DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - kto mi powie co to k**a jest?

alhaz - 2018-09-18, 19:54
Temat postu: kto mi powie co to k**a jest?
Dziś sobie przejeżdzałem przez próg zwalniający Dusterem II, no i troche mi auto podskoczyło, ale prędkość była odpowiednia etc, bez żadnych szaleństw czy coś. No i nagle słyszę, że coś jakby spadło spod kierownicy.

Patrzę a tu takie ustrojstwo ->https://imgur.com/a/xfBdryW

Ktoś mi powie co to jest? I jak to zamontować z powrotem? Wydaje mi się, że to wypadło z okolic kierownicy/dzwigni otwierania maski.

Dacia się już rozpada czy jechać na serwis? Mam 60km do najbliższego to nie za bardzo mi się widzi :P

Marek1603 - 2018-09-18, 20:14

Jakiś głośniczek. Może od dźwięku migaczy albo raczej niezapiętych pasów.
eplus - 2018-09-18, 20:19

A nie k...wa cewka immobilizera? Utnij i zobacz, czy auto zapali...
Marek1603 - 2018-09-18, 20:24

Nie. Wpisz sobie symbol w przeglądarkę.
Mamert - 2018-09-18, 20:29

Ruskie podsłuch założyli... :mrgreen:
alhaz - 2018-09-18, 20:37

Marek1603 napisał/a:
Jakiś głośniczek. Może od dźwięku migaczy albo raczej niezapiętych pasów.


Dobra, faktycznie to może być jakiś głośnik. Ale jechać z tym do serwisu czy po prostu jakoś wsadzić pod kierownicę, żeby nie latało?

Generalnie, dobrze, że koła nie odpadły :D :D :D

Marek1603 - 2018-09-19, 05:36

A niech się wykażą przy najbliższej wizycie.
Tymczasowo jakąś taśmą chwyć.

alhaz - 2018-09-23, 15:08

Mała aktualizacja tematu - w końcu przy niedzieli miałem chwilę czasu żeby zobaczyć dokąd prowadzi kabel. Jak się dobrze nachyliłem to okazało się, że dochodzi do niego wtyczka jak do głosników, dalej było już prosto. Odpalilem medianav, i w EQ dalem na maksa lewy tweeter. Serwis wymieniał mi głośniki na Focal Comfort i to jest właśnie tweeter przy kierownicy.

Mam ciężkie dwa tygodnie w pracy, ale jadę później od razu do serwisu i robię wojnę, no bo to jakiejś jaja, że nie potrafili normalnie głośnika zamontować i jeszcze pewnie gdzieś tam sobie wisiał luzem. Eh, parodia.

edit: zdjąłem obie maskownice tweeterów i po prawej jest zamontowany poprawnie bez dodatkowej siatki, natomiast po lewej jest siatka wciśnięta, a wg instrukcji montażu producenta, nie powinna być i pewnie dlatego odpadła kopułka.

Wstyd, że takie niedbalstwo w serwisie robią...

shrek - 2018-09-23, 16:50

Dlatego wlasnie ja osobiscie nie polecam ASO zadnego, nigdzie. Twierdze ,ze najlepiej okrada sie swojego.
Fruxo - 2018-09-24, 02:28

nie dziwnie jak mechanik w aso zarabia mniej niż w lidlu
maugu - 2018-09-24, 07:02

shrek napisał/a:
Dlatego wlasnie ja osobiscie nie polecam ASO zadnego, nigdzie. Twierdze ,ze najlepiej okrada sie swojego.

Np. naprawa za pomocą naklejki
https://spidersweb.pl/autoblog/seat-ibiza-akcja-serwisowa-pasy/amp/

alhaz - 2018-10-02, 17:13

Historii ciąg dalszy - bylem w piątek serwisie, mechanik posypał głowę popiołem i podłączył odpowiednio głośnik. Niby wszystko ok.

Dziś rano było dość wilgotno, auto stało na dworze całą noc i rano podczas jazdy, było słychać delikatne bzyczenie. Oczywiscie nagrałem film bo po wyłączeniu auta i włączeniu ponownie problem nie występuje. Ewidentnie była to wina tego głośnika, inne były ok.

Pytanie co robić dalej, jechać do salonu i żądać naprawy gwarancyjnej? Jest to głośnik akcesoryjny a nie oryginalny z auta.

Normalnie już mi ręcę opadają....


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group