DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - 0.9 tce dziwny dźwięk

zatoiczi - 2018-06-13, 17:15
Temat postu: 0.9 tce dziwny dźwięk
https://youtu.be/ua2Vg0t5cIc

Taki dżwięk generuje moje auto na zimnym silniku. Dźwięk ten znika po około minucie. Ma ktoś pomysł co to może być. Przebieg 1500 km.

przemoc84 - 2018-06-13, 18:41

a to ssanie się nie odłącza?
spoogie - 2018-06-13, 19:05

Nie brzmi to normalnie - mam TCe 90 3 lata i nigdy mi tak nie buczał.
zatoiczi - 2018-06-13, 19:49

Po przejechaniu 300 km zaczął mi skrzypieć fotel kierowcy a teraz to buczenie. Porażka całkowita. Strach pomyśleć co będzie dalej. W przyszłym tygodniu jadę z nim do serwisu.
Satyr - 2018-06-13, 23:06

Dzwiek nie jest normalny. Mam 1.0, turbiny wszak nie ma ale 3 cylindry powinny buczec, pierdziec i telepac calym altem. O dziwo nie chca, czasami tylko pod lewa noga troche telepie, ale dramatu nie ma, a swiatla szybko sie zmieniaja.
Datex - 2018-06-14, 07:01

Nagraj filmik z zewnątrz - będzie lepiej słychać.

Czy zaraz po odpaleniu jak dodasz gazu to czujesz, że auto się dławi i śmierdzi benzyną? U mnie niestety tak jest. Zgłaszałem podczas przeglądu, zrobili jakąś kalibrację wtrysków bo przelewały. Niestety problem powrócił po kilku dniach. Dodatkowo auto szarpie przy odpuszczeniu gazu przez pierwsze kilkaset metrów.

zatoiczi - 2018-06-14, 07:09

Nie dławi się, nie szarpie. To buczenie ustane po około minucie i występuje jeśli samochód stoi kilka godzin. Twój problem to prawdopodobnie coś z lpg a u mnie lpg brak. Ogólnie jestem podłamany bo myślałem, że jak kupię nowe auto to będę miał spokój na kilka lat a tu takie jaja.
Datex - 2018-06-14, 07:30

Problem mam tylko na benzynie, na LPG auto działa prawidłowo.
sobol1976 - 2018-06-14, 07:56

Dźwięk nie jest normalny. Ale ten silnik jak jest zimny, ma tendencję do wpadania w wibracje w pewnych zakresach obrotów jałowych. Generalnie nie wydaje u mnie takich dźwięków ale jeśli cokolwiek będzie niedokręcone, poluzowane pod maską to jest duża szansa, że będzie wibrować i rezonować. Sprawdziłbym pod maską czy wszystko jest solidnie poprzykręcane. Myślę o osłonach, rurach i przewodach.
Sam po kupieniu byłem 2 razy w ASO żeby usuwali dziwne dźwięki i co się okazywało? Trzeba było dokręcać osłony termiczne nad wydechem drugi raz osłonę silnika.

Jeśli to nie tego typu problem to niestety szukałbym w okolicach łańcucha rozrządu, a dokładnie napinacza - mówisz, że raczej tylko po uruchomieniu więc to może być napinacz.

Dymek - 2018-06-14, 09:55

Też mam rodzaj buczenia na zimnym przez krótką chwilę póki obroty nie spadną, ale dźwięk nie jest taki i nie tak wyraźny jak na nagraniu. U siebie uznają to jako normę, zwłaszcza, że w innym Sandero słyszałem identyczny odgłos. Za to mam jeszcze małe postukiwanie na nierozgrzanym silniku, gdzieś pod akumulatorem, gdy samochód stoi- ewidentnie związane z drganiami zespołu napędowego i jego zaiweszeniem- coś się telepie. Ten sam objaw występuje gdy samochód stoi na hamulcu nie w poziomie, ale na stromym zjeździe np. do garażu. Ale jestem już w takim wieku, że takie rzeczy mnie nie ruszają. Nie gonię z każdym dźwiękiem do ASO. Zaczekam na przegląd. W poprzednich samochodach tuż po zakupie też miałem tego typu różne dziwne odgłosy i wszystko mijało samo z czasem. Po zakupie sprawdziłem jedynie osobiście cały samochód od spodu (nawet za osłoną silnika) sprawdzając przy okazji wszelkie połączenia śrubowe. To samo robię zawsze po wizytach u mechaników. Lubię po prostu zawsze znać budowę swojego samochodu i mieć pewność, że ktoś czegoś nie zaniedbał.
Datex - 2018-06-14, 10:12

Tak odpala mój traktorek. Widać jak przy dodawaniu gazu się dławi a całe auto się trzęsie. Objawy ustają po około minucie jak auto przełączy się na LPG.

0.9 tce traktorek

Dymek - 2018-06-14, 10:19

Datex- szczerze? Ja tu nic nienormalnego nie słyszę. Właściwie jak u mnie, tylko ja nie mam gazu ;-)
Datex - 2018-06-14, 13:07

To moje pierwsze auto benzynowe więc nie jestem specjalistą ale żaden inny znany mi silnik benzynowy nie zachowuje się w ten sposób.
zatoiczi - 2018-06-14, 13:28

Podniosłem maskę i gdybym nie wiedział na co mam uważać to bym nic dziwnego nie usłyszał. Dźwięk ewidentnie pochodzi z okolic silnika lecz o dziwo w środku jest dużo bardziej słyszalny.
Dymek - 2018-06-14, 14:31

No to dokładnie jak moje stukanie. Na pewno pochodzi od telepania się zimnego silnika, ale z zewnątrz w zasadzie nic nie słychać- tylko w kabinie :mrgreen:
zatoiczi - 2018-06-14, 16:34

Byłem w serwisie i dla porównania posłuchałem sobie jak pracuje silnik w innym sandero. Nic tam nie buczy i nie wibruje. U mnie coś nie gra. Gdybym kupił auto za 10 tys od dziadka co z babcią tylko do lekarza jeździł i to po autostradzie to bym na to przymknął oko. Auto jest nowe i ma być w 100% sprawne i nikt mi nie powie, że te typ tak ma bo nie ma. Żałuję, że nie kupiłem Tipo i cieszę się, że nie sprzedałem starego auta.
arnold - 2018-06-14, 17:38

Coś definitywnie rezonuje. Niech szukają.
Dymek - 2018-06-14, 23:05

zatoiczi- masz gwarancję, korzystaj. Dacia to mój trzeci nowy samochód i w każdym coś było do poprawienia w pierwszych tygodniach po kupieniu. Takie życie... Za to po wyeliminowaniu wstępnych usterek naprawdę jest błogi spokój na kilka lat.
sereq - 2018-06-22, 11:43

Te obroty po odpaleniu na moje oko są za wysokie, ja mam w ok. 800-1000 , no ale silnik już dotarty. Jednak nie przypominam sobie podobnego zachowania wczesniej. Spróboj zalać jakims lepszym paliwem i zobacz czy się powtarza. Jeśli tak to moim zdaniem nadaje się do kontroli w serwisie.
Dymek - 2018-06-22, 11:52

Zaraz po odpaleniu zimnego silnika zawsze wchodzi na 1250-1500 obr (zależnie od temperatury) i zaraz po kilkunastu-kilkudziesięciu sekundach spada do nominalnych 800.
Dokładnie jak na filmiku.

zatoiczi - 2018-06-22, 12:01

Właśnie wróciłem autem z serwisu. Kolega sobol1976 trafił czyli buczenie powodowała luźna osłona termiczna.
Dymek - 2018-06-22, 12:16

zatoiczi napisał/a:
...buczenie powodowała luźna osłona termiczna.

No i po bólu. Podobne głupie usterki nie powinny mieć miejsca, ale niestety są normą, nie tylko w tańszych markach.

Jacenty85 - 2018-06-22, 23:01

albo osłona wydechu albo (jeśli stepway ma linkową zmianę biegów) linki zmiany biegów popadają w drgania i przenoszą takie dźwięki. O dziwo występuje to przeważnie w letnich temperaturach. Jak występują te dźwięki wciśnij sprzęgło, wrzuć bieg i dociągnij ręką dźwignie. Jak dźwięk zniknie to masz odpowiedź.
sobol1976 - 2018-06-23, 09:36

Jacenty85 napisał/a:
...jeśli stepway ma linkową zmianę biegów...

W Stepway'u II nie ma linki.

arnold - 2018-06-23, 13:19

Chodzi o linki mechanizmu zmiany biegów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group