DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Brak nazwy kontaktu telefonicznego na ekranie radia

kodi - 2016-03-01, 11:35
Temat postu: Plug & Radio - wyświetlanie numeru osoby dzwoniącej
Hej,
Po sparowaniu starej Nokii e51 z Plug & Radio na ekranie radia wyświetla się nazwa osoby dzwoniącej (nazwa z książki telefonicznej). Co prawda kodowanie jest skopane (krzaki w miejscu niektórych literek), ale jest nazwa.

Po sparowaniu Androida 5.1 (Huawei Y5) przy odbieraniu telefonu pojawia się tylko numer osoby dzwoniącej - zamiast kontaktu z książki. I to pomimo tego, że książka jest synchronizowana do radia (można przeglądać kontakty w radio i wybierać odbiorcę po nazwie).

Jak zrobić, żeby na wyświetlaczu radia pojawiała się nazwa osoby dzwoniącej?

DrOzda - 2016-03-01, 12:32

Można uaktualnić firmware w radio - poszukaj tematu z linkami na tym forum.
arczi_88 - 2016-03-01, 14:11

Na Windows Phone też czasami nie pokazuje kontaktu tylko numer ale to czasami.
lesiu11 - 2016-03-01, 22:14

Wiem tylko ze kontakty w telefonie musza byc zapisane w pamieci telefonu a nie na karcie sim. Jak Twoj telefon domyslnie zapisuje na karcie sim to nie bedzie pokazywac nazwy kontaktu.
amakarewicz - 2017-08-29, 08:50

W moim przypadku przyczyną problemu był format zapisanych kontraktów. W telefonie miałem format 9-co cyfrowy a rozmowy przychodzące były wwyświetlane w navi z powodem +48. Podopisywałem do każdego kontraktu drogi numer w formacie z +48 na początku i problem się rozwiązał
paul7 - 2017-08-29, 11:28

amakarewicz napisał/a:
W moim przypadku przyczyną problemu był format zapisanych kontraktów. W telefonie miałem format 9-co cyfrowy a rozmowy przychodzące były wwyświetlane w navi z powodem +48. Podopisywałem do każdego kontraktu drogi numer w formacie z +48 na początku i problem się rozwiązał

Dobra informacja, a jak jest z telefonami z dwoma sim? sprawdzałeś, bo czasami nie widzi drugiej karty.

michele - 2017-10-13, 09:12
Temat postu: Brak nazwy kontaktu telefonicznego na ekranie radia
W telefonie większość numerów w książce mam zapisanych w postaci +48 xxx xxx xxx. Ułatwiało mi to życie kilka lat temu jak bywałem za granicą, jednak mam problem, bo jak dzwoni do mnie numer to nawi mi pisze, że dzwoni xxx xxx xxx. Mógłbym w książce zmienić numery i zapisać bez prefixu, ale jak wtedy będzie to wyglądało za granicą. Będę miał jakieś problemy z dzwonieniem, czy jak?
Dymek - 2017-10-13, 09:42

A jeśli zapiszesz w kontaktach dwie wersje numerów- jeden bez prefiksu a drugi z prefiksem?
michele - 2017-10-13, 09:46

Też o tym myślałem, ale się zastanawiam czy są jakieś rozwiązania systemowe, jak poprawnie zapisywać, aby telefon dzialał za granicą oraz w nawigacji kontakty były dobrze dobrane. Nie chciałbym dublować wpisów, bo może nie potrzeba tego prefixu już teraz... nie wiem, a dawno mnie za granicą nie było, a chcę zrobić porządek, aby za rok jak wyjadę znów nie musiał przestawiać kontaktów
Dymek - 2017-10-13, 10:04

MediaNav jeszcze nie mam, ale w moim obecnym starym systemie głośnomówiącym w samochodzie, aby wyświetlały się nazwy kontaktów a nie numery telefonów musiałem usunąć prefiksy 48 tam gdzie one były albo dopisać drugi numer. Trochę to dziwne, że są takie problemy...
Masz zapisane +48, czy 48? Może tylko w tym plusie jest problem?

jas_pik - 2017-10-13, 10:12

Ale to nie jest problem MN tylko telefonu
Dymek - 2017-10-13, 10:17

Ok, ale właśnie szukamy lokalizacji problemu i jak go rozwiązać.
Valwit - 2017-10-13, 15:34

tez stawiam na telefon, z moim LG G4 wyswietla sie numer z prefiksem, lub imie jesli jest w ksiazce
michele - 2017-10-16, 09:44

a ja czytam: http://forum.android.com....comment=3371731 i akurat mam telefon w nju, więc to by się zgadzało.

Czy ktoś z Was, kto ma orange, to z zagranicy musi wpisywać prefix jak dzwonicie (przynajmniej na Polskę)?

Valwit - 2017-10-22, 11:48

ja mam w Play, dawno temu mialem w Idei, zanim byla Orange. Z za granicy aby zadzwonic na polski numer musze miec +48 z przodu, nic sie przez lata w tej kwestii nie zmienilo o ile mi wiadomo
maro_1955 - 2017-10-22, 13:32

Aktualnie przebywam w Toskanii i aby dzwonić do Polski musiałem pododawać w książce tel nr prefiks +48 bo inaczej nie uzyskiwałem połączeń.
sobol1976 - 2017-10-22, 13:52

Valwit napisał/a:
nic sie przez lata w tej kwestii nie zmienilo o ile mi wiadomo


I nic się w tej sprawie nie zmieni. Dzwoniąc za granicą miejscowy operator przecież musi wiedzieć o jaki kraj ci chodzi... Po to jest potrzebny kierunek do/z Polski.
W na terenie Polski prefiksa +48 nie musisz używać jeśli dzwonisz na krajowe bo po prostu jest on dodawany automatycznie (na podst. danych lokalizacji sieciowej).

michele - 2017-10-23, 11:22

No tak, ale w takim razie zestaw głośnomówiący nie sprawdzi się jak ktoś jeździ za granicę i trzeba wpisać dwa numery, co powoduje, że nie jest to dobre rozwiązanie, bo ma się o jedno kliknięcie więcej w telefonie jak się dzwoni.
Zrobili by zawsze +48 i byłoby git. Muszę napisać w takim razie do orange.

jas_pik - 2017-10-23, 12:58

Ale po co wpisywac dwa?
Wystarczy że masz wpisany w formacie międzynarodowym z + i zawsze się dodzwonisz czy to w kraju czy za granica .

michele - 2017-10-23, 13:00

Ale wtedy navi mi nie widzi takiego numeru telefonu i zamiast danych z książki, to pisze mi tylko numer.
Valwit - 2017-10-23, 17:53

michele napisał/a:
Ale wtedy navi mi nie widzi takiego numeru telefonu i zamiast danych z książki, to pisze mi tylko numer.


to nie navi, to telefon wyswietla. poszukaj czy moze jest jakas apka ktora to koryguje

Ikarusiarz - 2017-12-15, 10:36

Mam problem z nazwami abonentów. Wybierając numer jadę po nazwach, ale jak ktoś do mnie dzwoni, to nie widać nazwy, tylko numer. Czy macie podobnie?
michele - 2017-12-15, 11:12

masz numery z +48 w książce zapisane, czy normalnie xxx xxx xxx? bo jeśli +48 i masz coś z orange powiązanie, to niestety masz przypadek tak jak ja i musisz zmienić z +48 xxx xxx xxx na xxx xxx xxx.
Ikarusiarz - 2017-12-17, 20:24

Numery mam zapisane normalnie. Jutro zapytam w ASO, bo jadę z maską na oględziny.
jas_pik - 2017-12-17, 21:22

I myślisz że Ci poprawnie odpowiedzą :?:
Spróbuj zapisu każdego kontaktu w dwóch wersjach z +48 i normalnie .
To taki szybki tip :idea:

gfedorynski - 2017-12-18, 10:24

Ta prymitywna sztuczka działa.
michele - 2017-12-18, 11:44

Ale to jest mega nie wygodne przy korzystaniu potem z telefonu... :/
tomidlo - 2018-09-13, 21:52
Temat postu: Brak nazwy dzwoniącego w MNE
Czy ktoś rozwiązał problem wyświetlania nazwy osoby dzwoniącej na ekranie MNE? U mnie wyświetla się tylko numer telefonu.
jas_pik - 2018-09-14, 01:12

Tak było to już wielokrotnie opisywane.
Wprowadź poprawnie zapis numerów w pamięci telefonu.
W zależności od modelu telefonu i sieci różnie to wygląda . Zazwyczaj wystarczy zapis w formacie międzynarodowym(bez zer).

bbb131 - 2018-09-14, 06:11

Kontakty muszą być zapisane w pamięci telefonu a nie na karcie sim, wtedy poprawnie czyta nazwy.
paul7 - 2018-09-14, 08:25

Różnie też odczytuje , gdy ma się telefon z 2-ma SIM-ami. Ale to też koledzy bodajże już 2 lata temu pisali. Zawsze to będzie wina telefonu i sposobu zapisu np. format numeru. Przerzuć kontakty SIM>TELEFON.
Dymek - 2018-09-14, 08:32

Nie pokazuje nazw kontaktów, gdy numer zapisany jest w formacie międzynarodowym, tzn +48XXXXXXXXX lub 48XXXXXXXXX. U mnie jedynym sposobem było usunięcie prefiksu 48.
Można też dopisać do kontaktu drugi numer bez prefiksu i wtedy też działa.
Stary wątek na ten temat

joker - 2018-10-22, 21:57

Przeczytałem post sprzed roku. Rozwiązanie jest proste. W telefonie zapisuje numery bez prefiksu, a na karcie sim z prefiksem. Telefon ustawiam, żeby wyświetlał tylko kontakty z karty sim. MNE widzi i wyświetla i tak kontakty tylko z telefonu, a nie sim i pokaże nazwę kontaktu. W kraju wybierać mogę z czego chcę numery, a będąc za granicą wybieram z telefonu.
gggg - 2018-10-23, 14:28

Joker. Trochę namieszałeś. W kraju chyba dzwonisz z numerów zapisanych w telefonie a z sim za granicą? Chyba tak miało być ?
paul7 - 2018-10-23, 15:49

:idea:
joker napisał/a:
MNE widzi i wyświetla i tak kontakty tylko z telefonu, a nie sim i pokaże nazwę kontaktu.
:idea:
jammo - 2018-10-23, 17:09

U mnie jak sparowałem telefon z MNE to też na początku wyświetlało same numery, bez nazw. Okazało się, że miałem prawie całą książkę z zapisanymi numerami wprowadzoną na karcie sim. Po wgraniu jej do telefonu, mam na MNE teraz to co w telefonie tzn. nazwy , nazwiska i firmy zamiast samego numeru.
joker - 2018-10-24, 09:46

Namieszałem przez skrót myślowy. Będąc za granicą biorę w łapę telefon i wykręcam z niego( kontakty sim z prefiksem), żeby nie mieszać w ustawieniach, słyszę i rozmawiam przez MNE. Xiaomi mojej żony nie ma tego problemu i widzi nazwy nawet z prefiksami. Co telefon to może być ciekawiej i trzeba poszukać swojego rozwiązania.
joker - 2018-10-25, 10:21

Jest to też zależne od sieci. Play (choćby kontakt był zapisany bez prefiksu) przychodzącą rozmowę wyświetli +48......,ale wystarczy w ustawieniach telefonu wybrać ręcznie operatora innego i po problemie. Sprawdzone, bo sam mam ustawionego Plusa.
gggg - 2018-10-25, 10:38

Ja mam Play i poradziłem sobie z tym. 1.Usunąć w telefonie parowanie z radiem. 2. Usunąć w radiu telefon. 3.W telefonie wpisać wszytkie kontakty z nr komórek z prefiksem +48. 4.Sparować telefon z radiem. 5.Po sparowaniu pyta się w fonie czy udostępnić kontakty. 6.Potwierdzamy. Od tego momentu wyświetla mi numery z książki telef.
Wcześniej próbowałem wszystkich opcji i zawsze pisało nr nieznany i wyświetlało nr z prefiksem pomimo tego, że w fonie miałem wprowadzone bez prefiksu. Ale nie anulowałem parowania i dlatego. Nie potrzeba wpisywać nr z prefiksem i bez. Te opcje też próbowałem wcześniej i bez anulowania parowania nie działało to. Teraz wszystko działa wraz z wyszukiwaniem po nazwie. Operatora mam ustawionego na auto.wyb.

jammo - 2018-10-31, 20:17

Mam pytanie. W książce telefonicznej wprowadzonej z telefonu do MN mam podane nazwy i imiona tak jak zapisane mam w telefonie. Niestety zauważyłem, że jak dzwoni do mnie np. żona , córka, czy ktoś inny, kto zapisany jest z imienia lub nazwy firmy itp. to niestety nie wyświetla mi tego imienia tak jak w telefonie tylko zwyczajnie numer i wtedy patrząc na ekran muszę się domyślać kto dzwoni patrząc na numer. Czy jest możliwość zrobić coś z tym aby wyświetlało nazwy, imiona itp. jak w telefonie?
d3mol3k - 2018-10-31, 21:13

Ja mam w Play i chyba usunięcie prefiksu przed numerem rozwiązało ten problem w MNEvo.

W Plug&Radio Dacia to nie przeszkadzało.

jammo - 2018-11-01, 20:16

Ale ja kolego d3mol3k jak wprowadzam nr. do telefonu, to nigdy nie wpisywałem tego prefiks +48
tylko w telefonie zapisywałem sam numer. Natomiast teraz jak sprawdzałem, to po wybraniu jakiegoś kontaktu jest wyświetlana nazwa lub imię tak jak w książce, ale pod tą nazwą lub imieniem widnieje już numer z prefiksem +48, i nie bardzo wiem, jak bym miał go usunąć, czy w telefonie , czy tam w książce wprowadzonej do MediaNav.

joker - 2018-11-01, 20:41

Radzę przeczytać rady moje i Pana gggg zastosować, bo działają. Sprawdzałem wszystkie rozwiązania. Nie działało jak było bez prefiksa w Play, zmieniłem sieć i zadziałało. Zadziałało też z prefiksem po wykasowaniu łączności w telefonie i w MN i ponownym podłączeniu. Trzeba znaleźć swoje rozwiązanie. Jest ich wiele.
Krystian67 - 2018-11-02, 07:35

To jeszcze zapytam. Problem nazw i numeru mam za sobą. Ale nie wczytuje foto. Czy przyczyną może być fakt że android ciąnie dane w tym czasie z karty.Może ktoś doradzi .
gggg - 2018-11-02, 11:11

U mnie też nie wczytuje i chyba u nikogo. Jak sobie z tym poradzisz to daj znać. :-D
d3mol3k - 2018-11-02, 13:27

Nie wiem jak z iPhonem. U mnie na androidzie także nie można korzystać z tej opcji - szkoda ale cóż począć. ;-)


jammo - 2018-11-02, 20:44

joker napisał/a:
Radzę przeczytać rady moje i Pana gggg zastosować, bo działają. Sprawdzałem wszystkie rozwiązania. Nie działało jak było bez prefiksa w Play, zmieniłem sieć i zadziałało. Zadziałało też z prefiksem po wykasowaniu łączności w telefonie i w MN i ponownym podłączeniu. Trzeba znaleźć swoje rozwiązanie. Jest ich wiele.

Dzięki śliczne za podpowiedz. Zrobiłem jak koledzy polecali i wszystko teraz jest ok.Musiałem wprowadzić prefiks do wszystkich numerów w telefonie i sparować Media Nav od początku, ale teraz jest tak, jak chciałem czyli wyświetla mi nazwy i imiona, jeszcze raz dzięki.

joker - 2018-11-02, 20:59

Cała przyjemność po naszej stronie ;-)
gggg - 2018-11-05, 09:58

Ze specyfikacji radia na stronie Renault można sprawdzić z jakimi telefonami i oprogramowaniem radia współpracują one ze sobą. Wyszczególniają, że zdjęcia kontaktów powinny się wyświetlać na przetestowanych przez nich telefonach nie tylko pokazywać dane.

https://easyconnect.renault.pl/phone-pairing

Dymek - 2018-11-05, 10:24

gggg napisał/a:
Wyszczególniają, że zdjęcia kontaktów powinny się wyświetlać na przetestowanych przez nich telefonach nie tylko pokazywać dane.

Kilka telefonów z podanej listy udało mi się już sprawdzić i nigdy nie udało mi się uzyskać zdjęć kontaktów na MNE. Podobnie jak odtwarzania muzyki "przez kabel USB". Może zależy to od miejsca zapisania plików w telefonie lub karcie pamięci?

gggg - 2018-11-05, 14:49

Zazwyczaj w telefonach aby wyświetlało się zdjęcie kontaktu musi być on wprowadzony w telefon a nie na karcie sim. Trzeba jeszcze sprawdzić tak jak piszesz Dymek. Raz kontaktowi przypisać zdjęcie z karty pamięci a drugim razem z pamięci telefonu.
Jeżeli nie będzie się wyświetlało tzn. , że Renault wprowadza klientów w błąd. Ciekawe czy na podstawie takich oficjalnych informacji z Renault można by składać reklamacje i żądać uruchomienia tej opcji albo wymiany radia na nowy model, gdyż aktualne radio nie spełnia warunków umowy. :-/

Krystian67 - 2018-11-05, 19:53

Słuszna uwaga. Jade niebawem do ASO zapytam w tej sprawie. Swoją droga jesli to windows to się nie dziwie. Same problemy.
Piotr Sokół - 2019-07-10, 20:37
Temat postu: przeniesienie kontaktów z tel
Witam,
Jestem nowym posiadaczem Dacii Duster :)
Nie wiem jak poradzić sobie z wyświetlaniem na monitorze kontaktu telefonicznego. Pokazuje mi sam numer telefonu i zgaduj zgadula kto to...
jak zsynchronizować kontakty z telefonu z zestawem głośnomówiącym ??

z góry dzieki za pomoc
Piotr

Dymek - 2019-07-10, 21:09

Chodzi o wyświetlanie nazwy numeru, który do ciebie dzwoni? Jeżeli w telefonie masz kontakty zapisane w formacie międzynarodowym, to spróbuj usunąć te +48 z początku numerów. W poprzedniej wersji MNE tylko to pomagało...
laisar - 2019-07-10, 21:19

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=16619
Piotr Sokół - 2019-07-11, 17:15

Laisar@ czytałem ten post ale to chyba nie o to chodzi aczkolwiek spróbuję sprawdzić dziekuję
Obywatel MK - 2019-07-11, 21:32

U mnie pomogło przepisanie nr z pamięci google do pamięci telefonu i sparowanie tel. na nowo.
Michał B24 - 2019-07-11, 22:08

U mnie nie pomaga, numery sa kopiowane randomowo, miesci sie ich chyba jedynie 1000. A moj telefon posiada ich 5000. Wczesniej bylo 17 tysiecy, ale wyczyscilem nieuzywane.
Dymek - 2019-07-12, 09:17

Piotr Sokół napisał/a:
Laisar@ czytałem ten post ale to chyba nie o to chodzi aczkolwiek spróbuję sprawdzić dziekuję

Oczywiście zakładamy, że w ustawieniach bluetooth w telefonie masz włączone "Udostępnianie kontaktów" dla Media Nav Evolution?

Robson68 - 2019-08-10, 14:44

Poprawne wyświetlanie zależy od miejsca zapisania numeru - musi być w pamięci telefonu .
Co do formatu to jest różnie , chyba zależne od operatora . Mając telefon w Play musiałem mieć zapisany jako +48.......... po zmianie operatora na Plus przestało pokazywać nazwę , gdy ktoś dzwonił . Pomogło wykasowanie prefixa + 48 .

gggg - 2019-08-11, 09:43

Czy komuś udało się uruchomić wyświetlanie zdjęcia osoby dzwoniącej ?
Pawelek_S - 2020-05-01, 00:18
Temat postu: Media Nav evo nie czyta kontaktów z telefonów
Nie wiem czy było ale pewnie tak. W każdym razie MNE nie widzi większości kontaktów z Telefonów. Próbowałem z Apla, Huawei p9, Xiaomi, Xperia i widzi może jedną piątą z listy . Co ciekawe z różnych telefonów nie zawsze te same . Na jednych np 29 na innym tel. 34 itp. Zadne ustawienia nie pomagają chyba że czegoś nie wiem. Jakieś pomysły ? Czy u Was też tak jest?
kamimar - 2020-05-01, 05:04

Ja miałem (jeszcze mam) poodbnie. MediaNav 2.0 Telefon to Moto G7 Power. wszystko działało a nagle w historii połączeń telefonicznych i zamiast nazwy kontaktu zaczęły wyświetlać się „Private number” zarówno do wychodzących i przychodzących. W ustawieniach bluetooth telefonu mam włączone udostępnianie kontaktów. Kontakty jako takie MN widzi bezproblemowo a po rozmowie w historii połączeń wyrzuca "Private numer". Po jakimś czasie zauważyłem że jeden kontakt się wyświetlał jako nazwa. Okazało się że w książce telefonu jako typ numeru wybrałem przy nim i zapisałem "praca" zamiast domyślnego "komórka". Po zmianie typu na "praca" dla kilkunastu najczęściej wybieranych numerów też się w MN wyświetlają jako nazwy kontaktów.
gggg - 2020-05-01, 07:39

Wprowadź wszystkie nr do pamięci telefonu nie na kartę. Ponadto wszystkie nr komórkowe z prefiksem +. Ja tak wprowadziłem i wszystko wyświetla się prawidłowo. Jak miałem na karcie pamięci nazwy się nie wyświetlały.
paul7 - 2020-05-01, 18:06

gggg napisał/a:
Czy komuś udało się uruchomić wyświetlanie zdjęcia osoby dzwoniącej ?

A wiesz, to ciekawy byłby temat. Jeszcze nie słyszałem ani nie widziałem , czy to możliwe, warto by coś popróbować. Miejsce na zdjęcie jest. Mnie nie wyświetlało.

miet55 - 2022-06-07, 14:48

Próbowałem przed chwilą zapisywać w innych niż mam (gmail.com) lokalizacjach. Niestety ani na koncie samsung ani w telefonie nie pokazuje zdjęć. Pewnie jest jakaś zależność. Dla przykładu, udało mi się dodać okładki muzyczne dla utworów z pena.
Dymek - 2022-06-07, 14:53

miet55 napisał/a:
Dla przykładu, udało mi się dodać okładki muzyczne dla utworów z pena.
To akurat nic nowego- okładki działały "od zawsze". Jednak w przypadku telefonu nie słyszałem żeby komuś w miejscu obrazka pokazywało się coś "własnego".
Łukasz_M - 2022-06-08, 09:51

Podstawowe pytanie które trzeba sobie tutaj zadać to czy MediaNav Evolution obsługuje protokół bluetooth: Object Push Profile (OPP) bo to on właśnie odpowiada za ewentualny przesył grafiki dla kontaktu. Od strony telefonu jego obsługa jest zazwyczaj pewna. Nigdzie nie znajduję informacji o obsłudze OPP przez MNE, tyle że o HFP i PBAP również a jak wiadomo te działają. Instrukcja milczy na temat zdjęć kontaktów, a wobec mnogości przetestowanych przez forumowiczów telefonów należy założyć że OPP nie jest obsługiwane. Ten protokół to Object Push czyli to telefon ma go wysyłać a MNE powinna odpowiednio potraktować. Jest mało prawdopodobne że wszystkie te telefony robią to źle, w sposób nie spełniający wymagań MNE. Gdyby był błąd w obsłudze OPP przez MNE to pewnie byłby już dawno dostrzeżony i naprawiony. Reasumując moim zdaniem zdjęcia kontaktów nie są wyświetlane bo takie było założenie od początku, a występujące 'miejsce' na zdjęcie to w rzeczywistości upiększenie, wypełniacz przestrzeni, wodotrysk....
miet55 - 2022-06-08, 11:35

Czyli AndroidAuto górą! Wyświetla tak jak być powinno.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group