DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Nowy Duster by gogol

gogol - 2018-11-14, 08:26
Temat postu: Nowy Duster by gogol
Oto moj Duster ;) Co prawda mam go od 20 kwietnia, ale jakos nie mialem czasu, zeby wybrac zdjecia, ktorymi moglbym sie pochwalic. Na chwile obecna niecale 11 tys km na liczniku. 2 tygodnie temu byla pierwsza zmiana oleju. Z dotychczasowych "usterek":

- listwa na zderzaku zaczela sie odklejac - wymieniona na nowa (teraz zdecydowanie lepiej sie trzyma),
- uszczelki (serwis twierdzi, ze to element dekoracji i de facto nie jest uszczelka) przy szybach - slabo sie trzymaly i przy wiekszych predkosciach sie "unosily". przyklejone - problem juz nie wystepuje.

Silnik 1.5 dCi 110 KM, naped 4x4, wersja Comfort z pakietami Look i Multimedia. Srednie spalanie od samego poczatku 7.02 litra (mniej wiecej pol na pol trasa i miasto).

u dealera na placu


odbior - w oczekiwaniu na tablice rejestracyjne


pierwsze mycie


nawet pies jest zafascynowany ;)

tAboon - 2018-11-14, 09:40

Auto Petarda, ale pies mnie rozbroił. Aż mu się nogi rozjechały :lol:
Tutiszelest - 2018-11-14, 09:48
Temat postu: Re: Nowy Duster by gogol
gogol napisał/a:
Na chwile obecna niecale 11 tys km na liczniku. 2 tygodnie temu byla pierwsza zmiana oleju.

hmmm, co tak szybko?
ja mam w książce serwisowej pierwszą wymianę po 20 tys. lub 1 roku,
tak też polecił mi zgłaszać się do nich dealer, ale ja mam wersje Sce,
czy to stąd ta różnica?

gogol - 2018-11-14, 09:59
Temat postu: Re: Nowy Duster by gogol
Tutiszelest napisał/a:
gogol napisał/a:
Na chwile obecna niecale 11 tys km na liczniku. 2 tygodnie temu byla pierwsza zmiana oleju.

hmmm, co tak szybko?
ja mam w książce serwisowej pierwszą wymianę po 20 tys. lub 1 roku,
tak też polecił mi zgłaszać się do nich dealer, ale ja mam wersje Sce,
czy to stąd ta różnica?


w ksiazce tez mam wymiane co 20, ale nauczylem sie, zeby w dieslu co 10 wymieniac. nie jest to wielki koszt, a silnik sie ucieszy ;)

gogol - 2018-11-14, 10:01

tAboon napisał/a:
Auto Petarda, ale pies mnie rozbroił. Aż mu się nogi rozjechały :lol:


trzeba mu przyznac, ze wpasowal sie do zdjecia ;)

Belphegor - 2018-11-14, 10:36

Pies wymiata. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Kolor jedyny słuszny, a silnik naprawdę dobrze radzi sobie z autem. 8-)
Mi listwa też się odkleja, więc przy najbliższym serwisie będzie poprawka.

gogol - 2018-11-14, 10:39

Belphegor napisał/a:
Mi listwa też się odkleja, więc przy najbliższym serwisie będzie poprawka.


bez mrugniecia okiem wymieniaja - 20 minut i mozna jechac dalej. nie wiem czy partia byla jakas slaba, czy klej, ale ta nowa zdecydowanie lepiej daje rade.

Belphegor - 2018-11-14, 10:41

Może kolejne są lepiej wyprofilowane. Bo tu o profil chodzi. Zderzak się zagina na boki, a listwa jest prosta.
KliPer - 2018-11-14, 10:42

Kolor jak i całe auto prezentują się zacnie.
Co do oleju moim zdaniem słuszna decyzja. Ja w swoim SCe zmieniłem olej po docieraniu przy około 6300 km i zamierzam kolejne wymiany przeprowadzać co 10-12 tys. km. Nie wiem dlaczego w chwili obecnej wszystkie firmy się upierają niby na oleje long life. Czy to z ekologii czy też szybciej wykończysz silnik i drogi kliencie szybciej wrócisz do salonu po nowe auto. Bo jeszcze nie spotkałem mechanika, który by polecał wymianę co te 20 a nawet jak niektóre firmy proponują 30 tys km.
U mnie też listwę na tylnym zderzaku wymienili, nową przykleili przy użyciu większej ilości taśmy dwustronnej i się na razie trzyma. Zobaczymy co będzie po zimie.

Pies super.

Marek1603 - 2018-11-14, 11:02

Gratuluję i zadowolenia życzę.




Proszę o przestrzeganie pkt. 5
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1589
Dzięki.

Jacenty85 - 2018-11-16, 14:41

Chciałem tylko powiedzieć, że Twoj Duster wywarł na psiaku tak duże wrażenie, że musiał sobie schłodzić jajka na betonie...chyba że to suczka?! To bardzo pozytywny objaw. Z resztą auto bardzo ładne. Pozdrawiam
gogol - 2018-11-16, 14:50

Jacenty85 napisał/a:
Chciałem tylko powiedzieć, że Twoj Duster wywarł na psiaku tak duże wrażenie, że musiał sobie schłodzić jajka na betonie...chyba że to suczka?!


Pies, tylko ze kastrowany, więc dlatego może sobie pozwolić na takie rzeczy ;)

d3mol3k - 2018-11-16, 19:45

tAboon napisał/a:
Auto Petarda, ale pies mnie rozbroił. Aż mu się nogi rozjechały :lol:

pomyśłał - ale sraczka :shock:

gogol - 2019-02-04, 08:21

Duster na zimowych feriach spisywał się rewelacyjnie. Lód i śnieg nie były dla niego żadną przeszkodą ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group