DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Przegląd mediów o Dacii - MCV II wygrywa (komfortem) z Mercedesem-AMG E63 S Wagon

laisar - 2017-12-09, 02:27
Temat postu: MCV II wygrywa (komfortem) z Mercedesem-AMG E63 S Wagon
https://www.youtube.com/watch?v=sioBqQ6LC10
mojo - 2017-12-09, 13:29

Durniejszego testu dawno nie widziałem :mrgreen:
SVENSON - 2017-12-09, 14:41

To jak porównać tego marca z bolidem F1 wyniki będą identyczne :mrgreen:
laisar - 2017-12-09, 15:24

Cóż, to ja może na wszelki wypadek napiszę wprost: to jest żart...

Oczywiście, "śmieszność tkwi w oku patrzącego", a brytyjskie poczucie humoru bywa specyficzne, ale ja się ubawiłem [:

jas_pik - 2017-12-09, 15:26

Ale takie podsumowanie tłumaczy najlepiej
Cytat:
The Dacia is the better car, because it costs 10x less than the Merc but is only 5x worse. So logic dictates that the Dacia is actually 2x better than the Merc

A różnica w wibracjach jest naprawę niewielka

goswee - 2017-12-10, 18:09

Do pracy dojechalbym tak samo szybko :D

A druga sprawa, to jak na samochod za pol miliona, to droga hamowania nie jest jakos porazajaco krotsza :D

elamtero - 2017-12-11, 10:23

Czy mi się wydaje, czy w tej Dacii jest inne radio niż u nas dają?
route2000 - 2017-12-11, 10:46

elamtero napisał/a:
Czy mi się wydaje, czy w tej Dacii jest inne radio niż u nas dają?

Tak to wygląda... Tam jest rynek angielski i inne wymagania.

defunk - 2017-12-11, 11:11

BTW mogę dodać, że Dacia Duster nie wygrywa -- swoim mitycznym -- komfortem z prawie 16-letnim Audi A4 B6 (na oponach 195/65 R15) ;-)

Testowałem w sobotę na hitlerowskim odcinku A4 (Wrocław-Legnica) i przy prędkości 110 km/h wibracje na płytach są chyba bardziej nieprzyjemne, niż w szybciej jadącą Audicą. To samo na bruku, kocich łbach, etc. -- chociaż tu może test jest o tyle niemiarodajny, że Dusterem jadę w takich miejscach nieco szybciej.

Kauris - 2017-12-11, 20:21

Wygłuszenie...
Zanim kupiłem MCVkę, naczytałem się jakie to miękkie, a tu zonk twardzizna. Po wygłuszeniu okazało się, że to tylko silna sugestia akustyczna była... i to w skali, w którą bym nie uwierzył, gdybym nie przeżył...

goswee - 2017-12-11, 21:31

defunk napisał/a:
BTW mogę dodać, że Dacia Duster nie wygrywa -- swoim mitycznym -- komfortem z prawie 16-letnim Audi A4 B6 (na oponach 195/65 R15) ;-)

Testowałem w sobotę na hitlerowskim odcinku A4 (Wrocław-Legnica) i przy prędkości 110 km/h wibracje na płytach są chyba bardziej nieprzyjemne, niż w szybciej jadącą Audicą. To samo na bruku, kocich łbach, etc. -- chociaż tu może test jest o tyle niemiarodajny, że Dusterem jadę w takich miejscach nieco szybciej.


Co za porownanie?
Mozna by tez powiedziec, ze nowy Duster jest mniej komfortowy niz 30-letnia s-klasa ale na pewno wygodniej sie wsiada niz do forda f-650

defunk - 2017-12-12, 10:13

goswee napisał/a:
Co za porownanie?


Moim zdaniem adekwatne do tego co się mówi o tzw "mocnych stronach" Dustera.

Czytając testy przyszły nabywca dowiaduje się, że plusem tego auta jest wybieranie nierówności -- przynajmniej ja tak rozumiem "komfortowe zawieszenie". Tymczasem okazuje się, że wystarczy wywołać pewnego rodzaju rezonans, a tłumienie idzie w diabły.

Rozumiem, że w Audi mam wielowachacz na każdym kole -- a w Dusterze hałasuje belka skrętna -- ale chyba jednak nie w tym rzecz.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group