DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Nowy Duster 1.5dCi 110KM

trybikowski - 2018-09-14, 11:42
Temat postu: Nowy Duster 1.5dCi 110KM
Witam
I ja się pochwalę swoim Nowym Dusterkiem. Jest to wersja demo z salonu. Silnik 1.5dCi 110KM, wersja Comfort, automatyczna klima, kamera cofania, nawigacja, progi boczne. Zdecydowałem się na wersje Demo, bo rabat wynosił ok. 10tys. zł (wcześniej miałem już zamówioną wersje 1.6 benzyna, ale zdecydowaliśmy się na zamianę). Gdy ją odbierałem miała 3msc i 1tys. km przebiegu. Po tygodniu użytkowania wyjechałem nią na wakacje do Chorwacji. I teraz krótka relacja z trasy i uwagi z użytkowania:
- całe szczęście, że zdecydowałem się na diesla - mniejsze spalanie i moment robi swoje. Różnica diesla do benzyny kolosalna - oczywiście na plus diesla,
- opony - na wodzie i mokrym bardzo słabe, strasznie się ślizgają
- zacinający się komputer - w chorwackich upałach (30stopni) zawiesił się tylko raz
- przelewające się paliwo w zbiorniku - dramat, strasznie głośne i denerwujące
- ramka na tylnej klapie - potwierdzam, strasznie wkurzająca
- pas kierowcy - blokuję się między siedzeniem i boczkiem. Plastikowy boczek już porysowany od "klamry" do wpinania pasa
- silnik - dynamika wystarczająca do 130km/h. średnie spalania na trasie: 5.5 - 6.5
- klima - trochę jakby działała własnym życiem. Raz chłodzi ładnie, raz słabo. Czy to aż tak bardzo zależy od obrotów silnika? (gdy wyższe obroty - mocniej działa dmuchawa)
- wskaźnik paliwa - pokazywał mi na trasie jeszcze 1/3 zbiornika - weszło 40l paliwa :D
- pilot od radia - utrudnia dostęp do kluczyka, trzeba się przyzwyczaić
- na kręte górskie uliczki nie polecam jeździć jako pasażer....na kacu ;), wytrzęsie

Ogólne wrażenia po 3tys. km- bardzo pozytywne. Jest to moje pierwsze nowe auto...więc wiadomo, że musi być super :).

gogol - 2018-09-14, 11:52

gratuluje :) osobiscie tez posiadam w dieslu i nie zamienilbym sie na benzyne. zaintrygowales mnie z oponami troche, bo tez jezdzilem juz w roznych warunkach, ale moze naped 4x4 niwelowal pewne niedociagniecia i moglem nie zauwazyc takich problemow. szerokosci ;)
Belphegor - 2018-09-14, 11:58

Piękne auto i silnik słuszny. 8-) Osobiście problemów z klimą i jej dziwnego działanie nie potwierdzam, nie mam problemu z pasem bezpieczeństwa, a przelewające się paliwo w baku.. cóż. Też to zauważyłem, ale nauczyłem się ten dźwięk odfiltrowywać w głowie. :-P
Na pocieszenie Ci powiem, że w Renault Talisman za 160.000 PLN też to słychać. Nieco ciszej, ale wystarczająco głośno.

Co do opon nie potwierdzam, ale ja mam 17", więc i marka opon inna. Pilot od radia mi nie przeszkadza, bo nie mam kluczyka. :-P Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Dustera.

alhaz - 2018-09-14, 13:21

Super auto, mam nadzieje ze bedziesz zadowolony. Jednak z tymi oponami rowniez nie potwierdzam, ale tez mam jak kolega wyzej 17", mozesz napisac jakie opony sa u Ciebie?
trybikowski - 2018-09-14, 14:21

Jeśli chodzi o opony to mam założone Continental ContiCrossContact lx 2 216/65/R16.
Tak teraz czytam opinie o tej oponie....to niby są ok. Ja się na nich trochę zawiodłem na stromych, mokrych podjazdach w Chorwacji oraz na autostradzie w Austrii podczas ulewy :roll:

Belphegor - 2018-09-14, 14:40

Przy 17" felgach są Bridgestone Dueller. Deszczów dużo nie było odkąd odebrałem Dustera (pod koniec kwietnia), ale problemów z trakcją nie zauważyłem.
alhaz - 2018-09-14, 15:31

trybikowski napisał/a:
Jeśli chodzi o opony to mam założone Continental ContiCrossContact lx 2 216/65/R16.
Tak teraz czytam opinie o tej oponie....to niby są ok. Ja się na nich trochę zawiodłem na stromych, mokrych podjazdach w Chorwacji oraz na autostradzie w Austrii podczas ulewy :roll:


Mam te opony w poprzednim Dusterze tez z dCi i naprawdę są bardzo dobre, na sniegu mi spokojnie dawaly rade na podjazdach, ale fakt ze mam 4x4 to mozliwe ze to nadrabialo.

gogol - 2018-09-14, 18:30

alhaz napisał/a:
trybikowski napisał/a:
Jeśli chodzi o opony to mam założone Continental ContiCrossContact lx 2 216/65/R16.
Tak teraz czytam opinie o tej oponie....to niby są ok. Ja się na nich trochę zawiodłem na stromych, mokrych podjazdach w Chorwacji oraz na autostradzie w Austrii podczas ulewy :roll:


Mam te opony w poprzednim Dusterze tez z dCi i naprawdę są bardzo dobre, na sniegu mi spokojnie dawaly rade na podjazdach, ale fakt ze mam 4x4 to mozliwe ze to nadrabialo.


mam dokladnie taki sam zestaw. chyba naped robi swoje w tym przypadku.

wuju - 2018-09-14, 21:38

trybikowski napisał/a:
Jeśli chodzi o opony to mam założone Continental ContiCrossContact lx 2 216/65/R16.
Tak teraz czytam opinie o tej oponie....to niby są ok. Ja się na nich trochę zawiodłem na stromych, mokrych podjazdach w Chorwacji oraz na autostradzie w Austrii podczas ulewy :roll:


Miałem w kilku autach założone Continentale i mogę powiedzieć że na mokrym asfalcie dramat

kicpra - 2018-09-14, 22:20

To ile Cię wyniósł Ten Duster? :-)
W Loganie MCV II tez słychać obijajace się paliwo, trochę pomogło wyklejenie blachy pod kanapa matami wygłuszającymi, ale i tak trochę słychać :d

trybikowski - 2018-09-15, 09:29

kicpra napisał/a:
To ile Cię wyniósł Ten Duster? :-)


64.900

kicpra - 2018-09-15, 11:20

Dobra cena, gratuluje zakupu, niech służy ;-)
Dusterjack - 2018-09-15, 19:31

Jedynie słuszny silnik, będziesz z niego zadowolony, wymień opony na Continental ContiCrossContact i będzie dobrze. Szerokości i zadowolenia z jazdy Dusterem 8-)
trybikowski - 2018-11-24, 22:20

Witam ponownie.
Zimówki założone. Fulda kristall control hp2. Pierwsze wrażenia?....na mokrym duuuużżżzoo lepiej niż letnie Continental ContiCrossContact lx 2.

Kolejne uwagi po 10tys. km:
- lewarek zmiany biegów nie "odbija" zawsze na luz (gdy zrzucam np. bieg z jedynki...to lewarek zostaje po lewej stronie pod jedynką, a nie "wskakuje" na luz. Tak sam jest przy zrzucaniu biegu z piątki na luz....zostaje po prawej stronie pod piątką),
- Media Nav nie zawsze uruchamia się po odpaleniu auta. Czasami muszę ją uruchamiać z przycisku,
- spalanie na trasie z dystrybutora 6L/100km....z komputera ok 5.2L/100km,
- wskaźnik temperatury, po odpaleniu, przez jakieś 5-10 minut zamiast temperatury widać tylko dwie kreski,
- "wygryziona" uszczelka pod maską - też tak macie? ;)

AndrzejD - 2018-11-24, 23:38

W moim Dusterze jest ten sam objaw z dźwignią zmiany biegów. Początkowo przy przełączaniu w skrajne położenia na luzie było słychać dziwny dźwięk. Umówiłem się na wizytę w ASO, lecz w przeddzień dźwięki ustały i w ASO nie podjęli żadnych działań. Po kilku dniach dźwignia przestała odbijać do środkowego położenia na luzie i wyraźnie ciężko przesuwała się. Muszę ponownie umówić się na wizytę.
Marek1603 - 2018-11-25, 10:20

Ja mam tak fabrycznym radiem. Też co jakiś czas nie włącza się po odpaleniu auta i trzeba dwa razy nacisnąć power.
Uszczelkę ci coś wygryzło.

matiplok - 2018-11-25, 10:25

Witam

Mój przebieg to 5tys km:
Z Media Nav mam to samo.
Z drążkiem zmiany biegów nie mam problemów.
Spalanie na kom mam 6,1L nie liczyłem ile w realu.
Wskaźnik temp mi pokazuje cały czas temp bez żadnych kresek.
Na uszczelkę nie zwróciłem uwagi ale chyba tak nie mam bo bym zwrócił uwagę :shock: .
A co do ciekawostki napiszę że mam luźny pedał hamulca (rusza się na boki) temat zgłoszony do ASO ale czekam już z miesiąc i słyszę tylko że część cały czas idze :-x .

gogol - 2018-11-25, 13:01

z lewarkiem nie zauwazylem takich objawow - a mam kolo 11k km. z media nav sie zgadzam - czasem sie wlacza samo od razu czasem nie - nie wiem od czego to zalezy. u mnie spalanie z dysrybutora 7l rowne. wskaznik temperatury czasem faktycznie dluzsza chwile "odczytuje" temperature, ale zdarzylo mi sie to raptem raz czy dwa. uszczelke to chyba faktycznie ktos podjadl ;)
Dar1962 - 2018-11-25, 15:26

te dziury w uszczelce są efektem wizyty jakiegoś zwierzaka, to nie wygląda ma mechaniczne uszkodzenia, guma w tym miejscu nie ma po prostu o co się porwać
trybikowski - 2018-11-25, 21:56

No to skoczę chyba do serwisu, zapytać się, za ile mi taką uszczelkę wymienią w takim razie ;/.
GRL - 2018-11-26, 00:25

Ta uszczelka nie wygląda tak jak wyglądać powinna.
Na 90% jakiś zwierz, na 10%... hmmm... zdarzyło Ci się z rana, w trakcie przymrozku, otwierać maskę?
Może nalała się tam woda, zamarzło, zanim silnik rozgrzał szarpnąłeś za maskę i klops?

Belphegor - 2018-11-26, 11:53

Dziur nie mam. Z lewarkiem problemów nie mam (EDC), z MNE mam tak samo, temperaturę pokazuje mi normalnie. Tylko długo się nagrzewa, no ale to diesel. ;-)
papse - 2018-11-30, 18:26

trybikowski napisał/a:
I ja się pochwalę swoim Nowym Dusterkiem.

Gratuluję autka i udanych wakacji.
Kolega Dustera w jakim ma kolorze, bo na tych zdjęciach z Istrii to raz czarny raz grafit :mrgreen:

Belphegor - 2018-12-01, 10:03

Powolny napisał/a:
Ja, po obejrzeniu całego mechanizmu, niestety nie mam pewności, czy on wytrzyma.


Jak ekspert powinieneś wiedzieć, że lewarek i jego mechanizm od manuala jest inny, niż od automatu.

trybikowski - 2018-12-01, 17:43

papse napisał/a:
trybikowski napisał/a:
I ja się pochwalę swoim Nowym Dusterkiem.

Gratuluję autka i udanych wakacji.
Kolega Dustera w jakim ma kolorze, bo na tych zdjęciach z Istrii to raz czarny raz grafit :mrgreen:


Kolor Grey Comet :)

AndrzejD - 2018-12-04, 13:49

Właśnie wróciłem z ASO. Ciężkie przesuwanie dźwigni biegów spowodowane zacięciem linki w pancerzu. Niestety brak linek w magazynie - 2,5 godziny zmarnowane. Linka została zamówiona i w przyszłym tygodniu znowu 2,5 godziny zmarnowane. Ciekawe jak jest wynagradzany pracownik. Jeżeli ma prowizję, to serdecznie mu współczuję.
Dar1962 - 2018-12-06, 18:01

[quote="Powolny"]
Cytat:

To chyba stała technika zjadania przez konkretnego "zwierzaka".

kuna lub łasica - ta ostatnia pocięła mi kiedyś na kawałki gumowe przewody spryskiwaczy przednich


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group