DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Wymiana zagłówków

laisar - 2009-01-17, 20:24
Temat postu: Wymiana zagłówków
Jeśli kogoś - tak jak moją żonę - trochę denerwuje środkowy zagłówek drugiego rzędu Daćki, albo konieczność wyjmowania tych z trzeciego rzędu, żeby go złożyć, to warto się po prostu rozejrzeć za zagłówkami z innych aut.

Np dziś sprawdziłem, że idealnie pasują te z Nowej Thalii (co oczywiście można było podejrzewać na pierwszy rzut oka, ale warto było jednak potwierdzić empirycznie), natomiast nie pasują z żadnego innego aktualnego modelu Renault (sprawdziłem Clio II, Scenica II, Megane II i III, Kangoo II, Koleosa i Modusa - wszystkie mają zbyt grube pręty), choć być może więcej szczęścia byłoby z jakąś poprzednią generacją (Storia? Scenic?).

Uaktualnienie 22:02
Jak zwykle najciemniej pod latarnią... (; Oczywiście najprostszym rozwiązaniem byłoby jednak założenie zagłówków z Logana po liftingu ((((:

Uaktualnienie 27.01.2009, 00:57
Środkowy zagłówek z Nowej Thalii w MCV-ce:

psur - 2009-01-17, 20:27

Ja z kolei ściągam ten z fotela pasażera i wożę go w bagażniku. Żona ma dzięki temu lepszy widok z tylnej kanapy, bo jeździ tam z dzieckiem. Zamontowanie go to w razie co kilka sekund.
KaS602 - 2009-01-17, 21:39

psur napisał/a:
Ja z kolei ściągam ten z fotela pasażera i wożę go w bagażniku

Ja robie podobnie z tylnym srodkowym, bo ten mnie wkurzal w lusterku wstecznym.

laisar napisał/a:
dziś sprawdziłem, że idealnie pasują te z Nowej Thalii

A jak to jest z jego wykonczeniem? Bo nawet nie wiem za bardzo jakie nowa thalia ma dostepne tapicerki.

Edit: 21:51
Dobra juz wiem jak nowa thaliena moze byc wykonczona - nic nawet podobnego do logana nie ma... :/

wox - 2009-01-17, 21:47

Ja też tak robię - ten środkowy z drugiego rzędu wożę na półce pod sufitem.

Teoretycznie jest to niezgodne z przepisami (kiedyś czytałem artykuł na ten temat), ale argument za takim działaniem jest mocny - poprawa widoczności, a w razie przewożenia pasażera na tym siedzeniu zakładamy zagłówek.

laisar - 2009-01-17, 22:04

Cytat:
juz wiem jak nowa thaliena moze byc wykonczona - nic nawet podobnego do logana nie ma

Zawsze można wymienić wszystkie zagłówki, jeśli komuś aż tak zależy na zachowaniu jedności kolorystycznej... (;

...ale moim zdaniem te pierwsze z brzegu, zwyczajne szare z NT całkiem dobrze by pasowały do Logana (chociaż faktura jest oczywiście zupełnie inna - mnie by to jednak zupełnie nie przeszkadzało).

Yoda - 2009-01-19, 03:23

wox napisał/a:
Ja też tak robię - ten środkowy z drugiego rzędu wożę na półce pod sufitem
A ja w schowku na butelki dla 3go rzędu.
Jak dla mnie to zagłówki w/g starego wzoru są po prostu wygodniejsze, chociaż te nowe - rzeczywiście mniej zasłaniają.

laisar - 2009-01-19, 10:09

Wygodniej się o nie opiera? A właściwie dlaczego? Inny kąt, wyprofilowanie czy jeszcze coś innego? I gdzie miałeś okazję wypróbować nowy typ?
Yoda - 2009-01-21, 00:22

Nie, nowego typu zagłówków w Dacii nie próbowałem.
Próbowałem (znaczy się jechałem w trasę jako pasażer) taki typ zagłówków w Fusionie oraz w Focusie.
Mam na myśli zagłówki, których płaszczyzna nie pokrywa się z płaszczyzną fotela - wystają do przodu (3-ci rząd i środkowe siedzenie w drugim), czyli te właśnie, które w Ph1 zasłaniają widoczność.
Ponieważ jechało mi się wtedy chol^K^K^Kbardzo niewygodnie, nabrałem urazy do takiego rozwiązania i mimo fizjologicznej lordozy moja szyja wszelkim wynalazkom zagłówkopodobnym mówi stanowcze i zdecydowane NIE :!: Może jestem już stary na to, żebym to ja miał się dostosowywać do kształtu fotela ... ?

laisar - 2009-01-21, 00:37

To chyba jednak zależy głownie od pochylenia płaszczyzny tworzonej przez pręty zagłówka i w związku z tym jego ruchu - mniej lub bardziej pionowo, czyli mnie lub bardziej wzdłuż oparcia fotela.

Nie ma rady, trzeba zaczekać na testy organoleptyczne [:

jacek - 2009-01-22, 20:31

Cytat:
Jak zwykle najciemniej pod latarnią... (; Oczywiście najprostszym rozwiązaniem byłoby jednak założenie zagłówków z Logana po liftingu ((((


Nic ci to nie da, ja próbowałem te z sondero niestety pręty są za długie i zagłówki nie zachodzą na fotel.
Przycinać nie próbowałem :mrgreen:

laisar - 2009-01-22, 21:14

Może trzeba użyć nieco siły? Ja też miałem w pierwszej chwili problem z tymi przymierzanymi z Nowej Thalii, ale potem przyłożyłem do fotela na zewnątrz i do starego zagłówka, dzięki czemu wiedziałem, że teoretycznie (; powinny jednak wejść... Przycisnąłem więc mocniej i - faktycznie, schowały się zgodnie z oczekiwaniem do samego końca [:
tomzoo - 2009-09-04, 09:17
Temat postu: Wymiana zagłówków
Hej, orientujecie się czy jest możliwość wymiany zagłówków oryginalnie montowanych w mcv na inne - takie które nie są tylko podnoszone i opuszczane ale również mają możliwość zmiany kąta? Nie bardzo oryginały mi leżą pod głową - muszę się mocno odchylać do tyłu aby potylicę tam położyć...
No i z tyłu przydałby się środkowy zagłowek niski - tak aby widać coś było przez środkowe lusterko jak nie ma tam pasażera. Już wystarczy ogranicznenie widoczności w postaci słupka drzwi...
Myślę, sobie, że możnaby na szrocie kupić komplet zagłówków z jakiegoś rozbitka w miarę podobnym kolorze i sobie podmienić jak tylko rozstaw dziurek by się zgadzał?

Pozdr.

zielony - 2009-09-04, 10:31

W MCV z 2009 (laureate) środkowy zagłówek jest właśnie taki niski (wysuwany). Może pasowałby do dziur twojego auta?
tomzoo - 2009-09-04, 11:03

zielony napisał/a:
W MCV z 2009 (laureate) środkowy zagłówek jest właśnie taki niski (wysuwany). Może pasowałby do dziur twojego auta?

Wiem o tym, widziałem w salonie, jednak mi również zależy na zagłówkach przednich, aby były także pochylane do przodu. A nowe zagłówki pewnie kosztują parę złotych w salonie...
DOKŁADNIE 750 zł :shock: za zagłówek tylny środkowy...
właśnie sobie przedzwoniłem do salonu...

laisar - 2009-09-04, 11:59

Pasują z Nowej Thalii (sprawdzałem): http://www.daciaklub.pl/f...p?p=23504#23504

Podobno także ze starego Clio II: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=11486#11486

Oraz Laguny lub Megane: http://www.daciaklub.pl/f...p?p=11213#11213

A używane nie powinny być zbyt drogie.

tomzoo - 2009-09-04, 12:23

Dzięki, już wiem w jakim kierunku szukać
GeRRaD - 2009-09-04, 12:36

Niestety z uzywanymi zagłówkami jest ten problem że dość dużo jest z aut powypadkowych i licho wie jak dalej będą spełniać swoją funkcję, poza tym mają nieestetyczny (zuzyty) wyglad :-?
tomzoo - 2009-09-04, 13:28

Jestem tego świadom, tylko że będę miał w czym przebierać, mam znajomego na złomowisku - i tam często bardzo ładne furki stoją, można "wykupić" co nieco ;)
zresztą najbardziej mi zależy na tym tylnym środkowym, który tak naprawdę jest rzadko używany

GeRRaD - 2009-09-04, 20:20

Fakt że zagłówki tylnych siedzeń sprzedawane są częściej - ja mam opory aby dotykać głową czegoś na czym ktoś złamał sobie kręgosłup lub zszedł :-P
laisar - 2009-09-04, 20:45

Dla zachowania proporcji - chyba w większości wypadków (albo pół na pół) w aucie nie ma pasażerów, same wypadki też są różne (auto można i na parkingu skasować).

Jak zawsze - kwestia znalezienia odpowiedniej części... Możliwe, niezbyt trudne, choć niewykluczone, że pracochłonne.

GeRRaD - 2009-09-05, 10:33

W tym przypadku opcja marzenie to nowe auto skasowane na postoju przez spadajace na maske drzewo :lol:
laisar - 2009-09-05, 11:21

Cytat:
DOKŁADNIE 750 zł :shock: za zagłówek tylny środkowy...

Sprawdziłem i ktoś się musiał pomylić.

W fazie 1 zagłówki przednie kosztowały po 211 zł brutto za sztukę, a wszystkie tylne - po 216.

Za to dla fazy 2 cennik podaje... 86 zł brutto za każdy!

Referencje - MCV faza 2 (czyli produkowane po listopadzie 2008):
* zagłówki przednie: 6001551740;
* lewy i prawy drugiego rzędu: 6001551744;
* środkowy drugiego rzędu: 6001551762;
* trzeciego rzędu: 6001551748.

tomzoo - 2009-09-05, 11:30

laisar napisał/a:
Cytat:
DOKŁADNIE 750 zł :shock: za zagłówek tylny środkowy...

Sprawdziłem i ktoś się musiał pomylić.

W fazie 1 zagłówki przednie kosztowały po 211 zł brutto za sztukę, a wszystkie tylne - po 216.

Za to dla fazy 2 cennik podaje... 86 zł brutto za każdy!

Referencje - MCV faza 2 (czyli produkowane po listopadzie 2008):
* zagłówki przednie: 6001551740;
* lewy i prawy drugiego rzędu: 6001551744;
* środkowy drugiego rzędu: 6001551762;
* trzeciego rzędu: 6001551748.


No właśnie też jakoś w to nie bardzo mi się chciało wierzyć - ale taką informację otrzymałem telefonicznie z Renault Pieluszyńska :-/
To już wiem gdzie nie należy jeździć...
Może się kolesiowi coś pomyliło i podał mi np. cenę tylnej kanapy??? albo oparć przynajmniej? :mrgreen:
Przy takich cenach moim zdaniem nie warto iść w używki (no oprócz przednich - czy w fazie II jet regulacja pochylenia przód tył?)
Dzięki za info!
Pozdr.

laisar - 2009-09-05, 11:37

W Dacii w żadnej fazie, modelu i wersji w ogóle nie ma regulacji pochylenia przednich zagłówków. Przynajmniej jak na razie...

Ponieważ też jestem zainteresowany tymi tylnymi zagłówkami - chociaż najbardziej 3. rzędu, żeby nie trzeba ich było wyjmować - to wysłałem kilka zapytań w różne miejsca.

Faktycznie - przy takich cenach używki nie byłyby chyba zbyt atrakcyjne.

wox - 2009-09-05, 13:23

Dołączam do grona zainteresowanych wymianą
jantar - 2009-09-07, 10:33

Niezależnie od miejsca mocowania i wielkości, zagłówki do Logana MCV 2 faza są w tej samej cenie 86,00 zł brutto/ szt.

Nie ma ich w magazynie centralnym RP, a więc pozostaje zamówienie z Francji- czas oczekiwania ok. 2-3 tygodni.

Środkowy zagłówek 2 rzędu jest teraz wsuwany na oparcie kanapy i na pewno będzie pasował do wersji sprzed liftingu.

Natomiast wersje 7-osobowe przyjeżdżały teraz z zagłówkami montowanymi w 3 rzędzie takimi samymi jak opisany wyżej. Nie jestem niestety pewien jaki jest rozstaw otworów mocujących.

Ostatnie takie auto wydawałem marchewie :-)
Michał może dasz znać Kolegom jak jest u Ciebie? ;-)

laisar - 2009-09-07, 17:11

Super, dzięki jantar (: - coś mi się wydaje, że będzie trochę zamówień...

Może jakoś półhurtowo zamówimy? (((;

Ja zdaje się kiedyś sprawdzałem i nowe zagłówki trzeciego rzędu chyba pasowały do starej kanapy - odstraszyła mnie tylko cena >200zł/szt., ale teraz, po niecałe 90, to się chyba skuszę, bo wyjmowanie ich i wożenie luzem jest upierdliwe.


Z niniejszego tematu wypączkował inny: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2459.

Mikele - 2009-09-08, 07:55

A jak wygląda kwestia tapicerki ? Czy MCV phase II w którejś z wersji ma taką samą jak pierwsza wersja ?

Bardzo chętnie podłączyłbym się pod zbiorowe zakupy zagłówków, pod warunkiem, że nie ma problemu z kolorystyką taką, jak w pierwszej arctice (szara z wzorkiem). Z przyjemnością pozbędę się wystającego środkowego w drugim rzędzie siedzeń i obu w trzecim...


Pozdrawiam.

laisar - 2009-09-08, 09:15

Kolory są inne - ale czy pasują do starego wnętrza, czy jednak nie, to już każdy musi ocenić sam wedle własnego gustu. Dlatego najlepiej udać się do salonu i obejrzeć dostępne wzory. Może np w trakcie spotkania w Wawie? (;

Natomiast jak to wygląda na fotkach można obejrzeć np na dacia.pl ("paleta kolorów" albo "konfigurator" - niestety, nie ma dobrze uwidocznionych wszystkich wersji /: ) albo po prostu trzeba trochę poklikać.

Z grubsza:

- MCV Acces:



- MCV Ambiance:



- MCV Laureate:

jantar - 2009-09-08, 12:26

Do tapicerki wersji sprzed liftingu najlepiej pasuje aktualny Ambiance/ Arctica, ponieważ obecny Laureate jest ciemno-grafitowy.
laisar - 2009-09-12, 20:48

...chyba że ktoś sobie chce zrobić trochę kontrastowy akcencik (; - tym bardziej, że np deska rozdzielcza i tak była zawsze ciemna.

(Dwa posty wcześniej wstawiłem niedawno znalezione lepsze zdjęcie Laureate).

laisar - 2009-10-30, 22:34

Mała aktualizacja:

http://fotoalbum.web.de/g...g_Berlin_270609
- nowe zagłówki w starym aucie:




http://fotoalbum.web.de/g...se_1_versenkbar
- pasują także zagłówki z... Clio II (i to także z przodu):


gigi303 - 2009-10-31, 07:51

te z clio II wyglądają o wiele lepiej do starej tapicerki :mrgreen:
jacek - 2009-10-31, 22:25

laisar napisał/a:

Ja zdaje się kiedyś sprawdzałem i nowe zagłówki trzeciego rzędu chyba pasowały do starej kanapy


Nie pasują jest węższy rozstaw prowadnic. Sprawdzaliśmy z Gregorem na Zlocie

laisar - 2009-10-31, 22:40

No jak to nie jak tak?


yarocz - 2009-11-01, 09:33

laisar napisał/a:
Super, dzięki jantar (: - coś mi się wydaje, że będzie trochę zamówień...

Może jakoś półhurtowo zamówimy? (((;

Ja zdaje się kiedyś sprawdzałem i nowe zagłówki trzeciego rzędu chyba pasowały do starej kanapy - odstraszyła mnie tylko cena >200zł/szt., ale teraz, po niecałe 90, to się chyba skuszę, bo wyjmowanie ich i wożenie luzem jest upierdliwe.


Z niniejszego tematu wypączkował inny: http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2459.


Jakie w końcu są ceny zagłówków?
Na zlocie zapytałem o cenę środkowego tylnej kanapy ( wersja 5 os. ) i otrzymałem wiadomość, ze ponad 200 zł. :-(
Gdyby to było 90 zł, zamówiłbym od razu.

laisar - 2009-11-01, 13:08

200 zł kosztuje każdy z oryginalnych zagłówków do fazy I - numery referencji:
- oba przednie: 6001551427;
- boczne 2. rzędu: 6001550437 (wersja 7.os - uchylne: 6001551775);
- środkowy 2. rzędu: 6001550439;
- 3. rzędu: 6001550737.


Po 86 zł są wszystkie zagłówki w fazie II (nr referencyjne - powyżej).

jacek - 2009-11-02, 20:57

laisar napisał/a:
No jak to nie jak tak?

Obrazek


Rozstaw zagłówków III rzędu w nowym typie jest taki jak w starym środkowy II rzędu.
Przypominam że ty masz III rząd dokładany później i może masz coś pośredniego.
Fakt jest jeden do mojego nie pasują , spytaj Jantara był przy próbie.

jacek - 2009-11-02, 21:05

jacek napisał/a:
Na zlocie zapytałem o cenę środkowego tylnej kanapy ( wersja 5 os. ) i otrzymałem wiadomość, ze ponad 200 zł. :-(
Gdyby to było 90 zł, zamówiłbym od razu.


Najpierw sprawdź czy pasuje. w zeszłym roku u Pietrzaka na śląskim zlocie próbowaliśmy środkowy od sandero pasować pasował tylko się nie chował inny profil oparcia fotela,

laisar - 2009-11-02, 23:07

Cytat:
Rozstaw zagłówków III rzędu w nowym typie jest taki jak w starym środkowy II rzędu.

Aaa - i tu leży pies pogrzebany... Byłem przekonany, że zagłówek w poście "No jak to nie jak tak?" jest standardowy dla 3. rzędu, a chyba faktycznie jest środkowym 2... ):


Cytat:
Przypominam że ty masz III rząd dokładany później i może masz coś pośredniego.

Nie, nie - są tylko dwa rodzaje, mam standardowy z fazy I.

Po prostu pewnie ten, który przymierzałem, był jednak np z Nowej Thalii:

):

(Nówka 500 zł, z Clio II - 400).

breweryszein - 2009-11-23, 18:57

Chciałbym wymienić zagłówek kierowcy, bo oryginalny jest niewygodny.
Nie wiecie jaki zagłówek można użyć (tzn chodzi mi o marke i model samochodu)?

laisar - 2009-11-23, 19:47

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=38576#38576
mekintosz - 2020-06-29, 12:46

Hej Daciomaniaki :)

Odgrzewam kotlet.

Chciałbym założyć zagłówki od dustera 1 lub 2 do Sandero 1.

Generowanie zakazy mi na tym, by powierzchnia była max blisko potylicy, by niemal można było oprzeć głowę bez wyginania jej w tył.
Być może lepsze będą od Sandero 2.

Kluczowe pytanie, czy mocowania i ich rozstaw jest kompatybilny z przednimi siedzeniami Sandro 2009 r?

Łukasz

laisar - 2020-06-29, 13:34

Z dustera I powinny chyba pasować.

Z II - jakoś wątpię, ale nie przyjrzałem się bliżej...

Jedyna słuszna rada - po prostu przymierzyć.

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1588

Fruxo - 2020-07-04, 21:46

Jak przyjedziesz do mnie na bielany mogę ci udostępnić zwykły fotel z dustera I , fotel skórzany z dustera I po lifcie , i fotel z sandero II możesz sobie przekładać do woli zagłówki .
Te z dustra pasują miedzy liftam co ciekawe niektóre mają regulacje wysokości a niektóre nie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group