DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Logan II 2013 1.2 16V kilka pytań po zakupie, filtr powietrz

adrian23 - 2018-07-24, 11:53
Temat postu: Logan II 2013 1.2 16V kilka pytań po zakupie, filtr powietrz
Hej, kupiłem niedawno Dacię Logan II , 1.2 benzynka 16 V.
Przymierzam się do wymiany oleju, kupiłem już 5W40 Elfa, 5 L i nowy filtr.
Słyszałem że jeszcze trzeba do tego uszczelkę? Da radę wymienić bez?

Co do filtra powietrza, gdzie on się znajduje w tym silniku?
podejrzewam że pod tą czarną osłoną silnika, nigdzie indziej go nie widzę, a chciałbym sam wymienić.
We wro krzykneli mi 70 zł za wymianę oleju i filtra powietrza..

jescze jedno pytanko, nie mam głośników z tyłu, fabrycznie musiało tak już być.
Wiązki są poprowadzone i wystarczy wstawić głośniki do niej? Jak ktoś wie proszę o info.

aaa no i klakson działa tylko na światłach dziennych. Jak włącze mijania to przestaje.
Rozumiem że tu jest uszkodzona manetka?

z góry dzięki za odpowiedzi ! :->

DrOzda - 2018-07-24, 15:00

Uszczelkę korka spustowego - jest jednorazowa i kosztuje całą złotówkę albo i mniej.
Filtr powietrza jest pod osłoną nad głowica silnika.
Jeśli nie było fabrycznie głośników z tyłu to wiązki też nie zakładano - musisz przeciągnąć okablowanie.
Manetka do wymiany, ewentualnie możesz bawić się w reanimację zwłaszcza gdy reszta świateł działa.

Domel2250 - 2018-07-24, 15:45

Jeżeli tylko i wyłącznie klakson padł to manetkę da się reanimować. Temat znany- fabryczny kabelek do przycisku klaksonu za sztywny i za krótki jest. Przy włączaniu i wyłączaniu świateł po prostu po jakimś tam czasie się ukręca. Można dosztukować/lutować etc. U każdego elektryka koszt to 20-30 pln, lub samemu, jak się ma lutownicę i chwilę czasu :-) . O ile nie wymieni się kabelka to lut znowu puści po jakimś czasie i reanimację trzeba będzie powtórzyć:-).
Kauris - 2018-07-24, 17:05

Wymiana filtra
https://www.youtube.com/watch?v=s1bhx0J9Cfw

adrian23 - 2018-07-24, 20:11

Super, dzieki wszyatkim za odpowiedzi !
Klakson na razie zostawie, dziala na dziennych a i tak jeżdżę tylko do pracy w dzień wiec jak padnie cos wiecej to wymienie manetke po prostu :-)

shrek - 2018-07-26, 10:59

Manetke mozesz zreanimowac.
https://www.youtube.com/watch?v=6NOKTBfhyIs

Dar1962 - 2018-07-26, 13:20

manetkę łatwo się demontuje, można znaleźć na forum oddzielny temat z klaksonem, bo problem dotykał wszystkie modele, w 90 przypadkach na 100 to ułamany przy lucie słynny czarny kabelek. Naprawę wykona każdy domorosły elektryk

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group