DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Skontroluj samochód

Nikita_Bennet - 2018-11-26, 15:34
Temat postu: Skontroluj samochód
Witam.
Wczoraj zobaczyłem coś takiego na ekranie (skontroluj samochód).
Płyny, ok itp. Przejechałem się kawałek i samo zgasło i nie ma już na tym wyświetlaczu między zegarami.
Co to jest i czego dotyczy komunikat??

Obecnie 8200km nakręcone, olej wymieniony z tysiąc km temu.


pzdrwm

Belphegor - 2018-11-26, 19:14

Słaby akumulator?
Nikita_Bennet - 2018-11-26, 21:44

wątpliwe, sprawdzałem niedawno, ale podepnę przed uruchomieniem do prostownika.
Nikita_Bennet - 2018-11-28, 16:01

znikło ;)
Dziś z ciekawości odpaliłem ab pochodził chwilę bo jutro rano wyjeżdżam. Zapalił od strzała ale napis się pojawił. Pochodził chwilę a ja przeglądałem menu i znalazłem "przegląd serwisowy".
Po jakimś czasie wyłączyłem go i znów uruchomiłem - zero problemów ale napis "przegląd serwisowy" wcięło.
Po paru minutach wyłączyłem.
Za Twoją radą prostownik w dłoń i ..... trochu prądu brakowało. Faktem jest że nie palony przez 3-4 dni a wcześniej tylko zrobił 20km. O co może chodzić??

Ikarusiarz - 2018-11-28, 21:39

Nikita_Bennet napisał/a:
Faktem jest że nie palony przez 3-4 dni a wcześniej tylko zrobił 20km


Ja swoją nie odpalałem przy -22 stopniach, przez tydzień i odpalała. Dla ciekawostki w pierwszej Logance akumulator sprawny, oryginał, nie gnije i diesel chodzi bez problemu. Stoi pod chmurką. Rocznik 2009.

Nikita_Bennet - 2019-01-09, 14:37

wczoraj gdy auto stało ze 2 dni akku 12,46 podładowałem i prawie 13V miało bezpośrednio po ładowaniu.
Uruchamiam i napis wyskoczył. Wystarczy pare minut żeby pochodził silnik i potem to wył/wł i po napisie jest tylko OK i nie mam śladu. Od czego może być ten napis?

Belphegor - 2019-01-09, 15:12

Napis "Skontroluj samochód" pojawia się najczęściej, jak spada ładowanie. Za słaby akumulator. Może też się pojawić napis, żeby nie tyle skontrolować samochód, ale jakiś system, typu układ wydechowy, paliwowy itp. Jak mu spada ładowanie to czujniki dostają świra.
Obywatel MK - 2019-01-09, 15:14

Francuska technologia, jeździć, nie przejmować się :-D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group