DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Szuranie na wstecznym???

Alxa - 2018-06-07, 16:53
Temat postu: Szuranie na wstecznym???
Czy ktos mi w koncu moze pomoc?!?!
Bylam juz na 2 warsztatach i jak slysze że najwyrazniej te auta tak maja to mam ochote ich udusic!
Odkad kupilam moja dacie logan mam problem ze wstecznym. Poczatkowo slyszalam ze to przez sworzen ktory byl do wymiany, i kilka innych wersji.
Zawieszenie sprawne cale ! Sprawdzane bylo kilka razy.
Gdy wrzucam wsteczny bieg i zaczynam cofac w obojetnie która strone to przy skrecie kierownicy o mniej wiecej jeden obrot kierowanica do maxa cos zaczyna trzec z przodu auta...
Ktos.ma jakies pomysly co to moglo by byc?

tosiek - 2018-06-07, 16:58

Alxa, opona ociera o nadkole? Jaki masz rozmiar opon i felg? Właściwe ET?
Alxa - 2018-06-07, 17:25

Rozmiar 15.ale watpie zeby to szuraly opony. Nie zagladalam w ten sposob bo kola sa stosunkowo male i maja miejsca dosc duzo.
Alxa - 2018-06-07, 20:11

Ogolem kola sprawdzone na pelnym skrecie. Na 100% nie tra o nadkola ani o nic innego.
Czekam na dalsze propozycje co moze powodować taki stam rzeczy.

Marek1603 - 2018-06-08, 04:43

Układ kierowniczy do chodzi do ogranicznika skrętu. Daj kierownicę na max i delikatnie odpuść.

Jak co to podjedź na spot do Ikei kiedyś to oblukamy.

shrek - 2018-06-08, 05:41

Nie wypiela sie jakas spinka w nadkolu?
Czasami jak sie wypnie i obwisnie nadkole to obciera tylko w jednym miejscu.
Sprawdzic gorna lozysko amortyzatora.
Et felg.
Oslona tylna tarczy hamulcowej.

Krystian67 - 2018-06-08, 05:58

Mysle podniesc na podnosnik i pokrecić dla zasady każdym z osobna. Chyba że robi to ciezar. Na stacji takie coś sprawdzą za 20 zł.
route2000 - 2018-06-08, 07:23

Na podnośniku nie zobaczysz, lepiej to zrobić na kanale, bo auto jest właściwie obciążone.
maugu - 2018-06-08, 07:36

Pytałam znajomego mechanika o Twój problem, odpowiedział, że jeżeli skręt powoduje szuranie to może być np. przegub, ale jeżeli dochodzi wsteczny to może być uszkodzone łożysko w kole. Dla mnie to dziwne, ale tak powiedział.

Jeszcze doedytuję... inna podpowiedź;
sprawdź w/w objawy przy cofaniu do tyłu bez napędu silnika - niech ktoś Cię popchnie. Jeżeli objawy ustąpią to nie wina kół, to może być oznaką luzów w mechanizmie różnicowym lub skrzyni biegów. Szuranie będzie spowodowane obcieraniem jakiegoś kółka (śruby mocującej) o obudowę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group