DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - Funkcje przycisków pilota radiowego pod kierownicą

jammo - 2018-10-19, 10:40
Temat postu: Funkcje przycisków pilota radiowego pod kierownicą
Witam, mam do kolegów pytanie. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, do czego konkretnie służą i czym sterują przyciski w pilocie radia pod kierownicą takiego jak na foto niżej np. source audio, mode ok, oraz jeszcze jedno dotyczące ikonki telefonów. Czy mam rozumieć, że jak przychodzi sygnał połączenia telefonicznego, to zamiast klikać odbierz na ekranie MediaNav, wystarczy wcisnąć ten górny przycisk nad ikonkami telefonów? i to samo po zakończeniu rozmowy?
Belphegor - 2018-10-19, 10:52

Dobrze rozumiesz. Jest to wygodniejsze, niż "klikanie" na ekran. Source audio służy do przełączania między falami FM/AM itp. zaś Mode Ok to służy np. do przełączania między stacjami radiowymi zapamiętanymi na liście w zakładce "Radio" w MNE.
gogol - 2018-10-19, 11:51

polecam przeczytac instrukcje. na przyklad przycisk glosnosci zwieksza/zmniejsza glosnosc w zaleznosci od tego co sie dzieje - jak sluchasz radia, to regulujesz radio. jak rozmawiasz przez zestaw glosnomowiacy to regulujesz rozmowe itp. jak sluchasz radia to kolkiem zmieniasz stacje, jak jest to mp3 to zmieniasz utwory itp.
Dymek - 2018-10-19, 12:35

Belphegor napisał/a:
Source audio służy do przełączania między falami FM/AM itp.

Bardziej ogólnie- do sekwencyjnego przełączania źródła odtwarzania: AM/FM/iPod/Bluetooth/Aha/USB/AUX.
Cytat:
...zaś Mode Ok to służy np. do przełączania między stacjami radiowymi zapamiętanymi na liście w zakładce "Radio" w MNE.

Bardziej ogólnie- do przełączania "zakładek" ekranowych zarówno radiowych (Główny/Lista/Programowanie), jak i odtwarzacza MP3/Bluetooth/iPod (Odtwarzacz/Lista)

Nikita_Bennet - 2018-10-19, 13:51

a te pokrętło z tyłu??? Za przyciskami głośniej/ciszej/mute???
Pytam bo też zacząłem sie tym interesować.

Belphegor - 2018-10-19, 14:08

To jest do przerzucania po zapamiętanych stacjach radiowych (lub po kolei po częstotliwościach lub po liście), albo po utworach nagranych na pendrive.
Nikita_Bennet - 2018-10-20, 17:37

Belphegor napisał/a:
To jest do przerzucania po zapamiętanych stacjach radiowych (lub po kolei po częstotliwościach lub po liście), albo po utworach nagranych na pendrive.

No właśnie mi bardziej wygląda jak wyszukiwanie stacji bo raczej jest ich więcej jadąc pokrętłem niż mam zapamiętanych na ekranie. Sprawdzę to jeszcze na dniach.
No i widzę że antena jest słabsza niż np w loganie czy pandzie - szybciej radio zaczyna trzeszczeć np przy transformatorach elektrycznych.

Belphegor - 2018-10-21, 10:01

Nikita_Bennet napisał/a:
No właśnie mi bardziej wygląda jak wyszukiwanie stacji bo raczej jest ich więcej jadąc pokrętłem niż mam zapamiętanych na ekranie. Sprawdzę to jeszcze na dniach.


Zależy na co masz radio ustawione. Jeśli masz na zakładkę zapamiętanych stacji, to wtedy tym pokrętłem skaczesz właśnie po zapamiętanych stacjach. Jeśli masz na wyszukiwanie stacji, to skacze Ci po tych co znajdzie w eterze.

Nikita_Bennet - 2018-10-21, 14:52

aż kurczę popatrzę jutro bo możesz mieć rację, kiedyś przeskakiwało po stacjach zapamiętanych a ostatnio jakby strojenie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group