypadku mimo sugestii oponiaży że trzeba będzie programować je komputerem do auta nie było takiej konieczności. Po ok 6km przejechanych na oponkach z nowymi czujnikami wyskoczyła ikonka oponki na desce. Po wybraniu SET TP i dłuższe jej przytrzymanie usuneło alert i już więcej się nie pojawił.

arczi_88 - 2018-05-04, 13:08

No a o czym my tu klepiemy cały czas? Tylko nikt nie chce uwierzyć póki się sam nie przekona :P
norton1 - 2018-05-04, 13:55

No wlasnie, gdybym wczesniej waszych rad nie przeczytal to bym im pewnie uwierzyl :)
Marek1603 - 2018-05-09, 09:30

Posty Mariaczii wydzielone do http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=16070
norton1 - 2018-05-12, 07:16
Temat postu: Niespodzianka
No i okazuje się że Dacia to też auto które potrafi przyspożyć emocji :-) .

Dziś postanowiłem sprawdzić poziom oleju w silniku i co, okazało się że korek się odkręcił a bagnet został w środku. Już myślałem że będzie trzeba z tym do serwisu jechać bo ni jak się tego bagnetu nie dało ręką wyciągnąć, ale po paru próbach się udało.

Bagnet jest mocowany do korka na zatrzask kulkowy, coś czuje że problem ten będzie się powtarzał.


arczi_88 - 2018-05-12, 15:51

norton1 napisał/a:
coś czuje że problem ten będzie się powtarzał


Zawsze można wsadzić ten zatrzask na jakimś silikonie wysokotemperaturowym czy czymś takim.

norton1 - 2018-05-14, 10:20

arczi_88 napisał/a:

Zawsze można wsadzić ten zatrzask na jakimś silikonie wysokotemperaturowym czy czymś takim.


Tylko wydaje mi się że jak na stałe czymś połączę tą kulkę na bagnecie z korkiem to będzie problem z zakręcaniem i odkręcaniem korka ponieważ bagnet siedzi sztywno w silniku i się nie obraca, natomiast nakrętkę trzeba zakręcić o parenaście stopni aby sztywno siedziała.

norton1 - 2018-05-16, 23:08
Temat postu: Podświetlenie na klapie bagażnika
Dziś Lodgy dostała dodatkowe światełka zamontowane na klapie bagażnika. Brakowało mi takiego porządnego podświetlenia na klapie które doświetlało by przestrzeń pod nią i w jej pobliżu. Często mi się to przydaje podczas składania/rozkładania rowerów oraz bagaży gdy jest już ciemno. Lampki są zrobione z tasiemek LED zamontowanych w profilach aluminiowych z kloszami. Są dwie lampki po jednej z każdej strony plastikowej osłony oraz zamontowany na boku osłony klapy przełącznik. Całość podpięta do świateł podświetlenia tablicy rejestracyjnej.



norton1 - 2018-05-22, 09:44

No i jeszcze w wolnej chwili Lodgy dostała dodatkowe wyposażenie w postaci osłony zderzaka tylnego zakupionego z Vouchera oraz kompletu owiewek Heko. Dokupiłem jeszcze tak przy okazji osłonę zimową do Lodgy która ostatnio pojawiła się na stronie Heko:

http://www.e-heko.com/en/...5108f3479e.html

Ale już przy zakupie zorientowałem się że osłona ta nie będzie pasowała do wersji Outdoor przez to że ten model posiada dodatkowe plastiki przy halogenach które nieco nachodzą na kratę wlotu powietrza i uniemożliwiają montaż osłony. Ale docelowo mam w planie nieco przyciąć osłonę tak aby dało się ją bez problemu zamontować.



SWilk - 2018-05-22, 13:16

Czy dla kogoś kto jeździ praktycznie zawsze z klimatyzacją lub nawiewami takie owiewki na oknach są do czegoś przydatne?

Wybaczcie pytanie z dziedziny głupich, ale nigdy w żadnym samochodzie nie miałem owiewek i nie wiem czego po nich oczekiwać.

Osłona na zderzak super sprawa. Sam zamówiłem ją od razu z samochodem, żeby wózkiem i rowerkiem nie zniszczyć od razu zderzaka.

norton1 - 2018-05-22, 13:34

No właśnie z klimatyzacją nie jeżdżę stale włączoną tylko jak jest konieczna, aby się dzieci nie pochorowały, a ustawiona na nadmuch na nogi nawet przy max chłodzeniu na 2 biegu czasem nie daje rady i w jeździe miejskiej sytuację bardzo ratuje możliwość uchylenia okna zamiast włączania klimy. Przy uchylonym oknie z owiewkami powietrze nie hula tak mocno po aucie, a wnętrze w miarę sprawnie się wietrzy. Na autostradzie fakt, nie wiele się przydadzą a i leciutko głośniej może nawet jest, ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe.
SWilk - 2018-05-23, 09:14

Dzięki za opinię.

Faktycznie, o wietrzeniu samochodu wspomagającym klimę w korku nie pomyślałem. A nieraz też warto samochód przewiać przy ruszaniu, jak jest nagrzany od słońca...
Chyba przemyślę zakup takich owiewek. Najpierw jednak nakładki na progi, bo w Lodgy ktoś zamiast tylnego progu zrobił schodek. A wspinanie się dziecięcycymi buciorami po lakierze raczej nie przyczyni się do jego długowieczności...

RowerekCombi - 2018-05-23, 18:40

Owiewki nie tylko pomagają dobrze wietrzyć autko i odprowadzać ciepłe powietrze z niego. Nie zamykasz szyb do końca a nikt nie wie o tym i wietrzenie może być nawet całą dobę :-> nawet jeśli by deszcz spadł to do środka się nie naleje. Ważne również jest to ze pasażerowie z tyłu też mają lepszy komfort jazdy bez wietrznego tajfuna po otwarciu okien :mrgreen: Wszystkie zalety przemawiają za.
norton1 - 2018-05-24, 11:48

SWilk napisał/a:
Dzięki za opinię.
Najpierw jednak nakładki na progi, bo w Lodgy ktoś zamiast tylnego progu zrobił schodek. A wspinanie się dziecięcycymi buciorami po lakierze raczej nie przyczyni się do jego długowieczności...


Oj tak, osłonki na progi bardzo dobry pomysł. Też mam na swojej liście. Szkoda tylko że te oryginalne do Lodgy są tylko na pród, a na tył nic takiego nie mają. Więc zostaje poszukanie na tył jakiś w miarę dobrej jakości nie oryginalnych. Na pród z kolei może mi się uda zakupić te z podświetleniem. Z tego co się dowiedziałem to są one na baterię więc żadnego zasilania do nich nie trzeba podciągać. Tylko cena jakaś duża (600 zł za komplet) ale będę brał z Vouchera więc trochę mniej szkoda.

norton1 - 2018-06-21, 12:31

Kolejny mały ale praktyczny dodatek zamontowany. Zakupiłem na allegro dodatkowe nakładki na próg do auta. Poki co zamontowałem tylko te na tył jako że te progi nie są wogóle zabezpieczone przed małymi nóżkami fabrycznie. Z przodu jeszcze zostały te oryginalne naklejki, ale docelowo będą zastąpione podświetlanymi jak znajdę chwilę czasu na montaż.

Te tylne z allegro póki co w miarę dobrze leżą (przyklejane są na taśmę dwustronną, ale dość mocno trzymającą. Zobaczymy jak długo wytrzymają.



Dodatkowo doszła naklejeczka naszej rodzinki na klapę :-)



A i po pierwszym rodzinnym wyjeździe letnik Lodgy muszę powiedzieć że swoję rolę spełniła bo dojechaliśmy do celu i nawet zabraliśmy wszystko co chcieliśmy. Niestety minus jest taki że przy bagażniku rowerowym na hak, jak by nie kombinować z zapakowanymi rowerami nie da się klapy otworzyć aby dostać do bagażów. Problem rozwiązaliśmy w ten sposób że w domu zostawiliśmy kanapę 3 rzędu i tak spakowaliśmy rzeczy aby te które będziemy potrzebowali w trakcie jazdy leżały od strony 2 kanapy w bagażniku i dostawaliśmy się do nich poprzez składanie pojedyńczego siedziska w drugiej kanapie. Z tego co się orientowałem to nawet bagażniki rowerowe uchylne nie dają możliwości otwarcia klapy bagażnika przy komplecie rowerów. Są też jeszcze takie bagażniki które się wysuwają (np. taki ale po pierwsze jest dość drogi, a po drugie pewnie w opcji z adapterem na 4 rower też ciężko będzie z otwarciem klapy (ale temat jeszcze do przemyślenia na przyszły sezon).

A tak autko się prezentowało po zapakowaniu wszystkiego :-)

Dymek - 2018-06-22, 13:00

norton1 napisał/a:
Szkoda tylko że te oryginalne do Lodgy są tylko na przód, a na tył nic takiego nie mają...

Mają, mają tylko się ukrywają. ;-) Trzeba było zerknąć do katalogu akcesoriów innych modeli. Wszystkie Dacie mają w akcesoriach te same listwy przednie z napisem DACIA, o numerze katalogowym 8201351844.
Natomiast na tył istnieje analogiczny, krótszy odpowiednik, już bez napisu i jest on wspólny dla Dacii i Renault, numer katalogowy 8201391425. Nie wiem dlaczego w Lodgy brakuje tego w cenniku- w cennikach Logan i Sandero na pewno jest.
Wygląd jak poniżej.

norton1 - 2018-06-22, 13:27

O widzisz, a ja dwa razy w dziale części w salonie Dacii się pytałem o nakładki na tył do Lodgy i mi powiedzieli że są tylko na przód. Ale dzięki za info, jak się te nie sprawdzą, to będzie jakaś alternatywa.
Dymek - 2018-06-22, 13:52

Może Lodgy ma zbyt krótką prostą część progu (pomiędzy łukami) i ta listwa nie wchodzi?
Ale zawsze można przecież ten plastik ciut wygiąć na gorąco.

kuba_malenstwo - 2018-06-25, 18:27

norton1, ja mam odchylany bagażnik thule velocompact i nie da się dostać do bagażnika, bo pokrywa uchyla się o jakieś 20 cm jedynie - stosujemy ten sam zabieg z dostępem do bagażnika, co Ty.
norton1 - 2018-06-26, 16:47

Dzięki za info, czyli prawdopodobnie z samym wychyłem nie mam co szukać bagażnika rowerowego jak chcę mieć możliwość otwierania klapy, musi być on dodatkowo jeszcze wysuwany. Wstępnie w interpacku mi powiedzieli że ten model Atera Strada EVO 3 + adapter na 4 rower powinien dać tak się wysunąć że klapa bagażnika przy załadowanych rowerach powinna się otworzyć. Ale jeszcze jak będę miał chwilę to podjadę i przymierzę.
norton1 - 2018-08-08, 11:04

Lodgy dziś przeszła pierwszy serwis po 1 roku. Serwis zrobiony przy przebiegu 18000km w RRG Puławska w ramach Easy Service. W ramach tego pakietu wymieniony filtr powietrza, filtr oleju oraz sam olej bez zadnych dopłat. Dodatkowo samochód umyli i odkurzyli (a było co odkurzać :) ).
norton1 - 2019-05-19, 10:54

No i przyszedł czas na sprawdzenie sensu montowania uszczelek/KUK-a na klapie komory silnika.

Poniżej zdjęcia zrobione po sezonach zimowych:

Pierwsze: Zrobione 2018-03-03, sezon zimowy bez żadnych uszczelek, tylko tak jak fabryka dała:
Komora wygląda tak:


Montaż przerobionego KUK-a + uszczelki samoprzylepne ok grudnia 2018 jak na zdjęciu:


Drugie: Zrobione 2019-04-21, sezon zimoowy z zamontowanym po modyfikacjach KUK-iem + uszczelki samoprzylepne na klapie silnika jak na zdjęciu:



Według mnie warto komorę uszczelnić. Jak widać po zdjęciach dużo mniej syfu się dostaje do niej.

norton1 - 2019-08-26, 21:47
Temat postu: Lodgy z przyczepą kempingową
W te wakacje nasza Lodgy przechodziła tygodniowy test z przyczepą kempingową. Na haku miała podczepioną przyczepę Adria Unica o DMC 1100kg (zapakowana do tej wartości). Bez problemu poradziła sobie z dociągnięciem przyczepki w góry (do Karpacza). W stronę Karpacza na S3 głównie jazda na 5-tce, czasem trzeba było redukować do 4-ki na większych wzniesieniach. Natomiast trasa w drugą stronę to w wiekszości na S3 6-teczka z 96km/h na tempomacie.

Początkowe wrażenia po podczepieniu przyczepki były takie że jednak dość mocno Daćka odczuwa cieżar i będzie ciężko jeździć po górkach. Ale po przestawieniu techniki jazdy i wkręcaniu silnika w większe obroty spokojnie dawala radę tak że z czasem zapominało się że dodatkowy ciężar ciągnie się na haku.

Jedynie samo ruszanie na wzniesieniach czasem przysparzało emocji, bo mimo że mocy nie brakowało to jednak napęd tylko na przód powodował że czasem troche kołami trzeba było zakręcić w miejscu zanim się ruszyło.

Myślę że Daćka test zdała i jest zielone światełko na taki sposób podróżowania nią :-)



toka93 - 2019-08-26, 21:51

dCi-kiem to można ciągać a nie 1.6 :)
Marek1603 - 2019-08-27, 05:53

Ale grzeszycie.
Już zapomnieliście jak wasi ojcowie pakowali was do maluszka i ciągnęli zapiekankę. A co bogatsi to już warbusiami, trampkami i fiatami 125. ;-) :mrgreen:

toka93 - 2019-08-27, 07:03

Ja nie pamiętam. U mnie takiej sytuacji nie było. Pominęła mnie era maluchów i dużych fiatów.
MartinezTychy - 2019-08-27, 09:06

norton1, mam prośbę czy mógłbyś podać długość sumaryczną tych uszczelek KUK i ewentualnie miejsce w którym je zakupiłeś?
Marek1603 - 2019-08-27, 09:17

toka93 napisał/a:
Ja nie pamiętam. U mnie takiej sytuacji nie było. Pominęła mnie era maluchów i dużych fiatów.


No widzisz. W 4 literach nam się po przewracalo od dobrobytu i musimy sobie ponarzekac. :mrgreen:

gawel - 2019-08-27, 09:31

MartinezTychy napisał/a:
norton1, mam prośbę czy mógłbyś podać długość sumaryczną tych uszczelek KUK i ewentualnie miejsce w którym je zakupiłeś?


sztuk 1 https://allegro.pl/oferta/uszczelka-drzwi-fiat-126p-wszyskie-modele-oryginal-5066788739

https://photos.google.com/share/AF1QipPwPq2CqBIGIvTLjJ0Tew-G87sHhW0VorQNgvPuSei29ykE1ikqjYNK_RzpGY3hwA?key=WFZsR1lUV0hNSkdoUE9iN2Uwc0NkSUFxTnFEUWxn

norton1 - 2019-08-27, 10:44

MartinezTychy napisał/a:
norton1, mam prośbę czy mógłbyś podać długość sumaryczną tych uszczelek KUK i ewentualnie miejsce w którym je zakupiłeś?


W Lodgy ten KUK trzeba nieco inaczej zrobić więc mam zastosowane dwa typy uszczelek. Jedna sztuka takiej jak pisze kolega Gawel od fiata 126p założona od strony komory silnika częściowo na rancie blachy a częściowo wsunięta pod plastykową listwę. Jak na zdjęciu:



A drugi rodzaj uszczelki to uszczelka samoprzylepna o profilu D (największa jaką mieli cos takiego ) pociągnięta po linii krawędzi klapy górą i dołem. Ale po czasie widzę że np pod reflektorami już klej słabo trzyma i zaczyna się odklejać więc będę musiał czymś innym ją podkleić (przymocować) więc to jest akurat do ulepszenia. Ile metrów tego było potrzeba to nie pamietam, trzeba było by oszacować na oko.

norton1 - 2019-08-27, 10:49

Marek1603 napisał/a:
Ale grzeszycie.
Już zapomnieliście jak wasi ojcowie pakowali was do maluszka i ciągnęli zapiekankę. A co bogatsi to już warbusiami, trampkami i fiatami 125. ;-) :mrgreen:


Oj tak, maluszkiem cała nasza rodzinka 5osobowa się woziła i nikt jakoś nie narzekał że ciasno. Grunt że nogami nie trzeba było przebierać te 8km wracając od rodzinki. Ale na wakacje to już pociągami śmigaliśmy i doświadczenia w trasie z maluszkiem nie mamy :)

MartinezTychy - 2019-08-27, 20:06

norton1, Dziękuję za namiar,świetna foto relacja z wykonania pracy w komorze z uszczelką.
Pozdrawiam.

buladag - 2019-08-29, 00:45

norton1 napisał/a:
MartinezTychy napisał/a:
norton1, mam prośbę czy mógłbyś podać długość sumaryczną tych uszczelek KUK i ewentualnie miejsce w którym je zakupiłeś?


W Lodgy ten KUK trzeba nieco inaczej zrobić więc mam zastosowane dwa typy uszczelek. Jedna sztuka takiej jak pisze kolega Gawel od fiata 126p założona od strony komory silnika częściowo na rancie blachy a częściowo wsunięta pod plastykową listwę. Jak na zdjęciu:

Obrazek

A drugi rodzaj uszczelki to uszczelka samoprzylepna o profilu D (największa jaką mieli cos takiego ) pociągnięta po linii krawędzi klapy górą i dołem. Ale po czasie widzę że np pod reflektorami już klej słabo trzyma i zaczyna się odklejać więc będę musiał czymś innym ją podkleić (przymocować) więc to jest akurat do ulepszenia. Ile metrów tego było potrzeba to nie pamietam, trzeba było by oszacować na oko.


Zastanawiam się czy ta przyklejona na pasie przedni wogóle coś daje? U siebie znalazłem kawałek uszczelki, zamontowałem ale mam wrażenie, że nie przylega ona do maski.

Marek1603 - 2019-08-29, 06:44

Bo zależy jaka ta uszczelka gruba.
buladag - 2019-08-29, 07:42

Marek1603 napisał/a:
Bo zależy jaka ta uszczelka gruba.

Na oko z 15mm wysokości.

Marek1603 - 2019-08-29, 10:40

A chyba klei się 20 albo 22.
norton1 - 2019-10-12, 20:50
Temat postu: Mała stłuczka
W sumie to nic nie pisałem bo do tej pory Dacia spisywała się bez zastrzeżeń. I pewnie dalej by tak było gdyby 28.09 pewna Pani nie postanowiła mi wjechać w tyłek czarnym VW Golfem.

W sumie prędkość nie była za duża przy stłuczce, może jakieś 30 km/h (ruszaliśmy na zielonym ale przed skrzyżowaniem musiałem mocno zahamować przed poprzedzającym mnie autem. Ja dałem radę ale Pani się zagapiła i bum). Uszkodzenia może nie są jakieś duże ale irytujące bo klapy tylnej nie mogę otworzyć :). Spisaliśmy oświadczenie i będę z OC sprawcy naprawiał w ASO. Mam nadzieję że przywrócą do stanu przed dzwona.


norton1 - 2019-12-17, 22:43

Mała aktualizacja, autko naprawione w ASO bezgotówkowo. Problemów z ubezpieczycielem nie było jedynie naprawa trwała ok miesiąca ponieważ nie było dostępnej klapy do wymiany i ASO czekało na sprowadzenie części z Francji. Koszt naprawy coś leciutko powyżej 10 000PLN.
grapess - 2021-07-09, 19:43

Ceny w ASO są z kosmosu, a szkoda.
Czy Twoja Lodgy jest 6 biegowa??

norton1 - 2021-07-13, 10:32

tak, 6-biegowa i powiem że na autostradzie ten 6-ty bieg się bardzo przydaje jak nie jadę z przyczepą kempingową. Jak z przyczepą to raczej nie używany jest.
zimny - 2022-04-20, 20:33

norton1 napisał/a:
Dzięki za info, czyli prawdopodobnie z samym wychyłem nie mam co szukać bagażnika rowerowego jak chcę mieć możliwość otwierania klapy, musi być on dodatkowo jeszcze wysuwany. .


pytanie jest stare ale może jeszcze kogoś zainteresować
mój bagażnik daje sie uchylić - to Eufab Luke 4 - uchyla się na milimetry. używam jednak tylko do 3 rowerów i myślę że zdolność do uchylania klapy zależy od umiejscowienia główki haka - im bliżej klapy i wyżej tym gorzej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group