DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Medi@pik 805 czyli uwolnienie MNEvolution soft 8.0.5

jas_pik - 2017-10-11, 14:21
Temat postu: Medi@pik 805 czyli uwolnienie MNEvolution soft 8.0.5
Po długim czasie pracy i pomocy od klubowiczów którzy udostępnili mi MNEvolution z wersją softu 8.0.5 powoli docieram do szczęśliwego finału mającego na celu uwolnienie tej wersji softu.
Na razie jest to jeszcze etap testowy ( wczesna beta) ale już działa .
Opracowanie oparte jest na o opracowaniach moich oraz kolegów z Francji oraz Rosji.
Jeśli wszystko pójdzie dobrze i uda się zmusić do pracy sterowniki Microsoftu to zadziała również oprogramowanie HobDrive ( na razie nie chce się łączyć przez BT z Medianav ) bo połączenie kablowe wg mnie nie ma sensu.
prace nad internetem przez BT też się powoli posuwają.
Niestety ze względu na konieczność zainwestowania własnych pieniędzy w niezbędne licencję do pracy nad softem ( o poświęconym czasie nie wspominając) nie będę udostępnię tego publicznie za darmo .
Myślę o wprowadzeniu drobnej odpłatności ( w celu pokrycia poniesionych kosztów) - sądze że 50 zł to nie będzie zbyt duży koszt dla klubowiczów :)
A co w zamian otrzymamy ?
- uwolnioną nawigację
- możliwość korzystania z map TomTom i Here
- odtwarzacz filmów
- przeglądarkę zdjęć
- oraz jak dobrze pójdzie internet ale chyba tylko z telefonów Androidalnych
a wtedy także:
- Hobdrive
- przeglądarkę internetową ( opera) - chociaż raczej nie obsłuży GoogleMaps
- i jak dobrze pójdzie klienta FB :)
Pierwsze próby wersji beta na krótkim filmiku



CzarnY - 2017-10-11, 14:37

Jak wygląda możliwość z dołożeniem slotu na kartę sim, aby net działał automatycznie z mne? Da się coś takiego ogarnąć?
jas_pik - 2017-10-11, 14:58

Zapewne wszystko jest możliwe ale trzeba by było trochę we wnętrzu lutować aby wstawić tam jakiś modem .
I napisać spory kawał softu który by to automatycznie odpalał .
Trochę by to było kosztowne i automatyczna utrata gwarancji .
Na razie wciąż rozgryzam protokół BT Microsoftu żeby się połączyć ze smartfonem w celu transmisji danych oraz z ELM-em żeby zadziałał Hobdrive.
Mój soft tak robię że ASo nie ma możliwości zobaczenia żadnych zmian w sofcie .
Soft cały czas jest fabryczny - co widać na filmiku.
Dopiero odpowiednie kliknięcie na datę/czas daje nam dodatkowe możliwości.

michele - 2017-10-12, 14:38

A gdyby pod usb podłączyć huba i tam dodać klawiaturę, modem - zadziała?
Rozumiem, że uwolnienie równa się utrata gwarancji na radio?

A co z radiem DAB jeśli mamy moduł?

jas_pik - 2017-10-12, 15:43

Jeśli potrafisz to zrobić - wszyscy się ucieszą :)
Moduł DAB w niczym nie przeszkadza soft działa normalnie
Dlaczego masz stracić gwarancję ?
Za pendrive z mp3 przecież się gwarancji nie traci.
Nie dokonujesz żadnych zmian fizycznych w sprzęcie.
A tu jest tak samo (prawie)
Moje nakładki sa zawsze tak zrobione że nie widać żadnej ingerencji w oprogramowanie.
I zawsze możesz wrócić do wersji fabrycznej jeśli Ci nie pasuje.
To nie Menavrus który wprowadza duże zmiany w systemie .

Joustriel - 2017-10-17, 14:07

Daj znać kiedy kase przelewać na nowy wypiek :)
jas_pik - 2017-10-17, 14:34

Samo uwolnienie juz jest dla wersji 8.0.5 ( bardzo proste) , chciałem zaś zrobić internet a z tym jest problem - niestety.
Uwolnienie ( sam program) będzie w pliku lgu ( niestety wyłącznie wersja płatna)

michele - 2017-10-18, 07:13

No się zastanawiam, nad tą gwarancją. Teraz mi się resetuje urządzenie, ostatnio znowu i przywrócił mi domyślne ustawienia, radia jedynie pamiętał, a reszta poszła. Więc czy po wrzuceniu tego i jeśli problemy będą się powtarzać, czy mam dalej gwarancję?

A druga sprawa, to zastanawiam się nad moralnym podejściem do tego problemu, czy uwolnienie nie jest przypadkiem ingerencją w aplikacje, czyli jej crakowanie, co jest nie dopuszczalne.

paul7 - 2017-10-18, 07:45

michele napisał/a:
A druga sprawa, to zastanawiam się nad moralnym podejściem do tego problemu, czy uwolnienie nie jest przypadkiem ingerencją w aplikacje, czyli jej crakowanie, co jest nie dopuszczalne.

Przeczytaj dokładnie swoją umowę gwarancyjną, którą dostałeś z samochodem.
Co ci nakazują robić czego nie. I będziesz wiedział. Wcześniej gdzieś jas_pik o tym pisał.
Jak odejdzie ci ochota do starych map oferowanych oficjalnie to zrozumiesz. :roll:

kiniu_tar - 2017-10-18, 20:14

@jas_pik
1. Czy po zastosowaniu Twojego patcha do 8.0.5 z tego wątku czy jest jakiś sposób na powrót do oryginału ?
2. W którymś Twoim poście (ponownie nie mogę tego znaleźć) pisałeś coś o pliku ratunkowym do 8.0.5 Czy masz już coś rozpracowane w tym temacie czy dopiero rozgryzasz temat ?

PS. Dotacja leci do Ciebie jutro. Dzięki za trud i pracę na rzecz społeczności Dacia/Renault.

jas_pik - 2017-10-18, 20:42

Plik do przywrócenia 8.0.5 "uwolnionego " do stanu fabrycznego
do pobrania z mojego MEGA
Plik jest tak przerobiony że pokazuje dla systemu wersję wyższą aby wgrać na istniejące 8.0.5 .
Plik ratunkowy ( dla wersji w których nie było nawigacji lub nawigacja przestała działać poprzez wyszarzenie przycisku ekranowego zgadzam sie jest już gotowa ale wgranie trochę potrwa bo jestem na GSM-ie a plik ma 1,7 GB
Przewraca on niestety mapy z roku 2015 .
link do Mega
Dlatego ważne jest przed jakimikolwiek zabawami z softem zgrać obraz wszystkich kart pamięci ( na wszelki wypadek)

jas_pik - 2017-10-18, 23:56

DBoot 8.0.5
Składa sie z dwóch etapów .
Wyłącznie do wersji 8.0.5
Na mega

yendrus - 2017-10-30, 18:21

Witam.
Czy "uwolnienie" do wersji 8.0.5 przebiega podobnie jak do wersji 6.0.4?

jas_pik - 2017-10-30, 19:52

Nie .
Procedura jest inna .
1. Instalujemy dBoot.
2. Instalujemy "uwolniony" plik zgodnie z postem powyżej
3. Wyłączamy MN , odczekujemy 15 sekund
4. Uruchamiamy MN jak zobaczymy w dolnym lewym rogu ekranu małe literki przesuwamy palcem po ekranie z lewej do prawej , klikamy dwukrotnie ze zgadzamy się - nastąpi uruchomienie MN w Windowsie
5. WAŻNE - robimy kopie wszystkich plików ( najlepiej całej zawartości StorageCard,StorageCard2 oraz StorageCard4
6. Zachowujemy e pliki na wszellki wypadek w bezpiecznym miejscu
7. Możemy już wrzucić nowe mapy a stare usunąć
8. Wychodzimy z Windowsa poprzez włączenie i wyłączenie zapłonu i odczekanie około 15 sekund
9. I już mamy uwolnione

W razie problemów - wchodzimy do windows - i przywracamy pliki z kopi zapasowej

Fluoresceina - 2017-11-01, 18:19

Dla większości forumowiczów pewnie oczywiste ale dopytam.

Jako instalacja rozumiem wrzucenie pliku na pustego pendrive'a ?

Jeśli tak to w paczce dboot są dwa foldery opisane "krzaczkami" w środku po jednym pliku upgrade. Który powinien być instalowany jako pierwszy ?

Jako wykonanie obrazu skopiowanie wszystkich plików ze wskazanych folderów storage ?

Czy map do uwolnionej wersji szukamy do windowsa CE ? Jak wyglada ich podmiana za oryginalne.

Pliki obecne udostępnione to jeszcze wersja beta czy już gotowa ?

Jak będzie chwila to wszystko sprawdzę u siebie i będę "dziękować" :)

jas_pik - 2017-11-01, 18:53

Fluoresceina napisał/a:
Jako instalacja rozumiem wrzucenie pliku na pustego pendrive'a ?
Tak sformatowanego FAT32, najlepiej przygotować sobie kilka pendrive :)

Fluoresceina napisał/a:
Jeśli tak to w paczce dboot są dwa foldery opisane "krzaczkami" w środku po jednym pliku upgrade. Który powinien być instalowany jako pierwszy ?

Jakie krzaczki? Etap1 i Stap2 , ściągnij jeszcze raz jeśli zle się ściągnęło
Fluoresceina napisał/a:
Jako wykonanie obrazu skopiowanie wszystkich plików ze wskazanych folderów storage ?
Tak SC, SC2 i SC4 ( SC3 jest plikiem wymiany i nic na nim nie ma )

Fluoresceina napisał/a:
Czy map do uwolnionej wersji szukamy do windowsa CE ? Jak wyglada ich podmiana za oryginalne.

Nie, to są zwykłe mapy do programu iGo w formacie FBL, POI w formacie POI

Fluoresceina napisał/a:
Pliki obecne udostępnione to jeszcze wersja beta czy już gotowa ?
Wersja finalna zwykłego uwolnienia - na razie wodotrysków ( filmów itp jeszcze nie ma )
Fluoresceina - 2017-11-01, 20:35

Dzięki za szybką odpowiedź.

Pobrałem paczkę już 3 raz i niestety krzaczki są dalej. W załączniku wycinek jak to wygląda.

W dotychczasowej nawigacji oryginalnej mam opcje gdzie powinny być pokazane zdarzenia (ich liczba) na trasie. Niestety od 2015 roku pomimo aktualizacji nic nigdy się tam nie wyświetliło. Czy w raz z uwolnieniem ta funkcja ma szanse ruszyć czy też jest to funkcja widmo, która nie działa w Polsce ?

Wodotryski ? Internet po bt to byłaby sztos opcja gdyby kiedyś udało Ci się to osiągnąć.

jas_pik - 2017-11-01, 21:02

Coś się skopało na mega - juz link został poprawiony.
Co do połączenia z netem przez BT -to zobacz mój filmik ( już nawet są gotowe ikony do uruchomienia internetu ) ale okazało się że jest inny problem brak przeglądarki.
Nie udało mi sie ani znaleźć gotowej przeglądarki internetowej która by działała na naszych MN.
Wcześniejsza moja wersja przeglądarki która działała na MN1 niestety nie odpala się na MNEvolution.
Jeśli znacie jakieś przeglądarki które działałby na tym Windowsie i na tym procesorze to byłby już internet .

stachu777 - 2017-11-02, 15:06

ZetaKey Web Browser.
Z opisu wynika, że działa na MIPS.

Joustriel - 2017-11-07, 07:54

ZetaKey nie działa
jas_pik - 2017-11-07, 10:20

Też nie znalazłem wersji na MIPS - wszystkie są na ARM
Joustriel - 2017-11-08, 11:29

hymm netfront 3 tak jakby odpalił
jas_pik - 2017-11-08, 11:56

No to się podziel -daj linka , może się uda zrobić internet
Joustriel - 2017-11-08, 11:57

jak odpalić klawiaturę ekranową? gdzieś kiedyś był jakiś wątek o tym ale nie mogę znaleźć. muszę wpisać kod rejestracyjny do przęglądarki... a klawiszy brak
paczkę dla MIPS mam z http://www.hpcmonex.net/izemize.htm

jas_pik - 2017-11-08, 12:08

W MN1 było to bardzo proste - wystarczyło kliknąć w piórko w prawym dolnym rogu , w MN2 wymagało to prawie napisania softu od nowa
Jest zainstalowane w Mediapiku ale do wersji 8.0.5 trzeba było napisać jeszcze nowszą
Zobacz czy ta zadziała https://goo.gl/37GKWM
A która to ma być wersja?
NF33_v106.zip ?

Joustriel - 2017-11-08, 12:37

ja ściągnąłem to: netfront 3.0 for mips hpc2000 and hpc pro!! (old not supported version, so i put it here) czyli paczka 211... klawiatura działa, udało się wpisać kod rejestracyjny i uruchomić... nie wiem tyko czy da się połączenie internetowe zestawić. na BT nie działało a przez USB nie sprawdzałem
duster - 2018-01-14, 15:55

Czy warto przejść z uwolnionej wersji MNEvolution 6.0.4 na nową wersję 8.0.5?
Nowa wersja wprowadza jakieś usprawnienia i ulepsza działanie czy jedynie wprowadza dodatkowe zabezpieczenia jak to coraz częściej bywa?

jas_pik - 2018-01-14, 17:29

Jedyne co nowego jest z ulepszeń to przy posiadaniu odpowiedniej centralki czujników cofania może je wizualizować na ekranie .
Oczywiście zabezpieczania są coraz mocniejsze dlatego nie ma do tej wersji mediapika a jedynie uwolnienie .
Posiadaczom wersji 8.0.5 zalecam jednak używanie wersji 6.0.4 . Ale nie udało się zrobić zautomatyzowanej metody zejścia poprawnego do wersji 6.0.4 . Metoda która była dobra dla wersji 7.0.5 nie sprawdza się w wersji 8.0.5 ( często uszkadza nawigację).
Poprawnie mogę to zrobić tylko przy fizycznym dostępie do MN

michele - 2018-01-15, 11:36

A co to za centralka musi być? Ta co daje dacia do czujników, czy jakaś inna?
jas_pik - 2018-01-15, 12:25

Musi być to specjalna wersja która daje sygnał na sieć CAN(Can Multimedia) - na razie montują ją tylko w niektórych CLIO IV , ale wciąż nie udało się dowiedzieć jaki ma symbol/numer ref. .
Na pewno nie jest to ta którą dają do Dacii ( bo te nie mają podłączenia do sieci CAN)

mobile4you - 2018-01-15, 21:07

jas_pik napisał/a:
Musi być to specjalna wersja która daje sygnał na sieć CAN(Can Multimedia) - na razie montują ją tylko w niektórych CLIO IV , ale wciąż nie udało się dowiedzieć jaki ma symbol/numer ref. .
Na pewno nie jest to ta którą dają do Dacii ( bo te nie mają podłączenia do sieci CAN)


Na 100% ta centralka ma numer 259904115R. Jest to wersja dla czterech tylnych czujników fabrycznych. Nie wiem tylko czy po drodze jeszcze czegoś nie ma. Nie mogę sprawdzić bo nie mam nowego VISU.

cinas - 2018-01-16, 10:32

Moduł PDC jest wpięty bezpośrednio w CAN nic więcej nie ma
Jozek957 - 2018-02-13, 11:49

jas_pik napisał/a:
Samo uwolnienie juz jest dla wersji 8.0.5 ( bardzo proste).
Uwolnienie ( sam program) w pliku lgu

Jeśli wgram tylko sam Patch bez dboota to po czym będę wiedział że Navi jest uwolniona?
Czy proces aktualizacji (wgrania patcha) jest ciągły czy tez etapowy tzn navi przeładowuje się w trakcie i potem dalej uaktualnia?

jas_pik - 2018-02-13, 15:52

Jozek957 napisał/a:

Jeśli wgram tylko sam Patch bez dboota to po czym będę wiedział że Navi jest uwolniona?

Jeśli wgrasz samo uwolnienie to nie masz jak podmienić map . Czyli nie będziesz wiedział że jest uwolniony.
Chyba że wykorzystasz ten wschodni sposób z podmiana map.


Jozek957 napisał/a:
Czy proces aktualizacji (wgrania patcha) jest ciągły czy tez etapowy tzn navi przeładowuje się w trakcie i potem dalej uaktualnia?

Każda aktualizacja dowolnego oprogramowania za pomocą pliku LGU jest dwuetapowa.

migel88 - 2018-02-21, 22:07

Czy do obsługi TMC jest konieczne radio z DAB?
jas_pik - 2018-02-21, 23:12

migel88 napisał/a:
Czy do obsługi TMC jest konieczne radio z DAB?

A jak to wykoncypowałeś ?
Każdy MNEvo ma obsługę TMC ale nikomu w PL nie wrzucono licencji.
Wrzucasz licencję , czasami trzeba uruchomić programowo i TMC działa :)
DAB+ jest to droższa wersja MNEvo wyposażona dodatkowo w odbiornika radia nadawanego w wersji cyfrowej również w PL.
Od wersji MNEvo zwykłej rózni sie dodatkowym gniazdem z tyłu koloru bordowego.
Po uruchomieniu programowym ( np Clipem) w meny widzisz dodatkowy zakres oprócz AM i FM masz jeszcze zakładkę DAB i to wszystko.

migel88 - 2018-02-22, 07:56

Dograłem licencję z TMC i opcja nie ruszyła, z tym że licencja jest żywcem przekopiowana z innego radia, a że tam jest radio z opcją DAB to myślałem że to może być tym spowodowane.
jas_pik - 2018-02-22, 08:08

Potrzebujesz pliku licencji która ma w nazwie TMC wrzuconej do katalogu
Storage Card4\NNG\LICENSE
Ale także potrzebujesz plikow licencji na TMC dla danego kraju w katalogu
Storage Card4\NNG\TMC
Wrzuciłeś właściwe licencje na właściwe miejsca ?

migel88 - 2018-02-22, 09:12

Tak, do obu katalogów przekopiowałem pliki, ale dla Polski nie mam TMC. Wszystkie kraje dookoła a Polski nie.
RobertK - 2018-02-22, 18:51

Kolega Jozek957 udostępnil działający plik TMC
http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0

sprawdziłem działa na fabrycznym sofcie 8.0.5.

Jozek957 - 2018-02-22, 19:58

No i nie zapomnij o plikach podanych przez kolegę Jas_pik http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=25
gwr760 - 2018-03-13, 00:09

Witam mam uwolnioną Dacia Media Nav MediaNav Evolution
z TMC mapy tomtoma soft 8,05 i mam problem taki że gdy mam ustawioną nawigację przejdę chwilę na radio i wracam do mapy to już ją nie widać i muszę ustawiać od nowa ale nawigacja w tle cały czas nawiguje i mam prośbę do kolegów może ktoś podpowie jak to poprawić

coolbooy - 2018-03-19, 12:07

Witam,
Czy uwolniona wersja MNEvolution 8.0.5 (Media@pik 805) odtwarza filmy tak jak to pokazano w filmiku w pierwszym poście tego wątku ?

Trochę się pogubiłem. Mam uwolnioną wersję [MNEVO] Uwolniona wersja 6.0.4 co mam zrobić aby móc odtwarzać filmy z Pendrive ?

Pozdrawiam

jas_pik - 2018-03-19, 12:48

Niestety ta wersja nie została wydana. A uwolnienie 8.0.5 nie m=posiada odtwarzacza.
Mam wersję 8.0.5 która działa poprawnie i ma odtwarzacz filmów ale ze względu na poważne skomplikowanie nie udostępniam jej - bo zbyt często przy samodzielnym wgrywaniu potrafi się zawiesić i nie wgrać - wynika to z zasady z uszkodzenia systemu 8.0.5 .
Dopiero po naprawie u mnie systemu 8.0.5 działa w pełni . Ale muszę to wgrywać osobiście.

coolbooy - 2018-03-19, 13:50

Dziękuję za informacje.
W takim razie ponawiam pytanie co mam zrobić aby móc oglądać filmy z pendrive na MNE ?
Czy w ogóle to jest możliwe ?
Osobiste wgranie też jest możliwe bo jesteśmy sąsiadami bo mieszkam na Gocławiu w Wawie.

janiszewskit - 2018-03-22, 17:57

Witam grupę. Od jakiegoś czasu szukałem na forum jak wykonać uwolnienie MNE.

Miałem MNE 7.0.5 więc wgrałem do 8.0.5, dboot, path i na koniec mapy
Po wykonaniu wszystkich opisanych elementów cały czas mam nie aktywny przycisk Akceptuj

Nie wiem, czy to ważne, ale na samym początku (z przed wykonania zadania uwalniania) miałem dostęp do nawigacji, jednak bez żadnych wgranych map. GPS i wszystko chodzi oczywiście.

Czy była by jakaś uprzejma osoba pomóc. Może jednak źle wgrywam pliki, może wgrywam nie te co trzeba ?

Aktualnie wgrałem takie pliki (usuwając wszystko co było) :
licence

Mega_Free_1_Year_Update_FEU_NQ_2017_Q3.lyc
Mega_Free_1_Year_Update_FEU_NQ_2017_Q3_.lyc

maps

Eastern_Europe_HERE_Easy_2017.Q3_170929.hnr
Eastern_Europe_HERE_Fast_2017.Q3_170929.hnr
Eastern_Europe_HERE_Green_2017.Q3_170929.hnr
Eastern_Europe_HERE_Short_2017.Q3_170929.hnr
Full_Europe_HERE_Easy_2017.Q3_170929.hnr
Full_Europe_HERE_Economical_2017.Q3_170929.hnr
Full_Europe_HERE_Fast_2017.Q3_170929.hnr
Full_Europe_HERE_Green_2017.Q3_170929.hnr
Full_Europe_HERE_Short_2017.Q3_170929.hnr
Poland_HERE_2017.Q3_170728.fbl
Western_Europe_HERE_Easy_2017.Q3_170929.hnr
Western_Europe_HERE_Fast_2017.Q3_170929.hnr
Western_Europe_HERE_Green_2017.Q3_170929.hnr
Western_Europe_HERE_Short_2017.Q3_170929.hnr

poi

Poland_HERE_2017.Q3_170717.poi
Poland_HERE_Extended_2017.Q3_170718.poi
Poland_HERE_Truck_2017.Q3_170718.poi

speedcam

Poland_HERE_2017.Q3_170718.spc

Pionik123 - 2018-05-09, 15:00

Witam!

Mam niewielki problem ponieważ uwolniłem Media Nav Evolution 8.0.5 Zgodnie z procedurą jas_pik. Wrzuciłem map i poi polski resztę usunełem (*oczywiście mam kopię) i wyskakuje mi błąd po uruchomieniu z nagłówkiem Nawigacja i treść "twoja licencja nie pozwala otworzyć plików map".

Prosiłbym o pomoc z góry dziękuje za każdą wskazówkę :)

jas_pik - 2018-05-09, 21:09

Uruchom w trybie dBoot . Wtedy będziesz mógł zmieniać , kasować mapy i wgrywać nowe.
następnie uruchamiasz w trybie standardowym i już wszystko działa :)

migel88 - 2018-06-11, 21:48

Witam ponownie. Mam pytanie odnośnie TMC. Pomimo posiadania licencji na Polskę nie pobiera mi zdarzeń drogowych. Cały czas ściągają się tylko i wyłącznie zdarzenia z Czech.
Druga sprawa czy do MNE można dokupić moduł DAB w formie karty plun&play czy trzeba całe radio?

jas_pik - 2018-06-11, 22:29

Jakie liecencje masz w katalogu TMC ?
Moduł DAB około 2 lata temu był jako osobny moduł sprzedawany w UK do Medianav. Ale pamietaj nie ma sensu na niego polować ponieważ w UK jest system DAB zaś w Polsce DAB+.
Lepiej sprzedać i kupić MNE z wbudowanym DAB+ - np u naszego kolegi klubowego robson330

migel88 - 2018-06-12, 09:52

TMC:
UnitedKingdom-ITIS
Poland_UNK_CE-Traffic_130523
Poland_MediamobileNordic
Netherlands-BeMobile
Luxembourg-BeMobile
Germany_NavteqTraffic
France-V-Trafic
Belgium-BeMobile

plik licencji:
LGe_Renault_ULC2_15CY_Primo_WEU_14Q4_HM_POI_KML_SPC_JV_TMC_iWEUHM@14Q4RenaultULC.lyc

jas_pik - 2018-06-12, 11:42

To wejdź kodami do Micoma i zobacz czy masz TMC na ON czy na OFF ( przycisk w 2 rzedzie od góry)
migel88 - 2018-06-12, 11:49

Jest na ON. Musiałem to włączyć bo w moim radiu nie było to włączone wcześniej.

Przy okazji czy wchodząc w te ustawienia da się wyłączyć system start/stop czy trzeba CLIPem.
Co daje wyłączenie trybu ECO w MICOM?

jas_pik - 2018-06-12, 11:58

I masz na ekranie nawigacji wieże Eifla ?
Jak ją naciśniesz to co widzisz na ekranie ?
Jakieś informacje ?
Zobacz czy na górnym pasku wciąż przeszkuje częstotliwosci , czy wyewietla się nazwa licencji typu MediaMobile?

migel88 - 2018-06-12, 12:24

Przez chwile jest wieża, później 3 auta. Szuka max do częstotliwości 93MHz po czym wskakuje CAS TMC. Jak nacisnę na te 3 auta zaczynają się ściągać zdarzenia ale wszystkie dla Czech.
jas_pik - 2018-06-12, 13:20

Musisz w takim razie podmienić licencje na Polskę bo nie zaskakuje . W Polsce powinny działać licencje MediaMobile i UNK . Sprzwdź ta które złaczam do postu ( może Twoje są uszkodzone)
migel88 - 2018-06-12, 16:35

Za drugim razem zaskoczyło. Po wgraniu licencji TMC zresetowałem navi do ustawień fabrycznych. Znowu ściągnęło tylko CAS__TMC, jak wróciłem do auta drugi raz, znowu przeszukało częstotliwości i prawidłowo znalazło MediaMobile. Mam już dane z Polski. Dzięki za pomoc.
norton1 - 2018-08-04, 23:05
Temat postu: TMC oraz uwolnienie z wersji 8.0.5
Po przeczytaniu kilku wątków o uwolnieniu nawigacji postanowiłem sam coś zawalczyć. Miałem wersję fabryczną 8.0.5 więc postanowiłem ją uwolnić sposobem rosyjskim opisanym tutaj. Ale w moim przypadku coś poszło nie tak i po restarcie nawigacji przywitał mnie komunikat: "Out of Memory". Kombinowałem na różne sposoby z usuwaniem dodanych licencji ale nic nie pomagało. Spróbowałem więc odtworzyć system z pliku ratunkowego. Po jego wgraniu na starcie pojawił się komunikat że nie mam licencji do wgranych map. Przycisk "Agree" nie był aktywny. Po próbie uwolnienia wersji 8.0.5 plikiem od RomanRV78 który znalazłem tutaj nic nie dało i przycisk "Agree" dalej był nie aktywny.

Odratowałem MediaNav dopiero sposobem poniższym:
Przedzedłem wszystkie kroki opisane tutaj
Tym sposobem z wersji 8.0.5 zaktualizowałem się do wersji 9.1.1. Przywróciłem moje oryginalne pliki z katalogów map,poi,speedcam oraz dorzuciłem do katalogów tmc oraz licence pliki licencji podane przez kolegę D3mol3k w poscie przy użyciu ULC2_hack.
Na koniec uwolniłem 9.1.1 poprzez zapodanie Patcha do tej wersji podanego przez Roman-RV78 tutaj.
Zarówno nawigacja jak i TCM zabanglało a i ja trochę się nauczyłem przy okazji.

Joustriel - 2018-10-05, 17:43

Czy coś się ostatnio zesrało z TMC? Wrzuciłem dzisiaj nowe mapy i standardowo po wgraniu sprawdzałem czy wszystko działa.... no i mapy są a TMC mimo że ma wgrane te licencje z uwolnienia Jas_pik'a nie ściąga informacji... Fakt że dawno nie używałem nawigacji i nie wiem od kiedy nie działa, ale wcześniej działało...
gggg - 2018-10-06, 10:39

Zresetuj navi do ustawień fabrycznych może to pomoże.
maverick5456 - 2018-10-06, 12:58
Temat postu: nie widac wgranych map
Witam
Wgrałem uwolnienie do wersji 8.0.5 wszystko poszlo pomyslnie ale po wgraniu nowych map nie sa one widoczne w nawigacji. uzylem map 2017Q4. Co może być powodem takiego działania.
Pozdrawiam

Robson68 - 2018-10-11, 19:01

Gdzie jest folder Dboot w tej wersji ? bo potrzebuję go usunąć , żeby przy włączaniu radia nie był widoczny ten napis
Robson68 - 2018-10-12, 16:18

Już wiem , :-)
marmar - 2018-10-27, 08:59

Robson68 napisał/a:
Już wiem , :-)


Przecinek, radość i co dalej? Zapomniałeś dokończyć zdanie?

enviv - 2018-11-21, 10:17
Temat postu: Re: TMC oraz uwolnienie z wersji 8.0.5
norton1 napisał/a:


Odratowałem MediaNav dopiero sposobem poniższym:
Przedzedłem wszystkie kroki opisane tutaj
Tym sposobem z wersji 8.0.5 zaktualizowałem się do wersji 9.1.1. Przywróciłem moje oryginalne pliki z katalogów map,poi,speedcam oraz dorzuciłem do katalogów tmc oraz licence pliki licencji podane przez kolegę D3mol3k w poscie przy użyciu ULC2_hack.
Na koniec uwolniłem 9.1.1 poprzez zapodanie Patcha do tej wersji podanego przez Roman-RV78 tutaj.
Zarówno nawigacja jak i TCM zabanglało a i ja trochę się nauczyłem przy okazji.


Tak wstępnie czytam i mam pytanie czy w którymś miejscy dogrywacie te mapy jest tutaj jakiś link do najnowszych wersji? Dodatkowo jaki jest największy plus tej całej zabawy z odblokowaniem?

paul7 - 2018-11-21, 11:34

enviv napisał/a:
Tak wstępnie czytam i mam pytanie czy w którymś miejscy dogrywacie te mapy jest tutaj jakiś link do najnowszych wersji? Dodatkowo jaki jest największy plus tej całej zabawy z odblokowaniem?

KASA :!: :!: :!: :!: :roll: :roll: :roll: :roll:
Jak chcesz mapę poproś na PW.

myrsik - 2020-12-15, 21:58

Witam. Pytanie z cyklu słabych:)
8.0.5 uwolnione, mapy nowe wrzucone ale nawigacja ich nie widzi. Czy stare mapy (łącznie z basemap) należy usunąć (dograłem póki co tylko Polskę)? Pliki licencji zmieniłem. A może to plik nngnavi.exe trzeba podmienić?

Pozdrawiam

jas_pik - 2020-12-15, 22:31

Musisz usunąć stare mapy . Zostaw ze starych map tylko BASE.
Jeśli uwolnione to już podmieniony plik nngnavi to nie trzeba go już podmieniać.
Już zapomniałem że kiedyś to zrobiłem :)

myrsik - 2020-12-16, 12:53

No nie umiem se z tym poradzić... Paczka uwolnienia ma 2 pliki. Wrzucam najpierw 1, potem 2. Po resecie pojawiają się w lewym dolnym rogu napisy dboot2,0, przeciągam z lewa na prawo na ekranie - mam windowsa. Wyrzucam pliki mapy, wrzucam nowe. Reset - nie widzi ich. A może ktoś poratować tym plikiem nngnavi.exe zmienionym? Przypuszczam, że tu jest problem...
jas_pik - 2020-12-16, 18:09

DBoot to nie jest uwolnienie .
To tylko programik do wejścia do Windowsa.
Jeśli chcesz widzieć mapy musisz podmienić plik nngnavi.exe
Nie wiem czy jest w tym pliku - musiałbyś sprawdzić. Ja nie mam jak sprawdzić
https://mega.nz/file/59dBTY6T#ydfJfAoHOpLWyJl-VC0cEHnA--MsRrA4s56LaK_hGUs


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group