DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Poduszka powietrzna kierowcy dacia duster

Cycu92 - 2018-02-13, 17:14
Temat postu: Poduszka powietrzna kierowcy dacia duster
Witam mam mały problem może ktoś zna na to jakieś rozwiązanie wsiadłem do samochodu rano i taka niespodzianka
arczi_88 - 2018-02-13, 17:42

Jedynym sensownym rozwiązaniem będzie wymiana tegoż elementu - zaślepka airbagu. Szukałem tak pobieżnie na allegro ale same nieaktualne oferty albo komplety z poduchami.
Cycu92 - 2018-02-13, 17:59

To można wymienić tylko to co jest znaczek czy cała poduche
arczi_88 - 2018-02-13, 18:24

Wydaje mi się, że można samo bo w ofercie jest jako osobna część ale głowy nie dam. http://bazar.automedik.cz...vozidla-airbagy
Jan Dusigaz - 2018-02-13, 18:31

Ale samo z siebie tak pękło? Dziwne... , może poducha była wystrzelona i jakiś magik naprawił metodą garażową, najsensowniej raczej całą poduchę z osłoną wymienić.
Cycu92 - 2018-02-14, 07:54

Żaden magik nie naprawił bo samochód od nowości w rodzinie
czaju - 2018-02-14, 07:54

Jan Dusigaz napisał/a:
Ale samo z siebie tak pękło? Dziwne... , może poducha była wystrzelona i jakiś magik naprawił metodą garażową, najsensowniej raczej całą poduchę z osłoną wymienić.


A ja raczej że samochód nie jest garażowany i różnice temperatur zrobiły swoje. W moim fabrycznie nowym sandero po roku też były widoczne miejsca gdzie osłony mają się rozłamać. Fakt jednak że w Dusterze 2010 nic takiego się jeszcze nie dzieje (ale on wszystkie noce spędza w garażu).

Dymek - 2018-02-14, 08:19

Według mnie to jest integralna część poduszki. Jak w innych samochodach. Jeśli są dostępne same "zaślepki", to jako opcja- zamiast poduszki.
Jan Dusigaz - 2018-02-14, 16:39

Cycu92 napisał/a:
Żaden magik nie naprawił bo samochód od nowości w rodzinie
no to faktycznie skucha, ja bym do ASO podjechał i niech zobaczą jako ciekawostkę - ciekawe co powiedzą, wygląda na wadę materiału i różnica temperatur nie ma tutaj znaczenia. W daćkach generalnie widać miejsce gdzie poduszka ma rozerwać kierownicę, ale żeby samo pękło :-/ co by nie było czeka Cię wymiana poduszki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group