DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Biały Logan MCV Outdoor LED NAVI Panorama look

kicpra - 2017-10-01, 09:21
Temat postu: Biały Logan MCV Outdoor LED NAVI Panorama look
Miałem założyć temat po przyciemnieniu szyb, ale, że minęły 3 miesiące a ja dalej nie mam czasu to wrzucam zdjęcia takiego jakiego kupiłem.
Wyposażenie standardowe dla wersji Outdoor + :
- kamera cofania;
- szyby tylne elektryczne;
- koło zapasowe.
Oświetlenie w podsufitce i bagażniku wymienione na LED.
Na pewno dokupię podłokietnik za voucher, przyciemnię kiedyś szyby :-D i może kupię owiewki Heko. W pierwszej kolejności zakupię opony wielosezonowe.


pluto - 2017-10-01, 09:49

Ładne autko. Gratuluję zakupu. ;-)
Ikarusiarz - 2017-10-01, 09:50

Siedzimy i oblizujemy monitor z żoną... Ku..a ile można czekać.
Dziś jadę po Matiza za 700 zł, bo potrzebne nam auto.
Te ledy to żarówki włożyłeś, czy jakieś inne rozwiązanie?
Szyby w salonie chciałeś okleić, czy w innym warsztacie? Masz pojęcie za ile ta przyjemność i czy boczki trzeba rozbierać?

kicpra - 2017-10-01, 10:03

pluto, dziękuję, wg mnie ten darmowy biały dobrze pasuje do wersji Stepway ;-) .
Ikarusiarz, żarówki ledowe, jak znajdę linka to go tu wkleję. W gniazdo w bagażniku nie chciała tak łatwo wejść, ale jak się pomyśli to da się ją tam upchnąć :-D . Szyby w warsztacie, który się tym zajmuje i w którym przyciemniałem już szyby w swoim poprzednim aucie. Cena na którą się dogadałem to 350zł za szyby tylne boczne i tylna. Co do techniki i tego czy trzeba rozbierać boczki to nie wiem.

RowerekCombi - 2017-10-02, 07:35
Temat postu: Re: Biała MCV Outdoor
kicpra napisał/a:
Miałem założyć temat po przyciemnieniu szyb, ale, że minęły 3 miesiące :-D i może kupię owiewki Heko.


Ładne autko gratki :->
Z tym przyciemnieniem i to mnie schodzi bo naprawdę zdecydować się nie mogę, czy ściemniać czy nie, a z owiewkami to hm........... już miałem założone w salonie i okazało się ze szyby nie chciały się zamknąć i wracały w dół - to wersja salonowego serwisu ze nie da się ich założyć a jak jest w rzeczywistości ? i nie mam owiewek a bardzo mi zależało na nich :-/

kicpra - 2017-10-02, 08:16

RowerekCombi, ja jestem przekonany do przyciemnienia, o wiele lepiej wygląda wtedy auto, tym bardziej białe ;-) .
Kauris - 2017-10-02, 19:44

Ikarusiarz napisał/a:
Masz pojęcie (...) czy boczki trzeba rozbierać?

Ja nie rozbierałem przy oklejaniu, to i fachowcy chyba nie będą musieli.

marko - 2017-10-02, 20:06

Gratuluję nabytku i życzę zadowolenia z eksploatacji oraz odwiedzin ASO tylko podczas rutynowych przeglądów.
Faktycznie kolor biały pasuje do wersji outdoor idealnie.

kicpra - 2017-10-02, 20:39

Dzięki ;-) . Ktoś z Was ma opony całoroczne? Interesują mnie opinie o Dębicy albo Hankookach. Te drugie są teraz w niezłej cenie.
Pablo78 - 2017-10-02, 21:42

Piekna... 8-)
marko - 2017-10-03, 05:23

kicpra napisał/a:
Dzięki ;-) . Ktoś z Was ma opony całoroczne? Interesują mnie opinie o Dębicy albo Hankookach. Te drugie są teraz w niezłej cenie.

W polonezie miałem navigator-2 Dębicy, nie polecam najgorszemu wrogowi.

kicpra - 2017-10-03, 08:14

Pablo78, dzięki ;-) .
marko, serio aż takie złe? Na oponeo opinie ma dobre, dlatego zacząłem nad nimi myśleć.

marko - 2017-10-03, 10:26

Niestety na mokrej nawierzchni droga hamowania bije rekordy Guinessa :-)
Dwa lata temu zainwestowałem początkowo w opony zimowe a następnie w letnie i stwierdzam że auto zupełnie inaczej się zachowuje na mokrej nawierzchni.
Na forum czytam, że polecane są opony całoroczne nokian weatherproof, tyle że to klasa premium i mogą faktycznie spełniać swoje zadanie w tym aucie.

Dar1962 - 2017-10-03, 13:31

marko napisał/a:
Niestety na mokrej nawierzchni droga hamowania bije rekordy Guinessa :-) .

jak to mówią, na suchym każdy miszcz :-P - jeśli interesują cię opony wielosezonowe, to radzę zastanowić się nad tym modelem https://www.oponeo.pl/dan...QOEceixGrXLq3Mh

w mojej i nie tylko mojej ocenie to prawdopodobnie najlepsze wielosezonowe opony na złą pogodę

kicpra - 2017-10-03, 16:23

Sam nie wiem, na początku planowałem, że za 850zł kupię sobie komplet Navigatorów 2, później, że może Hankooki za 920zł, a teraz te Uniroyale za 1000zł :-D . Nie wiem co robić.
marko - 2017-10-03, 18:16

Widzę że trochę zniechęciłem do tych navigatorów, ale jest to tylko i wyłącznie moje doświadczenie z tymi oponami. Demonem szybkości polonez nie był i jeśli chodzi o styl jazdy mam raczej spokojny. Mimo wszystko jeśli podczas hamowania na mokrej nawierzchni auto osiąga ponad przeciętną drogę zatrzymania to nie jestem z tego powodu zadowolony. Zimą również miałem przypadek przy V-20km/h że auto po świeżym opadzie śniegu wpadło w niekontrolowany poślizg. Być może to sprawa samego samochodu (mam wysoko zawieszony tył), niemniej opony sezonowe lepiej się u mnie sprawują.
Co do nawigatorów u mojego kolegi w oplu vectra są takie zastosowane i z tego co wiem kolega nie narzekał, tylko że jego przebiegi roczne nie są w zasadzie wyższe niż 5000km.
Nawiasem mówiąc również stoję przed decyzją zakupu opon całorocznych do Lodgy.

kicpra - 2017-10-03, 19:00

Skłaniam się w stronę Hankook Kinergy 4S, tylko czekam na informację odnośnie daty produkcji. Chociaż lubię wspierać polskie przedsiębiorstwa.
Zastanawiają mnie te owiewki, do każdego auta da się zamontować a tylko Daciowe szyby się nie domykają :-D ?

arczi_88 - 2017-10-03, 19:42
Temat postu: Re: Biała MCV Outdoor
RowerekCombi napisał/a:
już miałem założone w salonie i okazało się ze szyby nie chciały się zamknąć i wracały w dół - to wersja salonowego serwisu ze nie da się ich założyć a jak jest w rzeczywistości ? i nie mam owiewek a bardzo mi zależało na nich :-/


Byłeś, widziałeś czy uwierzyłeś na słowo? Wg mnie trochę pościemniali. Sam myślałem na owiewkami ale jak je zainstaluję to już nie będę mógł założyć klubowych flag. I tak oto na myśleniu się skończyło :)

dudu$ - 2017-10-03, 19:48

Osobiście jakbym mial kupować teraz opony całoroczne wybrał bym GOODYEAR VECTOR 4SEASONS G2 albo MICHELIN CROSSCLIMATE. Zarówno jedne jak i drugie posiadają bardzo dobre parametry oraz są ciche. W internecie jest dużo dobrych opinii, niestety wadą jest cena +/- 280zł
Kubuch - 2017-10-03, 20:21

Nie kumam - na nowe auto nie żal ale na dobry komplet opon, który jest podstawą bezpieczeństwa w tymże nowym samochodzie to już żal? Będzie płacz jak rozbijesz to białe cudeńko przez Navigatory...
kicpra - 2017-10-03, 20:45

Płakać nie będę. Z racji dość niskich planowanych przebiegów i częstszej jazdy po mieście chcę założyć całoroczne co ma zaoszczędzić mój czas i pieniądze. Jak miałbym zapłacić 300zł za oponę całoroczną, to wolałbym kupić zimówki po 220zł a różnicę przeznaczyć na wymiany.
I jaki to jest dobry komplet wg Ciebie, Kubuch, ? A dobry samochód to jaki?

Kubuch - 2017-10-03, 21:07

Dobry komplet to dla mnie minimum klasa średnia czyli choćby Hankook a dobry samochód to nowy samochód ;) Co nie zmienia faktu, że budżetowe opony to można pakować do służbówek albo starych trupków a nie do nowego auta.
kicpra - 2017-10-03, 21:18

Dobry samochód wystarczy nowy, a dobra opona nie wystarczy, że to będzie nowa? Czyli chińskie nowe Chery też by było dobrym samochodem dla Ciebie :-D ? Co jest dobre, a co nie to kwestia oceny danej osoby. Ktoś powie, że Mercedes jest dobry bo to klasa premium, ale czemu dobry? Bo drogi? A nie oferuje w dzisiejszych czasach nic w zamian za kasę jaką kosztuje.
Kubuch - 2017-10-03, 21:21

Dobra niech bierze Navigatory albo lepiej niech w ogóle zostawi letnie - przecież u nas zimy prawie nie ma to po co przepłacać? :lol:
RowerekCombi - 2017-10-04, 07:31
Temat postu: Re: Biała MCV Outdoor
arczi_88 napisał/a:
RowerekCombi napisał/a:
już miałem założone w salonie i okazało się ze szyby nie chciały się zamknąć i wracały w dół - to wersja salonowego serwisu ze nie da się ich założyć a jak jest w rzeczywistości ? i nie mam owiewek a bardzo mi zależało na nich :-/


Byłeś, widziałeś czy uwierzyłeś na słowo? Wg mnie trochę pościemniali. Sam myślałem na owiewkami ale jak je zainstaluję to już nie będę mógł założyć klubowych flag. I tak oto na myśleniu się skończyło :)


Tak byłem w salonie gdy je montowali bo to miało być założone przy odbiorze auta właśnie nowego z salonu i dupa z tego wyszła. A jak już wspominałem bardzo mi zależało na nich :-( i temu pisałem ze nie da się ich założyć bo problemy są z domykaniem itd. Dlatego i ja dałem pytajnik i zapytanie jak jest w rzeczywistości, i dlaczego nie da się ich założyć.

kicpra - 2017-10-04, 07:43

Napiszę do Heko, czy znają ten problem.
arczi_88 - 2017-10-04, 08:43
Temat postu: Re: Biała MCV Outdoor
RowerekCombi napisał/a:
nie da się ich założyć bo problemy są z domykaniem itd. Dlatego i ja dałem pytajnik i zapytanie jak jest w rzeczywistości, i dlaczego nie da się ich założyć.


To może inaczej - czy widziałeś, że nie da się zamknąć szyb? Czy poprostu przyszedł mechanik i tak powiedział?

RowerekCombi - 2017-10-04, 10:43

W Kraku wszystko widać przez przeszklenie oddzielające część działu biurowego od serwisu więc co mam jeszcze mówić ? ze organoleptycznie nie dotykałem bo nie byłem pod autem ale to co widziałem to mnie wystarczało. a stwierdzenie padło od montującego ze się nie da ............... no i już :-/
kicpra - 2017-10-04, 14:47

Napisałem do Heko, zobaczymy co odpiszą.
Opony wybrałem, będą to Hankook Kinergy 4S :-) .

dudu$ - 2017-10-04, 16:27

moja siostra w MCV II Laureate z 2013 roku ma założone owiewki i nie ma żadnego problemu. Za komplet na allegro ( 4 sztuki) zapłaciła 100zł. Owiewki sa z tego co pamiętam firmy HEKO
arczi_88 - 2017-10-04, 17:05

Jak dla mnie to sytuacja wyglądała o tak - gamonia w serwisie przerósł montaż owiewki to wszył, że się nie da :-P
kicpra - 2017-10-04, 18:16

Odpisali mi, że jeśli system szyb jest bardzo czuły to może się tak zdarzyć, że będą się opuszczać, ale podesłali mi filmik jak to robić :-D .
kicpra - 2017-10-06, 19:18

Opony zakupione.
Ile płacicie za wymianę opon 15" lub 16"? W Norauto krzykneli ponad stówę :-D .

mareckimarekk - 2017-10-10, 09:02

Stalówki 15" - trafiło się za 70 pln (Lew-Car na Kabatach) jak i 120 pln ("Robertus" przy ul. Wołoskiej).
Dymek - 2017-10-10, 09:12

Wymiana kompletu na feldze stalowej- 60zł.
kicpra - 2017-10-10, 10:29

Zdziwiło mnie, że stalowa felga strukturalna jest liczona w Norauto jak aluminiowa.
dudu$ - 2017-10-10, 10:55

W norauto często naciągają klientów i wmawiają jakieś brednie. Kiedyś np miałem Lanosa z alufelgami. Zapytałem się dlaczego wymiana opon na alufeldze jest droższa niż na feldze stalowej. Człowiek z serwisu odpowiedział mi, że jest to spowodowane tym, iż ciężarki są naklejane a nie nabijane ( cena ciężarków naklejanych podobno wyższa niż nabijanych). Odparłem na to , że moje felgi mają możliwość zamontowania nabijanych i chcę zapłacić mniej bo skoro mogę mieć i takie i takie ciężarki to chcę te tańsze za niższą kwotę. Serwisant odparł, że może mi zamontować na moją odpowiedzialność nabijane ale i tak zapłacę drożej, wiec powiedziałem ok niech będą te naklejane. Po wymianie okazało się, że zapłaciłem tyle ile miałem ale zamiast ciężarków naklejanych miałem nabijane czyli zostałem po prostu oszukany. Niestety nie mailem czasu aby się kłócić, ale teraz jak co kol wiek robię w Norauto to jestem upierdliwy, wszystko sprawdzam dokładnie i daję od razu do poprawy - np ostatnio 3 razy poprawiali mi zbieżność aż ustawili ok. Za wymianę opon ( felga stalowa) w zaprzyjaźnionym warsztacie w ząbkach płacę 50zł za komplet z wyważeniem
kicpra - 2017-10-10, 19:00

Napisz jeszcze, który warsztat, to będzie wiadomo gdzie nie bywać :-) .
50zł czy 70zł to rozumiem za przerzucenie gum.

dudu$ - 2017-10-10, 20:52

Norauto na Ostrobramskiej, ale zawiodłem się również na Głębockiej i w Markach - słabo ustawiają zbieżność. 50zł place za przerzucenie gum i wyważenie opon.
kicpra - 2017-11-19, 13:47

Owiewki Heko zamontowane. Żadnego problemu z domykaniem szyb nie zaobserwowałem. Poszło gładko i przyjemnie :-) .
Jeszcze szyby muszę przyciemnić ale nie mam dalej czasu na to :-?


kicpra - 2017-12-19, 17:42

Jestem mile zaskoczony obrotami przy wyższych prędkościach. Jadąc 160km/h mam dopiero 4tys. obr/min, a w aucie jest cicho :-) .
kicpra - 2017-12-30, 11:30

Szyby w końcu przyciemnione, udało się przed nowym rokiem.
Nałożona folia Armorlite Exclusive Raycer 05, najciemniejsza jaka była :-D .

Marek1603 - 2017-12-30, 12:14

No i ładnie.
kicpra - 2017-12-30, 12:52

Dzięki :-) . Teraz tylko podłokietnik i finito.
SVENSON - 2017-12-30, 14:11

kicpra napisał/a:
Szyby w końcu przyciemnione, udało się przed nowym rokiem.
Nałożona folia Armorlite Exclusive Raycer 05, najciemniejsza jaka była :-D .
Obrazek

Cacuszko, też chcę swoją przyciemnić.
Ile wyszło i co demontowali?

kicpra - 2017-12-30, 15:31

Co było demontowane to nie wiem.
Koszt to 350zł, przyciemniałem już w tym miejscu swoje poprzednie auto i byłem zadowolony :-) .

dudu$ - 2017-12-30, 17:06

Cześć, podaj gdzie przyciemniałeś szyby bo zastanawiam sie czy u siebie nie przyciemnić a u mnie w ząbkach krzyczą sobie za kombi 500zł
marko - 2017-12-30, 22:23

Również poproszę o namiary na fachowców od przyciemniania szyb.
Z góry ślicznie dziękuję.
Pozdrawiam.

kicpra - 2017-12-30, 22:42

Firma Reni, 22 846 42 71.
Warszawa, ul. Zbąszyńska 13.

SVENSON - 2017-12-30, 23:14

Ja zawsze byłem przeciwny, do czasu jak miałem Lagune z przyciemnionymi szybami.
Więcej zalet jak wad :mrgreen:

kicpra - 2017-12-31, 08:56

Wg mnie to same zalety. Przede wszystkim to wygląd, a czarne słupki b i c aż proszą żeby przyciemnić szyby :-) . Do tego więcej prywatności w środku i mniejsze nagrzewanie wnętrza w upały. Wadą to mogło być blaknięcie folii, ale to kiedyś. Można jeszcze spotkać jakiegoś Golfa II czy III z fioletowymi szybami :-D .
marko - 2018-01-01, 13:24

kicpra napisał/a:
Firma Reni, 22 846 42 71.
Warszawa, ul. Zbąszyńska 13.


Pięknie dziękuję.
Przy okazji wszystkiego najlepszego w Nowy Roku 2018.

kicpra - 2018-01-01, 18:10

Dzięki wielkie i wzajemnie!
kicpra - 2018-01-08, 17:03

Podłokietnik zamontowany, trochę się męczyłem z tapicerką, ale opłaciło się. W końcu mam gdzie oprzeć rękę :-D .

route2000 - 2018-01-08, 17:52

I super! :-D
Dymek - 2018-01-08, 21:50

To jest ten akcesoryjny z pojemnikiem montowany do oparcia? Szerokie cholerstwo, czy to tylko złudzenie optyczne? Wypełnia całą przestrzeń między oparciami?
kicpra - 2018-01-08, 22:22

Zgadza się, ze schowkiem, montowany do fotela.
Wg mnie idealny. Wypełnia lukę między fotelami.

Dymek - 2018-01-08, 22:54

Ja mam fabryczny, bez schowka i mam wrażenie, że na szerokość 2szt takich by na wcisk między oparcia wlazło. Fabryczny ma 7,8cm w najszerszym miejscu, czyli na samym końcu. Ale z kolei na podstawie tego zdjęcia mam wrażenie, że mój jest dłuższy.
kicpra - 2018-01-09, 16:37

Jakieś 25cm długi, a szeroki koło 11cm. Wymiary takie mniej więcej, bo mierzone długością iPhone’a :mrgreen:
kicpra - 2018-02-24, 22:51

Zamówiłem sobie kamerkę samochodową i myślę nad wymianą gniazda zapalniczki.
Zamontowałbym tam dualUSB podświetlane na pomarańczowo więc może nie będzie się wiele różniło od reszty.
Cena jest taka sama jak ładowarki, a wygląda na pewno bardziej estetycznie.
Moje pytanie brzmi czy demontując gniazdo zapalniczki tracę gwarancję tylko na nie czy na całą elektrykę :D?

route2000 - 2018-02-26, 10:30

Jak nie "upalisz" przewodów to nie stracisz gwarancji. ;-)
A tak na poważnie, utrata to tylko wyłącznie na gniazdo zapalniczki i tyle.

arczi_88 - 2018-02-26, 10:52

Przecież na każdym przeglądzie robią kipisz w środku szukając przeróbek, które popełnił właściciel auta, żeby mu gwarancję zabrać :-P
kicpra - 2018-02-26, 18:09

Najwyżej na przegląd serwisowy zamontuje oryginalne gniazdo zapalniczki :D.
Demontował ktoś zapalniczkę? Wyjmuje się ją jakoś od góry?

arczi_88 - 2018-02-26, 18:52

Zatrzaski są, płaski śrubokręt i trzeba podważać. Aczkolwiek jak robiłem zasilanie do podświetlania schowka to przy demontażu przedniego - koło wajchy - się poddałem, za krótkie kabelki i nie dało się go wyciągnąć, trzeba by zdemontować tunel. Poszedłem na skróty i podpiąłem się to tylnego, między fotelami, wyszło bez problemu i miało dłuższe kabelki.
kicpra - 2018-02-26, 20:38

Dzięki za wskazówki, popatrzę któregoś dnia.
A montował ktoś głośniki Focal dostępne w ASO?
Jestem ciekaw czy grają lepiej pod MediaNav niż ori, czy różnica jest raczej niezauważalna :-) .

route2000 - 2018-02-27, 08:41

Lepiej to wygłusz drzwi, to wtedy będą lepiej grały, bo blacha jest cienka jak papier i bardzo to rezonuje przy niskich tonach. ;-)
Dymek - 2018-02-27, 09:41

kicpra napisał/a:
Najwyżej na przegląd serwisowy zamontuje oryginalne gniazdo zapalniczki

Mnie korci zamontowanie takich gniazd USB, ale nie zamiast gniazda zapalniczki, ale symetrycznie po lewej stronie tunelu (w wersjach LPG jest tam kontrolka)...
kicpra napisał/a:
A montował ktoś głośniki Focal dostępne w ASO?
Jestem ciekaw czy grają lepiej pod MediaNav niż ori, czy różnica jest raczej niezauważalna :-) .

Zamierzam z przodu wstawić właśnie taki zestaw. Istotną zaletą tego jest montaż Plug&Play a na dźwięku też się raczej nie zawiodę.

route2000 - 2018-02-27, 09:44

Możesz to zamontować, najwyżej stracisz gwarancję na element tunelu, gdzie był nawiercony. :-)
A ten element wcale się nie psuje.... :-P

kicpra - 2018-02-27, 11:15

Dymek napisał/a:
kicpra napisał/a:
Najwyżej na przegląd serwisowy zamontuje oryginalne gniazdo zapalniczki

Mnie korci zamontowanie takich gniazd USB, ale nie zamiast gniazda zapalniczki, ale symetrycznie po lewej stronie tunelu (w wersjach LPG jest tam kontrolka)...
kicpra napisał/a:
A montował ktoś głośniki Focal dostępne w ASO?
Jestem ciekaw czy grają lepiej pod MediaNav niż ori, czy różnica jest raczej niezauważalna :-) .

Zamierzam z przodu wstawić właśnie taki zestaw. Istotną zaletą tego jest montaż Plug&Play a na dźwięku też się raczej nie zawiodę.

Ja chcę zamiast zapalniczki bo i tak jej nie używam do niczego innego jak ładowania telefonu.
Też myślę o tym zestawie, w ramach vouchera bym go zakupił.
W wyciszanie nie będę się bawił, bo nie mam ani czasu ani ochoty na to. Poza tym kilka stów bym musiał wydać, a głośniki będą jakby za darmo :-)

kicpra - 2018-03-29, 08:54

Przyszedł czas na montaż nowych żarówek o barwie światła bardziej białej niż standardowe żarówki.
Na razie jestem z nich zadowolony, dobrze oświetlają drogę, a co najważniejsze mają ładną barwę.
Żarówki posiadają homologację.
Poniżej kilka zdjęć, barwa jest bardzo zbliżona do fabrycznych ledów. Ostatnie zdjęcie z włączonymi halogenami dla pokazania różnicy. Na żywo prezentują się jeszcze lepiej :-) .



Dymek - 2018-03-29, 08:59

kicpra napisał/a:
...dobrze oświetlają drogę, a co najważniejsze mają ładną barwę.
Żarówki posiadają homologację.

Jakieś konkrety? Firma/model?

kicpra - 2018-03-29, 09:05

Powertec Super White.
Uwaga na Powertec Xenon Blue, nie posiadają homologacji.

Dymek - 2018-03-29, 09:18

Wymieniłeś jednocześnie mijania i drogowe takie same, jak rozumiem?
kicpra - 2018-03-29, 09:41

Dokładnie, ostatnie zdjęcie jest z włączonymi długimi.
route2000 - 2018-03-29, 10:11

Ty masz H7?
Ja mam w Lodgy H4 i też znalazłem takie.
Jestem ciekawy czy ma homologację? ;-)

Dymek - 2018-03-29, 10:23

H4 opis mają taki sam jak dla H7, więc pewnie homologację mają.
A w nowych Loganach i Sandero są H7 i w mijania i drogowych.
Też bym chciał "wyrównać" barwę świecenia w reflektorze tych żarówek i ledów. Bo fabrycznie LEDowe dzienne i pozycyjne mamy białe a reszta żółtawa.

kicpra - 2018-03-29, 10:34

route2000 napisał/a:
Ty masz H7?
Ja mam w Lodgy H4 i też znalazłem takie.
Jestem ciekawy czy ma homologację? ;-)

Zgadza się, od 2017r. są 2xH7 na lampę :-) .
H4 też mają homologację. Na allegro komplet dla Ciebie jest za 18,90zł :-) .

kicpra - 2018-03-29, 10:36

Dymek napisał/a:
H4 opis mają taki sam jak dla H7, więc pewnie homologację mają.
A w nowych Loganach i Sandero są H7 i w mijania i drogowych.
Też bym chciał "wyrównać" barwę świecenia w reflektorze tych żarówek i ledów. Bo fabrycznie LEDowe dzienne i pozycyjne mamy białe a reszta żółtawa.

Polecam Ci w takim razie te żarówki, wg mnie są naprawdę białe.
Ciekawe tylko jak z trwałością, chociaż kosztują grosze, więc bólu nie będzie.

route2000 - 2018-03-29, 11:53

kicpra napisał/a:
Na allegro komplet dla Ciebie jest za 18,90zł :-) .

A skąd taka cena, bo tam nigdzie nie widzę na allegro... albo jestem ślepy albo źle szukam. :->
Może dasz jakiś link czy namiary?

kicpra - 2018-03-29, 12:26

http://allegro.pl/zarowki...5648022717.html
też zamawiałem od tego sprzedawcy, po 2 dniach miałem już paczkę w paczkomacie ;-) .

kicpra - 2018-04-06, 22:17

Kolejna mała modyfikacja.
Wymontowałem oryginalne gniazdo 12V, a zamontowałem ładowarkę z 2 portami USB. Jeden z nich 1A, a drugi 2,1A. Podświetlenie jest pomarańczowe i bardzo dobrze komponuje się z pozostałymi podświetlanymi przyciskami. Nie świeci zbyt mocno, co często się zdarza w dokładanych akcesoriach.
Dla mnie jest w sam raz :-)

dudu$ - 2018-04-07, 07:59

identyczną ładowarkę chciałem kupić do swojego MCV II z tym, że nie chcę pozbywać się oryginalnego gniazda a zamontować ją w tunelu środkowym z tyłu aby pasażerowie z tyłu mogli naładować sobie smartfona. Niestety ale w Loganie przed FL w tylnej części tunelu środkowego nie ma miejsca na zamontowanie takiej ładowarki wiec na chwilę obecna sobie odpuściłem.
Marek1603 - 2018-04-07, 12:07

A nie trzeba było wywiercić po drugiej stronie tunelu otworu (lewej) i równolegle podłączyć? Miałbyś i USB i gniazdo zapalniczki.
eplus - 2018-04-07, 13:06

Przecież są za grosze nawet w Biedronce ładowarki usb wtykane wprost do gniazda zapalniczki, bez żadnych kabli, wielkości samej zapalniczki czy innej wtyczki. Ja taką mam.
Marek1603 - 2018-04-07, 13:33

Tylko większość tych biedronkowych nie chce ładować nowych smartfonów bo mają za mały "prąd".
kicpra - 2018-04-07, 15:34

Marek1603 napisał/a:
A nie trzeba było wywiercić po drugiej stronie tunelu otworu (lewej) i równolegle podłączyć? Miałbyś i USB i gniazdo zapalniczki.

Nie chcę niszczyć tunelu, a druga sprawa, że te gniazdo jest mi zbędne.
Potrzebne mi są tylko porty USB. Jeden zasilający kamerę, drugi wolny na ładowanie telefonu.

kicpra - 2018-04-07, 15:35

dudu$ napisał/a:
identyczną ładowarkę chciałem kupić do swojego MCV II z tym, że nie chcę pozbywać się oryginalnego gniazda a zamontować ją w tunelu środkowym z tyłu aby pasażerowie z tyłu mogli naładować sobie smartfona. Niestety ale w Loganie przed FL w tylnej części tunelu środkowego nie ma miejsca na zamontowanie takiej ładowarki wiec na chwilę obecna sobie odpuściłem.

To przed liftem nie ma gniazda w tylnej części tunelu?

Marek1603 - 2018-04-07, 16:16

Duster I po lifcie ma.
dudu$ - 2018-04-07, 20:08

kicpra napisał/a:
dudu$ napisał/a:
identyczną ładowarkę chciałem kupić do swojego MCV II z tym, że nie chcę pozbywać się oryginalnego gniazda a zamontować ją w tunelu środkowym z tyłu aby pasażerowie z tyłu mogli naładować sobie smartfona. Niestety ale w Loganie przed FL w tylnej części tunelu środkowego nie ma miejsca na zamontowanie takiej ładowarki wiec na chwilę obecna sobie odpuściłem.

To przed liftem nie ma gniazda w tylnej części tunelu?


niestety nie ma i jest inny tunel środkowy niż ten po FL, dlatego też nie ma miejsca aby zainstalować takie gniazdo ładowania.

kicpra - 2018-04-07, 20:37

A na sam port usb też byś nie znalazł miejsca w tylnej części tunelu? Wtedy mógłbyś przepuścić pod nim kabel z przedniego gniazda i wyprowadzić sam port :-) .
dudu$ - 2018-04-07, 20:49

Nie chcę robić druciarstwa. Wolał bym kupić takie gniazdo jak autor tego tematu i zamontować je tak aby wyglądało jak fabryczne.
kicpra - 2018-04-08, 11:06

W końcu znalazłem czas na ręczne umycie fury, woskowanie i posprzątanie w środku :-) .
Do tego wymieniłem sobie żarówki podświetlenia tablicy na Philips White Vision i żarówkę w schowku na led, bo tylko tej mi się nie chciało wcześniej wymienić :-D .
Całe oświetlenie wymienione z żółtego na bardziej białe poza halogenami.

kicpra - 2018-04-08, 20:48

Ktoś wie czy da się "wmontować pilot od bramy w auto? Tak abym za każdym razem nie musiał szukać pilota, żeby otworzyć bramę, tylko podjeżdzam pod bramę a ona automatycznie się otwiera :-)
jammo - 2018-04-08, 22:05

Ja mam w obecnym aucie, czyli w Oplu astrze zrobione coś podobnego, ale nie dokładnie tak jak ty myślisz, czyli, że przy zbliżeniu auta do bramy sama się otwiera. W takim przypadku trzeba by do sterownika bramy dołożyć moduł podobny do tego HF, który ma teraz nowy Duster2 do bez kluczykowego otwierania auta. Miałoby to też oczywiście swoje minusy , gdyż przejeżdżając przez bramę już w odległośći 2-3 m za nią, system samoczynnie wywołał by jej zamykanie , a nie zawsze jest to wskazane. Ja mam zrobione tak, że z normalnego pilota bramowego , mam wyprowadzone kable , które podłączone są do przycisku w konsoli środkowej. Sam pilot jest umieszczony nad podsufitką, w okolicy lusterka wstecznego w kabinie, aby miał dobry zasięg i pole widzenia radiolinii. Jak zbliżam się do domu to przyciskając przycisk, nawet z odległości ponad 50m od bramy , sygnał z pilota powoduje , że brama zaczyna się już otwierać. Odległość uzależniona jest od zasięgu pilota i centrali. Jak dla mnie jest to wystarczająca opcja, a dodatkowo przycisk mam tak umieszczony, że mogę przycisnąć włącznik palcem trzymając nawet rękę na lewarku. Specjalnie zmieniłem półkę od schowka, i zamontowałem schowek z kabrioleta, taki z dwoma przyciskami po obu stronach, aby umiejscowić tam na jednym otwieranie bramy a na drugim bramę garażową. Zresztą rozwiązanie załączania każdy może rozwiązać na swój sposób. Niektórzy podpięli to np. pod światła drogowe i podjeżdżając pod bramę wystarczy mrugnąć i pilot da sygnał otwierania bramy, wszystko zależy od ciebie jak ci będzie wygodniej Poniżej masz fotkę .Jak odbiorę nowego Dustera to też tak zakombinuję tylko nie wiem jeszcze gdzie będą umiejscowione przyciski.


dla lepszego zobrazowania popatrz sobie na filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=raxChApO-xU

route2000 - 2018-04-09, 07:33

Możesz zamontować takie urządzenie, tak jak pisał kolega jammo, że bramę otwierasz światłami długimi.
kicpra - 2018-04-10, 13:25

A jak zaprogramować to coś?
jammo - 2018-04-10, 17:17

Jeżeli pytasz o ten układ BLICK z linka wyżej, to zależy jaki masz sterownik w bramie i czy da radę współpracować z tym zestawem. Musi być kompatybilny z systemem DTM oraz współpracować na odpowiednich częstotliwościach, mają chyba dwa zakresy, inaczej trzeba do sterownika dołożyć odpowiednią radiolinię.
eplus - 2018-04-10, 19:50

Mają przecież nadajnik i odbiornik. Jeśli brama jest kompatybilna z samym nadajnikiem, to na pewno programuje się nie nadajnik, a bramę, aby rozpoznawała ten konkretny nadajnik.
kicpra - 2018-04-10, 20:15

Ciekawe jakiej firmy jest brama, na pilocie nie ma żadnych istotnych informacji :D bo chodzi mi o bramę wjazdową na parking osiedlowy. Więc dokładanie czegokolwiek do niej odpada.
eplus - 2018-04-10, 20:22

Podepnij pilot, który masz, pod samochód. Albo przyklej go sobie gdzieś na desce rozdzielczej.
kicpra - 2018-04-10, 21:30

Żadne rozwiązanie to dla mnie, specjalnie chciałem zautomatyzować sobie proces otwierania/zamykania bramy. Jak mam go przykleić to równie dobrze może leżeć sobie przed ręcznym, tak jak do tej pory.
route2000 - 2018-04-11, 09:25

Najprostszy i najtańszy sposób - wyrobić nawyk sięgania ręką po pilot w aucie i tyle. :-P
kicpra - 2018-05-01, 20:24

Czy ktoś ma podświetlane nakładki progowe? Jak to jest podłączone, aso coś wierci?
kicpra - 2018-05-07, 21:40

Na pytanie wyżej już znalazłem odpowiedź.
Czy ktoś wie jak zdemontować relingi w MCV 2017?
Domniemam że śruby są po 3szt. Pod czarnymi osłonami z tyłu i z przodu oraz pod zaślepką.
Wystarczy podważyć te elementy? Nie chcę ich połamać.

kicpra - 2018-05-24, 21:53

Jest panorama look :-D


kicpra - 2018-05-31, 21:29

Doszły jeszcze czarne znaczki

Czy ktoś wie czy w Loganie/Sandero jest wypuszczona wiązka do podgrzewanych foteli? Maty by pewnie pasowały z Dustera, bo fotele są podobne.

kicpra - 2018-06-07, 21:25

Zamontowałem listwy, wyglada to bardzo fajnie.
Zmieniłem tez nakrętki na wentyle na logowane.
Pierwszy przegląd też już za mną, wszystko ok, klocki zużyte w 10%.

kicpra - 2018-07-01, 09:10

Kolejny dodatek do auta. Poza wyglądem, lepiej leży w dłoni i lżej wchodzą biegi :-)

Kauris - 2018-07-01, 17:36

Jak to jest montowane? Na wcisk jak oryginał?
Belphegor - 2018-07-01, 17:38

Bardzo ładny Logan. :-) No i WPR.... będę wypatrywał. ;-)
kicpra - 2018-07-01, 19:30

Kauris, tak, fajna sprawa.
Belphegor, dzieki, twój Duster też elegancki :-) jak się jezdzi z tym automatem? Nie oczekuje odpowiedzi innej niż dobrze :-D

Belphegor - 2018-07-01, 19:39

Jeździ się super. Zmienia biegi dokładnie w tym momencie, gdy ja bym to robił. Żadnego szarpania, przeciągania na biegach bez potrzeby itp. No i prawa ręka wolna. :mrgreen:
kicpra - 2018-07-01, 20:33

Też bym chciał automat, albo chociaż jego namiastkę czym jest Easy-R, ale niestety w MCV Outdoor nie było takiej opcji :(
Belphegor - 2018-07-01, 21:16

Nie umniejszając nic użytkownikom Dacii z tą skrzynią, to... wolałbym manual, niż Easy-R. Strrrrasznie powoli zmienia biegi.
Kauris - 2018-07-01, 22:43

A dasz jakiś namiar/linka na tę konkretną gałkę?
kicpra - 2018-07-02, 10:26

Belphegor, nie miałem okazji przetestować Daci z ta skrzynia, ale skoro tak mówisz to może nie mam czego żałować :-D .
Kauris, nr gałki 8201300589

kicpra - 2018-08-18, 10:06

W końcu wymieniłem glosniki na Focal z listy akcesoriow. Przy okazji wyciszyłem trochę drzwi. Średnio wyszło mi 2h na jedne drzwi.
Glosniki Focala na pewno grają lepiej, głębiej. To czego oryginalne papierowe nie dawały rady już grać, to Focale grają bez problemu czyściutko :-D .
Zostało mi trochę maty i gąbki to wycisze sobie bagażnik i blachę pod kanapa :-) .

miela - 2018-11-18, 16:09

@kicpra - Hej, właśnie waham się między dusterem a loganem mcv stepway i na korzyść tego drugiego jest spalanie. Zależy mi też trochę na podwyższeniu, a w tej wersji też jest wystarczające.

Możesz napisać jak wychodzi spalanie twojego auta? Dzięki.

kicpra - 2018-11-18, 16:28

Średnio 6,7l z 3,5tys km. Nie jeżdżę jakoś wolno, oczywiście eco tryb i start stop wyłączone :-D . Polecam, fajne autko, nie widziałem jeszcze na drodze drugiej takiej MCVki
miela - 2018-11-18, 17:09

Fajnie, że biała jest, to obejrzałem sobie tutaj fotki. Bo też białą bym chciał, jeśli już zdecyduję się. W salonie był tylko logan sedan zwykły i już mi się podobał, a stepway wyglądał lepiej no i wyższy. Jak kupię dam znać :)
Ikarusiarz - 2018-11-18, 17:25

Ja tez takiej nie widziałem na drodze... Jechałem nią przez Bystrzycę Kłodzką (to do "mieli").

Prawie 17000 przejechane, a spalanie przy dystrybutorze nigdy nie przekroczyło 6. Wychodzi 5,4-5,7. Jazda wokoło domu, do Biedry na zakupy i raz na 2 tygodni 120 km do teściów. No, ale to diesel.

miela - 2018-11-18, 20:01

Ikarusiarz napisał/a:
Ja tez takiej nie widziałem na drodze... Jechałem nią przez Bystrzycę Kłodzką (to do "mieli").

Prawie 17000 przejechane, a spalanie przy dystrybutorze nigdy nie przekroczyło 6. Wychodzi 5,4-5,7. Jazda wokoło domu, do Biedry na zakupy i raz na 2 tygodni 120 km do teściów. No, ale to diesel.


Haha, dzięki :) Przy moich przebiegach i nocowaniu auta "pod chmurką" (przynajmniej na razie), jednak TCe.

kicpra - 2018-12-30, 14:54

Dacia dostała na święta uchwyt do telefonu z roundmount.pl. Nie chciałem wcześniej uchwytu, bo wszystkie wyglądają dla mnie tandetnie i doklejone na siłę. Ten prezentuje się fajnie i jest stabilny, podoba mi się :-) .

Poza tym w końcu znalazłem czas żeby zamontować emblematy Bose na maskownicach głośników. Chciałem Focal, ale niestety nigdzie takich nie znalazłem :-| .

ms-kola - 2018-12-30, 15:06

O widzisz.... i właśnie za takim czymś się rozglądałem. To samo odczucie, że wokół jakaś tandeta.... A ten prezentuje się całkiem ciekawie.
Czy mógłbyś zrobić jeszcze taką fotkę pokazującą ten uchwyt z góry, tak żeby zobaczyć jak bardzo odstaje. Na stronie, którą podałeś jest tylko zdjęcie z przodu.
Ciekawi też mnie jak to wygląda z włożonym telefonem.

kicpra - 2018-12-30, 17:09

Pewnie, zrobie fotkę jak będę w aucie. Dla mnie jest w sam raz, gdy jest zamontowany w nim telefon, przycisk awaryjnych jest niezasłonięty. Tylko do regulacji głośności jest trudniej się dostać, ale i tak korzystam z pilota przy kierownicy :-) .
Zamontowałem jeszcze jedno akcesorium:


Belphegor - 2018-12-30, 22:24

Już któreś z kolei auto widuję z takim akcesorium. Skąd Wy to bierzecie?
kicpra - 2018-12-31, 07:38

Wrzucam zdjęcie z góry:

Belphegor napisał/a:
Już któreś z kolei auto widuję z takim akcesorium. Skąd Wy to bierzecie?

Akcesoria od majfrendów kolego :-D .

Belphegor - 2018-12-31, 13:02

No to ja niestety mam innych frendów. ;-)
ms-kola - 2018-12-31, 13:33

kicpra dzięki! Całkiem spoko to wygląda.
kicpra - 2018-12-31, 14:37

Nie ma za co :)
Czy ktoś się orientuje gdzie dostane dywaniki materiałowe obszyte pomarańczową obwódką?
Oryginalny jest słabej jakości i nadaje się już do wymiany. Skorzystałbym z tej okazji i kupił takie, które będą pasowały do pomarańczowych wstawek jakie są w wersji Stepway/Outdoor.

Marek1603 - 2018-12-31, 15:47

Podejdź tam gdzie sprzedają dywany wykładziny. Może coś dopasujesz a na pewno Ci obszyja i to jaka będziesz chciał nitką.
Dymek - 2018-12-31, 15:59

kicpra napisał/a:
Skorzystałbym z tej okazji i kupił takie, które będą pasowały do pomarańczowych wstawek jakie są w wersji Stepway/Outdoor.

Ja swoje fabryczne obszyte pomarańczem od razu zamieniłem na "gumowe", nie wyobrażam sobie ich używania, chyba że wsiadalbym wyłącznie w garażu... Ale do Logana raczej nie pasują.

kicpra - 2018-12-31, 16:11

To ciekawe, ja z salonu wyjechałem z czarnymi dywanikami.
Za to gumowe w ogole do mnie nie przemawiają. W Golfie miałem kremowe dywaniki i dało radę je utrzymać w czystości wiec i z czarnymi nie ma zbytnio problemu :-D

Dymek - 2018-12-31, 16:21

Niestety- po pracy po każdym deszczu wsiadam ubłocony po kostki. A to błoto jak towot. Taki teren... W SS w wersji Outdoor były w standardzie dywaniki materiałowe z pomarańczem (obszycie + napis). W innych Outdoorach nie?
kicpra - 2018-12-31, 20:11

Albo mnie wykiwali, szkoda, że tak późno się dowiaduje :evil: .
Ostatni mod w tym roku, zamontowałem drugie światło led w bagażniku, zdjęcie robione bez flesza w ciemności. Dla mnie efekt więcej niż zadowalający :-D

Ikarusiarz - 2019-01-01, 21:48

Potwierdzam. Ja też dostałem dywaniki materiałowe obszyte pomarańczową nicią, a gratis dostałem oryginalne gumowe.
kicpra - 2019-01-01, 23:46

Czyli okradli mnie w salonie :-/
Dymek - 2019-01-02, 00:33

Zasadniczo to nigdzie nie ma informacji który model ma w standardzie dywaniki i jakie. Ja się dopiero przy odbiorze dowiedziałem, że w wersji Stepway są zawsze materiałowe w cenie. Wcześniej przy zamawianiu dealer zaoferował od siebie gumowe.
kicpra - 2019-01-02, 13:56

Ja też dostałem materiałowe, tyle, że po prostu czarne, a po 1,5 roku użytkowania dowiaduję się, że powinienem mieć z pomarańczową obwódką :-D .
mistakos - 2019-01-12, 14:36

@kicpra fajne autko, dach na czarno jest malowany czy folia?
kicpra - 2019-01-12, 21:35

Dzieki! Dach był oklejany folia. Do szczescia brakuje mi spoilera/owiewki maski :-D
mistakos - 2019-01-12, 21:36

Sam robiłeś czy zleciłeś? Jeśli zleciłeś, jaka moneta jeśli to nie tajemnica?
kicpra - 2019-01-12, 22:49

Zleciłem, kasa nie wiem jaka, bo to po rodzinie. Koszt samej folii to jakies 200-250zl
kicpra - 2019-03-02, 13:53

Zamontowałem sobie nowe żarówki do cofania, świecą o wiele mocniej niż seryjne.
Wrzucam zdjęcie dla porównania :-D

ms-kola - 2019-03-02, 21:43

Jakie? Gdzie? Za ile? Link?

To jest wersja z automatycznym uruchamianiem klaksonu w aucie z tyłu, gdy przypadkowo przy starcie ze świateł wbiłby się R zamiast 1 :lol: ?

kicpra - 2019-03-02, 22:16

Niecałe 3 dolary za sztukę z Ali:
https://s.click.aliexpress.com/e/cB7lqpk5
Jak ktoś mnie zdenerwuje to mogę mu mrugnąć „długimi” z tylu :D.
Oświetlają w nocy zadowalająco :-)

kicpra - 2019-04-27, 17:43

Udało się zrobić czarny przód w Dacii, kawałek zderzaka oklejony folią, grill pozbawiony chromu i wpadła naklejka na róg :-) . Zmienię jeszcze ramki tablic na czarne.

Z tyłu także naklejka, jakby uzbierało się pięciu chętnych to mogę załatwić takie naklejki w dobrej cenie 8-)

Belphegor - 2019-04-27, 21:55

Jeśli jesteś przywiązany do firmy RRG, to zmień podkładki pod tablice na nowy wzór. Są czarne. :mrgreen:
Dymek - 2019-04-27, 22:08

kicpra napisał/a:
Udało się zrobić czarny przód w Dacii, kawałek zderzaka oklejony folią, grill pozbawiony chromu i wpadła naklejka na róg]

Hmm... Jak dla mnie to coś jak optyczny "downgrade" do niższej wersji wyposażeniowej...

kicpra - 2019-04-28, 07:08

Belphegor napisał/a:
Jeśli jesteś przywiązany do firmy RRG, to zmień podkładki pod tablice na nowy wzór. Są czarne. :mrgreen:

To może się skuszę :D.
W bieda wersjach tez jest chrom na grillu, pomijając już kwestie, ze nie bardzo on pasuje.
Czyli shadowline to też downgrade :-D ?

Belphegor - 2019-04-28, 10:30

kicpra napisał/a:
Czyli shadowline to też downgrade


Jak byś zrobił zderzaki na szary mat, to pewnie tak by to wyglądało. ;-)

kicpra - 2019-04-28, 10:34

Niektórzy wolą chromeline’y sprzedawane w metrach bieżących, bardziej luksusowo wygląda :-D .
Belphegor - 2019-04-28, 10:46

Też się zastanawiam nad czarnym dachem. Póki co słupki C zrobię na czarny mat, tak jak słupki B.
kicpra - 2019-04-28, 11:15

Słupki robią robotę, w Golfie sobie oklejalem słupki B i całkiem inaczej się prezentował.
Czarny dach jak dla mnie jest super, ludzie się łapią, ze to panorama :-) . Najlepiej jak wkładają głowę do środka i patrzą na podsufitkę czy to panorama.

kicpra - 2019-05-02, 20:41

Zakupiłem moduł i podłączyłem na sztukę, działa :-D !

kicpra - 2019-05-18, 09:47

Powerbox zamontowany :-)
Seria wyszła mocna, 105KM i 170nm, a po boxie 121KM i 188nm.

GRL - 2019-05-19, 02:12

Zacnie.
W boxie jest gotowiec czy były korekty pod konkretny egzemplarz?

kicpra - 2019-05-19, 12:17

Box jest z gotowcem pod dany silnik, ale później jeszcze hamowanie auta i dostrojenie pode mnie. Udało się przytrzymać moment powyżej 180nm w większym zakresie obrotów.
tomas_102 - 2019-05-19, 15:11

Witam,
To chyba pierwszy Tce po tuningu na tym forum?
Jak wrażenia z jazdy?
A może masz jakeś pomiary przyspieszenia?

Gratuluję auta. Ciekawy egzemplarz.
Z przyjemnością śledzę Twoje mody bo widać, że wszystko masz przemyślane.

kicpra - 2019-05-19, 16:36

tomas_102, dzięki za miłe słowa :-) !
Mimo ze niutonometrów kosmicznie dużo nie przybyło to różnice w jeździe czuć. Pomiarów jeszcze żadnych nie robiłem, vmaxa tez nie testowałem bo był za duży ruch na autostradzie, 180km/h udało mi się pojechać.
Spalanie świeżo po chipie wyszło 7,3l na krajówkach ale z prędkością 130/140km/h w 5 osób, włączona klimatyzacja i z bagażami. Wcale go nie oszczędzałem :-) .

Belphegor - 2019-05-19, 20:23

Że tak spytam o poprzednie mody - ile Cię kosztowało oklejenie dachu i gdzie to robiłeś?
kicpra - 2019-05-20, 06:42

Oklejenie było po rodzinie, ale namiar na szwagra mogę Ci dać, to się dogadacie.
Belphegor - 2019-05-20, 10:05

To w razie czego poproszę na PW. 8-)
kicpra - 2019-05-26, 12:36

Nie wiem czy to kwestia boxa, ale spalanko mam całkiem niezłe.
Trasa Warszawa-Mikołów, Mikołów-Warszawa, prędkość gdzie się dało to 150km/h w jedna stronę, a w druga 130km/h, 400kg w pasażerach, klima cały czas włączona.
Spalanko 7.4l/100km, dystans 611km, czas przejazdu 6h25min, średnia prędkość 95km/h.
Ogólnie mogę stwierdzić, ze różnice w mocy czuć, pod górki przyspieszał bez większego problemu, 1.9tdi okazywały się słabsze :D

Frost - 2019-07-11, 05:50

kicpra napisał/a:
Nie wiem czy to kwestia boxa, ale spalanko mam całkiem niezłe.
Trasa Warszawa-Mikołów, Mikołów-Warszawa, prędkość gdzie się dało to 150km/h w jedna stronę, a w druga 130km/h, 400kg w pasażerach, klima cały czas włączona.
Spalanko 7.4l/100km, dystans 611km, czas przejazdu 6h25min, średnia prędkość 95km/h.
Ogólnie mogę stwierdzić, ze różnice w mocy czuć, pod górki przyspieszał bez większego problemu, 1.9tdi okazywały się słabsze :D


No właśnie... box.. jak to działa? jak można z boxa większą moc osiągnąć niż z chip tuningu?(sprawdzałem na stronkach dla 0.9 tce i o dziwo tak jest) Przecież mniejszą ilość parametrów się modyfikuje. Co można zmienić? dawkę paliwa? ciśnienie turbiny? Nie znam się ale albo więcej będzie palił albo szybciej padnie osprzęt? Też zastanawiałem się by boxa założyć ale nigdzie nie doczytałem oprócz wychwalania co daje ten box i jak działa?

Pozdrawiam

kicpra - 2019-07-12, 17:25

Nie wiem co Ci mam napisać. Jeździ lepiej bez dwóch zdań, box zmienia ciśnienie doładowania i dawkę paliwa. O podzespoły jakoś się nie martwię, nie jestem pierwszy, który montował boxa. A spalanie na pewno mi nie wzrosło :-)
kicpra - 2019-07-13, 10:23

Taki malutki detal wpadł na przedni grill :-)

Poza tym wymieniłem żarówki w przeciwmgielnych z H16 na H11, pasują P&P. Świecą mocniej, no i oczywiście białym światłem :-D .

toka93 - 2019-07-13, 10:49

H11 świecą mocniej? Dziwne.
W daciach przed 2013 były właśnie H11 a potem zamieniono na H16

kicpra - 2019-07-13, 11:13

Zdecydowanie mocniej, mocniej też się grzeją :-D .
toka93 - 2019-07-13, 11:15

Włóż halogeny z zamiennika są szklane, a nie plastikowe jak oryginały.
kicpra - 2019-07-15, 07:02

Dzięki za informacje :)
Dymek - 2019-07-15, 10:17

kicpra napisał/a:
Zdecydowanie mocniej, mocniej też się grzeją :-D .

Zdecydowanie monitoruj to grzanie. Różnica mocy jest poważna: H11-55W/ H16-19W.
toka93 słusznie zaleca szkło w kloszu, ale oprócz klosza cholera wie jak inne elementy plastikowe wewnątrz oryginału...

toka93 - 2019-07-15, 10:41

Szkło ma jednak jedna wadę. Po jakimś czasie zachodzi mlekiem.
kicpra - 2019-07-25, 19:56

Wróciłem z 9-dniowego wyjazdu na Ukrainę. Trasa Warszawa-Kijów-Odessa-Chmielnicki-Warszawa, razem 2600km, 4 dorosłych + cały bagażnik, klima włączona,prędkości 130-140km/h poza odcinkami, które trzeba było jechac na 1. lub 2. biegu :roll: .Spalanko 7,5l.
A dziś stuknęło 40 000km :-D .

toka93 - 2019-07-25, 20:09

Nie wiem dlaczego, ale pierwszy raz widzę normalnie spalanie :D
A nie jak niektórzy potrafią wykręcić 5,5l wolnossakiem po górach w 5 osób i bagaż.

Ikarusiarz - 2019-07-25, 20:25

kicpra napisał/a:
Spalanko 7,5l.


Ja sobie zliczyłem spalanie średnie dystrybutorowe z około 23500km. Przewaga miasta, choć trasy się zdarzają: Chorwacja, Narty Muszyna x 2, wyjazdy nad morze. Najczęściej 2 dorosłych i 2 dzieci. Średnio wyszło 5,5l/100 km.

kicpra - 2019-07-25, 20:29

toka93 napisał/a:
Nie wiem dlaczego, ale pierwszy raz widzę normalnie spalanie :D
A nie jak niektórzy potrafią wykręcić 5,5l wolnossakiem po górach w 5 osób i bagaż.

Może z górki było :D.
Dla mnie 7,5l to bardzo dobre spalanie biorąc pod uwagę prędkości z jakimi jeżdżę.

Marek1603 - 2019-07-25, 20:35

Porównujecie 0.9Tce do 1,5dci. Ale ogólnie norma.
kicpra - 2019-07-25, 21:04

Ikarusiarz, a jakimi prędkościami się poruszasz po trasach?
Zakładając nawet 2l różnicy między dci a tce, a dopłata chyba 8tys do dci, to koszt zakupu dci zwróciłby mi się za kolejne 40 000km jeśli dobrze liczę :-D .

Frost - 2019-07-26, 05:23

kicpra napisał/a:
Wróciłem z 9-dniowego wyjazdu na Ukrainę. Trasa Warszawa-Kijów-Odessa-Chmielnicki-Warszawa, razem 2600km, 4 dorosłych + cały bagażnik, klima włączona,prędkości 130-140km/h poza odcinkami, które trzeba było jechac na 1. lub 2. biegu :roll: .Spalanko 7,5l.
A dziś stuknęło 40 000km :-D .


Bardzo dobry wynik. Oby tak dalej 8-)

Ikarusiarz - 2019-07-26, 21:11

kicpra napisał/a:
Ikarusiarz, a jakimi prędkościami się poruszasz po trasach?
Zakładając nawet 2l różnicy między dci a tce, a dopłata chyba 8tys do dci, to koszt zakupu dci zwróciłby mi się za kolejne 40 000km jeśli dobrze liczę


Po za miastem 100, na autostradach 120, 130. Jednak raczej dominują kursy do Biedry i z powrotem. Co 2 tygodnie bujam się 56 km do teściów i z powrotem.
Ostatnio pobiłem V-max tym pojazdem: Licznikowe 175 km/h

Mam gdzieś, kiedy mi się zwróci różnica. Wolę dopracowanego diesla, niż benzynę (nie twierdzę, że się psuje, ale niedomagania benzyn przeważają na tym forum...). Mam doświadczenie z poprzednią Dacią, którą, teraz, jeździ mój ojciec: Zero problemów z 1,5 dCi.
Atutem jest uśmiech mój, a zdziwienie innych, jak opowiadam o jednym tankowaniu w drodze do Chorwacji :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

I najważniejsze: W momencie kupna różnica wynosiła nie 8000, a 6500.

Pozdrawiam z Bydgoszczy.

kicpra - 2019-07-26, 21:34

Jeśli problemy to raczej z wolnossacymi benzyniakami, o 0,9tce nic nie czytałem.
Ja wracając z Odessy, z górki rozpędziłem do 200km/h :-D .

Ikarusiarz - 2019-07-27, 20:51

kicpra napisał/a:
Ja wracając z Odessy, z górki rozpędziłem do 200km/h


Te 175 było na płaskim. Cóż ferrari to nie jest, ale o dziwo tragedii nie było. Jechał, trzymał się jezdni, nie odleciał...
Wystawiłem na sprzedaż, jakiś klient się nawet odzywał. Następny też będzie dCi...

A na razie... cóż.... Jutro ruszam na wyspę Pasman w Chorwacji. Przybędzie 3000km.

toka93 - 2019-07-27, 23:47

Odwagi nie brakuje widzę. Lepszymi wozami nie leciałem 200 ;-)
dudu$ - 2019-07-28, 08:24

MCV II 1.2 16v leciałem bez problemu 175km/h a ostatnio swoja Lodgy 1.6 SCe osiągnąłem prędkość licznikową prawie 190km/h ale tymi autami z takimi prędkościowym nie polecam jeździć. maks do 140-150km/h
kicpra - 2019-07-28, 21:51

175km/h na płaskim to bez lipy idzie :-)
kicpra - 2019-08-02, 21:19

Znalazłem dłuższą chwilę, żeby zamontować w końcu podświetlenie ledowe nóg z przodu, z tylu mi się trochę nie chce na chwilę obecną :-D .
Lampki kupione z linku, który wrzucał kol. steiner, barwą i mocą bardzo pasują do oświetlenia w podsufitce :-) .

AndrewMD - 2019-08-03, 22:51

Jak podłączyłeś?
kicpra - 2019-08-05, 08:58

Podłączyłem pod przednią lampkę w podsufitce. Nic nie lutowałem, przewody wpiąłem w fabryczną kostkę, która wchodzi w lampkę.
Ikarusiarz - 2019-08-07, 21:17

Pozwolę sobie tu (My Outdoorowcy musimy trzymać się razem :-) )opisać moje spalanie na trasie:
Bydgoszcz- Wrocław-Boboszów-Brno-Wiedeń-Graz-Zagrzeb-Zadar (prom) Preko-Tkon (jazda po stromych i krętych drogach z kamienia) (prom) Biograd na Moru i z powrotem.
Prędkość 100-120, jak trzeba było to 150.
Klimatyzacja na odcinku 2300km (całość 2750)
Ładunek 2 dorosłych i 2 dzieci + bagaże i jedzenie i picie na 9 dni (ser 3 x droższy niż w Polsce)
Przynajmniej połowa drogi w deszczu.
Dużo gór.

Przy dystrybutorze, średnia z trasy 5,25l/100km.

Zapakowany nie ma problemu z podjazdami, czy przyspieszeniem od 120, do 150. Natomiast katastrofą jest "odległość" między 1, a 2 biegiem. Nawet na pusto trzeba się bujnąć na 1, aby 2 nie muliła.
Zrobiłem taki test. Zatrzymałem się na stromiźnie na wyspie Pasman i wrzuciłem 1: wóz toczył się z prędkością piechura, a więc nie potrzebowałem hamulców do zjazdu. Zrobiłem to samo na 2. Zjechał jak szalony.

kicpra - 2019-08-08, 14:10

Spalanie całkiem niezłe :)
Ropniak ma więcej momentu więc lepiej jedzie pod obciążeniem. Mnie najbardziej irytuje jazda z klimą :evil:

AndrewMD - 2019-08-09, 05:57

kicpra napisał/a:
Podłączyłem pod przednią lampkę w podsufitce. Nic nie lutowałem, przewody wpiąłem w fabryczną kostkę, która wchodzi w lampkę.


Masz może zdjęcie jak to podpiąłeś?

kicpra - 2019-08-10, 12:45

Nie robiłem zdjęć.
Kostkę która wchodzi w lampkę da się otworzyć. Wyciągasz z niej piny, wsuwasz cieniutkie przewody od ledów i dopiero wpinasz oryginalne przewody. I wszystko gra :-D .

kicpra - 2019-08-15, 16:15

Ostatnio pojeździłem po polach trochę i trafiłem na takie fajne miejsce :-) .
Można było przejechać przez rzekę, ale druga połówka mi nie pozwoliła :-D .


Ikarusiarz - 2019-08-18, 20:02

Pobawiłem się w jazdę ECO, chodzi o tryb ECO przyciskowy.:
Bydgoszcz-Sępólno-Szczecinek-Świdwin-Kołobrzeg-Dźwirzyno i z powrotem. Auto stało pod ośrodkiem.
Bagaże: 2 dorosłe, 2 dzieci i bagaż na 3 dni.

Jazda normalna, do 100km/h. Spalanie wyszło 4,7 l/100 km.

Nigdy więcej tego nie zrobię... Nie idzie wyprzedzać w tym trybie.

kicpra - 2019-08-19, 08:21

Jestem tego samego zdania, ECO jest dla masochistów :-D .
dudu$ - 2019-08-19, 11:39

Ja powiem tak tryb ECO nie jest zły da się do niego przyzwyczaić i z nim żyć, na początku jest bardzo uciążliwy ale po 3 dniach jeździ się już ok. W swojej lodgy trybu ECO używam non-stop ale tylko i wyłącznie w mieście co daje mi oszczędność około 0,5l/100km, natomiast w trasie gdzie jadę z rodziną ( 2 dorosłe osoby+ dziecko 3 letnie+ bliźniaki 5 miesięczne+ bagażnik zapakowany na maksa do rolety) tryb ten wyłączam od razu po wejściu do auta. I z tego co zauważyłem tryb ECO nie daje żadnych oszczędności podczas jazdy w trasie, przynajmniej w moim aucie. W czerwcu wypoczywałem w borach tucholskich gdzie w jedną stronę jechałem z trybem ECO a w druga tą samo drogą bez trybu ECO. Z włączonym spalanie przy dystrybutorze wyszło 6,1l/100km a bez 5,1l/100km ( według ECU 5,8l/100km) Dziwne ale prawdziwe. Wczoraj natomiast wróciłem z Gór świętokrzyskich skład w aucie ten sam co zwykle, 85-90% trasa z prędkością 90km/h ale zdarzało się i 110km/h , 130km/h a nawet 150km/h. Na baku przejechałem około 700km ( dokładnie 693km) z czego 150-170km na klimie, kiedy wjeżdżałem na stację na zegarach od pewnego czasu świeciła się już rezerwa a komputer pokazywał średnie spalanie 6,6l/100km - przepalone paliwo 46l. Do Baku do 2 odbicia weszło 43l czyli spalanie średnie 6,2l. Dla mnie wynik rewelacyjny i uczciwy który osiągnąłem już kilkukrotnie.
kicpra - 2019-08-19, 19:44

Ja próbowałem kiedyś jazdy z guziczkiem ECO, za długo nie wytrzymałem :-D .
Efekt mniej więcej taki jak bym przesiadł się do 1.2 16v.
Może kiedyś uda mi się zrobić trasę z prędkościami nie wyższymi niż 100km/h, to też się pochwalę spalaniem. W sumie to jestem ciekaw ile wyjdzie :-) .

pikodat - 2019-08-20, 09:28

kicpra napisał/a:
Ja próbowałem kiedyś jazdy z guziczkiem ECO, za długo nie wytrzymałem :-D .
Efekt mniej więcej taki jak bym przesiadł się do 1.2 16v.
Może kiedyś uda mi się zrobić trasę z prędkościami nie wyższymi niż 100km/h, to też się pochwalę spalaniem. W sumie to jestem ciekaw ile wyjdzie :-) .

Przy skrajnie oszczędnej jeździe masz szansę zejść do około 4,8. Ale musisz być cierpliwy.
Skąd ta wartość? Pierwszy 1000 km jeździłem na benzynie i starałem się nie przekraczać 2500 obrotów. Na trasie tempomat i 72 km/h, wybierane boczne drogi by ludzi nie blokować. Spalanie najniższe 4,72, poniżej 5 (jeśli nie w mieście) to reguła. Obawiam się, że teraz po dotarciu samozaparcia by jechac 72 na godzinę może mi zabraknąć. A każde 10 km/h to 0.4-0.7 litra więcej na 100 km.

Dymek - 2019-08-20, 10:29

kicpra napisał/a:
Znalazłem dłuższą chwilę, żeby zamontować w końcu podświetlenie ledowe nóg z przodu...

Widzę tu dwa zastosowania:
-przydatne przy sprzątaniu podłogi lub szukaniu czegoś, co po zmroku upadło;
-dla świeżo upieczonego kierowcy, aby łatwiej mógł znaleźć pedały.
:mrgreen:

kicpra - 2019-08-20, 17:37

W piątek będę miał dłuższa trasę to spróbuje jechać wolniej żeby sprawdzić spalanie :-) .
Dymek, jak widać same plusy :-D .

dudu$ - 2019-08-20, 21:10

Obstawiam, ze jeżdżąc 0,9TCe 90km/h bez problemu zejdziemy spalaniem do 4,3 - 4,5l/100km. Niestety ale aby jeździć z taka prędkością trzeba się po prostu do tego przyzwyczaić. Mnie kiedyś też było ciężko ale teraz już się przyzwyczaiłem i nie przeszkadza mi to, że inni kierowcy mnie wyprzedzają, a dodam, że nie jestem najwolniejszy na drodze bo nawet często zdarzają się kierowcy, którzy jeżdżą wolniej tak około 80-km/h
laisar - 2019-08-21, 12:59

Nie wiem w czym jest problem - tryb "Eco" to po prostu funkcja dodatkowa, o określonych cechach i o wiadomych efektach. Można nie używać, ale marudzenie, że działa w konkretny, zamierzony przez projektanta sposób, to jak czepianie się, że jak włączycie radio, to słychać jakąś muzykę albo gadanie <; TTTM i "nie ma darmowych obiadów".
Prezes - 2019-08-21, 15:19

laisar napisał/a:
to jak czepianie się, że jak włączycie radio, to słychać jakąś muzykę albo gadanie

Gdyby się zawsze samo włączało po przekręceniu silnika, to bym się czepiał ;-)

Hiszpan_JS - 2019-08-21, 17:04

Prezes napisał/a:
Gdyby się zawsze samo włączało po przekręceniu silnika, to bym się czepiał ;-)

Przecież "Eco" nie załącza się samo. Więc w czym problem?

laisar - 2019-08-21, 17:13

Prezes napisał/a:
Gdyby się zawsze samo włączało po przekręceniu silnika, to bym się czepiał ;-)

Że niby "eco" się włącza?

Prezes - 2019-08-22, 08:16

A sorry... z eco S&S mi się skojarzyło :oops:
kicpra - 2019-08-23, 20:59

W 4 osoby i jadąc 100km/h licznikowe (97km/h realne) spalanie 5,2l/100km. W to trzeba wliczyć jeszcze godzinny korek na Toruńskiej, więc nieźle :-) .
kicpra - 2019-10-19, 14:49

Minęło 5 miesięcy jak latam z powerboxem, żadnych problemów nie stwierdziłem :).
Poza tym czekam na nowe opony wielosezonowe, ze „sportowym” bieżnikiem :-D .
Dziś wolna sobota wiec wypad na grzyby :-D .

Belphegor - 2019-10-20, 21:19

To duży ten grzyb. I to na ścieżce. :lol: ;-)

Ja we wtorek na grzybach znalazłem takiego:

kicpra - 2019-10-21, 17:32

Piękny okaz :-D .
Oponki już założone, zobaczymy czy będzie różnica w przyczepności/spalaniu/hałasie. Do tej pory jeździłem na Hankookach 205/55, teraz założyłem Riken 195/55. Nowe wg etykiety są o 2db cichsze, więc sporo.
Zamówiłem także dynamiczne kierunkowskazy boczne, zobaczymy co to warte :-D .

toka93 - 2019-10-21, 17:59

Jakie to są dynamiczne kierunki boczne? :)
kicpra - 2019-10-21, 18:39

Na przykład takie :)
https://allegro.pl/oferta/dynamiczne-kierunkowskaz-audi-a3-a4-b6-b7-a6-c5-c6-8117564361

toka93 - 2019-10-21, 18:42

Znaczy się wiem jakie to są, ale jak to wykonać sensownie na tak małym kierunku w daci?
Fajnie by to wyglądało jak sobie migał dynamicznie na ledzie z przodu tam gdzie światło do dziennej :)

kicpra - 2019-10-21, 18:55

Z przodu to by była bajerka, jak przyjdą i uda się to założyć to wrzucę jakąś fotkę.
toka93 - 2019-10-21, 19:01

Najlepiej filmik jak to wygląda faktycznie
miela - 2019-10-29, 11:37

Według mnie te dynamiczne kierunkowskazy są niebezpieczne. Może się podobać, ale przez to powolne zapalnie są gorzej widoczne. Przekombinowane.
W ogóle nie rozumiem, czemu w wielu auta kierunkowskazy przewędrowały z narożników zewnętrznych do środka - często są przez to gorzej widoczne.

kicpra - 2019-10-29, 22:23

Pierwsze wrażenia na nowych oponach:
-Koła przy ruszaniu nie uślizgują się tak łatwo;
-Wg mnie lepiej trzyma się w zakrętach;
-Słychać „muczenie opon” przy 2 prędkościach, między 70 a 80km/h i przy około 170km/h, w pozostałym zakresie prędkości są niesłyszalne.
Trochę dziwne, ale może się uciszą z czasem, chociaż z jedną jak i drugą prędkością jeżdżę bardzo rzadko :-D . Wg etykiety założone opony powinny być 2db cichsze.
Jako ciekawostkę mogę podać, że przy licznikowych 185km/h można normalnie rozmawiać , może to po części kwestia wyciszenia :-) .
Co chodzi o vmax, dalej nie sprawdziłem, na więcej nie pozwoliło mi natężenie ruchu, jechałem w 4 osoby.

kicpra - 2019-11-14, 17:15

Trasa Lwów-Warszawa 430km, w 4 osoby + 4h stania na granicy na włączonym silniku, dwupasmówka cały czas 170km/h, spalanie z dystrybutora równe 8!
Jak dla mnie super spalanie :).
Poza tym wpadły nowe klocki Ferodo i tarcze ATE na przód. Tarcze by jeszcze pojeździły ale miały bicie przy hamowaniu z większych prędkości, klocki były prawie na zero :-D .

BLACHA_997 - 2019-11-14, 17:22

kicpra napisał/a:
....dwupasmówka cały czas 170km/h,


:shock: :shock: Z niecierpliwością czekam na podwyżkę taryfikatora mandatów.

kicpra - 2019-11-14, 17:23

Ja też :-) .
kicpra - 2019-11-17, 17:02

Przyszły dynamiczne kierunki, na żywo lepiej to wygląda, telefon nie oddaje tak tego efektu :-) . Ale całkiem spoko, myślałem, że będzie gorzej.
dynamic led

toka93 - 2019-11-17, 17:13

Tak jak myślałem. Na krótkim odcinku nie wygląda to za fajnie. Ale propsik za modzik.
kicpra - 2019-11-17, 19:03

Dzięki toka93, najlepsze w nich jest to, że są czarne więc lepiej wyglądają nawet gdy nie świecą ;-) .
toka93 - 2019-11-17, 19:20

Zapalniczka i dymisz zwykłe :lol:
dudu$ - 2019-11-17, 20:09

Ja u siebie w lodgy ponad tydzień temu przyciemniłem boczne kierunkowskazy oraz cześć tylnej lampy ( ta cześć z kierunkowskazami i wstecznym) sprayem. Kierunki wyglądają idealnie, a tylne lampy nawet ok bo lekka skaza mi powstała. Jak zrobię fotki to może kiedyś wrzucę na forum
kicpra - 2019-11-20, 19:55

Chętnie zobaczę jak to wyszło, ale sam tak nie zrobię. U mnie musi być wszystko legalne w aucie, dlatego nie myślę nawet o oklejaniu lamp. A szkoda bo dobrze by wyglądały ciemne lampy, zwłaszcza z przodu :-D .
toka93 - 2019-11-20, 20:16

Też coraz bardziej myślę o dymieniu kierunków i lamp tylnych :) Na białym aucie to dobrze wygląda.
Ale dopóki jest "w sprzedaży" to odpuszczę. Do maja czekam z sprzedażą potem zostawiam i robię sobie dupowóz pod siebie :)

kicpra - 2019-11-23, 23:16

toka93, rób chipa i ogień :-D .
Dziś trasa Warszawa-Cieszyn , oczywiście z gównianym odcinkiem przed Częstochową, spalanie z driving eco2:

A jutro kibicuję w Wiśle :-> .

toka93 - 2019-11-24, 00:55

Zrobię chipa jak nie sprzedam. Auto jest mi aktualnie kompletnie niepotrzebne, ale jak mam na nim stracić to zatrzymam i wtedy chip na 130 i robimy najszybszego dokkera w mieście. Sprężyny -30mm i będzie wyglądał :D
kicpra - 2019-11-24, 20:20

I nie zapominaj o feldze. Dobrze by siedział na 18” wzór Grandtour od Megane :-D .
toka93 - 2019-11-24, 20:34

Sprawa nieaktualna, bo sprzedane na 90%. Ale teraz zaczynam polowanie na coś innego :D
kicpra - 2019-11-24, 21:48

No to gratki, za jaka kasę idzie? Kolejna Dacia w planach czy coś innego :-D ?
toka93 - 2019-11-24, 21:59

32 :-)
W planach to duster ale szukam rozbitka oczywiście w rozsądnych pieniądzach. Niestety chyba jednak skończy się na jakimś "prawdziwym" Francuzie ze względu na słabe silniki Daci.

kicpra - 2019-12-08, 17:40

I niech ktoś mi powie, że 1.2 75KM jest oszczędny, czy co tam jeszcze.
Zrobiłem dziś trasę 400km, praktycznie cała trasa to ekspresówka, waga pasażerów 450kg. Logan w sedanie z tym jakże wspaniałym, ekonomicznym i całkiem zrywnym (jak to niektórzy na forum piszą) silnikiem spalił wg komputera równiutkie 10l/100km, utrzymując stałą prędkość licznikową 135km/h. Ruch bardzo mały.
Swoim kombiakiem 0,9 spaliłbym na pewno nie więcej niż 7,5-8l/100km z taką prędkością i obciążeniem.
A mówią, a raczej piszą na forum, że małe turbokosiarki swoje muszą wypić przy większych prędkościach, a wolnossak to wiadomo :-D :-D .

toka93 - 2019-12-08, 18:07

Jak ktoś jeździ cały czas takim 1.2 to się przyzwyczaja. Ale jak już ma ktoś coś ciut mocniejszego to potem ostro daje po garach i ekonomia już tutaj nie gra roli. Jak w pracy jadę gdzieś Sandero 1.2 to obroty poniżej 3tys. Nie schodzą bo inaczej uważam że nie jedzie.
eio - 2019-12-08, 18:28

kicpra napisał/a:
Swoim kombiakiem 0,9 spaliłbym na pewno nie więcej niż 7,5-8l/100km z taką prędkością i obciążeniem.
Taki wynik przy 135 kmh to byłby świetny wynik. Wychodzi że turbo w małych silniczkach bardzo się udały. Do tego 0.9 TCe mają najlepsze wyniki czystości spalin. Ciekawe jak będzie z awaryjnością.
kicpra - 2019-12-08, 20:47

toka93, tutaj po garach nie dawałem bo prawie cały czas jedna prędkość. Najwyżej kilka razy zwolniłem do 110, jak coś wolniejszego było na lewym, redukcji żadnych ;-) .
eio, myślę, że bez problemu można wykręcić takie spalanie, ja podróżuję zazwyczaj z prędkościami 140km/h i spalanie mi wychodzi mniej więcej 8l/100km. Jeszcze trzeba pamiętać, że Outdoor ma większe opory, bo wyższy :-) .

dudu$ - 2019-12-08, 20:50

kicpra napisał/a:
I niech ktoś mi powie, że 1.2 75KM jest oszczędny, czy co tam jeszcze.
Zrobiłem dziś trasę 400km, praktycznie cała trasa to ekspresówka, waga pasażerów 450kg. Logan w sedanie z tym jakże wspaniałym, ekonomicznym i całkiem zrywnym (jak to niektórzy na forum piszą) silnikiem spalił wg komputera równiutkie 10l/100km, utrzymując stałą prędkość licznikową 135km/h. Ruch bardzo mały.
Swoim kombiakiem 0,9 spaliłbym na pewno nie więcej niż 7,5-8l/100km z taką prędkością i obciążeniem.
A mówią, a raczej piszą na forum, że małe turbokosiarki swoje muszą wypić przy większych prędkościach, a wolnossak to wiadomo :-D :-D .


A ja dalej będę stał przy swoim, że Logan z silnikiem 1.2 16v jest oszczędnym autem również ten w nadwozi kombi czyli MCV. Wszystko zależy od prędkości z jaka się poruszamy. 135km/h dla silnika 1.2 16v to dużo szczególnie wtedy kiedy motor ten ma bardzo mały moment obrotowy bodajże 107Nm i dostępny dopiero przy 4250obr./min. 0,9Tce ma z tego co pamiętam o 50Nm więcej czyli ma 156Nm dostępnych poniżej 3000obr./min , to wszystko sprawia, ze auto z takim silnikiem będzie dynamiczniejsze i oszczędniejsze bo nie trzeba silnika kręcić do ponad 4000obr./min. Nie wszyscy kierowcy lubią lub chcą szybko jeździć szczególnie wtedy kiedy na pokładzie maja całą swoja rodzinę. Mi się znudziła szybka jazda, ja od paru lat stawiam na ekonomię i za podstawowy cel stawiam sobie dojechanie z punktu A do punktu B całym i zdrowym oraz przejechanie na pełnym baku jak najwięcej km i nie ważne czy jadę MCV II z silnikiem 1.2 16v czy Lodgy 1.6 Sce. Zawsze na trasie mam na liczniku 90km/h no chyba, że trzeba wyprzedzić kogoś kto jeszcze wolniej jedzie ode mnie. I przy takim założeniu moje poprzednie MCV II spalało między 4,5 a 5,1l/100km a Logdy między 5,1 a 6,0l/100km. Tak z ciekawości napisz ile spala Tobie Twoje MCV po BOXie w jeździe typowo miejskiej? Oczywiście chodzi mi o średnie spalanie z całego baku.

kicpra - 2019-12-08, 21:02

dudu$ napisał/a:
I przy takim założeniu moje poprzednie MCV II spalało między 4,5 a 5,1l/100km

Przecież 0.9 tce też spali z 5l przy poruszaniu się 90km/h, więc jeżeli 1.2 75KM jest oszczędny to 0.9 tce jest jeszcze oszczędniejszy, wg mnie oczywiście :-P .
Spalania Ci nie podam bo nie spaliłem nigdy całego baku po mieście. Na co dzień mój tryb jazdy można nazwać mieszanym, z którego spalanie wychodzi 7,2-7,3l/100km.

dudu$ - 2019-12-08, 21:37

kicpra napisał/a:
dudu$ napisał/a:
I przy takim założeniu moje poprzednie MCV II spalało między 4,5 a 5,1l/100km

Przecież 0.9 tce też spali z 5l przy poruszaniu się 90km/h, więc jeżeli 1.2 75KM jest oszczędny to 0.9 tce jest jeszcze oszczędniejszy, wg mnie oczywiście :-P .
Spalania Ci nie podam bo nie spaliłem nigdy całego baku po mieście. Na co dzień mój tryb jazdy można nazwać mieszanym, z którego spalanie wychodzi 7,2-7,3l/100km.


akurat to wiem, ze 0,9Tce w trasie jest oszczędniejszy bo mój szwagier zszedł kiedyś spalaniem do 4,3l/100km ale zastanawia mnie jak wygląda sytuacja jeżdżąc tylko i wyłącznie po Warszawie. Poprzednie 1.2 16v paliło mi w Warszawie od 7,9 do 8.2l/100km przy dość dynamicznej jeździe jak na ten silnik. W chwili obecnej nowe 1.2 16v jest w trakcie testów i komputer pokazuje mi spalanie 7,6/100km

Belphegor - 2019-12-09, 11:12

dudu$ napisał/a:
akurat to wiem, ze 0,9Tce w trasie jest oszczędniejszy bo mój szwagier zszedł kiedyś spalaniem do 4,3l/100km ale zastanawia mnie jak wygląda sytuacja jeżdżąc tylko i wyłącznie po Warszawie.


Captur 0.9 TCe, co prawda nie po Warszawie, ale po okolicach Pruszkowa ma średnie spalanie 8,5 l./100 km. Najczęściej to odcinki po 2-5 km, więc gorzej jak stanie w korku... :mrgreen:

kicpra - 2019-12-09, 12:49

To już więcej chyba nie spali, jak na zimnym silniku 8.5l wychodzi :-D .
Captur chyba cięższy od Logana jest.

Dymek - 2019-12-09, 13:29

Belphegor napisał/a:
Captur 0.9 TCe, co prawda nie po Warszawie, ale po okolicach Pruszkowa ma średnie spalanie 8,5 l./100 km. Najczęściej to odcinki po 2-5 km, więc gorzej jak stanie w korku...

U mnie wg wskazań komputera średnie stoi na 5,9-6,0 (lato) oraz 6,1-6,3 (zima). W tym 90% to regularne, miejsko-podmiejskie przejazdy 2x dziennie po 11km w terenie zabudowanym, z tego przejazd poranny to jazda korkopodobna z prędkościami max 40km/h. Reszta to takie kręcenie się po praskiej stronie Warszawy.
Liczone z dystrybutora pewnie będzie inne, ale nie sądzę żeby różnica wyniosła aż 2 litry... Kiedyś sprawdzałem po zakupie, to było jakieś +/-0,5l różnicy, czyli nawet nie zawsze więcej.
Spalanie powyżej 8l/100km uzyskiwałem przez kilka pierwszych miesięcy po zakupie, przy identycznych przejazdach. Teraz nie wiem co musiałbym robić żeby tyle wyszło... :shock:

Belphegor - 2019-12-09, 22:18

Dymek napisał/a:
Teraz nie wiem co musiałbym robić żeby tyle wyszło...


Być niedoświadczoną (jako kierowca) kobietą za kółkiem. To wystarczy... :mrgreen:

dudu$ - 2019-12-09, 22:44

Czyli spalanie w mieście jest duże jak na silnik 3 cylindrowy o pojemności 900cm3 . Poprzednim Loganem MCV II 1.2 16v maksymalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć w Warszawie, w zimę ,stojąc trochę w korkach to 8,2l/100km zazwyczaj było to 7,8-7,9l/100km i są to wartości podawane tylko i wyłącznie z tankowania przy dystrybutorze. Natomiast w ciepłe dni czyli wiosnę i lato nie przekraczałem spalania 7,8l/100k ( zazwyczaj było to 7,6l/100km) W obecnym MCV II z identycznym motorem na razie nie sprawdziłem spalania przy dystrybutorze, bo od tankowania do pełna przejechałem raptem 120km ale komputer pokazuje mi średnie spalanie na poziomie 7,5/100km wiec tragedii nie ma. Jeżeli spalanie obydwu tych silników czyli 0,9Tce i 1.2 16v jest niemal, ze identyczne w jeździe miejskiej nie ma sensu szukać na siłę 0,9Tce bo D4F też da sobie w nim radę. Jeżeli jednak, mamy zamiar kilka razy w miesiącu jeździć tym autem poza miastem lepiej zainwestować w Tce, oczywiście jeżeli chcemy jeździć z prędkościami powyżej 90km/h.
Frost - 2019-12-10, 07:27

Dymek napisał/a:
Belphegor napisał/a:
Captur 0.9 TCe, co prawda nie po Warszawie, ale po okolicach Pruszkowa ma średnie spalanie 8,5 l./100 km. Najczęściej to odcinki po 2-5 km, więc gorzej jak stanie w korku...

U mnie wg wskazań komputera średnie stoi na 5,9-6,0 (lato) oraz 6,1-6,3 (zima). W tym 90% to regularne, miejsko-podmiejskie przejazdy 2x dziennie po 11km w terenie zabudowanym, z tego przejazd poranny to jazda korkopodobna z prędkościami max 40km/h. Reszta to takie kręcenie się po praskiej stronie Warszawy.
Liczone z dystrybutora pewnie będzie inne, ale nie sądzę żeby różnica wyniosła aż 2 litry... Kiedyś sprawdzałem po zakupie, to było jakieś +/-0,5l różnicy, czyli nawet nie zawsze więcej.
Spalanie powyżej 8l/100km uzyskiwałem przez kilka pierwszych miesięcy po zakupie, przy identycznych przejazdach. Teraz nie wiem co musiałbym robić żeby tyle wyszło... :shock:


U mnie żonka jeździ 2x dziennie 3-4km w terenie zabudowanym. Średnie koło 10l.. Ja jak dojeżdżam co jakiś czas do pracy to około 6,5l ale mam S-kę i jadę koło 110km/h więc na emeryta. W mieście jak jeżdżę to średnia około 8l/100km mniej się nie da. Musiałbym jechać ruchem jednostajnym, a nie korkować się. Żonie spalanie wychodzi identyczne jak w poprzednim samochodzie Renault Megane 2001r. 1.6 107km z tym, że Dacia wolniej się nagrzewa i wolniej chłodzi

Pozdrawiam
edit1: do pracy mam 25km w jedną stronę S-ką i trasa jest ekonomiczna

Dymek - 2019-12-10, 08:41

dudu$ napisał/a:
Czyli spalanie w mieście jest duże jak na silnik 3 cylindrowy o pojemności 900cm3 .

Nie zgodzę się. Spalanie Sandero z TCe0,9 jest obecnie u mnie identyczne jak nieuturbionego trzycylindrowego silnika 800cm w Matizie i wcześniej w Tico- mam bezpośrednie, wieloletnie porównanie na tych samych trasach. Również był to poziom 6-6,2l/100km w mieście. Biorąc pod uwagę masę wszystkich trzech pojazdów, jest naprawdę lepiej niż się spodziewałem. No, ale tamte silniki trzeba było wysoko kręcić.

kicpra - 2020-01-18, 16:33

Jakiś czas temu obszyłem kierownicę skórą naturalną, ale nie miałem czasu zrobić zdjęcia. Jak widać, na bokach jest skóra perforowana, na reszcie gładka, szycie pomarańczową nicią. Także mieszek mam teraz ze skory naturalnej z pomarańczowym szwem.


kicpra - 2020-03-07, 22:28

I koniec przygody z Dacią, gość wymusił na mnie pierwszeństwo i zdrowo w niego przyłożyłem bo podłużnica trochę ucierpiała :-( .
Teraz na szybko przesiadka na Mondeo mk4 2.2 tdci.
Może za kilka lat wrócę do Dacii, jeśli pojawi się automat w ofercie.
Sprzedaję w stanie uszkodzonym, jest ktoś chętny?
Silnik nie ruszony, nie zgasł po uderzeniu i normalnie odpalił. Poduszki nie wystrzeliły.


dudu$ - 2020-03-07, 22:50

Szkoda chyba najładniejsze MCV II z forum pójdzie raczej na żyletki ;/ Jakby coś to z chęcią odkupiłbym od Ciebie moduł BIC do MNE i kratki wentylacyjne + ramkę radia, no i może kamerę cofania
toka93 - 2020-03-08, 03:02

Ile kolego sobie życzysz za ten oto pojazd? :)
kicpra - 2020-03-08, 09:20

dudu$, jeśli nie znajdzie się chętny na całość to sprzedam bez problemu, moduł BIC mogę Ci sprzedać od razu.
toka93, słucham propozycji :)

toka93 - 2020-03-08, 10:26

Nie widzę zdjęć jak mocno podłużnica dostała. Ale około 15. Oczywiście proszę się nie obrażać za cenę. ;-)
kicpra - 2020-03-08, 11:14

Spoko, nie obrażam się, we wtorek postaram się go sciągnąć z salonu to porobię dokładniejsze zdjęcia :-) .
pankracy - 2020-03-08, 12:36

Ciekawe ile ubezpieczalnia wyliczy.
toka93 - 2020-03-08, 15:03

kicpra napisał/a:
Spoko, nie obrażam się, we wtorek postaram się go sciągnąć z salonu to porobię dokładniejsze zdjęcia :-) .

Domyślam się jak to wygląda :)
Błotnik tylny uszkodzony a coś jeszcze z tego boku?

kicpra - 2020-03-08, 15:55

Drzwi też delikatnie zahaczone, poza tym nic więcej ;-) .
dudu$ - 2020-03-08, 17:56

pankracy napisał/a:
Ciekawe ile ubezpieczalnia wyliczy.


Auto jak wyjeżdżało z salonu kosztowało pewnie z 53-55 tyś zł . Po 3 latach przejechało około 55 tyś km, myślę, że ubezpieczyciel wyliczy go na 35 tyś zł może 37 tyś zł. Niestety koszt wszystkich modyfikacji które zostały przeprowadzone przez właściciela sienie zwrócą bo ubezpieczyciel nie będzie ich brał pod uwagę

toka93 - 2020-03-08, 21:10

Ehhh i po kupowałem swojego Stepway jak mogłem mieć kombika w stepway-u, który wygląda 20x ładniej.
kicpra - 2020-03-11, 22:04

Panowie, zostało mi trochę rzeczy, których nie zdążyłem wykorzystać w Dacii:
-2x filtr powietrza 165467674R;
- filtr oleju 152095084R
-olej Elf 900 SXR 5w40 4L;
-3x Tranself NFJ 75W80 1L.
Do tego mam na sprzedaż metalową gałkę RS - 8201300589.

kicpra - 2020-03-15, 13:47

Dacia czeka na klienta, a ja kupiłem Mondeo 2.2 tdci 175 koni. W dobrej wersji wyposażenia, z polskiego salonu, od drugiego właściciela i to mechanika :-) .
Szkoda tylko, ze nie ma szyberdachu :-D .



Oczywiście nie ma co porównywać Mondeo do Logana, bo to dwa różne światy, ale Ford stworzony jest na autostrady. Przy 180km/h jest cichutko, trzyma się drogi, a spalanie z takiej trasy wyszło mi równe 8l/100km. Komfort jest zadowalający ;-) .

wuju - 2020-03-15, 18:31

Będziesz Pan zadowolony :-D :-D Jeździłem Mondeo tej wersji tylko w 2.0 TDCI i w kombi. Auto prowadzi się wyśmienicie.
toka93 - 2020-03-15, 19:27

8L coś się wydaje dużawo :)
Swoją drogą leciałem ostatnio S7 w kierunku Kielc. Na blacie 160 km/h w pewnym momencie coś mi mruga w lusterko z daleka, to zjeżdżam na prawy pas po czym obok przejeżdża firmowe Sandero II :D
Czyli jednak można tym cudem techniki rozwijać duże prędkości :D Uśmiechnąłem się w duchu ;-)

dudu$ - 2020-03-15, 20:24

toka93 napisał/a:
8L coś się wydaje dużawo :)
Swoją drogą leciałem ostatnio S7 w kierunku Kielc. Na blacie 160 km/h w pewnym momencie coś mi mruga w lusterko z daleka, to zjeżdżam na prawy pas po czym obok przejeżdża firmowe Sandero II :D
Czyli jednak można tym cudem techniki rozwijać duże prędkości :D Uśmiechnąłem się w duchu ;-)


swoja poprzednia Lodgy kilka razy leciałem licznikowe 190km/h :shock:

kicpra - 2020-03-15, 21:48

toka93, wg mnie mało jak na podróż w 4 osoby, ale może muszę się nauczyć jazdy dieslem, Logan to by z 10l opędzlował :-D .
wuju mam nadzieje, że kilka lat posłuży mi bezproblemowo :-) .

toka93 - 2020-03-16, 15:50

Moim słabeuszem dieslem 120KM miałem ostatnio 5.8. a jechało się S7 prawie 160-170 non stop.
Łukasz_M - 2020-05-05, 09:45

2 Pytania do kicpra:
Czy owiewki które kupiłeś to były hako do modelu MCV II od 2013 roku?
Czy owiewki na tylne okna były symetryczne tj. czy z każdego końca zakończone tak samo? Pytam bo na zdjęciach widzę że chyba były zamienione stronami prawa lewa. Według instrukcji loga hako powinny być obok siebie pomiędzy przednimi a tylnymi szybami a u ciebie było inaczej.

kicpra - 2020-05-08, 18:40

Owiewki kupione do Logana MCV od 2013 roku. Co do montażu to wydaje mi się, że pasowały tylko w ten sposób co zamontowałem. Nie wiem czy nie były też opisane.
Łukasz_M - 2020-05-19, 17:01

Ok dziękuje za odpowiedź. Dziś przyszły moje owiewki i sprawa stała sie jasna. Owiewek nie da się pomylic stronami oraz wbrew manualom z z Youtube przynajmniej na tych owiewkach te loga nie są obok siebie.
kicpra - 2023-04-04, 19:39

Dacia jeździ - a w sumie to więcej stoi - jako drugie auto w rodzinie. Jeżdżę nią teraz, bo Mondeo u mechanika i jedna rzecz mnie nie przestaje irytować, ogrzewanie. Odpalam rano i czekam aż szron się rozpuści, i czekać trzeba z 10min. W Fordzie nie ma tego problemu, bo jest grzana przednia szyba i do tego grzałka PTC :-D . W sandero 3 czy Dusterze 2 jest lepiej z tym grzaniem?
wlodarek1 - 2023-04-10, 14:57

Dziś zdarzyło się , że moja sandero zaparkowała pod kościołem obok białego logana kombi ;

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group