DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Logan MCV-oświetlenie.

Rusty Nail - 2018-07-16, 09:23
Temat postu: Logan MCV-oświetlenie.
Witam. W sobotę miałem wreszcie okazję jechać MCV-ką po zmroku i stwierdziłem, że światła mijania świecą jasno, ale bliżej niż w Loganie 1. Po powrocie do domu zmierzyłem zasięg tych świateł i wyszło całe 12m. Przy 50km/h samochód pokonuje w 1s ok. 13,5m - trzeba uważać.
Poza tym gdzieś czytałem, że światła dzienne powinny samoczynnie gasnąć po włączeniu świateł mijania, ale nie wiem czy to prawda bo w moim Loganie świeca cały czas.
Czy tak ma być ?

Belphegor - 2018-07-16, 09:28

Światła dzienne w Loganie II są w tym samym miejscu, co pozycyjne. Tylko pozycyjne przygasają trochę w stosunku do świateł dziennych.

Zobacz dokładnie. W trybie świateł dziennych świecą dość mocno, po przełączeniu na pozycyjne wciąż świecą, ale słabiej.

zwirz - 2018-07-16, 09:47

U mnie w Sandero LED dzienne przygaszają po włączeniu świateł w każdym przypadku.
arczi_88 - 2018-07-16, 10:11

zwirz napisał/a:
U mnie w Sandero LED dzienne przygaszają po włączeniu świateł w każdym przypadku.


No i jest ok. Po przekręceniu manetki te ledowe dzienne robią jako pozycyjne, dlatego świecą słabiej.

eio - 2018-07-16, 14:52

po włączeniu świateł mijania gaśnie część ledów.
Rusty Nail - 2018-07-18, 09:28

Dziękuję Koledzy za informacje. Faktycznie jest tak jak piszecie, spokoju nie daje mi jednak mały zasięg świateł mijania. Czy w Waszych Loganach też świecą tak blisko ( w moim 12m )?
W specjalnym wydaniu Motoru widziałem porównanie zasięgu świateł w wybranych samochodach i tam średnia to ok. 60m. Najgorszy wynik zanotował VW Tiguan - 33m. To jednak prawie 3 razy lepiej niż w Dacii.

route2000 - 2018-07-18, 11:12

A czy masz prawidłowe ustawienie świateł? Czy pokrętło ustawienia reflektorów jest ustawiona na "0"?
Można to zlecić w stacji kontroli pojazdów sprawdzenie ustawienia świateł.
Ważnie jest też prawidłowe osadzenie żarówki w reflektorze. ;-)

shrek - 2018-07-18, 11:22

I czy wogole swiatla sa dobrze ustawione? W moim jak byl nowy bylo za nisko.
Wojciech-EL - 2018-07-19, 00:54

W moim wozie, po odbiorze, także światła mijania miały bardzo kiepski zasięg pomimo ustawienia pokrętła na "0". Pojechałem do stacji kontroli pojazdów, zapłaciłem kilkanaście złotych i pan diagnosta wyregulował mi światła za pomocą specjalnych pokręteł. Stwierdził po przyłożeniu aparatu, że snop jest dużo za nisko. Polecam zrób tak samo, będziesz miał OK.
sobol1976 - 2018-07-19, 08:24

Oni chyba wszystkim w fabryce za nisko ustawiają te światła.
ASO przez 3 lata przeglądów nic nie wyregulowało. Przy pierwszej wizycie u diagnosty w SKP powiedzieli, że mam zdecydowanie za nisko. Powiedziałem im, że właśnie wracam z przeglądu gwarancyjnego z ASO (!). Więc wyregulowali przy okazji kontroli i teraz jest o niebo lepiej.

eio - 2018-07-23, 20:03

światła świecą za nisko, "czyli" ustawienia robili z tęgim kierowcą w aucie :?: Ja, w moim MCV (kombi), chyba mam za wysoko, ale to na czuja. Jeszcze nie sprawdzałem na ścianie.
Kauris - 2018-07-24, 17:11

Były za nisko.
Ikarusiarz - 2018-08-09, 21:42

Ja się zdziwiłem jak zabrałem się za wymianę żarówki mijania: żadnych sprężynek, tylko wyciągamy i wciskamy. Mój bolid ma osobne żarówki mijania i drogowych, obie H7.
Myślałem, że jak mam ledy, to żarówki trochę dłużej wytrzymają: Lewa padła po 13350 km.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group