DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - MediaNav restarty

m81wwski - 2018-10-01, 20:58
Temat postu: MediaNav restarty
Od tygodnia moja MediaNav 1 - wersja z przerobioną pamięcią na kartę SD samoczynnie restartuje się kilka razy po uruchomieniu silnika. Czasami 2-3 razy czasami cały czas.
Sprawdziłem czy zasilanie dochodzi i nie ma przerw w zasilaniu - oczywiście na wyjętym radiu.

Nie mam pomysłu jak to sprawdzić przy radiu zamontowanym.

Wersja oprogramowania 4.0.6

Od kupna radia nic w nim nie mieszałem. Jeździło mniej więcej sprawnie przez ponad 1,5 roku

Wcześniej miałem kilka razy problem, że w podróży ok 2 godzinnej po 1,5 godziny radio zacinało się na nawigacji. Muzyka grała ale nawigacja i wyświetlacz przestawał pracować.

Czy ktoś miał podobny problem?

paul7 - 2018-10-01, 21:33

Od razu problem sam nakresliłeś
m81wwski napisał/a:
Od tygodnia moja MediaNav 1 - wersja z przerobioną pamięcią na kartę SD samoczynnie restartuje się kilka razy po uruchomieniu silnika. Czasami 2-3 razy czasami cały czas.

Masz przerobioną pamięć. Sprawdź przede wszystkim na płycie, czy lutowania -kabelki do złącza gniazd kart SIM są sprawne. Masz płytę zmodernizowaną i pewnie wystarczy wstrząśnięcie i coś nie styka w gniazdach. Czasami styki mogą też nie kontaktować. /przemyć spirytusem, punkty kontaktowe - dogrzać itd/. Najlepiej daj to elektronikowi.

jas_pik - 2018-10-01, 22:35

Takie problemy jeśli nie sa to problemy połaczeń to najprawdopodobniej wina padającej karty SD .
Pamiętaj że karta musi być szybka co najmniej klasy U10 , im większy transfer tym lepsza . Zgraj na nią obraz i sprawdź czy jest poprawa.

m81wwski - 2019-03-03, 18:28

Niestety po zgraniu obrazu karty na inną, nową niestety Media Nav przestała się włączać.

Taki sam objaw mam też na oryginalnej karcie. Sprawdziłem gniazdo karty SD i wszystko wydaje się być ok - chyba, że kabel gdzieś przerywa.

Na dzień dzisiejszy status jest taki, że po włączeniu radia zatrzymuje się ono na logo Dacii.
Obraz regularnie miga co chwila ale samo radio się nie włącza.

Może ktoś z was ma jakiś pomysł

paul7 - 2019-03-03, 18:40

m81wwski napisał/a:
wszystko wydaje się być ok - chyba, że kabel gdzieś przerywa.

A to jest podstawa do dalszego poszukiwania :roll:

jas_pik - 2019-03-03, 20:30

A czy karta jest szybka kartą ?
Jaki masz na niej transfer danych wgrywając obraz?
I jakiego producenta.
U mnie nie działały żadne Platinety/Goodramy/Kingstony nawet ze znaczkiem 10U ale bez problemu działały karty Sandisk.
Jesli pradkośc transferu jest mniejsza niż 8MBs to będzie migało logo i nie odpali system.
Sformatuj starą kartę i wgraj od nowa obraz ( wysłałem Ci linki do obrazów 4.0.6 i 6.0.3MD)

m81wwski - 2019-03-04, 22:19

Przetestowałem obie karty. Wybrałem szybszą tą starą oczywiście

Po wgraniu obu softów niestety nadal nie włącza się radio.

Możliwe, że albo gniazdo SD jest uszkodzone lub któryś z kabelków nie łączy.

Opcja nr 3 - nie wiem

jas_pik - 2019-03-04, 22:25

A sprawdziłeś prędkość transfery z/na kartę ?
m81wwski - 2019-03-05, 10:41

Sprawdziłem dwie jakimś programem H2testw

Pierwsza oryginalna od ciebie miała zapis ok. 19,70 MB/s a odczyt 39,2 MB/s

Druga, którą kupiłem Sandisc Ultra 8Gb klasy 10 miała zapis na poziomie ok. 10 MB/s
więc nawet jej dalej nie testowałem

jas_pik - 2019-03-05, 11:39

No to podrzuć do mnie zobaczymy co się da zrobić :)
nurnen - 2020-04-17, 10:06

Witam
Mam podobny problem jak opisany na początku.
Jakiś tydzień temu podczas jazdy kiedy ściszyłem radio z przycisków pod kierownicą ono się zresetowało, potem włączyło, potem znów zaczęły się restarty i nic więcej. Pojawia się logo Dacia +LG i od nowa.
Dziś po tygodniu przy uruchomieniu auta radio na chwilę ożyło, po czym po jakichś 3 minutach znów restarty.
Pendrive wyjąłem. Reset z przycisków nie działa. Wyjmowałem bezpiecznik, odpiąłem akumulator na kilka chwil ale nic nie pomogło.
Dodam że nigdy nic w sofcie nie kombinowałem, nie do końca wiem jaki jest ten soft (nie zrobiłęm zdjęcia dziś jak się uruchomiło, pamiętam tylko żę było tam coś 5....) Duster z czerwca 2016r z francuskiej dystrybucji.
Ktoś ma jakieś rady? Próbować wgrywać softa? Szukać jakiegoś magika, ASO czy raczej szukać nowego radia?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group