DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - [MNEVO] Nowa wersja softu do MNEvolution 9.1.1

jas_pik - 2017-10-30, 10:23
Temat postu: [MNEVO] Nowa wersja softu do MNEvolution 9.1.1
Udało się zdobyć testową wersję softu 9.1.1 :)
Nie testowałem jej jeszcze ( nie jest też uwolniona ale nad tym już pracuję , może jeszcze dziś się uda wypuścić zmieniony plik nngnavi.exe

testowa 9.1.1

michele - 2017-10-30, 11:28

jakieś zmiany znaczące w oprogramowaniu?
jas_pik - 2017-10-30, 12:29

Naprawia błąd niedziałającego TMC, naprawia błąd blokujący wcześniej uruchomioną kamerę, naprawia błąd blokowania DAB ( w odbiornikach posiadających moduł DAB)
To tak na szybko .
Ponieważ jest nowa wersja nngnavi to trochę mi zajmie jej uwolnienie

RobertK - 2017-11-19, 18:23

Cześć , kody testowe do 9.1.1 w 8.0.5 się sprawdziły
https://www.dustercommuni...ion)-test-mode/

kiniu_tar - 2017-11-19, 19:42

@up
o to to to :) Dzięki. Czy ktoś już aktualizował? Widziałem na francuskim forum, że pojawił się crack do programu nawigacyjnego.

jas_pik - 2017-11-19, 20:01

Na naszym forum jest od miesiąca : http://www.daciaklub.pl/f...1739385#1739385
RobertK - 2017-11-19, 20:03

To tylko wejście do Micom i Win .
RobertK - 2017-11-19, 20:09

Może dla wtajemniczonych bo takiego opisu nie znalazłem.Jak w linku.
jas_pik - 2017-11-19, 21:20

Masz link do uwolnienia w pliku dołączonym do mojego postu z dnia 2017-10-17, 14:34
A pierwszy film w tym niemieckim forum jest mojego wykonania z ściągnięty z naszego forum.
Ale to chyba taki zwyczaj, że jak coś jest na obcym forum to lepsze niż to co ma się pod nosem :mrgreen:

robson330 - 2017-11-19, 21:22

Rozmawiałem z kolegą z serwisu.
Przy wersji 9.1.1 będzie opcja czterech kamer na jednym obrazie, ale prawdopodobnie potrzebny będzie dodatkowy moduł.

jas_pik - 2017-11-19, 21:26

Musi być dodatkowy moduł do pozostałych kamer to urządzenie jest to samo a nie możemy podłączyć jednocześnie więcej niż jednej kamery bo się kaszani całkowicie obraz ( chciałem zrobić próbę z szybkim przełączaniem ale się nie da
robson330 - 2017-11-19, 21:29

Już pracuję nad uwolnieniem 9.1.1
Jest dobrze. Nie ma komplikacji, tylko czasu brak.
Raczej jest temat ogarnięty. Tylko testy zostają.

jas_pik - 2017-11-19, 22:06

Ja już uwolniłem dawno temu , ale pracuję na internetem i już się łączy tylko że żadna przeglądarka się nie uruchamia na MNEvo . Przeglądarki działają tylko na MN1 ale tam nie da sie połączyć z netem i kółko się zamknęło .
Francuzi pracują nad działającą przeglądarką na MNEvo ale to rzeźbienie w kodach Windowsa , a zaczęli od D..y strony bo od klawiatury francuskiej AZERTY :evil:
Na razie wszystko wskazuje że ta wersja 911 nie jest do końca oficjalną aktualizacją bo została opublikowana nieoficjalnie ( chyba tylko do testów) bo nie znalazła się w repozytorium i wewnętrzne kody wskazują że została wypuszczona jako wersja testowa wyłącznie do krajów Beneluxu bo tam oficjalna 805 uwaliła wszystkim działający tam TMC

Edit :
Chyba chłopakom z Frnacji się dziś udało uruchomic i połaczenie i Operę :)
https://vid.me/QkeHM

jas_pik - 2017-12-18, 09:06

Udało się uzyskać oficjalną informację dla kogo jest ta wersja softu .
W szcegołności dla posiadaczy MNEvo z funkcją radia DAB+
W załączeniu .

polon18 - 2017-12-18, 22:22

czemu po zaaktualizowaniu do 9.1.1 nie widzi odblokowania? plik upgrade (ten do 8.0.5 jest na pendrive ale nic sie nie dzieje
jas_pik - 2017-12-18, 22:53

Każde wgranie aktualizacji softu podmienia także pliki nawigacyjne - tym samym usuwa pli "uwolniony"
polon18 - 2017-12-18, 23:31

tak wiem ...chodziło mi bardziej o uwolnienie tej wersji 9.1.1 pisałeś że można użyć tego od 8.0.5 (niby 9.1.1 to 8.0.5 z poprawionym problemem z DAB i TMC i inny numer) ale po włożeniu do usb tego pliku nie widzi.
Rozwiązałem swój problem z DAB i TMC wracając do 8.0.5 z pliku z innego forum który naprawia te błędy ( takie prawie 9.1.1 ) i wszystko śmiga :) a w tym sofcie twoje odblokowanie widzi jako 8.0.5.1 bez problemu

nie dałem linku bo wystepuje problem po odblokowaniu

nawigacja działa bardzo fajnie w trasie do pierwszego wyłączenia silnika . po włączeniu i kliknięciu zgadzam sie ekran robi sie czarny a radio dalej gra jedyna reakcja to jak reguluje sie głośność wtedy wyświelta sie pasek głośności ale ekran do okoła jest czarny. Jedyne co pomaga to wyłączenie silnika i za 15 sekund uruchomienie media nav. wszystko jest ok do nacisniecia ZGADZAM SIE.

znalazłem rozwiazanie posrednie po uruchomieniu media nav wchodzimy w system > przywróć ustawienia fabryczne > nawigacja

po tej operacji nawigacja działa do wyłączenia silnika

djverbi - 2017-12-29, 22:18

Jak tam sytuacja z nowym softem? cos ruszylo sie w sprawie internetu i przegladarki? pozdrawiam
jas_pik - 2017-12-30, 00:07

Na razie czasu brak na zabawy z softem.
Kolegom z Francji coś się tam udało zrobić ale wciąż wszystko jest bardzo niestabilne .
Czyli raz się połączy i w miarę działa . Ale że nie ma poprawnej wersji przeglądarki to po wyjściu z przeglądarki po raz drugi już się nie da połączyć .
A szybkość przeglądarki i jej użyteczność jest żadna bo nie obsługuje większości obecnych stron internetowych.
Z drugiej strony patrząc przez ostatnie dni miałem do dyspozycji najbardziej wypasioną wersje Koleosa z R-Linkiem . I przyzna się że zawiodły mnie te wszystkie bajery związane z internetem i airplayem w samochodzie w czasie jazdy autostradami.
Za dużo klikania - które tylko rozprasza uwagę aby wybrać to co trzeba .
A przejechałem kilka krajów tym samochodem i stwierdzam co za dużo to niezdrowo - zwłaszcza w czasie jazdy.

djverbi - 2017-12-30, 10:46

a jak wyglada w tej wersji np ogladanie filmow? da reade tak jak w starszych wersjach?

Ja dzis wgrywam, bo nie dziala mi dab+, nie moge wogole wlaczyc. Modul powinien byc, mysle ze to wina software.

jas_pik - 2017-12-30, 11:09

DAB musi być włączony programowo - samo wgranie softu go nie włączy .
Powinno ruszyć z kodami testowymi lub ddt4all.
Na razie jest samo uwolnienie nie ma odtwarzacza filmów - bo nie mam czasu na to

djverbi - 2017-12-30, 11:28

czy moze ktos naprowadzic mnie na temat tych kodow testowych jak to wlaczyc? dzieki
jas_pik - 2017-12-30, 11:57

nowe kody do 9.1.1,
2383 i 9065 => wejście do Windows
2383 i 3748 => Micom Menedżer

Aby dokonać zmian musisz mieć na pendrive plik mcmtest_activate_4medianav.ini
Jak wejść do wprowadzania kodów pokazałem na filmiku (nawet został udostepniony na Dacianer :mrgreen: )

djverbi - 2017-12-30, 15:15

dzieki ide dzialac. Dam znac co i jak.


no tylko nigdzie nie moge dostac tego pliku. pozdrawiam

jas_pik - 2017-12-30, 15:54

To jest pusty plik testowy .
Musisz go zapisać pod taka nazwą - i to wszystko ( już to opisywałem)
Aby dokonywać zmian w trybie testowym musisz go mieć na pustym pendrive w gnieździe USB.
Ale bardzo uważaj i nie eksperymentuj - bo może się źle skończyć ale da się prawie zawsze odratować - tyle ze nie zdalnie.

djverbi - 2017-12-30, 15:58

Dziękuję poradziłem sobie dąb włączony, aha i ecodriving. Małe pytanko czy jeśli moduł dąb jest niedostępny da radę włączyć ta opcje, bo aktualizuje stacje i trwa to już chyba 25 minut. Dzieki
jas_pik - 2017-12-30, 17:08

Na moim FB masz rozpiskę co się kryje pod którym przyciskiem :mrgreen:
Nie zapomnij dać tam lajka :)


Pod żadnym pozorem nie sprawdzaj co się kryje pod pierwszymi 4 przyciskami z lewej strony w pierwszym wierszu od góry bo nawet ASO tego nie uratuje.
Mnie się zazwyczaj udaje ale długo trwa

jas_pik - 2017-12-30, 17:14

A masz dodatkowe gniazdo antenowe DAB na MN i podłączoną antenę DAB ?
Jak pisałem musi być uruchomione softwarowo. A nie wszystko się tak prosto da.
Wielu funkcji nawet trybem testowym nie da się uruchomić w wersjach softu 8.0.5 i 9.1.1 .
Dopiero teraz Reanult się przyznał do popełnienia błędu.
Okazuje się że wiele osób które miały uruchomione wcześniej kamery w niższych wersjach softu i uaktualniło je poprzez wgranie nowego softu ze strony xxxx.naviextras.com straciło kamery cofania lub wizualizacje czujników cofania.
Aso też tego nie może powtórnie uruchomić /uaktywnić i zazwyczaj kończy się na gwarancyjnej wymianie sprzetu .
Ale błędów nie popełnia tylko ten kto nic nie robi

djverbi - 2017-12-30, 18:02

dzieki. nie wiem czy mam gniazdo bo nie rozbieralem. wlaczylem ale nie szuka stacji.
djverbi - 2018-01-23, 20:31

Witam. kolejny temat: jak wyglada sprawa z funkcja 4x4 potrzebny jest jakis dodatkowy modul aby navi pokazywala te cuda?
jas_pik - 2018-01-23, 20:39

Tak,
Jedynie kompas powinien pokazywać wskazania bez dodatkowego modułu - korzysta z danych GPS

migel88 - 2018-02-19, 19:58

Jak wygląda aktualnie sprawa uwolnienia najnowszego softu?
jas_pik - 2018-02-19, 20:17

Najnowszym softem wciąż jest 8.0.5 i jest uwolniony . Masz wątek w tym dziale.
Soft 9.1.1 został wydany tylko jako poprawka do wersji MNE z DAB+ bo okazało się że część tych MNE z DAB-em sprzedanych w Holandii przestała działać. I ten soft 9.1.1 służy wyłącznie do przewrócenia działania DAB-u .
Jeśli nie masz DAB to go nie instaluj .
Następna wersja przygotowana do wydania to b edzie 10.1.1 ale prawdopodobnie ukaże się dopiero w maju ( uprzedzam nie będzie łatwe uwolnienie bo wprowadzono nowe szyfrowanie plików)

migel88 - 2018-02-21, 11:31

Dzięki za info, nie mam DAB w swoim radiu.
djverbi - 2018-05-03, 09:53

witam, czy jest jakis sposob na powrot do wersji 8.05 lub wczesniejnszej, mam 9,1,1 i chcialbym ja uwolnic. pozdro
easyclown - 2018-05-03, 16:32

djverbi - proponuję Ci kontakt z jas_pik, na pewno pomoże ;-)
polon18 - 2018-05-08, 07:47

Tak jest taka możliwość bez większego problemu.Sam tak robiłem bo nie działało uwolnienie do wersji 9.1.1 . powróciłem więc do starszej wersji
W czwartek lub piątek udostępnienie plik

jas_pik - 2018-05-08, 08:52

Najprostszy i sprawdzony spsób na bezpieczne downgrade.
1. Wchodzimy do Windowsa ( np kodami)
2. Kopiujemy plik tekstowy znajdujący się w StorageCard/System o nazwie Version_Info.txt
3. Edytujemy plik zmieniając numerki np z 9.1.1 na 6.0.3
4. Wgrywamy oficjalną wersję 6.0.4
5. A dalej jak zwykle :)

pan_dziobak - 2018-05-17, 16:50

A wiadomo czy da rade na tym odpalic mirror ze smartfona z androidem? Glownie chodzi o nawigacje googla, bo ta fabryczna po tym jak wpakowala mnie w korek jak sto fajerek traktuje jako dodatek ktory byl w cenie. Miala niby unikac korkow a widocznie to nie dziala...
Albo chociaz sterowanie glosem?
Niby to multimedialne ustrojstwo a im wiecej mam z tym do czynienia tym bardziej mam wrazenie ze to jakis "uposledzony" rodzaj multimedialnosci. Ekran jak od telewizora a filmu nawet nie odpalisz.

jas_pik - 2018-05-18, 00:30

pan_dziobak napisał/a:
A wiadomo czy da rade na tym odpalic mirror ze smartfona z androidem?.

Nie bo Microsoft nie wypuścił jeszcze takiego progamu do Windowsa CE

pan_dziobak napisał/a:
Glownie chodzi o nawigacje googla, bo ta fabryczna po tym jak wpakowala mnie w korek jak sto fajerek traktuje jako dodatek ktory byl w cenie. Miala niby unikac korkow a widocznie to nie dziala...

działaólby gdyby Renault Polska dał licencje na TMC na Polskę ale poskąpił kasy ( ale nie mart się bo w samochodach Renault z MN te znie ma tych licencji.
Ale wystarczy uwolnić i będzie Ci TMC działało

pan_dziobak napisał/a:
Albo chociaz sterowanie glosem?.

Nie , na razie tylko z iOS działa Siri


pan_dziobak napisał/a:
Niby to multimedialne ustrojstwo a im wiecej mam z tym do czynienia tym bardziej mam wrazenie ze to jakis "uposledzony" rodzaj multimedialnosci. Ekran jak od telewizora a filmu nawet nie odpalisz.

Odpalisz filmy jak uwolnisz :)

pan_dziobak - 2018-05-18, 02:26

jas_pik, czyli jednak jeszcze moze sie na cos przydac ta nawigacja.
Problem w tym, ze wszystko na gwarancji a jak sie domyslam uwolnienie wiaze sie z jej utrata?
Troche tego nie lapie, Renault nie dal licencji na Polske a wystarczy cos tam dlubnac i bedzie smigac? To nie mogli od razu z fabryki puszczac uwolnionych? :P

tomer - 2018-05-18, 05:49

pan_dziobak napisał/a:
Renault nie dal licencji na Polske a wystarczy cos tam dlubnac i bedzie smigac?

Tak, ale w sumie i tak nie polecam - informacje są totalnie nieaktualne. Jeżdżąc po Śląsku będziesz po prostu wszędzie widział korek. Przez to nawigacja czasem kieruje jakimś totalnie głupim objazdem bo myśli że normalną drogą nie da się przejechać.

jas_pik napisał/a:
Nie bo Microsoft nie wypuścił jeszcze takiego progamu do Windowsa CE

Microsoft nie, natomiast ktoś stworzył aplikację 'Tucsy' na nawigację w Hyundai'u opartą o WinCE i też procesor MIPS (z tą różnicą że tamta ma jeszcze WI-FI). Jeżeli dałoby się połączyć MN z androidem siecią to byćmoże ta aplikacja mogłaby zadziałać

jas_pik - 2018-05-18, 07:44

pan_dziobak napisał/a:

Problem w tym, ze wszystko na gwarancji a jak sie domyslam uwolnienie wiaze sie z jej utrata?

System podstawowy jest identyczny , jesli się nie pochwalisz to ASo nie bedzie wiedziało że cokolowiek jest zmienione.
Od początku wszystkie zmiany nie sa widoczne w żaden spsób dla serwisu bo wygląd przy standardowym właczeniu jest identyczny jak fabryczny a zmiany nie sa widoczne przez urzadzenia diagnostyczne bo wszystko jest oparte na fabrycznym sofcie.

pan_dziobak napisał/a:
Troche tego nie lapie, Renault nie dal licencji na Polske a wystarczy cos tam dlubnac i bedzie smigac? To nie mogli od razu z fabryki puszczac uwolnionych? :P

Wiesz ile kosztuje zakup map ?
Reanult zarabia na kazdej sprzedanej mapie sporo kasy.
Dlaczego nie daje licencji TMC na Polskę i inne kraje - bo musiałby wydać sporo kasy a ak na kazdym samochodzie zaoszczędza kilkanaście Eurasków.
Dlatego nie uwolni żeby zarabiać na nieświadomoch użytkownikach - bo oni nie wiedzą co tracą.
@tommer - dlaczego nie polecasz?
Ja korzystam od 2 lat i jestem zadowolony ,
Porównuję dane z Yanosika Google MAps i MNE na mojej stalej trasie - budowanej obecnie S17 i MNE sprawdza się duzo lepej od Yanosika i Google Maps .
Budowa eSki na długości 100 km to wyzwanie dla danych - i naprawdę są aktualne .

tomer - 2018-05-18, 09:24

A z którego pliku licencji TMC korzystasz? Ja wgrałem jakieś 2 i może tu jest problem.

U mnie często jest tak że na głównej drodze pokazuje utrudnienia (np. gdzieś gdzie jedzie się 30 min, wg MN jest godzina) Przez to kieruje jakimiś bocznymi uliczkami. A jeżeli mimo to pojadę główna, to okazuje się że w sumie dojeżdżam w 30 parę minut.
Ogólnie w miejscach gdzie rzeczywiście w godzinach szczytu jest ciasno, wzmożony ruch pokazuje się przez całą dobę i to znacznie zaburza ustalanie trasy.

jas_pik - 2018-05-18, 09:37

Udostępniłem dwie licencje bo dwie rózne firmy przekazują dane do stacji radiowych . Czyli Mediamobile oraz UNK-CE Trafic .
W zależności w zasięgu której stacji nadawczej jesteś to moga być rózne dane.
Możesz posprawdzać z której dane są dokładniejse jeżdząc raz z jedną licencją raz z drugą .
Ja nie mam czasu na takie testowanie .
Po Polsce zawsze jeżdzę z nawigacją w MNE oraz z Yanosikiem ale zawsze zwycięża zdrowy rozsądek . Jesli TMC nie pokazuje mi wypadku na trasie to wybieram drogę wskazywaną przez MNE. Bo to Yanosik kieruje mnie na objazdy które sa totalnie bez sensu.
Za granica niestety Yanosik nie dziala. A google maps w niemczech są gorsze niż dane z TMC .
Przy moich pdrózach zaoszczędziłem napradę sporo czasu korzystając właśnie z nawigacji w MNE .

Pianka - 2018-05-18, 10:42
Temat postu: Nowa wersja softu
U mnie dziś zagościł oficjalny 9.1.3

Pozdrawiam

michele - 2018-05-18, 12:38

A tak z buta pytanie. Czy jako szary człowieczek, mogę kupić licencję?
jas_pik - 2018-05-18, 16:31

Licencje TMC udostępniłem je za darmo :)
Po co masz kupować , wystarczy je wrzucić do odpowiedniego katalogu i już

sta_now - 2018-05-18, 17:54

polon18 napisał/a:
Tak jest taka możliwość bez większego problemu.Sam tak robiłem bo nie działało uwolnienie do wersji 9.1.1 . powróciłem więc do starszej wersji
W czwartek lub piątek udostępnienie plik

Będą te pliki, kiedy?

pan_dziobak - 2018-05-18, 23:22

jas_pik napisał/a:
Licencje TMC udostępniłem je za darmo :)
Po co masz kupować , wystarczy je wrzucić do odpowiedniego katalogu i już


Czyli nie trzeba kombinowac z uwalnianiem tylko wrzucic plik z licencja i tmc bangla? :p

jas_pik - 2018-05-19, 01:02

pan_dziobak napisał/a:
Czyli nie trzeba kombinowac z uwalnianiem tylko wrzucic plik z licencja i tmc bangla? :p

Tak działanie TMC wymaga licencji tmc w folderze TMC oraz licencji w folderze LICENCES jak też odblkowania w pliku konfiguracji MN dokonywanej w czasie przygotowania do wydania samochodu kilentowi.
Dotychczas takie licencje można było wrucać po uwolnieniu , obecnie te akutrat licencje można wrzucać bez konieczności uwolnienia czy jak to okreslasz kombinowania..
Często jest też zablkoowana programowo - tak jak inne funkcje (wyświetlanie obrazu kamery czy tez połączenie z serwerem AHA)
Przecież ingerujecie w soft :)
Odtwarzając swoje mp3 tez :) czy programując stacje radiowe. Te dane zapisywane sa w stałej pamięci ( nieulotnej)
Ustawiając adres w nawigacji też - bo ten adres się zapisuje w wewnętrznej pamięci nawigacji .
Wejście kodami do windowsa to też będzie "kombinowanie" bo nie zostało opublikwane w żadnym oficjalnym opisie tego sprzetu ale zostało odkryte po analizie kilkudzisięciu tysięce liniej kodu .

tomer - 2018-05-21, 08:04

9.1.3 już zainstalowana (oficjalnie przez toolbox), uwolnienie działa.
Nie działa jedynie kod na wejście w WinCE (9065), trzeba kombinować z zawartością ULC2_hack na pendrive.

Robson68 - 2018-05-21, 17:56

Mam pytanie odnośnie nowej wersji 9.1.3 , czy mogę ją zainstalować na obecnie wgraną 8.0.5 ( uwolniona i wgrany Dboot ) aktualizacja wgrała się przez Tolboxa nawet bez logowania do konta użytkowania , czyżby była ona aż tak ważna ?Zasadnicze pytanie czy wgranie tej aktualizacji nie spowoduje usunięcia uwolnienia ? Przed wakacyjnymi wyjazdami wolę mieć starszą wersję ale aktualne mapy i TMC :-) , więc może nie warto kombinować???
Robson68 - 2018-05-21, 19:16

Robson68 napisał/a:
Mam pytanie odnośnie nowej wersji 9.1.3 , czy mogę ją zainstalować na obecnie wgraną 8.0.5 ( uwolniona i wgrany Dboot ) aktualizacja wgrała się przez Tolboxa nawet bez logowania do konta użytkowania , czyżby była ona aż tak ważna ?Zasadnicze pytanie czy wgranie tej aktualizacji nie spowoduje usunięcia uwolnienia ? Przed wakacyjnymi wyjazdami wolę mieć starszą wersję ale aktualne mapy i TMC :-) , więc może nie warto kombinować???

PS czytając forum , myślę , że każda aktualizacja usuwa plik uwolnienia ..........

tomer - 2018-05-21, 19:19

Robson68 napisał/a:
Zasadnicze pytanie czy wgranie tej aktualizacji nie spowoduje usunięcia uwolnienia ?

Spowoduje, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wgrać je jeszcze raz. Dzisiaj to przerabiałem i działa.

Robson68 - 2018-05-21, 19:30

tomer napisał/a:
Spowoduje, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wgrać je jeszcze raz. Dzisiaj to przerabiałem i działa.

Dziękuje za odpowiedź , czasem na przeszkodzie stoi brak czasu :-D , poczekam na opinię innych użytkowników co daje nowa wersja . Moja wersja 8.0.5 póki co w miarę stabilna , tylko 2 razy zresetowana wersja językowa do angielskiej

Dracid - 2018-05-22, 20:40

Odebrałem dustera. Mam jakieś licencje TMC na Belgię, Holandię, Luksemburg, Niemcy i... Turcję. Tyle że TMC nie jest w ogóle odblokowane i nie ma tego charakterystycznego kwadracika w lewym dolnym rogu. Co można zrobić, żeby aktywować TMC? Bo rozumiem, że wejdę spokojnie przez kody do Windowsa i licencje sobie nagram, ale co mi po nich, jak całość nie jest odblokowana... Wersja 9.1.1.
jas_pik - 2018-05-22, 21:48

Wrzuć licencje.
Podziel się swoimi ( może ktoś będzie jechał samochodem do Turcji)
Kodami możesz też właczyć TMC ( czyli jak to wszyscy mówią odblokować) . Trzeba wejść przez kody do MIcoma .
Nie dotykaj tylko pod żadnym pozorem górnego wiersza. Bo ten górny wierdz spraowdzić Cię do blokady ( rozwalenia konfiguracji ) i wyświetlania wyłącznie czarnego ekrnu z napisem "Connect Diag tool"

Dracid - 2018-05-22, 21:57

Czyli standardowo: przez kody do Windowsa, żeby zgrać licencje? I rozumiem, że te wcześniejsze też zadziałają (te, które w wersji 6.0.4 sprawują się doskonale)?

I potem wsadzamy pendrive z pustym plikiem .ini, żeby odblokować MICOM i tam uruchamiamy TMC? I wszystko śmiga? :)

jas_pik - 2018-05-22, 22:06

Licencje są identyczne dla wszystkich wersji softu .
Tak przez kody do windowsa i kopiujemy co chcemy ( pamiętaj zgraj sobie zawartość wszystkich kart na wszelki wypadek)
A wejście do micoma z putym plikiem ini .
Trzeba tylko popróbować która nazwa pozowli na zmiany ( bo niektóre nazwy pliku ini podśiwtlają funkcje na szaro i wtedy nie można dokonać zmian)
TMC ma być na ON - drugi wiersz

Dracid - 2018-05-22, 22:34

O dziwo, kod 9065 nie wchodzi mi do Windowsa. Co można zrobić w tej sytuacji? Z TMC sobie poradziłem przez Micoma bez problemu.
jas_pik - 2018-05-22, 22:44

plik ULC - zawsze działa :)
A kody do windowsa trzeba będzie poszukać , chyba jeszcze nikt go nie odkrył :)
ulc hack

Dracid - 2018-05-23, 13:08

To ja mam prośbę do właścicieli nowych dusterów zarówno z wersją 9.1.1, jak i 9.1.3 - czy komuś pokazuje w menu Eco całkowite zużyte paliwo? Silnik 1.5 dCi, jeśli ma to znaczenie.
Dracid - 2018-05-23, 20:47

Zrobiłem parę prób dogrania map i licencji TMC do dustera II, wersja 9.1.1.

Do Windowsa - jak już gdzieś wcześniej pisałem - nie udało mi się wejść przez kody, ale ULC_hack pomógł.
Zgrałem nowe mapy z pendrive'a do Storage Card 4, zgrałem pliki do TMC, do poszczególnych krajów. TMC miałem aktywowane przez MICOM już wczoraj.

Włączam MNE i... dupa: ani nie widzi map innych niż te, które dostałem w momencie zakupu, ani nie pobiera komunikatów TMC na Polskę (choć sama antenka w lewym dolnym rogu jest).

Zacząłem kombinować i zgrałem licencje do folderu "license", które mam w swojej lodgy (tam mam uwolnioną 6.0.4). Pliki były dwa, oba skopiowałem (czyli w sumie miałem trzy, bo wraz z 9.1.1 plik z licencją był jeszcze inny). Uruchomiłem nawigację i od razu wyskoczył komunikat, że "licencje nie pozwalają na otwarcie map" czy coś takiego. Skasowałem jedną z lodgy'owych licencji - to samo. Usunąłem licencję otrzymaną z 9.1.1 - dalej nic. Dopiero powrót do ustawienia fabrycznego (czyli wywalenie licencji z lodgy i pozostawienie tylko fabrycznej z 9.1.1) rozwiązało problem i mapy zaczęły znów działać. Oczywiście, bez TMC i bez dogranych ręcznie krajów.

Co zatem można zrobić, żeby jednak dołożyć aktualne mapy i uruchomić to diabelne TMC?

PS. Plik z licencją do 9.1.1 nazywa się LGe_Renault_ULC3_17CY_Primo_EEU_16Q2_HM_POI_KML_SPC_JV_TMC_iEEUHM@16Q2RenaultULC.lyc

jas_pik - 2018-05-23, 20:54

A co Cię trzyma w wersji 9.1.1 która ma wciąż dużo bugów ?
Masz funkcje 4x4 czy tez wizualizację czujników ?
Jesli nie to wróc do wersji 6.0.4 .
Jesli nie chcesz - to kolega Robson podał które licencje które działaja w 9.1.1 aby ruszył TMC jak dobrze pamiętam bo oprócz licenji w katalogu TMC i uruchomienia TMC przez np kody ta wersja wymaga jeszcze licencji w katalogu LICENCES właśnie na TMC a prawdopodobnie te licencje które tam masz blokują działanie TMC .
PS. Jak jesteś w winowsie to poszujkaj czy nie ukrył Ci sie gdziec plik FILECACHE którey robi tez wredną robotę .
Zgrałeś sobie kopie bepieczeństwa ?

Dracid - 2018-05-23, 21:01

Wszystkie Storage Cardy zgrane "na zaś", to zrobiłem jako pierwsze :)

Dzięki, jas_pik, za ULC - bez tego byłaby kicha.

Mam napęd tylko na przód, więc nie mam menu 4x4, wizualizacji czujników też brak. A to o czymś świadczy (normalnie nowe dustery to mają)? Mam za to kamery 360 stopni, to ma jakiś związek?

jas_pik - 2018-05-23, 23:23

OK , kamer360 nie ma w starszych wersjach .
W zwiazku z tym musisz pozostać .
Znalazłeś ta licencję ?

tomer - 2018-05-24, 05:41

Dracid napisał/a:
Zgrałem nowe mapy z pendrive'a do Storage Card 4, zgrałem pliki do TMC, do poszczególnych krajów. TMC miałem aktywowane przez MICOM już wczoraj.

A czy podmieniłeś plik nngnavi.exe ?

Dracid - 2018-05-24, 05:49

Nie, bo nie wiem, na jaki właściwie. :/ I czy przypadkiem nie popsuje on nowych funkcjonalności dołożonych z 9.1.1. (głównie o kamery mi chodzi, bo nie wiem, czy jest coś jeszcze)? No chyba że nngnavi - jak sama nazwa wskazuje - tyczy się tylko nawigacji, to chyba mogę spać spokojnie, nie?
Dymek - 2018-05-24, 07:48

Dracid- z opisu wynika, że dogrywasz nowe mapy do starych? Bo ja jeśli wgrywam jakieś nowe pliki, to odpowiadające im stare na wszelki wypadek wyrzucam.
jas_pik - 2018-05-24, 07:52

@Dracid
Podmieniasz takze nngnavi.exe
Stare mapy też musisz usunąć

Dracid - 2018-05-24, 07:56

To będę kombinował z podmianką, tylko pytanie - bo z nngnavi nie miałem jak dotąd styczności - skąd wziąć poprawną wersję, która na 9.1.1 będzie hulać? Ale i tak pozostaje temat TMC, które w ogóle nie wykrywa sygnału z Polskich stacji radiowych - tutaj też nngnavi będzie lekarstwem?
jas_pik - 2018-05-24, 08:48

Poszukaj w tym dziale nngnavi.exe
TMC jesli nie działa to oprócz braku poprawnych licencji może być też problem z tym że albo na StorageCard albo na SC2 pojawił Ci sie plik FILECACHE który powoduje problemy . Usuń go z poziomu windowsa, a także przeskanuj wszystkie stroageCard z poziomu windowsa z naprawą . Tylko nie defragmentuj ani nie formatuj.
Taki babol jest najczęstszą przyczyną złego działania róznych funkcji

Dymek - 2018-05-24, 09:18

Dracid napisał/a:
Odebrałem dustera. Mam jakieś licencje TMC na Belgię, Holandię, Luksemburg, Niemcy i... Turcję.

To przy okazji napisz jakich krajów mapy dają teraz w standardzie? Bo raczej nie te wymienione powyżej?

jas_pik - 2018-05-24, 09:30

Standard na Polskę tzw Europa Wschodnia to Polska, Czechy , Słowacja, Wegry, Litwa , Łotwa i Islandia ( przeciez graniczymy z nią bezpośrednio - po wodzie :mrgreen: )
Dracid - 2018-05-24, 10:42

Ja mam rozszerzone mapy - wieczorem napiszę, jakie państwa dają.
Dymek - 2018-05-24, 11:36

Dracid napisał/a:
Ja mam rozszerzone mapy - wieczorem napiszę, jakie państwa dają.

No to się wyjaśniło skąd masz Niemcy, Belgię itp. Płaciłeś za rozszerzone mapy, skoro i tak wgrywasz sobie sam? :shock:

Dracid - 2018-05-24, 11:50

Jak widać, to wgrywanie mi średnio wychodzi...
wieslawklos - 2018-05-25, 08:20

jas_pik napisał/a:
Najprostszy i sprawdzony spsób na bezpieczne downgrade.
1. Wchodzimy do Windowsa ( np kodami)
2. Kopiujemy plik tekstowy znajdujący się w StorageCard/System o nazwie Version_Info.txt
3. Edytujemy plik zmieniając numerki np z 9.1.1 na 6.0.3
4. Wgrywamy oficjalną wersję 6.0.4
5. A dalej jak zwykle :)


Witaj

Czy ten sposób można również zastosować, żeby wgrać od Ciebie wersję 8.0.5.1 (obecnie 9.1.1 wgrane niestety w serwisie)- chodzi mi o to, że nie chcę stracić wizualizacji czujników parkowania??
Oczywiście później dboot, odblokowanie i wgranie ponownie map.

jas_pik - 2018-05-25, 08:38

Tak, w ten spsób można downgradować każdą wersję na niższą .
Ale zawsze podstawa to zrobenie kopii bezpieczństwa .
Np za pomocą wejścia do windowsa za pomoca kodów lub ULC_hack

tomer - 2018-05-25, 11:51

... Tylko po co.
W wersji 9.1.3 masz wszystko to co w 8.0.5 (no może poza tym spalaniem całkowitym), a wg producenta nie ma problemu znikania ustawień.
Uwolnienie i nowe mapy też działają w 9.1.3. dBoot'a nie potrzebujesz

Adamerio - 2018-05-31, 20:26

Mając 8.0.5 zrobiłem downgrade do 6.0.4 - kamera działała, następnie wgrałem 9.1.1 i nadal jest zablokowana chyba - nic się nie wyświetla :roll: jakieś pomysły??
jas_pik - 2018-06-01, 08:09

To jest znany błąd wersji 9.1.1 niesety.
Jedyny pomysł który czasem działa to uruchomienie kodów testowych z odpowieninim plikiem oraz klinknięcie na jej uruchomienie na ekranie MICOM .
Działa w 75% ( dlaczego nie zawsze - nie widomo )

Dracid - 2018-07-08, 18:39

Całkiem zapomniałem, ale już uzupełniam. Do map rozszerzonej Europy wchodzą:
1. Austria
2. Belgia
3. Bośnia i Hercegowina
4. Bułgaria
5. Chorwacja
6. Czechy
7. Dania
8. Estonia
9. Finlandia
10. Gujana Francuska
11. Niemcy
12. Grecja
13. Gwadelupa
14. Węgry
15. Islandia
16. Włochy
17. Kosowo
18. Łotwa
19. Liechtenstein
20. Litwa
21. Luksemburg
22. Martynika
23. Czarnogóra
24. Holandia
25. Norwegia
26. Polska
27. Reunion
28. Rumunia
29. San Marino
30. Serbia
31. Słowacja
32. Słowenia
33. Szwecja
34. Szwajcaria
35. Turcja
36. Watykan

paul7 - 2018-07-08, 22:01

Dracid a wyznaczałeś już trasę do Gujany Francuskiej? :lol:
Belphegor - 2018-07-17, 10:29

Nie doczytałem w tym temacie, bo już mi się mętlik w głowie zrobił, ale czy jest już możliwość uwolnienia w sofcie 9.1.1?
jas_pik - 2018-07-17, 10:54

Tak , jest dla każdej wersji .
Ale uwolnienie dostępne bezpłatnie nie ma wszystkich funkcionalności

Belphegor - 2018-07-17, 12:41

Ok, to jak się zdecyduje, to będę do Ciebie uderzał. 8-)
alhaz - 2018-07-17, 13:43

jas_pik napisał/a:
Tak , jest dla każdej wersji .
Ale uwolnienie dostępne bezpłatnie nie ma wszystkich funkcionalności


To jesli ktos ma 8.0.5 i ddboot, to lepiej nie robic upgrade i bo uwolnienie na 9.1.1 nie jest calkowite?

Adamerio - 2018-07-17, 14:21

Po przejściu na 9.1.1 nie działa np. kamera^^
polon18 - 2018-07-17, 14:32

A kamera przestaje działać też jeśli aktywowałem ją clipem?
jas_pik - 2018-07-17, 19:25

Adamerio napisał/a:
Po przejściu na 9.1.1 nie działa np. kamera^^

Zazwyczaj tak jes jesli uruchamia się kamerę kodami. Przy uruchomieniu kamery CLIP-em lub ddt4all kamera nadal będzie działać

marmar - 2018-07-19, 08:01

jas_pik napisał/a:
pan_dziobak napisał/a:
Czyli nie trzeba kombinowac z uwalnianiem tylko wrzucic plik z licencja i tmc bangla? :p

Tak działanie TMC wymaga licencji tmc w folderze TMC oraz licencji w folderze LICENCES jak też odblkowania w pliku konfiguracji MN dokonywanej w czasie przygotowania do wydania samochodu kilentowi.
Dotychczas takie licencje można było wrucać po uwolnieniu , obecnie te akutrat licencje można wrzucać bez konieczności uwolnienia czy jak to okreslasz kombinowania.. .


Wszedłem do Windowsa wywaliłem w folderze Licencje i dodałem nową tą z tmc.
Dodałem licencje w folderze TMC.
Odpaliłem i ZONK. Przycisk ZGADZAM SIĘ podświetlił się na pomarańczowo i koniec.
Po zresetowaniu był już nieaktywny, szary.
I to było działanie bez uwolnienia.
Do życia nawigację przywróciła podmiana pliku licencji w folderze Licencje.
Proces powtórzony po uwolnieniu i jest OK.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group