DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Demontaż osłony przeciwsłonecznej - Duster

Lajkonik - 2018-11-21, 07:49
Temat postu: Demontaż osłony przeciwsłonecznej - Duster
Pewnie dla niektórych temat banalny, ale ja wczoraj próbowałem odczepić podsufitkę nad szyb± przedni± i miałem problem z wyjęciem zaczepu (tego haczyka) od osłony przeciwsłonecznej. Druga strona osłony bez problemu wyszła, tak że usun±łem sam± osłonę, ale ta mała zapinka trzymaj±ca osłonę od strony lusterka siedzi jak przyklejona (oczywi¶cie ¶rubkę wykręciłem). Trochę boję się szarpać z ni± na siłę, a nie wiem na czym ona się trzyma (jakim ruchem należy ja usuwać, żeby niczego nie złamać). Help please :!:
lukee88 - 2018-11-21, 16:14

Mocnym ruchem w dol. Warto zaopatrzyc sie do takich czynnosci w plastikowe dyngsy do podwazania z aliexpress, wtedy wszystko wychodzi duzo latwiej i nie lamie sie.
Lajkonik - 2018-12-06, 07:54

Dzięki za wskazówki. Trochę czasu upłynęło, ale jak się nie dysponuje garażem, to trzeba wyczekać odpowiedniej okazji, żebym i ja miał czas i żeby pogoda pozwoliła na pracę przy aucie.
Ten klips posiada w mocowaniu plastikow± harmonijkę, która klinuje się po ¶ci¶nięciu ¶rub±. St±d moje problemy z wyjęciem. Przy ponownym zakładaniu jest jeszcze gorzej, choć pewnie now± można założyć bez problemu, ale moja harmonijka już nie chciała się do końca wyprostować i ciężko było j± wepchn±ć w otwór w konstrukcji. Dobrym patentem okazało się przytrzymanie klipsa (czy jak to tam inaczej nazwać) i naciskanie ¶ruby tak aby ta harmonijka się napięła.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group