DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Szarpanie silnikiem przy obrotach pomiędzy 1800 a 2500

ibok - 2018-07-18, 20:33
Temat postu: Szarpanie silnikiem przy obrotach pomiędzy 1800 a 2500
Witam wszystkich,
jestem posiadaczem daci duster dci 110KM, 4x4 z 2010 roku.
Około 3 miesiące temu auto zaczęło się dziwnie zachowywać. Przy dodawaniu gazu pomiędzy 1800-2500 obrotów autem dość mocno szarpie. W tym samym czasie wskazówka na obrotomierzu skacze lekko do góry i lekko w dół. Dodam że dzieje się to na wszystkich biegach poza 1. Na 1 gdy ruszam z miejsca zdarza się że samochód gaśnie. Kilka razy zdarzyło się, że podczas szarpania samochód wszedł w tryb serwisowy i nie dało się osiągnąć więcej niż 2500 obrotów. Po zatrzymaniu i odczekaniu dłuższej chwili można było jechać dalej. Następnie zaczęły zapalać się inne ikony (check engine lub woda w filtrze oleju napędowego).

Jeden mechanik wymienił mi czujnik wału korbowego - nic to nie dało.
W ASO wymienili też jakiś czujnik wału silnika (nie wiem czy to to samo co u poprzedniego mechanika) oraz posprawdzali kable. Efektu brak. Silnikiem nadal szarpie.

EGR wyczyszczony. Filtr powietrza, filtr oleju napędowego wymieniony.

Mogę podesłać filmik z zachowania obrotomierza przy dodawaniu gazu.

Jakieś pomysły co może być przyczyną?

jas_pik - 2018-07-19, 00:06

@ibok
Diesel - sprawdzali kable - o czym piszesz?

route2000 - 2018-07-19, 08:23

Sprawdź ciśnienie paliwa w listwie wtryskowej.
ibok - 2018-07-19, 09:55

Powiedzieli mi że sprawdzali kable, przewody czy nie są przerwane lub ponadgryzane.

route2000 dzisiaj duster wraca do ASO. Poproszę ich o sprawdzenie ciśnienia paliwa w listwie wtryskowej. Zobaczymy czy to coś pomoże.

shrek - 2018-07-19, 16:40

Zacznij od poczatku, bo zaraz sie dowiwmy, ze to benzyna.
Jezeli wyplulo blad woda w filtrze paliwa to nie rozumie po co zmieniac czujnik walu. Zacznij od wymiany filtra powietrza, paliwa, zczytaj bledy.
Jaki przebieg? I rok.

ibok - 2018-07-19, 20:23

dacia duster laureate 4x4 dci 110 KM rocznik 2010.

Dzisiaj podłączyliśmy dustera do komputera i jeździliśmy żeby sprawdzić jakie błędy uda się odczytać w trakcie szarpania silnika i nic. Filtry wymienią ponownie. Czekam na odbiór samochodu z ASO

vitec - 2019-11-08, 12:58

Czy ten problem znalazł jakieś szczęśliwe zakończenie. Mam takie same objawy i mam zamiar na początek wymienić pedał gazu i zobaczymy.
Nikita_Bennet - 2020-12-19, 08:26

podobne objawy od nowości w 1,5dci 110KM z 2018r.
Serwis w Olsztynie jak i w Elblągu nie widzą usterki. W sumie ja zgłaszałem że silnik czasem szarpie ale ostatnio patrzę a do pedału gazu idą kable a auto ma tempomat (nigdy nie używałem nawet tego).
Czy może to być usterka elektryczna np pedału gazu?

vitec - 2020-12-20, 12:10

Dodam jeszcze że wymieniłem przepływomierz powietrza i miałem wrażenie że rzadziej występował problem . Po jakimś czasie padł akumulator i po wymianie znaczna poprawa ale raz na jakiś czas opisany wyżej problem występuje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group