DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - MediaNav oszukuje na rondach

SWilk - 2018-06-12, 12:29
Temat postu: MediaNav oszukuje na rondach
Hej,


MediaNav 8.0.5 z mapami Q2 2017 zawiodło mnie w Krakowie w zeszłym tygodniu na jednym z rond.

Problematyczne rondo na mapach Google

Otóż jechałem Aleją Powstania Warszawskiego od strony ronda Mogilskiego na południe w stronę Ronda Grzegórzeckiego, gdzie miałem skręcić w lewo czyli na wschód w Aleję Pokoju.

Nie znam tej części Krakowa, pierwszy raz miałem jechać przez to rondo.
MediaNav zapowiedział mi wyraźnie za 800m skręć w prawo, choć na ekranie widziałem, że po dużym kole będę jechał w lewo. Uznałem, że pewnie jest jakiś wiadukt czy tunel, którym jedzie się w lewo w aleję Pokoju mimo, że skręt jest "w prawo" - jak na autostradach itp.

Samo rondo ma wiele pasów ruchu. Będąc tuż przed rondem w godzinach szczytu zorientowałem się, że MNE wywodzi mnie w pole i żadnego wiaduktu ani tunelu nie ma, ale nie miałem już szans na zmianę pasa.
Na samym rondzie usłyszałem pięknie "Wjedź na rondo, zjedź trzecim zjazdem"... Ale do samego ronda było za "100m skręć w prawo", za "30m skręć w prawo"....

Normalnie szlag mnie trafił. Musiałem wjechać w Grzegórzecką, gdzie nie dało się zawrócić przez dłuższy czas, aż do skrzyżowania z Blich tuż przed wiaduktem kolejowym...

Kilkanaście minut w plecy.

Podobny problem mam w Lublinie na [URL=https://www.google.pl/maps/search/rondo+Lubelskiego+Lipca+80,+Lublin/@51.2383333,22.5705694,379m/data=!3m1!1e3]rondzie Lubelskiego Lipca przy Gali[/URL] ... Niezależnie od tego gdzie zamierzam jechać, jeżeli tylko nie skręcam w prawo, to NME zawsze mówi mi "skręć w lewo". Jakby nie wiedziało, że to rondo w ogóle jest...

Spotkaliście się z takimi pułapkami? Macie jakieś sposoby, żeby rozpoznać błędne wskazówki?

paul7 - 2018-06-12, 14:20

A pamiętasz na dzień dobry tekst przed wejściem do nawigacji? Co tam napisano?
W miastach często nawigacja nie nadąża za zmianami. Było skrzyżowanie jest rondo i na odwrót.
Ale wracając do Krakowa, hmm trzeba patrzeć na rondach szczególnie na znaki drogowe bezpośrednio przed nimi, oraz na znaki poziome ! tak te na jezdni. Rondo rondu , nierówne.
Mapa zachowuje się tak, jak ustawisz jej parametry wyświetlania. Widok z lotu ptaka dobry jest poza miastami , a widok jak na mapie - sprawdza się przy gęstej zabudowie, to samo tzw. zbliżenia sytuacyjne, z daleka sygnalizuje ci tylko że będziesz zmieniał kierunek ruchu, ale po dojechaniu bliżej , mapa przybliża sytuację na skrzyżowaniu, byś dokładnie je widział. Niestety nie zawsze znaki poziome są prawidłowo pokazane. Pomaga tutaj asystent pasa ruchu, który powinieneś sobie koniecznie włączyć.
A tak nawiasem , to chyba poruszyłeś temat nie w tym dziale. Jeśli coś "oszukuje" to zawartość mapy w pliku .fbl :lol:
Jak masz uwagi do map, to pisz do producenta map, by poprawił , lub zostań ich beta testerem.
PS, sprawdziłem na Google maps, obraz satelitarny, tam są znaki na jezdni/dane mapy 2018/
Tak nawiasem, kiedyś jedna nawigacja kazała mi skręcić w prawo, a druga w lewo. Każda wybrała inną trasę, by ominąć centrum miasta, ale drogi spotkały się po kilkunastu kilometrach.

jas_pik - 2018-06-12, 14:28
Temat postu: Re: MediaNav oszukuje na rondach
SWilk napisał/a:
z mapami Q2 2017

A kto jeszcze używa takich map sprzed roku ?
W Polsce w odróżnieniu od krajów zachodu buduje się dużo a jeszcze więcej przebudowuje.
Szkoda że zarzadcy dróg nie informują poprawnie dostawców map o zmoanach/rondach/ otwarciu nowych odcinków bo życie byłoby łatwiejsze .
Sprzwdź też ( na wersji uwonionej) jak się zachowują w tych "problematycznych" obszarach mapy TomTom-a .

Dymek - 2018-06-12, 14:40
Temat postu: Re: MediaNav oszukuje na rondach
SWilk napisał/a:
MediaNav 8.0.5 z mapami Q2 2017 zawiodło mnie w Krakowie w zeszłym tygodniu na jednym z rond...

Na dzień dobry- wersja mapy. Nawet w serwisie oficjalnym Naviextras dostępne są obecnie mapy Q4 2017 (poza serwisem oficjalnym są Q1 2018) i od tego należałoby zacząć.
Co oczywiście nie oznacza, że w tym konkretnym przypadku w najnowszej wersji map coś się w tych rondach zmieniło. Ale we własnym interesie należy zadbać o jak najnowsze wersje map.
A poza tym- jak to w nawigacji- żadna nie jest idealna i w każdej znajdzie się miejsca prowadzące na manowce lub sugerujące absurdalną trasę.

SWilk - 2018-06-12, 14:47

Niestety ze względu na pewne usterki kamery i regularną utratę ustawień MNE nie chcę go jeszcze uwalniać, dopóki ASO nie rozwiąże wszystkich problemów, czy to przez wymianę MNE czy jakoś inaczej. Tak czy siak, skoro problemy są ściśle z MNE związane, to wolę nie kombinować.

Problem jednak nie jest w tym, że mapa była nieaktualna. Niech ktoś z Krakowa mnie poprawi, ale jestem przekonany, że to skrzyżowanie nie było reorganizowane w ciągu ostatnich dwóch lat. Remontowane może, ale raczej nie było tam fundamentalnej zmiany.

Ponadto na ekranie wyraźnie widziałem skrzyżowanie w kształcie ronda, ale zapowiedzi głosowe i wskaźnik następnego manewru z kolei mówił co innego.

Na moje oko MNE myślało, że na kilka metrów przed wjazdem na rondo trzeba skręcić w prawo, albo, że sam wjazd na rondo to dodatkowe skrzyżowanie.

Podobnie z rondem w Lublinie przy Gali - MNE uważa je za ciąg skrzyżowań, na którym przy wjeździe "jedziesz prosto", a zjazd to skręt w lewo.

Dymek - 2018-06-12, 14:58

Ale co właściwie chciałbyś uzyskać? Takich i podobnych błędów są na mapach setki i to na mapach dowolnej nawigacji i nieraz jeszcze, gdy nadmiernie zaufasz nawigacji trafi Cię szlag.
W tym konkretnym wypadku już samo "skręć w prawo" w momencie, gdy wiemy że jest to rondo powinno wzbudzić naszą czujność, bo komendy w przypadku rond brzmią inaczej.

paul7 - 2018-06-12, 17:35

Na pewno nie usłyszysz komunikatu: skręć do jeziora. A ludziom się to udało. :lol:
Co do ronda , to jest rondo o zmienionym pierwszeństwie. Ludzie nawet bez nawigacji dostają kręćka. W Warszawie rondo "Babka". Po roku opanujesz w ciemno.
A tak o mapie , aktualizuj zawsze na najnowsze. Jak się szczypiesz z uwolnieniem, to odpal w telefonie Janosika czy cokolwiek, jako dodatkową nawigację.

dudu$ - 2018-06-12, 17:46

Dymek, są już mapy Q1 2018 ? jeśli tak to skąd można je pobrać, oczywiście za FREE :)
Dymek - 2018-06-12, 18:09

No to jeszcze raz. Właśnie sprawdziłem jak się to rondo prezentuje na naszej nawigacji. Masz rację jeśli chodzi komendy głosowe- właściwe przed każdym większym rondem mamy komunikat "skręć w prawo", ale sygnalizuje on wyłącznie wjazd na duże rondo, nic więcej. Natomiast na ekranie widać doskonale co jest grane- mamy symbol ronda, nazwę ronda a "asystent pasa" pokazuje na bieżąco i z pewnym wyprzedzeniem ilość pasów i na którym pasie trzeba się ustawiać. Tym samym widać wyraźnie, że szykuje się skręt w lewo.
Swoją drogą, faktycznie- ja mam u siebie komunikaty głosowe wyłączone na stałe, rozpraszają mnie, nienawidzę jak co chwilę przerywają mi słuchanie radia czy muzyki. Skutkiem czego więcej widzę na mapie.

paul7 - 2018-06-12, 22:20

Mapy na życzenie full Europe HERE Q1 2018:
Kod:
https://drive.google.com/drive/folders/13byvFzW7nPGNyqEdfMnZMYopfkGBUhwV

Dymek - 2018-06-13, 08:38

Tak wygląda ekran jeszcze spory kawałek przed tym rondem. Jest symbol, że będzie rondo i najważniejsze- asystent pasa ruchu na górze- wiadomo, że trzeba wbijać się do skrętu w lewo.
A duża strzałka najbliższego manewru? No cóż- pokazuje prawdę- w ruchu prawostronnym przy wjeździe na rondo zawsze będzie skręt w prawo. W UK pewnie pokazuje skręt w lewo...

SWilk - 2018-06-13, 10:39

Dymek, dzięki za tak dogłębną weryfikację. U mnie pamiętam wyraźnie, że asystent pasa pokazywał mi konieczność zajęcia prawego pasa. Przyglądałem się na to dość długo bo mi się to nie do końca podobało. [Edyta]Pewnie wynika to z innych wersji map[/edyta]

Jednak jak widzisz, przez środek ronda idą jakieś białe drogi, które pewnie są torowiskami i/lub buspasami. W tej chwili nie pamiętam dokładnie co to. Wtedy uznałem, że rondo pewnie jest jakoś trójwymiarowo zrobione - podobnie jak mogilskie, które ma estakady i tunele.
Jak się pierwszy raz gdzieś jedzie to się można naciąć.

Następnym razem będę bardziej ufał sobie.

paul7, dzięki za link do map. Co do "szczypania" się z uwolnieniem, to jak pisałem wcześniej - mam sporadyczne problemy z kamerką cofania i utratą ustawień w MNE.

Chwilowo gromadzę "materiał dowodowy" w postaci nagrań z niezałączającej się kamerki, bo oczywiście w serwisie zawsze działa. Jak będę miał więcej nagrań, to napiszę reklamację z rękojmi z linkami do nagrań i niech kombinują. Jak na złość, ostatnio działa ;)

Jak mi tę usterkę naprawią to zamierzam radio uwolnić.

michele - 2018-06-13, 10:45

Co to za znak ustąp pierwszeństwa i uwaga przejście pieszych na screenie?
Dymek - 2018-06-13, 12:25

michele napisał/a:
Co to za znak ustąp pierwszeństwa i uwaga przejście pieszych na screenie?

No właśnie to chwaliłem w innym wątku, bo te symbole pojawiły się dopiero po wgraniu 2017Q4- w wersji fabrycznej nic takiego nie było.
Na ekranie wyskakuje mnóstwo znaków, które występują na drodze- działa to rewelacyjnie, wyskakują z wyprzedzeniem, zanim jeszcze zobaczymy znak na drodze, znikają po minięciu znaku. Poza tym najpierw są czarno-białe a w miarę zbliżania się do znaku dostają koloru. Szczególnie chwalę właśnie sygnalizowanie przejść dla pieszych- nie widać jeszcze przejścia a już wiadomo, że należy się go spodziewać.
Nie wiem czy ta funkcja zaszyta jest w samych mapach, czy może w POI dostępnych w nowych wersjach.

dudu$ - 2018-06-13, 17:28

paul7 napisał/a:
Mapy na życzenie full Europe HERE Q1 2018:
Kod:
https://drive.google.com/drive/folders/13byvFzW7nPGNyqEdfMnZMYopfkGBUhwV


dobrze pamiętam że wystarczy ściagnać pliki z katalogu maps i wgrać do MNV do odpowiedniego katalogu ? Nie będzie problemu z tym zew teraz mam mapy TOMTOM a te sa HERE ?

paul7 - 2018-06-13, 17:51

dudu$ napisał/a:
paul7 napisał/a:
Mapy na życzenie full Europe HERE Q1 2018:
Kod:
https://drive.google.com/drive/folders/13byvFzW7nPGNyqEdfMnZMYopfkGBUhwV


dobrze pamiętam że wystarczy ściagnać pliki z katalogu maps i wgrać do MNV do odpowiedniego katalogu ? Nie będzie problemu z tym zew teraz mam mapy TOMTOM a te są HERE ?

Here bardziej nadają się na Polskę, TomTom na Europę.
Zaraz poszukam i zapodam ci pozostałe mapy.
Pliki obu producentów map do Igo mają te same pliki .fbl .hnr, poi itd, tylko licencje muszą być odpowiednie.

Adamerio - 2018-06-18, 12:43

Wie ktoś jak wygląda procedura tworzenia nowych map :?: Wgrałem właśnie Q1 2018 - oddana do użytku w grudniu droga s19 widnieje na mapach ale już sam węzeł prowadzący na nią pozostał stary(zwykłe skrzyżowanie "T" zamiast wiaduktu i 2 rond :evil: :evil: :evil: :roll:
Dymek - 2018-06-18, 13:41

Na takie zmiany w przypadku Here to i rok można czekać. Gorsze są chyba sytuacje odwrotne- gdy nawigacja widzi nowe drogi, których jeszcze nie otwarto.
paul7 - 2018-06-18, 13:47

Adamerio napisał/a:
Wie ktoś jak wygląda procedura tworzenia nowych map :?: Wgrałem właśnie Q1 2018 - oddana do użytku w grudniu droga s19 widnieje na mapach ale już sam węzeł prowadzący na nią pozostał stary(zwykłe skrzyżowanie "T" zamiast wiaduktu i 2 rond :evil: :evil: :evil: :roll:

Czasami budowniczy, coś zrobią przed terminem. :roll:

jas_pik - 2018-06-18, 14:57

Firmy od map nie robią bez przrwy skanowania staelitarnego nowych dróg tylko wykorzystują dane dostarczane przez zarzadców infrastruktury drogowej.
W przypadku dróg krajowych od GDDKiA .
A że dane od nich otrzymywane zazwyczaj niewiele mają wspólnego z rzeczywyistościa to jużinna bajka.
HERE zakończył zbieranie danych na dzień 18 marca 2018 roku i wydał mapy okreslane jako 2018Q1 w maju 2018 roku jesli do tego dnia GDDKiA nie dostarczyła nowych dancy ( a zapewne nie bo oficjalnie inwetsycja wciąz pewnie trwa ) to mapy na mapach takie kwiatki.

paul7 - 2018-06-18, 20:28

Kiedyś wracałem z Krakowa do Warszawy, jechałem dwupasmówką, której oczywiście nie było, "przejechałem" na wprost przez olbrzymie rondo , którego też oczywiście nie było. Ale była frajda, że zbudują. I najważniejsze, by nie trafić przedwcześnie na zapowiadane mosty. :lol:
SWilk - 2018-06-19, 07:59

A ja się martwiłem skrętem w nie to lewo...
paul7 - 2018-06-21, 17:52

Właśnie wróciłem z trasy Warszawa północne Mazury aż po Kaliningrad i mapa 2018Q1 bez żadnych wpadek. Wszystko jest , każdy nowy odcinek, nawet po zmodernizowaniu drogi i o dziwo każde nowe rondo było. Trasę przeliczało także poprawnie, łącznie z czasem . Radary pokazywało także w porządku. Choć jak zwykle w schowku czekała papierowa mapa, tym razem, była nie potrzebna.
marmar - 2018-07-16, 18:35

A tak prowadziła z Łodzi do Brwinowa,
Zjazd przez MOP.
A w samej Łodzi po przejściu dla pieszych
na ul. Pabianickiej
Start Szpital Kopernika, parking od ul.Pabianickiej
Koniec ul. Obywatelska.
Zamiast zawrócić na skrzyżowaniu Wólczańska/Pabianicka
prowadzi wcześniej przez przejście dla pieszych.

Trasa szybka
dobrze, ze miałem odpaloną 7ways z mapa UMP :)

paul7 - 2018-07-16, 18:56

marmar napisał/a:
A tak prowadziła z Łodzi do Brwinowa,
Zjazd przez MOP.
A w samej Łodzi po przejściu dla pieszych
na ul. Pabianickiej
Start Szpital Kopernika, parking od ul.Pabianickiej
Koniec ul. Obywatelska.
Zamiast zawrócić na skrzyżowaniu Wólczańska/Pabianicka
prowadzi wcześniej przez przejście dla pieszych.

Jeszcze podaj jaki tryb trasy wybrałeś. Bo to są różne mapy.

jas_pik - 2018-07-16, 22:11

Podaj miejsce startu i zakończenia oraz wszystkie ustawienia nawigacji .
Oraz dla jakiej mapy wyznacałeś tą trasę .

Dracid - 2018-07-17, 06:05

Co mają ustawienia trasy do wyznaczenia jej przez zamkniętą bramę na drodze dojazdowej dla służb (mówię o Brwinowie i przejeździe przez MOP, na który sam się nadziałem)? Albo gdzieś przejazd jest możliwy, albo nie i jeśli nawigacja twierdzi, że da się przez bramę przejechać, to żadne ustawienia nie pomogą.
marmar - 2018-07-17, 08:06

Dracid napisał/a:
Co mają ustawienia trasy do wyznaczenia jej przez zamkniętą bramę na drodze dojazdowej dla służb (mówię o Brwinowie i przejeździe przez MOP, na który sam się nadziałem)? Albo gdzieś przejazd jest możliwy, albo nie i jeśli nawigacja twierdzi, że da się przez bramę przejechać, to żadne ustawienia nie pomogą.


Właśnie przez bramę zamkniętą na kłódkę, bo tam podjechałem od strony Brwinowa sprawdzić czy faktycznie można tam zjechać do Brwinowa.

marmar - 2018-07-17, 08:10

paul7 napisał/a:

Jeszcze podaj jaki tryb trasy wybrałeś. Bo to są różne mapy.


Mapa jest jedna.
Ale różny jest algorytm wyznaczania tras - szybkiej, krótkiej...
tak myślę, ale mogę sie mylić.

paul7 - 2018-07-17, 08:39

marmar napisał/a:
paul7 napisał/a:

Jeszcze podaj jaki tryb trasy wybrałeś. Bo to są różne mapy.


Mapa jest jedna.
Ale różny jest algorytm wyznaczania tras - szybkiej, krótkiej...
tak myślę, ale mogę sie mylić.

Sprecyzuję rodzaj trasy szybka, ekonomiczna itd...

Belphegor - 2018-07-17, 08:42

Niezależnie od ustawień trasy nawi nie powinna prowadzić przez MOP, bo tam nie ma otwartego na co dzień zjazdu. Jedyne sytuacje, gdy zjazdy z MOPów są otwarte, to jakieś wypadki, zatory na autostradach itp.
Autostrada to zamknięta przestrzeń, z której zjechać można tylko na węzłach. I każda nawigacja powinna to wiedzieć, tj. mieć to w algorytmie wyliczania trasy.

jas_pik - 2018-07-17, 08:52

marmar napisał/a:

Mapa jest jedna.

Podaj symbol/date mapy.
Nie wiemy czy masz mapę z 2015/2016/2017 roku i z którego kwartału .
Zazwyczaj mapy prosto z fabryki sa przestarzałe - nie wiemy czy ją aktualizowałeś w ciągu 90 dni od odebrania i którą aktualizację zainstalowałeś.
Dlatego nie ma jednej mapy jak twierdzisz.

Dracid - 2018-07-17, 09:28

Ja miałem mapę 2017Q3 i co z tego, skoro wyznaczyła trasę przez MOP nie istniejący tam przecież od wczoraj. A w Bośni kazała mi zjechać z głównej ulicy, skręcić w boczną i wrócić na główną przez prywatne podwórko (oczywiście wrócić na główną się nie dało, bo jak na złość właściciel postawił płot na swojej posesji, łajdak). Mają mapy takie kwiatki i nic na to nie poradzimy.
jas_pik - 2018-07-17, 09:38

To nie są kwiatki tylko coś innego.
W uwolnionej wersji masz możliwośc wyboru czy przejeżdzasz przez tzw "carrpool" czyli prywatne parkingi
Tak samo może zaznaczyć przejezady za zezwoleniem .
Nie wiem jak jest w fabrycznej wersji bo od 4 lat ich nie używam.
W uwolnionej możesz sobie zaznaczyć że ma z takich rzeczy nie korzystać . I wtedy Cię nigdy nie wywiedzie w takie drogi.
No i jesli dzisiaj stosujesz mapę z danymi sprzed roku to to też ma wpływ .
Dlatego też warto uwolnić . Bo to nie jest wyłacznie możliwośc używania nowych map ale znacznie więcej funkcjonalności nawigacji

Dracid - 2018-07-17, 09:58

Ten objazd przez prywatne podwórko był na tyle idiotyczny, że aż postaram się go znaleźć (ów objazd przez podwórko spowodowałby, że wróciłbym na główną drogę po jakichś 20 metrach, więc tym bardziej nie rozumiem, czemu mnie tam wywiodło). I nie sądzę, żeby wybór opcji drogi miał tu znaczenie.

Nie sądzę, żeby w Sarajewie budowano drogi w takim tempie, że między 2017 Q3 a majem 2018 nagle stworzyli objazd czyjegoś podwórka.

Belphegor - 2018-07-17, 10:00

jas_pik napisał/a:
Dlatego też warto uwolnić


A tak spytam, choć pewnie było to już wałkowane - jak to się ma do gwarancji? CLIP to wykryje, czy nie?

jas_pik - 2018-07-17, 10:05

Nie wykryje tego CLIP.
Jesli się nie pochwalisz to na głównym ekranie nie będzie żadnej róznicy - chyba że wyciągniesz sobie na główny ekran dodatkowe ikony

Dracid - 2018-07-17, 10:10

Idea objazdu była mniej więcej taka.

Dlatego twierdzę, że to jakiś bug w mapie, bo droga główna niczym się nie różniła na tym odcinku od pozostałych fragmentów. A objazd przez MOP, no cóż: to nie jest żadna droga z zezwoleniem, tam stoi po prostu brama zamknięta na kłódkę.

marmar - 2018-07-17, 16:21

I to co mówiłem w Łódź ul.Pabianicka po przejściu dla pieszych. :roll:
I ten błąd istnieje od 2013 na MN1 tez tak było.

d3mol3k - 2018-07-17, 20:56

@marmar - zajrzyj na stronę www dostawcy map dla tej nawigacji i będziesz wiedział skąd ten błąd jest i dlaczego dalej jest w nowej mapie - https://wego.here.com/?map=51.73615,19.45983,18,satellite - po prostu w tym miejscu co nawi prosi o zawrócenie na ich mapie jest droga łącząca obi nitki jezdni. Tam nie ma nawet przejścia dla pieszych. Możesz tę uwagę spróbować zwrócić here maps - ja nie znalazłem tam odnośnika "zgłoś błąd". Może słabo szukałem?

Słabo szukałem - znalazłem zgłosiłem

Co do zjazdu przez mop pewnie zaznaczyli drogę bo jest tyle że zapomnieli jej dać tag = emergency only - bo to droga ewakuacyjna.

Jest też błąd - https://wego.here.com/?map=52.15281,20.68757,17,satellite - oni tam widza drogę i nikt im nie zgłosił że jest to serwisowy wyjazd z mop'u dla emergency. :(
I co ciekawe na mapie googla jest ten sam błąd - droga jest przejezdna na mapie - więc zapewne nawi też Ciebie ichnia tak poprowadzi - ale tu gdybam

Czemu takie błędy są na mapach dostawcy? Bo nikt nie zgłasza błędów? lub nie ma ich jak zgłosić :(.
EDIT - bo nie są zgłaszane - pytanie do Ciebie marmar (i bez złośliwości z mojej strony!) - zgłosiłeś im te błędy?

I teraz odpowiedz sobie sam czemu ta nawi właśnie tak Ciebie poprowadziła w tych miejscach.

Ten mop też zgłosiłem.

eplus - 2018-07-18, 04:11

Ja użytkując pirata 11 lat temu odczuwałem wyrzuty sumienia i zgłosiłem do którejś firmy wszystkie 15 ulic jednokierunkowych w moim miasteczku. Od następnej edycji sam z moich poprawek korzystałem. Wcześniej był Meksyk (Cypr, Sri Lanka, Rosja) - notorycznie trasy przez miasto szły pod prąd.
marmar - 2018-07-18, 10:09

d3mol3k napisał/a:
@marmar - zajrzyj na stronę www dostawcy map dla tej nawigacji i będziesz wiedział skąd ten błąd jest i dlaczego dalej jest w nowej mapie - https://wego.here.com/?map=51.73615,19.45983,18,satellite - po prostu w tym miejscu co nawi prosi o zawrócenie na ich mapie jest droga łącząca obi nitki jezdni. Tam nie ma nawet przejścia dla pieszych. Możesz tę uwagę spróbować zwrócić here maps - ja nie znalazłem tam odnośnika "zgłoś błąd". Może słabo szukałem?

Słabo szukałem - znalazłem zgłosiłem

Co do zjazdu przez mop pewnie zaznaczyli drogę bo jest tyle że zapomnieli jej dać tag = emergency only - bo to droga ewakuacyjna.

Jest też błąd - https://wego.here.com/?map=52.15281,20.68757,17,satellite - oni tam widza drogę i nikt im nie zgłosił że jest to serwisowy wyjazd z mop'u dla emergency. :(
I co ciekawe na mapie googla jest ten sam błąd - droga jest przejezdna na mapie - więc zapewne nawi też Ciebie ichnia tak poprowadzi - ale tu gdybam

Czemu takie błędy są na mapach dostawcy? Bo nikt nie zgłasza błędów? lub nie ma ich jak zgłosić :(.
EDIT - bo nie są zgłaszane - pytanie do Ciebie marmar (i bez złośliwości z mojej strony!) - zgłosiłeś im te błędy?

I teraz odpowiedz sobie sam czemu ta nawi właśnie tak Ciebie poprowadziła w tych miejscach.

Ten mop też zgłosiłem.




Dobrze, że podałeś ten link, na dole z prawej strony jest możliwość dodania OPINII.
Otwiera się okno dialogowe i jest zgłoś błąd.
Zostały te miejsca zgłoszone.

Proszę wyznaczyć - trasa szybka Łódź - Jarosławiec .
Zjazd w Kopytkowie, przez Kościerzynę - Bytów - Sławno
czy Wam też zgłasza jazdę po drogach GRUNTOWYCH :roll:
Nigdy nie jechałem po tej trasie drogami gruntowymi.
W ustawieniach drogi gruntowe wyłączone oczywiście.

Podałeś, teraz spostrzegłem, no to maja dwa zgłoszenia.

d3mol3k - 2018-07-18, 16:20

No i super - bo to dla nas użytkowników jest - jak nie zadbamy sami o siebie to Here tym bardziej. Może być że mapa ma podaną drogę nie jako gruntową a jako utwardzoną ;). Musiałbyś zobaczyć. Założyłem sobie wczoraj konto i zacząłem działać na swoim terenie ;) bo też tu mam nawet koło siebie niezły meksyk :O.
paul7 - 2018-07-30, 12:27

Testuje obecnie mapę TomToma po przejściu na MNE. Poprzednio hulałem na HERE i byłem przyzwyczajony czasami do niespodzianek. W TT faktycznie na Puławskiej ze skrzyżowaniem z obwodnicą "zrobił" rondo i kazał mi objeżdżać tak, by zaraz złapać mandat. Tam jest zakaz zawracania i plastusie wręcz stoją i nagminnie kasują kierowców. Znów na Ursynowie nie dał mi skręcić na skrzyżowaniu, na pasie w lewo. Kazał w prawo, zawrócić i dopiero z tamtego miejsca dojechać. Zauważyłem , że w TT brakuje sporo adresów w Polsce, nie znajduje ich , trzeba cel klikać na mapie. Adresy podmiejskie, czy wioski to fatalna rzecz. Z TMC współpracuje jak na razie dobrze. Jest to przyjemna rzecz w podróży.
paul7 - 2018-10-19, 16:49

Jechał ktoś nową obwodnicą Radomia na Kraków? Ciekaw jestem reakcji map.
marmar - 2018-10-20, 13:32

Utwórz trasę via Radom i zobaczysz w Demo czy jest już w mapie (przez obwodnicę).
Zgłoszona jazda po chodniku i nic się nie zmieniło, to samo z przejazdem przez płatny parking ze szlabanami przy Szpitalu Kopernika w Łodzi :-) co prawda pierwsze 10 min. jest darmowe ;-)

Belphegor - 2018-10-20, 13:46

Nie przesadzacie trochę? Otworzyli ją dopiero wczoraj.
paul7 - 2018-10-20, 14:28

HERE We Go ma już nowa trasę, Google jak zwykle 100 lat świetlnych za, TomTom jeszcze nie, Automapa już udostępnia aktualizacje. Czyli HERE będzie miał w nowym wydaniu obwodnicę. Google to jak zwykle mapy, nie do użytku. Targeo już ma, Yanosik to ma odcinek w budowie.
Na szczęście dla użytkowników MN, wjazd na obwodnicę jest oczywisty , jechać i nigdzie nie skręcać, pomimo nalegań nawigacji, czy to od Warszawy , czy to od Kielc.

marmar - 2018-10-20, 14:32

No właśnie wczoraj i dlatego w AM jest już odblokowana.
Spodziewasz się, że w nowej mapie już będzie.
To nie jest zbyt trudne (tam myślę), aby odblokować po czasowej blokadzie.

d3mol3k - 2018-10-20, 15:02

marmar napisał/a:
Utwórz trasę via Radom i zobaczysz w Demo czy jest już w mapie (przez obwodnicę).
Zgłoszona jazda po chodniku i nic się nie zmieniło, to samo z przejazdem przez płatny parking ze szlabanami przy Szpitalu Kopernika w Łodzi :-) co prawda pierwsze 10 min. jest darmowe ;-)


Mówisz o tym miejscu: https://goo.gl/maps/VYf53FP2gcz ?

Patrzyłem w : https://mapcreator.here.com/mapcreator/51.73202041027511,19.45572363610259,18,0,0 no i to zaznaczone jest jako zwykła osiedlowa droga.

A gdzie pozwala jeździć po chodniku? Wszak w Szczecinie znalazłem takie kwiatki na Piastów gdzie na mapie zaznaczony szeroki chodnik jak właśnie droga osiedlowa :(.

marmar - 2018-10-21, 15:05

Tak to jest to miejsce, na fotach widać jak to wygląda.
Dokładnie są 4 szlabany.
Trasa SZYBKA, na skróty po drodze osiedlowej a własciwie parkingu, porażka.
Ta strona Here z tą mapą satelitarną to jest sprzed 10 lat chyba.
Masz wyżej zrzut, zawracać można dopiero z wydzielonego pasa ruchu na skrzyżowaniu Pabianicka/Wólczańska - Łódź.
To było zgłaszane i nadal babol.

d3mol3k - 2018-10-21, 20:43

^^^ marmar usunąłem tę przelotkę do Ordona i napisałem im informacje w map creatorze - zobaczymy co zrobią. Powiedz mi tylko jedno jak wyglądają uliczki w tym obrębie szpitala. Rozumiem że ta pomiędzy Santocka - Pabianicka - Ciołkowskiego to drogi parkingowe i reszta to wewnętrzne szpitala - czyli dla ruchu ograniczonego lokalnego? Ten fragment od Santockiej po Ciołkowskiego zrobiłem parkingową.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group