DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Lodgy, MCV i Duster 2018

masterczerwi - 2018-02-13, 15:15
Temat postu: Lodgy, MCV i Duster 2018
No i stało się. Dacia jest tak fatalna, że zamówiełem kolejną. Miał być MCV z EasyR, ale z przyczyn obiektywnych jak zwykle easy nie będzie :cry: (wycofali z oferty). Ale mniejsza z tym.

Przy okazji wizyty u dilera obejżałem Lodgy i Dustera z bieżacego roku. Sfarciło mi się bo na początku tego miesiąca schowali Dustera pod plandeką; podobno dlatego że nie każdy diler takiego posiada.

Różnice które zauważyłem w Lodgy w stosunku do mojej z 2016 (obydwie wersje Laureate):
- ciemne wnętrze w nowym modelu; deska, boczki drzwi są w jednej, ciemnej tonacji;
- tapicerka siedzeń jest sporo ciemniejsza;
- plastykowa blenda na tylnej klapie (w miejscu przetłoczenia na tablicę rejestracyjną);
- takie rzeczy jak kierownica, stoliki na oparciach przednich siedzeń itd pomijam;
- rozmiar opon bez zmian;
- manetka świateł oczywiście pozbawiona klaksonu;
- dwu kolorowe relingi dachowe;
Tyle w 3 minutki;

Duster
Różnic nie będę wypisywał bo każdy z grubsza zna; napiszę tylko że na żywo jest naprawdę uroczy (dużo lepiej wygląda niż na ekranie); miałem okazję obejrzeć w kolorze granatowym (chyba cosmos); wnętrze ciemne, ale przytulne; zwróciłem uwagę na tapicerowane boczki drzwi (dokładnie podłokietniki), które są teraz miękkie, na moje nie wprawne oko z ekoskóry; manetka wycieraczek z obsługą komputera w dwóch kierunkach; nie pamiętam czy był tryb auto wycieraczek; wersja bez keyless;

MCV
Nie wiem; zamówiłem w ciemno wersję Laureate (nawet nie wiem czy w Polsce jest to max opcja, w Rumunii są jeszcze wyższe) + prawie wszystkie opcje (zostają felgi stalowe);

- w/g rumuńskiego konfiguratora teoretycznie powinien mieć kierunkowskazy w lusterkach;
- klimatyzacja automatyczna prawdopodobnie będzie u nas niedostępna;
- ogrzewane fotele niedostępne na pewno;
- czujniki parkowania postanowiłem założyć sam (przód i tył + wyświetlacz);
- czujniki z przodu dostępne, ale wydaje mi się że jest to akcesorium dokładane u dilera;
- elektryczne szyby z tyłu są regulowane guzikami na drzwiach tylnych (pare lat temu tak nie było);

póki co na oficjalnej stronie cennik na 2018 ze specyfikacją niedostępny (zresztą strona w przebudowie, docelowo ma wyglądać jak w innych krajach);
tutaj dziękuję kolegom klubowym (Panu Pawłowi oraz Panu Grzegorzowi) za vouchery;

charger - 2018-02-13, 15:27

masterczerwi napisał/a:
No i stało się. Dacia jest tak fatalna, że zamówiełem kolejną.


Są ludzie którzy w głębokim poczuciu misji będą płakali nad Twoim wyborem...


Ps. GRATULACJE!

CzarnY - 2018-02-13, 17:21

Lodgy o której piszesz była zmieniona już w zeszłym roku. Sierpniowa 2017 lodgy była już ciemna
:)

Marek1603 - 2018-02-13, 17:34

Pogratulować i zadowolenia życzę.
michele - 2018-02-14, 09:38

Ciemna to już była na zamówienie w marcu, w lutym jeszcze szło przed faceliftingu (źródło Pietrzak Świętochłowice).

Z przodu jest całkiem inny grill, zderzak.

route2000 - 2018-02-14, 09:49

Już widziałem Lodgy po lifcie. ;-)
Dymek - 2018-02-14, 10:24
Temat postu: Re: Lodgy, MCV i Duster 2018
masterczerwi napisał/a:
No i stało się. Dacia jest tak fatalna, że zamówiełem kolejną.

Zatem- gratulacje!
Opisałeś modele Lodgy i MCV (zmodyfikowane jednocześnie z Sandero) dostępne i znane od początku 2017 roku i zakupione już przez wielu forumowiczów ;-)
O kierunkowskazach w lusterkach zapomnij- nie wiedzieć czemu w Dacii występują tylko w Rumunii i w Renault na rynku rosyjskim.

masterczerwi - 2018-02-14, 13:23

Niestety z 2017 roku modeli nie widziałem (na żywo), także nie wiem jaka jest różnica między 2017 a 2018. Gdzieś w konfiguratorze dojrzałem (chyba) podparcie lędźwiowe w Lodgy 2018. A czy produkcja z lutego 2017 będzie dwukolorowa ?
Dar1962 - 2018-02-14, 16:23

te kierunkowskazy w lusterkach to głupota, łatwo je rozbić i podnoszą cenę i tak już nie taniego (jeśli ma elektryczną regulację i grzanie) elementu
Czort - 2018-02-14, 19:13

masterczerwi napisał/a:
Nie wiem; zamówiłem w ciemno wersję Laureate (nawet nie wiem czy w Polsce jest to max opcja, w Rumunii są jeszcze wyższe) + prawie wszystkie opcje (zostają felgi stalowe);

Nawet skrzynię Easy R mają w ofercie, co ich to w polsce boli że nie mogą nam oferować Dacii z bogatym wyposażeniem? Za dużo pieniędzy zarabiają?

masterczerwi - 2018-02-14, 22:21

Przejżałem konfiguratory sk, cz, be. Nasi południowi sąsiedzi, a zwłaszcza Słowacy, mają jakoś taniej. Brak EasyR.

U Słowaka wersja Arctica: 9840 Ojro (ok 41k pln)

Opcje:
Grey silver 400 € (1664,-)
Armrest 100 € (416,-)
Electric rear windows 120 € (499,2,-)
Reserve 60 € (249,6,-)
Leather steering wheel 120 €(499,2,-)
Cruise control with limiter speed 240 €(998,4,-)
The basic map coverage Including
Media Nav Evolution 250 €(1040,-)

w sumie 11130 € (46300,-) w/g konfiguratora

Za to Belgowie mają tak jak Niemcy - prawie wszystko (EasyR ze Stepweyem lub bez). Ale faktycznie kierunkowskazów w lusterkach nie znalazłem. Za autoklimą nie patrzyłem.

Jacenty85 - 2018-02-19, 16:58

Cytat:
No i stało się. Dacia jest tak fatalna, że zamówiełem kolejną

oj tak...dacie to taki kit, że mając wcześniej wiele aut też już myślę o zakupie kolejnej dacii...

Marek1603 - 2018-02-19, 19:23

Jacenty85 napisał/a:
Cytat:
No i stało się. Dacia jest tak fatalna, że zamówiełem kolejną

oj tak...dacie to taki kit, że mając wcześniej wiele aut też już myślę o zakupie kolejnej dacii...


Eeee, wy to jeszcze spoko ale co ja mam powiedzieć jak mam już czwartą (dwie aktualnie). No nie wspomnę o 1300. :roll:

arczi_88 - 2018-02-19, 20:37

Masakra jakaś... Motoryzacyjny masochista jesteś 😂
brzuch0 - 2018-02-19, 22:31
Temat postu: Re: Lodgy, MCV i Duster 2018
masterczerwi napisał/a:


Przy okazji wizyty u dilera obejżałem Lodgy i Dustera z bieżacego roku. Sfarciło mi się bo na początku tego miesiąca schowali Dustera pod plandeką; podobno dlatego że nie każdy diler takiego posiada.


Byłe dziś w salonie z zewnątrz dla mnie prawie to samo co stary duster poza tylnymi światłami

BogdanK - 2018-02-19, 23:19

Czytałem, że tak ma być, bo poprzedni Duster tak dobrze się sprzedawał, że nowy powinien mieć na zewnątrz tylko "kosmetyczne" zmiany (większe są wewnątrz auta).


P.S. Podobnie robi VW, nie jeden przechodzień ma problem z odróżnieniem na ulicy Golfa VI od Golfa VII.

Domel2250 - 2018-02-21, 10:36
Temat postu: Re: Lodgy, MCV i Duster 2018
brzuch0 napisał/a:
masterczerwi napisał/a:


Przy okazji wizyty u dilera obejżałem Lodgy i Dustera z bieżacego roku. Sfarciło mi się bo na początku tego miesiąca schowali Dustera pod plandeką; podobno dlatego że nie każdy diler takiego posiada.


Byłe dziś w salonie z zewnątrz dla mnie prawie to samo co stary duster poza tylnymi światłami


Siedziałem w środku i zrobiłem kółko wokół komina. Różnica we wnętrzu to przepaść. Nawet na tak krótkim dystansie trochę pałowałem -pracownik salonu był mało z tego powodu zadowolony, ale jak testy to testy, poza tym właśnie finalizowałem zakup MCV, więc musiał być miły:-)-jest ciszej, ale najbardziej na + to fotele.

Joozwa - 2018-02-22, 01:03
Temat postu: Re: Lodgy, MCV i Duster 2018
masterczerwi napisał/a:

Różnice które zauważyłem w Lodgy w stosunku do mojej z 2016 (obydwie wersje Laureate):
- ciemne wnętrze w nowym modelu; deska, boczki drzwi są w jednej, ciemnej tonacji;
- tapicerka siedzeń jest sporo ciemniejsza;
- plastykowa blenda na tylnej klapie (w miejscu przetłoczenia na tablicę rejestracyjną);
- takie rzeczy jak kierownica, stoliki na oparciach przednich siedzeń itd pomijam;
- rozmiar opon bez zmian;
- manetka świateł oczywiście pozbawiona klaksonu;
- dwu kolorowe relingi dachowe;
Tyle w 3 minutki;


Dawno mnie nie było na forum ale znowu wrócił temat zakupu Lodgy bo się rodzina powiększa.

Nie wiem czy już ktoś na to zwrócił uwagę ale jak oglądałem wczoraj nówkę wersję 7-mio osobową to zauważyłem że fotele w bagażniku są już demontowane oddzielnie. Czyli jest opcja 6 osób plus wózek ;-) . :mrgreen:

Dymek - 2018-02-22, 10:21
Temat postu: Re: Lodgy, MCV i Duster 2018
Joozwa napisał/a:
...fotele w bagażniku są już demontowane oddzielnie. Czyli jest opcja 6 osób plus wózek

Demontowałeś? Ja w modelu 2018 nadal widziałem tylko osobno kładzione oparcia- siedzenie było wspólne.

Dracid - 2018-02-22, 10:45

To prawda, w wersji, którą ja też widziałem, w nowym modelu siedzenia w 3. rzędzie są osobne. Stoi taka w ADD we Wrocławiu. Choć na otomoto, jak wrzucisz 2018 rok, to też są jeszcze takie z jednym siedziskiem i nie wiem, jak to tłumaczyć.
laisar - 2018-02-22, 12:56

Joozwa napisał/a:
fotele w bagażniku są już demontowane oddzielnie

Jakoś nie wierzę - to byłaby rewolucja niemal na miarę nowego dustera, a nigdzie, ani oficjalnie, ani na innych forach użytkowników, ani w dokumentacji technicznej nie ma takiej informacji.

Może to były tylko osobno składane oparcia kanapy, a tylko wcześniej tego nie zauważyłeś?

https://www.netcarshow.co...013-1600-2c.jpg

kamimar - 2018-02-22, 15:21

Jeśli to prawda o oddzielnych siedzeniach w 3-cim rzędzie to będę sobie pluć w brodę że nie poczekałem pół roku z zakupem. Ale myślę że to jednak "fejk news". Pochwaliliby się w katalogu. A cenniku w wersjach z 2018 jest opis: Kanapa trzeciego rzędu siedzeń z oparciem składanym w układzie 1/2 i możliwością złożenia do pionu lub wyjęcia pojedynczo(wersje 7-miejscowe) czyli tak samo jak przy wersjach 2017
Dracid - 2018-02-22, 18:32

Wiem, co widziałem, więc gapiostwo i niedostrzeżenie to tym razem nie u mnie, zwłaszcza że lodgy znam aż za dobrze. Są osobne siedzenia, cztery zawiasy z przodu i dwa sznurki z tyłu. Jak jeszcze będzie jutro stał, to zrobię zdjęcia czy nagram film.

"Wyjęcia pojedynczo" - no przecież właśnie o tym mówimy. :D

kamimar - 2018-02-22, 21:03

Ten zapis o "wyjmowaniu pojedynczo' jest z cennika wersji 2017 i powtórzony w 2018.
Ale jeśli tylko uda Ci się zrobić zdjęcia pojedynczych siedzeń to wrzucaj bez wahania.

Dracid - 2018-02-23, 14:47

Dla niedowiarków.
kamimar - 2018-02-23, 14:59

a to "chamy" toż to to czego mi najbardziej brakowało! :evil: :evil:

Ps. może jakiś "techniczny' kolega ogarnie sposób czy i jak te nowe siedzenia zamocować w starszych budach. Tyle ze nawet jeśli dasię to kupno samych tych siedzeń będzie raczej trudne.

Dracid - 2018-02-23, 15:14

Nawet nic nie mów...
Dymek - 2018-02-23, 15:51

Dziwna polityka... W innych markach z tej okazji nazwali by to co najmniej face-liftingiem modelu i ogłosili jako rewolucję. A tu... cisza... Oficjalne zdjęcia wszędzie nadal pokazują pojedynczą kanapę.
Różnica chyba głównie w zawiasach, bo tylny uchwyt pozostał pojedynczy na środku?

p_a_m - 2018-02-23, 16:07

Przejrzałem na otomoto zdjęcia daciek z 2018, na żadnym zdjęciu nie ma takich siedzeń. Opcja albo loteria co się komu dostanie:) A już dawno powinno być standardem.
Dracid - 2018-02-23, 16:20

Środkowy uchwyt jest dłuższy po prostu, tak by można było dwa zaczepy na nim zmieścić.
laisar - 2018-02-23, 16:49

Dracid napisał/a:
Dla niedowiarków.

Abso-kurna-rewelacja! Dzięki!!!

p_a_m napisał/a:
Opcja albo loteria

Nie, zmiana od marca, jak się dowiedziałem - dlatego do tej pory nikt nie widział, nie słyszał i nie wiedział... Oficjalna premiera najprawdopodobniej zatem na autosalonie w Genewie.

Dostępna w sieci dokumentacja techniczna też jest już stara, z października 2017, i w opcjach nie ma nigdzie wyboru osobnych siedzeń. Natomiast przeglądając ręcznie katalog z ilustracjami rzeczywiście znalazłem już rysunki części składowych.

kamimar napisał/a:
czy i jak te nowe siedzenia zamocować w starszych budach

Wszystko się da, ale w tym przypadku będzie wymagana spawalnicza metaloplastyka, bo w przeciwieństwie do logana MCV I mocowania nie są przykręcane śrubami.

(No i nowe siedzenia nie będą tanie...).

Joozwa - 2018-02-24, 10:14

W obecnym cenniku na stronie 3 jest już to opisane:

"Kanapa trzeciego rzędu siedzeń z oparciem składanym w układzie 1/2 i
możliwością złożenia do pionu lub wyjęcia pojedynczo(wersje 7-miejscowe)"


W poprzednim cenniku było:
"Kanapa trzeciego rzędu siedzeń z oparciem składanym w układzie 1/1 i
możliwością złożenia do pionu lub wyjęcia (wersje 7-miejscowe)"


Może się wstydzili że tak późno wpadli na ten pomysł i dlatego nie trąbili o tym głośno :mrgreen:

W cenniku na 2018 nie ma już wersji outdoor :-( , pakietów żeby w to doposażyć auto też już nie ma.
Nieznane są wyroki producenta. Dał jedno zabrał drugie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group