DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Jak ustawić zawór WASTEGATE w turbosprężarce dla 63kW

corrado - 2018-08-02, 13:10
Temat postu: Jak ustawić zawór WASTEGATE w turbosprężarce dla 63kW
Jak ustawić zawór upustowy turbo w K9K 796 na nastawy fabryczne, przy jego wymianie ?
Jest metoda określona na ilość ciśnienia w jakim powinien zacząć pracować ? Lub może na ilość obrotów ramienia tego zaworu ?


shrek - 2018-08-02, 21:22

Ja kiedys ustawialem tak.
Zamykasz klape i cofasz ja tylko troszeczke, zeby byl lekki przeswit. Podanczasz kompa i sprawdzasz jakie ma cosnienie. Na wolnych cisnienie atmosferyczne i przy np. 3000 tys obr ( ale wartosci nie znam). Robilem tak w peugeocie i zadzialalo.

Jak bedzie wypluwac bledy
Za niskie lub za wysokie cisnienie doladowania to skrecisz lub popuscisz regulacje.

corrado - 2018-08-03, 09:18

shrek napisał/a:
Ja kiedys ustawialem tak.
Zamykasz klape i cofasz ja tylko troszeczke, zeby byl lekki przeswit. Podanczasz kompa i sprawdzasz jakie ma cosnienie. Na wolnych cisnienie atmosferyczne i przy np. 3000 tys obr ( ale wartosci nie znam). Robilem tak w peugeocie i zadzialalo.


a bez rozkrecania katalizatora od turbo ? ;-)
zeby widziec czy jest czy nie ma przeswitu ?
nie ma jakis metod nastawow opisanych fabrycznie typu z serwisowki ?

shrek - 2018-08-03, 12:01

Nic nie musisz rozbierac.
Krec delikatnie palcami nakretke, az poczujesz opor( klapa zamknieta)
Potem cofnij ze 2, 3 obroty i tyle.

corrado - 2018-08-03, 20:29

sadzac bo obecnym stanie ie wiem czy az tak byloby zle u mnie ustawione , bo sruby sa praktycznie na samym koncu sztangi mierzac od grzybka podcisnienia a do tej opisanej pozycji brakowaloby u mnie z 5-10 obrotow ... cos chyba za duzo.

W miedzyczasie znalazlem chyba procedure sprawdzania wastegate`a i ustawiania i chyba powinien sie wychylac zaczac przy podcisnieniu 650mPa ?

Czy dobrze mysle ?

Ta procedura pochodzi z rodzialu :

DCM 1.2 injection
Program No.: 4C
Vdiag No.: 08

DIESEL INJECTION
Fault finding – Tests 13B


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group