DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Problem z lagowaniem komputera w nowym Dusterze

gogol - 2018-05-22, 11:52
Temat postu: Problem z lagowaniem komputera w nowym Dusterze
Mój nowy Duster ma już cały miesiąc i najechane 2600 km. W tym czasie zdarzyło mi się dwukrotnie taka sytacja:

1. Odpalam samochód,
2. Przez kilka sekund komputer działa prawidłowo (przełączanie między ekranami - przyciski z prawej strony kierownicy),
3. Przestają odpowiadać przyciski z prawej strony kierownicy (tylko te od przełączania ekranów komputera) - sterowanie głosem, tempomat działa bez zarzutu.
4. Problem wygląda tak: na 10 wciśnięć, może jedno działa - przełącza ekran. Jak akurat jestem na widoku średniego spalania, to dwu, trzykrotne szybkie wciśnięcie przycisku góra/dół powoduje, że resetuje się wartość (tak jakbym przytrzymał dłużej klawisz).

Wydaje mi się, że jak ostatnio to wystąpiło to miałem około 1200 km przebieg, więc zakładam, że będzie to powtarzalne - może uda mi się to nagrać.
Trwa to mniej więcej do 10 minut. Po tym czasie nagle zaczyna wszystko działać bez zarzutu. W instrukcji nic nie znalazłem, w internecie również. Spotkało kogoś coś takiego?

pan_dziobak - 2018-05-22, 12:29

Powszechny problem wszystkich nowych Dusterow. Chyba wszyscy ktorzy maja nowego Dustera maja ten problem z komputerem/przyciskami. Dzieje sie tak gdy auto nagrzeje sie od slonca. Ja to juz nagralem, dzis mam umowiona wizyte w serwisie, co prawda z innego powodu ale pokaze im co sie dzieje. Zobacze co powiedza i napisze tu.

Takze nie martw sie, Twoj Duster nie odstaje od "normy" 8-)

gogol - 2018-05-22, 14:17

Dzięki za odpowiedzi. Plus tego taki, że nie jestem jedyny ;) Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie.
Solnik - 2018-05-22, 14:18

Mam to samo, komputer się zawiesza tylko gdy nagrzeje sie w słoneczne dni. Jak jest chłodno, problemu nie ma. W serwisie nic nie zrobią, sami nie wiedzą co to. Gadałem z serwisem w Łodzi i byli wielce zdziwieni tą usterką, proponowali aktualizacje oprogramowania, jednak na razie nie mam czasu by do nich podjechać i zostawiać im samochód.
gogol - 2018-05-22, 15:10

Dzisiaj, kiedy wydaje mi się, że w aucie jest dużo cieplej niż wczoraj, problem nie wystąpił. Może temperatura to tylko składowa i jeszcze jakiś inny warunek musi wystąpić?
Prezes - 2018-05-22, 15:15

Za tydzień będą upały, to problem wróci :)
pan_dziobak - 2018-05-22, 16:29

U mnie wystapilo to gdy bylo 22 stopnie na zewnatrz, ale w srodku bylo o wiele gorecej, bo slonce mocno swiecilo. Puki co pomysl ze to przyciski sa zle zaprojektowane i jak robi sie goraco zaczynaja stykac caly czas wydaje sie najsensowniejszy. Na dodatek Powolny, zrobil maly eksperyment ktory potwierdzil ten pomysl.

Ja chetnie pojde krok dalej, wezme suszarke do wlosow i gdy auto bedzie po nocy w zimnym garazu sprobuje nagrzac przyciski. Jesli przestana dzialac, mamy winowajce.

Wlasnie siedze w serwisie, powiedzialem o tym pracownikowi ktory przyjmuje auta na serwis, stwierdzil ze nic nie wiedza bo puki co malo Dusterow wyjechalo z salonow. Powiedzial tez ze jesli problem jest na tyle powszechny ze jest opisywany na forach, na pewno dojdzie do akcji serwisowej. Coz, oficjalnie nie zglosilem problemu z tym zacinaniem dzis, bo ani ja nie mam czasu na to juz dzis, ani oni nie maja juz dzis goscia od tego typu usterek.

Tak btw: Dusterek > dusterek > dUsterek :lol:

Solnik - 2018-05-22, 18:10

pan_dziobak napisał/a:

Wlasnie siedze w serwisie, powiedzialem o tym pracownikowi ktory przyjmuje auta na serwis, stwierdzil ze nic nie wiedza bo puki co malo Dusterow wyjechalo z salonow.

Tak btw: Dusterek > dusterek > dUsterek :lol:


Chyba ten pracownik serwisu nieźle ściemnia. Oficjalnie Duster to najlepiej sprzedający się samochód w kwietniu 2018 r. Np. po Łodzi jeździ tych samochodów jak psów, a oni nic nie wiedzą. Tiaaa, prawdopodobnie problem jest z przyciskami, ale nie mają lepszych by powymieniać, dopiero trzeba zaprojektować takie bez wady, a to potrwa.

pan_dziobak - 2018-05-23, 02:27

Powolny, to co chce zrobic to tylko dla mojej a moze i innych z forum ciekawosci. Jesli bedzie tak jak przypuszczam, przynajmniej bede pewny co jest elementem powodujacym ta usterke co z kolei sprawi ze nie pozwole zeby serwis rozbieral mi niepotrzebnie auto lub bede go pozbawiony na czas diagnostyki.
Jak sam napisales, dla sadu licza sie fakty i tony papierologii, wiec luzna rozmowa na forum bedzie ich obchodzic dosyc mocno dyskusyjnie. Poza tym dlaczego mamy isc do sadu z tym od razu? Spokojnie, nie kazde aso to spycholodzy, ludzi podostaja pozamawiane samochody to aso beda mialy spam dotyczacy tej usterki a wtedy musza cos na to poradzic. ;-)

shin - 2018-05-23, 16:46

witam,
Właśnie odebrałem dustera z serwisu i muszę powiedzieć że niczego nie naprawili z wad które zgłosiłem.
W sprawie zawieszania się komputera potwierdzam że dziej się tak nadal jak tylko temperatura skoczy powyżej dwudziestu paru stopni. Oczywiście w serwisie stwierdzili że zmienili oprogramowanie jak zaleca producent ale to nie dało żadnego rezultatu jak się zresztą spodziewałem. :evil:

pan_dziobak - 2018-05-23, 16:55

Powolny, spoko, jak chcesz moge nic nie pisac co wyszlo z moich znachorskich metod. Jesli ma zaszkodzic ogolowi...

shin, no i zglosiles ze zmiana oprogramowania nic nie dala? Przysluguje ci reklamacja na usluge.

lisek2 - 2018-05-23, 17:02

W moim przypadku ASO zaproponowało demontaż zegarów i wysłanie do ekspertyzy w renault. Co do przycisku - u mnie komputer blokuje się ale reaguje na przyciski w postaci skasowania stanu licznika przebiegu czyli sam w sobie działa. Na FB organizowaliśmy akcje wysyłania zgłoszeń do Dacia...odpowiadali skierowaniem do ASO i zamiataniem tematu pod dywan... Ale jak widać koledzy poniżej w innych krajach też mają ten sam problem...

https://www.youtube.com/watch?v=CW3Y_WR8wTk
https://www.youtube.com/watch?v=K9uXDMPtLNI

pavulon78 - 2018-05-23, 17:15

Ten drugi filmik jest przy temp. na zewnątrz 6 stopni. To trochę przeczy teorii o występowaniu problemu po nagrzaniu się w słońcu samochodu.
W przyszłym tygodniu odbieram swoją sztukę i liczę się z niedziałającym komputerem :/

shin - 2018-05-23, 18:01

pan_dziobak napisał/a:
Powolny, spoko, jak chcesz moge nic nie pisac co wyszlo z moich znachorskich metod. Jesli ma zaszkodzic ogolowi...

shin, no i zglosiles ze zmiana oprogramowania nic nie dala? Przysluguje ci reklamacja na usluge.


To niestety nie koniec moich przygód z ASO wiec na pewno będę to jeszcze wielokrotnie zgłaszał. Przedostatnia wizyta skończyła się bardzo niemiło - wiec wystosowałem odpowiednie pismo do wyższej instancji :evil:

milosh - 2018-05-23, 21:53

Napiszcie na pw jeśli zamawialiście w RRG Jerozolimskie i komputer się wam zacina, podobno stamtąd wychodzą sprawne.
shin - 2018-05-24, 16:49

milosh napisał/a:
Napiszcie na pw jeśli zamawialiście w RRG Jerozolimskie i komputer się wam zacina, podobno stamtąd wychodzą sprawne.



To raczej nie ma znaczenia skad pochodzi auto czego ja jestem przykładem.

Prezes - 2018-05-24, 20:59

Potwierdzam :-/
shin - 2018-05-24, 21:37

https://playtech.ro/2018/dacia-duster-rechemata-service/

W skrócie Renault ma poważne problemy z dusterem. Jest wymieniony problem z komputerem

alhaz - 2018-05-24, 21:44

shin napisał/a:
https://playtech.ro/2018/dacia-duster-rechemata-service/

W skrócie Renault ma poważne problemy z dusterem. Jest wymieniony problem z komputerem


A coś więcej?

Pianka - 2018-05-24, 22:20

Ja jadę w poniedziałek do Renault Nawrot z zacinającym się komputerem.

Zobaczymy co uradzą. Dam znać.

Ostatnio jak postał na słońcu to 3 razy się zawiesił. Chwilę ochłonął i zaczął normalnie funkcjonować.

shin - 2018-05-24, 22:36

alhaz napisał/a:
shin napisał/a:
https://playtech.ro/2018/dacia-duster-rechemata-service/

W skrócie Renault ma poważne problemy z dusterem. Jest wymieniony problem z komputerem


A coś więcej?


Po prostu jest wzmiankach o tym w mediach więc renault dobrze wie że jest problem.... Dziwie się że w Polsce w ASO niby o tym nie wiedzą.

Fruxo - 2018-05-25, 06:49

to norma u francuza że wady wychodzą jak samochód wyjdzie do sprzedaży
, dlatego u nich nigdy nie kupuje się świeżych modeli

maugu - 2018-05-25, 07:43

W związku z tym, że czekam na swojego Dustera to z lekkim niepokojem śledzę ten wątek i mam pewnie głupie pytanie, ale może ktoś poświęci kilka minut i mi odpowie – jak to jest, że skoro komputer pokładowy zawiaduje tyloma sterownikami (patrz link)
http://www.komputerswiat....od-maska,4.aspx
to „wieszając się” w sposób opisany w/w wątku nie blokuje ich pracy? Czy są dwa (lub więcej) komputerów i ten od „ważniejszych” sterowników się nie zawiesza, czy też zawiesza się tylko wyświetlacz?

Prezes - 2018-05-25, 11:34

Komputer działa cały czas prawidłowo. jak jest ustawione średnie spalanie, to pokazuje, tyle, że przełaczyć nie można. Wg mnie wieszają się przyciski w kierownicy, prawe - od przełączania funkcji, bo lewe zawsze chodzą.
Dracid - 2018-05-25, 12:18

Wystarczy wrzucić do translatora i widać, że problem dotyczy piasty przedniej koła i oświetlenia w przypadku podłączenia przyczepy. Chcesz, to płać za tłumacza - ja nie widzę potrzeby.

Dodatkowo translator mówi, że problem dotyczy aut z VIN-ami rozpoczynającymi się od UU1.

maugu - 2018-05-25, 14:10

Powolny napisał/a:

Musimy szukać mocnego wsparcia u kogoś, kto ma stosowną pozycję w odniesieniu do przedsiębiorcy, jak również narzędzia prawne do egzekwowania Naszych praw.

Może ktoś z takim pakietem akcesoryjnym by pomógł?

Przemo_3 - 2018-05-25, 22:28

Powolny napisał/a:
VIN - ja - VF1HJD (...)

Czyli Dacia Duster producent Renault i nie ma tu znaczenie, że jest to marka Dacia.
Tak swoją drogą to się dzisiaj wkurzyłem,. Auto stało sobie w pracy 8 godz. na słońcu, wsiadam odpalam, oczywiście nie mogę zmienić na wyświetlaczu danych, przejechałem jakieś 7 km i zaczęło działać. Możliwe, że się chłodziło wnętrze.
Tyle, że wieczorem wymyśliłem sobie sprawdzenie MNEVO, czy czasem nie ma jakiś nowości.
Otwieram auto, odpala silnik i ...
Wszelkie dane odnośnie spalania, przebiegu od ostatniego tankowania (zawsze resetuję liczniki) skasowane.
Powiem szczerze, że zaczyna mnie to co raz bardziej irytować.
4 czerwca oddaję auto na naprawę z OC sprawcy stłuczki(najechanie z tyłu), ale jak będę odbierał to tego tak nie zostawię.
Już zgłaszałem tą usterkę przy okazji załatwiania sprawy stłuczki, więc mam podstawy.
Dodatkowo zauważyłem, że w menu ECO MNEVO nie podaje całkowitego spalania po ostatnim resetowaniu ustawień. Zresztą w ogóle tego parametru nie pokazuje.
Zażądam na piśmie, ASO ma mi to potwierdzić, że takie problemy występują, dodatkowo, zażądam bezpłatnej aktualizacji MNVEO w przypadku gdy będzie możliwość obsługi głosem. Grzeje mnie to, że w tej chwili dostępna jest tylko dla i-phona, nie wszyscy muszą kupować i-phona. Nikt mnie nie poinformował przy zamawianiu auta, że ta funkcja jest dostępna tylko dla tego i-phona.
Jeżeli koś odebrał Nowego Dustera, powinien natychmiast zgłaszać problem zawieszania się komputera i zrządzać pisemnego potwierdzenia ASO o zgłoszeniu problemu.
Zachęcam wszystkich do takiego podejścia do tego problemu.

paul7 - 2018-05-26, 09:49

Przemo_3 napisał/a:
4 czerwca oddaję auto na naprawę z OC sprawcy stłuczki(najechanie z tyłu), ale jak będę odbierał to tego tak nie zostawię.

Korzystaj z możliwości zgłaszania wraz z naprawą auta, także złe działanie MN. ASO widzi wtedy konkretna kasę, przecież wystawi rachunek ubezpieczycielowi. W innym przypadku będziesz się tylko woził z nimi...
A tak przy okazji to współczuje tej stłuczki. Nowy samochód, a już ktoś się " zagapił" w logo Daci. :roll: Załóż sobie rejestrator na tył samochodu.

eplus - 2018-05-26, 17:41

Wy macie jakieś książki serwisowe! Mi wszystko wklepywali w komputer, żadnych książek.
shin - 2018-05-26, 17:42

Wczoraj znów się wkurzyłem tym razem z powodu szalejących obrotów. Najpierw z samego rana na zimnym silniku obroty falowały w zakresie 1000 do 1500. Kilka godzin później na rozgrzanym silniku w korku obroty skoczyły sobie na 1500 na jałowym biegu. Dla pocieszenia dziś było pochmurno i nie było problemu z komputerem.
gogol - 2018-05-27, 08:39

A to falowanie obrotów to tylko w benzynie sie zdarza?
jarek1977 - 2018-05-29, 11:47

milosh napisał/a:
Napiszcie na pw jeśli zamawialiście w RRG Jerozolimskie i komputer się wam zacina, podobno stamtąd wychodzą sprawne.


ja zamawiałęm w RRG i przy 26st nie działał komputer a dzis gdy jest 30st działa

gogol - 2018-05-30, 06:43

Ja zwróciłem uwagę u siebie, że komputer przestaje działać dopiero jak zacznę kręcić kierownicą. Dopóki jej nie ruszę, to komputer działa OK. Oczywiście tylko jak kabina się nagrzeje.
ChrystianCh - 2018-06-04, 08:14

Ciekawe, dzisiaj dostałem informację z serwisu że ta usterka jest powiązana z wadliwym komputerem wtrysku który powoduje też błędy na zimnym silniku w nowych Dusterach. Czy podziałało będę mógł powiedzieć dopiero po naprawie.
Dymek - 2018-06-04, 09:30

ChrystianCh napisał/a:
...usterka jest powiązana z wadliwym komputerem wtrysku który powoduje też błędy na zimnym silniku w nowych Dusterach. Czy podziałało będę mógł powiedzieć dopiero po naprawie.

Pozostaje jeszcze bardzo prawdopodobna opcja, że nowo sprowadzony moduł nie różni się niczym od starego, poza tym że jest nowy. Na razie wygląda na to, że wada nie jest cechą egzemplarza, lecz całej partii czy serii. Czyli część może być nowa, ale z tą samą wadą.

ChrystianCh - 2018-06-04, 11:41

Wypluj te słowa bo już się totalnie załamię :shock:
Solnik - 2018-06-04, 17:17

ChrystianCh napisał/a:
dzisiaj dostałem informację z serwisu że ta usterka jest powiązana z wadliwym komputerem wtrysku który powoduje też błędy na zimnym silniku w nowych Dusterach.


Co ma komputer wtrysku do zacinających się przycisków to wie tylko tamto ASO, ale zobaczymy może to naprawią. Jednak, nie tylko z moich obserwacji wynika, że przyciski zacinają się tylko przy wysokich temperaturach, gdy kierownica mocno się nagrzeje od słońca (przykrycie kierownicy szmatką załatwia problem), a komputera wtrysku raczej w kierownicy się nie montuje. Wydaje się, że działają na ślepo. Mam tylko nadzieję, że nie wymienią połowy samochodu zanim naprawią ten problem.

Mariusz361 - 2018-06-06, 20:30

Przecież nie będziemy w nowym samochodzie przykrywać szmatą kierownicy...bez jaj..
pavulon78 - 2018-06-06, 21:16

Mariusz361 napisał/a:
Przecież nie będziemy w nowym samochodzie przykrywać szmatą kierownicy...bez jaj..


Może takie coś rozwiąże problem wieszającego się komputera? :mrgreen:

psz - 2018-06-12, 19:36

Mam pytanie do użytkowników nowego Dustera. Na forum pojawiają się wpisy o zawieszających się komputerach w wersji wyposażenia Prestige. Nie ma za bardzo danych na temat wersji Essential, a wiadomo, że ma ona choćby inny wyświetlacz komputera pokładowego a może i nie tylko wyświetlacz.

Tak więc może jest ktoś na forum, kto ma nowego Dustera w wersji Essential i mógłby powiedzieć, czy mu się komputer zawiesza czy nie? Bo a nuż jakimś cudem tańsza wersja jest wolna od tego problemu ;-)

GRL - 2018-06-12, 20:00

Na pewno wiesza się Prestige i Comfort.
Wieszają się zarówno te czarne jak i niebieskie wyświetlacze.
IMO w Essential będzie się działo dokładnie to samo.

psz - 2018-06-12, 20:18

Jeśli niebieskie też się zawieszają, to rzeczywiście nie ma już raczej tematu.
tomeveris - 2018-06-13, 07:00

yyyy a w jakim sensie występuje ten problem?
Solnik - 2018-07-11, 12:06

Ma ktoś może jakieś nowe informacje w sprawie blokowania przycisków na kierownicy? Jest już może jakieś rozwiązanie problemu?
gogol - 2018-07-11, 12:08

z tego co wiem to nie. jedyny plus tego taki, ze problem nie dyskwalifikuje dalszej jazdy, nie mniej jednak jest irytujace.
Belphegor - 2018-07-11, 12:53

Fruxo napisał/a:
to norma u francuza że wady wychodzą jak samochód wyjdzie do sprzedaży
, dlatego u nich nigdy nie kupuje się świeżych modeli


To norma u każdego producenta. Nie ma znaczenia, czy Dacia, czy Mercedes. I tak podzespoły do większości aut na świecie produkuje może 10 globalnych firm, jak Bosch i inne takie. Nie ma teraz podziału na awaryjne i mniej awaryjne marki. Kwestia tylko zastosowanych podzespołów.

A co do komputera - mi też się wiesza praktycznie od początku. Ale nie jest to dla mnie jakimś strasznym problemem. Na pewno nie zamierzam bawić się w sądy i inne takie, bo to świeży model i Renault na pewno znajdzie w końcu rozwiązanie problemu. Trzeba to tylko cały czas zgłaszać, jeśli po kolejnych wizytach w serwisie problem wciąż występuje.

A pisanie o poważnym problemie z Dusterem jest, w moim mniemaniu, nadużywaniem tego słowa. Brzmi tak jakby był to model od początku do końca źle zaprojektowany.
Nadmienię jeszcze tylko, że poza drobiazgiem w postaci zacinającego się kompa z moim autem nie dzieje się absolutnie nic. Mam już 3500 km zrobione.

gogol - 2018-07-11, 14:20

U mnie 5700 od 20 kwietnia. Procz wspomnianiego lagowania, listwa na tylnym zderzaku sie odkleja, ale z tego co czytalem to tez popularny problem, czekam na informacje, ze maja juz na stanie i jade na wymiane.
Belphegor - 2018-07-11, 14:42

Bo zderzak jest wyprofilowany, a listwa nie. Mam ten sam problem, ale nie jest to problem samego auta, ponieważ listwa to akcesorium i jest montowane poza fabryką.
gogol - 2018-07-11, 16:07

Wiem. I dodatkowo tak jak mowisz - to tylko dodatek do auta.
Dracid - 2018-07-31, 20:03

Przyjedź do Wrocławia - u Nawrota na przykład mają gotowy update jakiś i instalują go. Będę miał jutro okazję sprawdzić, jak działa, bo wyjątkowo autem jadę do roboty i zostawię je w słońcu.

Coś tam Cię kręcą w Wawie z tym brakiem rozwiązania, bo na niemieckim forum już też powszechnie instalują ów update.

lajo - 2018-07-31, 23:07

Idź do swojego dealera i powiedz mu, aby szukał rozwiązania Actis 45607. To poleci im zainstalować wymaganą aktualizację oprogramowania dla licznika. Kilka osób na niemieckim forum potwierdziło, że poprawka powiodła się.
Dracid - 2018-08-01, 15:33

Auto stało dziś w pełnym słońcu 7h, po pracy temperatura pokazywana na MNE wynosiła 43 st. I co? I komputer działa jak ta lala!

Kit Ci wciskają w serwisie, Powolny. Jest akcja, jest update, chcesz, to idź i walcz, nie chcesz - nie idź. Tylko ten serwis to ustaw jak należy, bo nie lubię takiego robienia z ludzi wariata.

Belphegor - 2018-08-01, 21:41

Dracid - Wrocław piękne miasto, mój syn nalega, żebyśmy pojechali. Może po drodze odwiedzę Nawrota. :-P
Dracid - 2018-08-02, 21:26

Pisałem przecież, że dacia ma update gotowy do instalacji i nie mam pojęcia, czemu w Twoim serwisie Cię zlali. U Nawrota mi zainstalowali i pięknie wszystko działa nawet w takie dni jak dziś czy wczoraj.
jammo - 2018-08-26, 22:04

Ja odebrałem na początku tego tygodnia, ale jakoś u siebie nic nie zauważam z jakichkolwiek usterek, nawet tego wieszającego się komputera nie widzę. Z tego co przebąkiwali niektórzy, to podobno być może mam już nowy soft, gdyż auto było produkowane pod koniec lipca. Ogólnie jestem mega zadowolony :-D
alhaz - 2018-08-27, 05:46

jammo napisał/a:
Ja odebrałem na początku tego tygodnia, ale jakoś u siebie nic nie zauważam z jakichkolwiek usterek, nawet tego wieszającego się komputera nie widzę. Z tego co przebąkiwali niektórzy, to podobno być może mam już nowy soft, gdyż auto było produkowane pod koniec lipca. Ogólnie jestem mega zadowolony :-D


Ja również odebrałem swojego 24.08 i też mi powiedzieli, że teraz juz auta wychodzą od razu z poprawką żeby komp się nie zawieszał, jeśli będzie jeszcze ciepło chętnie przetestuje :)

tomeveris - 2018-08-27, 06:45

u mnie po 3 dniach od odbioru też wszystko git, maszynka chodzi jak... miodzio :mrgreen:
subiel - 2018-09-04, 08:51

wczoraj wpadłem do ASO wymienić dowód tymczasowy na stały i mimochodem wspomniałem o usterce.

zrobili aktualizację oprogramowania dotycząca zacinająca się przycisku od ręki.
przy okazji polecam wszystkim właścicielom dieseli się zakręcić koło ASO (albo zadzwonić chociaż dopytać), bo w przeciągu ostatniego tygodnia był wypuszczony "update" producenta (coś tam ze sterowaniem wtryskiwaczy? -> niezainteresowałem się niestety...)

więcej pali przy ruszaniu, natomiast jest odczuwalnie "mocniejszy" start :)

ja byłem u Nawrota w Długołęce.
niestety nie mogę polecić ADD przy Karkonoskiej (tam miałem wstępnie kupić samochód, ale nieskoro im szło...).

subiel - 2018-09-10, 10:20

dzwoniąc dzisiaj w celu umówienia się na wymianę oleju -> dowiedziałem się, że są dwa kolejne OST. polecam kontakt z ASO ;)
dekom - 2021-01-11, 15:31

Witam. Odgrzewam starego kotleta. Nie chcę jednak zakładać nowego tematu.
Czy jest to wiedza tajemna gdzie posiąść plik aktualizacji (poza ASO) do niereagującego poprawnie wyświetlacza? Domniemam, że wgrać trzeba Clipem. Czy do takiej aktualizacji niezbędne jest połączenie Clipa z serwerkami Renault? Pozdr.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group