DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - drobne wgniecenia

manola - 2017-10-11, 16:24
Temat postu: drobne wgniecenia
Witajcie
przeszukuje tematy nie natrafiłem na podobny, jeżeli nie znalazłem a jest już to na forum, przepraszam i proszę o przekierowanie.
No i stało się, po ostatniej wichurze panującej nad naszym krajem, niefortunnie zaparkowałem Dracule po kasztanowcem, nasypało nie miara, odsypałem, pojazd brudny nic nie widać, w weekend po umyciu doznałem po prostu "oczom nie wierzę, dwa odbicia drobne na masce, jeden na błotniku i kilka na dachu.
poradźcie co robić, znajomy lakiernik proponuje wyciągnięcie metodą bezkolizyjną,
lakier ani żadna jego powłoka bez naruszeń, żadnych pęknięć, po prostu wgniotki widoczne pod światło,
może ktoś miał podobne niewątpliwie nie należące do miłych doświadczeń.
pozdrawiam

manola - 2017-10-11, 16:31

Czy w tych naszych dasterkach są niewątpliwie tak miękkie blaszyska :-o
luckyboy - 2017-10-11, 16:34

Technika usuwania wgnieceń PDR.
luckyboy - 2017-10-11, 16:36

manola napisał/a:
Czy w tych naszych dasterkach są niewątpliwie tak miękkie blaszyska :-o


Wszystkie nowe auta mają cienkie blachy. Na starym VAGu może nie być śladu, a na nowym same wgnioty.

manola - 2017-10-11, 16:42

jaki koszt jest +/- takiej naprawy, lakiernik wycenia indywidualnie czy od punktu ??
arczi_88 - 2017-10-11, 17:58

luckyboy napisał/a:
Na starym VAGu może nie być śladu, a na nowym same wgnioty.


Po kasztanie spadającym z drzewa z kilku metrów to chyba tylko na Rosomaku śladu nie będzie...

maro_1955 - 2017-10-11, 20:51

U mnie sosnowa szyszka wgniotła maskę. Po zaparkowaniu między dwoma autami i otwarciu drzwi, porywisty wiatr spowodował wgniecenie rantu drzwi o klamkę sąsiedniego samochodu.
Jak odbierałem dustera z salonu dealer uprzedzał, aby zamykając maskę nie dociskać jej ręką bo się wgniecie :roll: .

kicpra - 2017-10-11, 21:50

Ja chyba tak wgniotłem w swoim MCV :-D .
manola - 2017-10-12, 07:50

Witam
kontynułując temat
miał ktoś może doświadczenie w kosztorysie takiej naprawy
ubezpieczyciel zaliczy to jak naprawę czy wymianę?

Dar1962 - 2017-10-12, 08:15

w warsztatach specjalizujących się w naprawach smart repair usunięcie jednej wgniotki w zależności od pracochłonności zwykle od 50 do 200 zł

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group