DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Media-Tech U-Drive Navigation MT4058

ghost.its - 2017-10-20, 21:35
Temat postu: Media-Tech U-Drive Navigation MT4058
Witam,

Zakupiłem lusterko z kamerką cofania:

Media-Tech U-Drive Navigation MT4058
Link

jednak dostałem inną kamerką niż w opisie na stronie euro (wtyczka 5 pin a nie 4 pin):


i kabelek do podłączenia kamerki do lusterka:






jack do lusterka, wtyczka 5 pin do kamerki, a ten czerwony do 12V ze świateł cofania

Rejestrator po przekręceniu kluczyka włącza się automatycznie i rozpoczyna zapisywanie obrazu z obu kamer ( z tylniej i przedniej) po właczeniu wstecznego załącza się obraz z kamerki tylnej w trybie cofania (linie itp.)

I tu prośba o Waszą pomoc. Chciałbym podłączyć inną kamerką, ale zamiast wtyczki 5 pin, ma czincz do wideo i zasilanie:
http://allegro.pl/kolorow...6798061749.html


jak zrobić kabelek av in do lusterka?

w kablu łączącym kamerką z lusterkiem jest taki układ i nie wiem jak on działa:


kupię jack 4-pin wtyczkę sprawdzę miernikiem gdzie co idzie podłącze kabek z 4 żyłowy.
wydałe mi się że ten biały to sygnał wideo, bo widać że jest "folią aluminiową" oddzielony od tego co idzie do GND, tylko nie wiem co z resztą. Jest tam jeden kabel do 5V. PLS pomocy!!!

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

ghost.its - 2017-10-22, 10:06

Ta płytka to kontoler USB 2.0 HUB



a tak wygląda połączenia jack i płytka:


route2000 - 2017-10-23, 09:31

Masz lutownicę?
Nie boisz się coś robić z kabelkami?
To odlutuj biały kabelek i zobacz czy masz wideo?
Zielony to może zasilanie ledów na podczerwieni. A jak zobaczyć czy ledy działają?
Proste, uruchamiasz układ, włączasz aparat cyfrowy w komórce, skieruj obiektywem na ledy jakbyś chciał zrobić zdjęcie czy film i zobacz czy "świecą"...
Kupujesz odpowiednie części do zrobienia przejściówki tj. kawałek przewodów, wtyk cinch i wtyk do zasilania i robisz odpowiednie połączenie.
Żółty wtyk to wideo, a czerwony to zasilanie, środek wtyków to plusy, a ekrany to minus.

ghost.its - 2017-10-23, 19:58

dzięki :)

Tak zrobię. Tylko z czasem ciężko. Obstawiam, że jeden musi być wideo a drugi pełni rolę przełącznika pomiędzy trybem nagrywania a trybem kamerki cofania (12V ze świateł cofania).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group