DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - Takie [nie] będzie Sandero

luckyboy - 2017-10-17, 21:38
Temat postu: Takie [nie] będzie Sandero
Jak dla mnie bomba, pojeżdżę jeszcze 2 lata Golfem i kupuję nowe Sandero :mrgreen: Coś czułem, że będzie ładny projekt i nie myliłem się. Dobrze, że wstrzymałem się z zakupem obecnej generacji.

Sandero III


laisar - 2017-10-17, 22:36

"Auto Śmieć"? No to już wiadomo jak na pewno nowe sandero NIE będzie wyglądać - mają długą i niechwalebną tradycję publikowania renderów od czapy.
Michał B24 - 2017-10-18, 06:31

Ładne, obecne Clio też ładne i bardzo podobne. Zanim kupiłem Sandero, przymierzałem się do Clio IV 0.9TCe, zakup od pracownika dealera, przebieg 3km, w sumie był ze 3 tysiące droższy. Miał Navigacje, no wypasiony był. Ale na tyle ciasny i twarde zawieszenie, że SS wygrało.

Jak dla mnie spora utrata funkcjonalności.

pixa - 2017-10-18, 06:58

Ładnie się prezentuje :-) Większe wcale nie musi być jak dla mnie. Oby też nie podrożało za bardzo :-)
gregorisan - 2017-10-18, 07:36

Za ładny - nie może być. Kto by wtedy kupował nowego Dustera :mrgreen:
Spójrz choćby na klamki i brak wystającego zamka - toż to prawdziwa przewrót, rewolucja ;-)

DrOzda - 2017-10-18, 08:34

Przeczytałem:
".... dwa doładowane benzyniaki o pojemności 1.0 i 0,9 litra. Ich moc wynosi odpowiednio 75 i 95 KM ...."
i już wiem że artykuł pisał kompletny kretyn bez krzty zdrowego rozsądku.
BTW: nie kopiuj zakupionych ebooków bez anonimizacji bo jest tam widoczny numer zamówienia....

luckyboy - 2017-10-18, 09:42

DrOzda napisał/a:
BTW: nie kopiuj zakupionych ebooków bez anonimizacji bo jest tam widoczny numer zamówienia....


Zamieszczam pliki znalezione w sieci.

luckyboy - 2017-10-18, 09:52

Michał B24 napisał/a:
Ładne, obecne Clio też ładne i bardzo podobne


Być może to to samo auto po lekkim przemodelowaniu, bo proporcje zgadzają się, wykorzystają jeszcze raz model schodzący z rynku.

GRL - 2017-10-18, 10:04

No ręki sobie uciąć nie dam, ale na 95% te zdjęcia się przewinęły przez forum i chyba nawet ktoś wklejał z czego została zrobiona przeróbka w fotoszopie.
Reasumując - nowe Sandero NA PEWNO NIE będzie tak wyglądać.

xarek - 2017-10-18, 10:31

Tak gdzieś już to widziałem. Co nie zmienia faktu że jest to dość ciekawa propozycja
luckyboy - 2017-10-18, 12:57

GRL napisał/a:
No ręki sobie uciąć nie dam, ale na 95% te zdjęcia się przewinęły przez forum i chyba nawet ktoś wklejał z czego została zrobiona przeróbka w fotoszopie.
Reasumując - nowe Sandero NA PEWNO NIE będzie tak wyglądać.


Sprawa wyjaśniła się link - jestem załamany :lol:

Dymek - 2017-10-18, 13:52

Dokładnie te obrazki śmigają na Youtube od paru miesięcy i nikt tego nie brał poważnie.
Szczerze- gdyby miało to tak wyglądać, to ja wolę obecną generację. Jest przynajmniej charakterystyczna, bo to co widać na wizualizacji zbliża się wyglądem do innych marek.

luckyboy - 2017-10-18, 16:33

Dymek napisał/a:
Dokładnie te obrazki śmigają na Youtube od paru miesięcy i nikt tego nie brał poważnie.
Szczerze- gdyby miało to tak wyglądać, to ja wolę obecną generację. Jest przynajmniej charakterystyczna, bo to co widać na wizualizacji zbliża się wyglądem do innych marek.


Gdyby kolejna generacja wyglądała jak na foto, to w końcu ten model stałby się cywilizowany :mrgreen: Skoda też zaczynała od Felici :shock:

Dar1962 - 2017-10-18, 17:29

"Cywilizowanie" w praktyce oznacza podwyżkę ceny auta. W przypadku nowego Dustera zakończy się to skokiem ceny wersji podstawowej o circa 3-4 tys zł, a ceny wersji najbogatszej nie sposób obecnie nawet w przybliżeniu określić, ale pewnie poszybuje gdzieś w pobliże 80 tys. Cywilizowanie Skody doprowadziło do zrównania cen z VW. Niekoniecznie więc w tym przypadku zrównanie cen z Renault musi oznaczać sukces. Miało być prosto i tanio.
pixa - 2017-10-18, 17:45

I niech tak zostanie! Szkoda, że Ford wycofał Ka za 30.000 z klimą, bo auto zaczęło bić rekordy sprzedaży :D Strzelili sobie w stopę. Mam nadzieję, że Dacia nie zrobi tego samego :-)
GRL - 2017-10-18, 20:10

jakby ktoś pytał jaki model stanowił bazę do fotoszopowania =>

Dymek - 2017-10-19, 09:32

luckyboy napisał/a:
Gdyby kolejna generacja wyglądała jak na foto, to w końcu ten model stałby się cywilizowany :mrgreen: Skoda też zaczynała od Felici :shock:

I to są właśnie różne gusta, które szanować trzeba... Skoda to dla mnie świetny przykład- jedyną rzeczą, która mogłaby mnie skłonić do zakupu nowej Skody byłaby super niska cena. Wyjątkiem był Roomster, miał "to coś"- takie charakterystyczne konstrukcje lubię.

Dyziek - 2017-11-02, 21:57

Byleby zmienili środek... :(
Jeździłem ostatnio Lodgy i Sandero Stepway. Kurczę, nie wiem czemu, ale w Lodgy ta decha ładniej wygląda, jak w Sanderce... Niby 99,5% to samo, a jednak nie do końca.

ejayy - 2017-11-03, 14:10

Sandero potrzebuje lepiej wyciszonego wnętrza i lepszej skrzyni biegów. Cała reszta jest idealna jak na "ekonomiczny hatchback" dla mas. Mój Sandacz z 2014 na pewno czeka na nową serię z niepokojem :P
pixa - 2017-11-03, 16:16

Zgadzam się, choć co do skrzyni, to przełożenia są niezłe. Gorzej z precyzją.
kn - 2017-11-15, 21:39

Mam nadzieję, że gdy pojawią się już prawdziwe wizualizacje nowej wersji, powiem "nie ma przebacz, tym razem kupujemy" :). Ale to za kilka lat, jak się Kijanka wyjeździ.
Michał B24 - 2017-11-15, 21:48

Nie wiem, co macie do tej skrzyni. Wajcha jest długa, to i precyzja może mniejsza, ale jest całkiem OK.

Tak, jeździłem BMW, to inna bajka, ale Dacia to zupełnie inny cel auta...

Kauris - 2017-11-15, 22:50

Może to problem 1.2 16v (zawieszenia silnika, podtrzymania obrotów). Zobacz sobie kto narzeka...
Źle się jeździ czymś co "trzeba" kręcić wysoko, a co nie lubi zmiany biegów powyżej 4k. Tryb emeryta [ON] [LOCK] i da się z tym żyć ;)

Michał B24 - 2017-11-16, 07:23

Może w istocie 1.2 wolno schodzi z obrotów. Trudno nazwać ta skrzynię sportową, ale nie haczy, biegi wchodzą lekko, z kliknięciem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group