DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Multimedia - MNE nie znajduje numeru ulicy

zgred - 2018-10-24, 11:11
Temat postu: MNE nie znajduje numeru ulicy
Witam.

Pytanko do posiadaczy MNE.
Dziś szukałem ulicy w Warszawie - dokładnie Żeromskiego 33 (przychodnia lekarska) i nawigacja ulicę znalazła, ale podświetlone były tylko numery 6 i 7 (nie mogłem wpisać 33).

Czy to tylko u mnie?
Prośba do kolegów i koleżanek - czy moglibyście sprawdzić, czy u Was ten numer też nie wchodzi.

paul7 - 2018-10-24, 11:50
Temat postu: Re: MNE nie znajduje numeru ulicy
zgred napisał/a:
Witam.

Pytanko do posiadaczy MNE.
Dziś szukałem ulicy w Warszawie - dokładnie Żeromskiego 33 (przychodnia lekarska) i nawigacja ulicę znalazła, ale podświetlone były tylko numery 6 i 7 (nie mogłem wpisać 33).

Czy to tylko u mnie?
Prośba do kolegów i koleżanek - czy moglibyście sprawdzić, czy u Was ten numer też nie wchodzi.

Po pierwsze nie przedstawiłeś urządzenia i co w nim masz. MNE wersja?? Jakiej mapy używasz HERE/ TomTom? I z jakiego roku??
Takie szczegóły adresowe zawarte są w plikach *.fpa - (Point Adressing) - punkty adresowe - Ułatwiają dotarcie do adresów nie będących przy drogach (osiedla, posesje oddalone od dróg) - iGo prowadzi do najbliższego miejsca, a resztę trasy na mapie wyświetla linia przerywana i prowadzi dalej w trybie pieszego.
Ale też może być błąd wyszukiwania adresów.
W TomTom jest podobnie podświetla tylko numery 6 7 , ale można znaleźć Żeromskiego 33 tylko klikając bezpośrednio " wyszukaj na mapie" wtedy są wszystkie adresy. Znaczy mapa sama jest ok, ale wyszukiwanie nie.
:idea: Wyszukaj ulicę >>OK, na samej mapie klikając wzdłuż ulicy (Żeromskiego) znajdź poszukiwany numer (33) i kliknij >> OK >> nawigacja wytyczy trasę. :idea:

maugu - 2018-10-25, 07:47

paul7 - dzięki za tę metodę, już kilka raz mi się zdarzyło, że MNE (Nowy DD) miała "dziury" w wybieranej numeracji budynków. Chyba jest to związane z brakiem wjazdu do posesji bezpośrednio z ulicy.
Dymek - 2018-10-25, 08:53
Temat postu: Re: MNE nie znajduje numeru ulicy
zgred napisał/a:
Czy to tylko u mnie?
Prośba do kolegów i koleżanek - czy moglibyście sprawdzić, czy u Was ten numer też nie wchodzi.

Po wybraniu ulicy Stefana Żeromskiego mam w okienku informację o możliwości wpisania numerów 1-81. Wszystkie cyfry mam podświetlone i bez problemu mogę wpisać 33 a nawigacja znajduje mi adres. Dowód poniżej. Mapy HERE 2018.Q2.
Nie dotyczy to może tej sytuacji, ale pamiętajmy przy okazji, że przy wpisywaniu ulic, z listy rozwijanej można wybrać czasami kilka osobnych pozycji z nazwą tej samej ulicy, ale z różnymi kodami pocztowymi. Jedna ulica potrafi obejmować wiele różnych kodów pocztowych. Jeżeli z listy rozwijanej wybierzemy nazwę ulicy z kodem, to dostępne będą tylko numery zaliczane do tego kodu pocztowego.

paul7 - 2018-10-25, 10:05

I to jest różnica miedzy TomTom a Here. :idea: Szkoda że obie mapy tj. IGO nie wyświetla od razu numerów na ekranie. Mamy prymitywna wersję nawigacji, niestety.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group