DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Powitania - Witam po raz drugi

Prezes - 2018-02-16, 13:05
Temat postu: Witam po raz drugi
Na forum cały czas jestem aktywny, ale od dziś znów pełnoprawnie.
Wcześniej miałem Dustera I 1.5 dCi 85KM
Dziś odebrałem Dustera 2 w wersji Prestige, 1.2 TCe i mam mega dobry humor!
Wszystkich serdecznie pozdrawiam!!!

route2000 - 2018-02-16, 13:09

Gratulacje i bezawaryjnej jazdy! :-D
48piotr - 2018-02-16, 15:29

Prezes napisał/a:
Dziś odebrałem Dustera 2 w wersji Prestige, 1.2 TCe i mam mega dobry humor!

Panie Prezesie skasuj to zdanie bo Cav !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:shock: :shock: :shock:
Gratulacje i szerokości!
:-)

Prezes - 2018-02-16, 16:05

Cav to mnie nijako namówił na 1.2 TCe z napędem na jedną ośkę :mrgreen:
Silniczek fajny, ma ale, jest mała turbodziura, jak się na dwójce chce przyspieszyć przy powolnym turlaniu - później to już sama przyjemność. tsi mają dół bardzo nisko, puretechy też niżej, a tu jest z deka wyżej - elastyczność mniejsza, ale za to silnik raczej chwalony.

jammo - 2018-02-16, 18:47

Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy :-) .
RowerekCombi - 2018-02-16, 19:16

:->
krakry1 - 2018-02-16, 20:09

Witaj. :mrgreen:
PiterSzn - 2018-02-17, 14:24

Jak długo czekałeś na swój model? :) Planuje zamówić na dniach prestige z wolnossącym 1.6.
mekintosz - 2018-02-17, 23:06

Najnowszy duster czy duster po faceliftingu ?
d3mol3k - 2018-02-18, 17:06

brawo prezesie ja będę zamawiał SCe 115 ale chyba w Comforcie bo Prestige mi nie leży (to musze jednak przemyśleć) bo różnica w cenie wychodzi jakieś 1500 mniej po naszych wymysłach - żonki mojej minka jednak była najcenniejsza :D kiedy sie przejechała Dasterem i Stepwayem. Stepway przegrał.
Prezes - 2018-02-18, 21:45

PiterSzn napisał/a:
Jak długo czekałeś na swój model? :)

2 tygodnie prawie, przez montowanie alarmu, załatwianie kredytu, etc. ;-)

mekintosz napisał/a:
Najnowszy duster czy duster po faceliftingu ?

Najnowszy, poprzedni już miałem, ten jest fajniejszy, choć podobny

d3mol3k napisał/a:
prezesie ja będę zamawiał SCe 115 ale chyba w Comforcie bo Prestige mi nie leży
Zastanów się i to mocno! inne wnętrze (brak chromo-wstawek), inna tapicerka, inny komputer pokładowy, plastikowe zamiast miękkich boczki, brak podłokietnika i regulacji podpórki lędźwiowej, brak kamery, brak szuflady pod siedzeniem pasażera, brak zajefajnych felg, brak... itd. Duże różnice, a w cenie niewielkie. SCe w Prestige najbardziej opłacalna wersja wg mnie. Ja chciałem jeszcze turbo :mrgreen:
Żywiec - 2018-02-19, 08:39

Cześć i czołem !!!
d3mol3k - 2018-02-19, 22:30

Prezes napisał/a:

d3mol3k napisał/a:
prezesie ja będę zamawiał SCe 115 ale chyba w Comforcie bo Prestige mi nie leży
Zastanów się i to mocno! inne wnętrze (brak chromo-wstawek), inna tapicerka, inny komputer pokładowy, plastikowe zamiast miękkich boczki, brak podłokietnika i regulacji podpórki lędźwiowej, brak kamery, brak szuflady pod siedzeniem pasażera, brak zajefajnych felg, brak... itd. Duże różnice, a w cenie niewielkie. SCe w Prestige najbardziej opłacalna wersja wg mnie. Ja chciałem jeszcze turbo :mrgreen:


Wiem Prezesie - i siedzę i się zastanawiam.
Na plus dla nas wersji comfort to właśnie brak chromo wstawek, felgi 16 - nie wiem ale wydaje mi się (choć tu pewnie się bardzo mylę) że na nich przy wyższym profilu autko będzie lepiej pokonywało progi zwalniające których mi tu co krok stawiają. Wiem różnica w wysokości profilu niewielka ale.

Przeliczałem to co bym chciał w comforcie czyli to co w standardzie + kamera, + pakiet adventure + alarm + podłokietnik wyszło mi jakieś 55835 katalogowo.

Szufladę przeboleję, regulację podpórki lędźwiowej też, kilka innych (katalogowych różnic) też. Ale masz rację że warto przemyśleć prestiga. Powiem Tobie że jest nad czym myśleć. Kurcze tak skonfigurowana specyfikacja wersji że - musisz kupić prestige bo się będzie opłacał za każdym razem.

I pytanko jakie różnice są w komputerze pokładowym?

A miało byś Sandero Stepway Laureate tak 10000 taniej :D

Prezes - 2018-02-19, 23:14

d3mol3k napisał/a:
I pytanko jakie różnice są w komputerze pokładowym?

W testach wszędzie prestige, ma dłuższy wyświetlacz, czarny z białym wyświetlaniem, jak w Nissanie, Kii czy Renault. Był link na youtube do comforta i rzeczywiście jak patrzyłem, jest krótszy, świeci na niebiesko i nie wiadomo czy mu jakiś funkcji nie obcięli..

Ot przygotowałem porównanie:

d3mol3k - 2018-02-20, 16:07

Dzięki - właśnie znalazłem wersję comfort - https://www.youtube.com/watch?v=1yiefKpgfPY w okolicach 1:30 gość bawi się przyciskiem komputera pokładowego jakby co.

Faktycznie różnica jest - szkoda - ten z prestige prezentuje się elegancko po prostu pasuje ten z comforta tym swoim niebieskim ekranikiem jakby raził.

Ciekawe czym - jakimi informacjami - się różnią?

Prezes - 2018-02-20, 16:32

Wydaje się, że mają mniej więcej to samo, może prócz grafiki samochodu z drzwiami otwartymi, niezapiętymi pasami..
wuju - 2018-02-20, 17:42

A wersji prestige na wyświetlaczu jest wskaźnik temperatury silnika?
Prezes - 2018-02-21, 00:36

Jest wskaźnik, czy jest zimny (niebieska ikonka) oraz cegiełki jak kiedyś.. W jeździe normalnej i po nagrzaniu silnika są pośrodku.
wuju - 2018-02-21, 09:10

Mógłbyś pstryknąć fotkę

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group