DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dealerzy, warsztaty i sklepy - "Naklejki"

ken-wawa - 2017-11-22, 22:57
Temat postu: "Naklejki"
Czy znacie jakiś fajny warsztat, gdzie można kupić gotowe bądź zrobić na zamówienie jakieś duże boczne naklejki. Coś w stylu np. kompas, błoćko i napis 4x4. Wydaje mi się, że niestety lakier jest dość miękki i poza fajnym wyglądem dodatkowo takie coś fajnie by go zabezpieczało.
jas_pik - 2017-11-22, 23:10

Każdy większy punkt poligraficzny który ma ploter tnący Ci to zrobi. Zrobi co zechcesz o ile dostarczysz wzór a jeszcze lepiej gotowy projekt w jakimś standardowym pliku wektorowym.
Ale im mniejszy ten punkt tym niższa cena - chyba że masz duże zdolności negocjacyjne.
Ale uważaj naklejka powoduje zmianę odcienia lakieru już po jednym sezonie.
bezpieczniej jest okleić cały element folia przeźroczysta a ewentualne "Twoje pomysły" naklejać na ta folie , lakier się mniej odbarwi a różnica wyglądu lakieru ( zazwyczaj po naklejkach trzeba ostro polerować) po odklejeniu będzie znacznie mniejsza - mniej się utleni i zdegraduje .

Lajkonik - 2017-11-23, 07:03

Bez przesady. Niedawno usunąłem naklejkę z pierwszego zlotu Dacii i nie było pod nią śladu odbarwienia, czy jakiejś różnicy odcienia lakieru.
Co do naklejek - jak kupowałem na Allegro naklejkę ostrzegającą o dziecku w aucie, to widziałem, ze wiele firm podawało, że poza proponowanymi wzorami naklejek mogą wykonać indywidualną, pod zamówienie klienta. Możesz więc poszperać tam za kimś, kto ten Twój pomysł zrealizuje.

pixa - 2017-11-23, 09:25

A ja polecam magnesy - przyczepiasz/zdejmujesz kiedy chcesz. Co do naklejek - po jednym sezonie pewnie nic się nie odbarwi, ale po kilku już tak.
arczi_88 - 2017-11-23, 11:58

pixa napisał/a:
Co do naklejek - po jednym sezonie pewnie nic się nie odbarwi, ale po kilku już tak.


Jak naklejka jest porządna to nie powinna się odbarwić. Mam 14 sztuk na tylnych drzwiach i pada jedna - ta najtańsza 🙂

pixa - 2017-11-23, 12:58

Chodzi o odbarwienie lakieru POD naklejką od promieni słonecznych. Lakier pod naklejką ma inny odcień po paru latach (nie blaknie).
ken-wawa - 2017-11-23, 22:50

Właśnie dlatego szukam coś sprawdzonego, dobrej jakości.

Co do magnesów, o jakich magnesach mówimy?

I jeszcze zależałoby mi, by ów warsztat miał jakieś fajne wzory w swojej blibliotece wzorów.

Lajkonik - 2017-11-24, 07:14

pixa napisał/a:
A ja polecam magnesy - przyczepiasz/zdejmujesz kiedy chcesz.


Jest nawet lepiej niż piszesz, bo również ktoś poza Tobą może je pozdejmować, tylko rzadko się zdarza, żeby zakładał z powrotem :mrgreen:

pixa - 2017-11-24, 07:31

ken-wawa napisał/a:

Co do magnesów, o jakich magnesach mówimy?


Nie wiem jak to opisać :-) reklama/napis jest drukowana na cieniutkim magnesie, który przyczepiasz do karoserii. Łatwo zdjąć, gdy od czasu do czasu zdejmiesz to lakier się nie będzie odbarwial. Co do kradzieży - po co komu twoja reklama?

tomekptk - 2017-11-25, 18:16

Znalazłem ofertę na plakat samoprzylepny (link niżej) zamawiany przez Internet. Grafikę lub zdjęcie można przesłać przez stronę. Jeden problem - piszą, że do użytku wewnętrznego, ale nadruk jest na folii PCV i można to wielokrotnie odklejać i naklejać. Może warto zaryzykować i spróbować?

Plakat samoprzylepny


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group