DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Zakup Dacia Dokker VAN

powerrubber.com - 2018-11-27, 23:25
Temat postu: Zakup Dacia Dokker VAN
Witam,

Zastanawiam się nad zakupem Dacia Dokker w wersji VAN. Samochód z rocznika 2017 w pięknym białym kolorze.
Co mnie zastanawia to Silnik 1.6 benzyna + LPG. I tutaj pytanie:
czy przy obecnym przebiegu (62 000) opłaca się zaryzykować i importować ten egzemplarz?

Samochód jak to z zachodu jest poprzycierany delikatnie, ale najważniejsze serce.

I tu drugie pytanie: jak jest z ładownością ? Zdarza nam się często przewozić wyroby o wadzę 600,700kg a nawet 800 jednorazowo.

Pozdrawiam :->

eio - 2018-11-27, 23:45

TUTAJ podają ładowność 600 kg. Ale trzeba odjąc dodatki jeśli na nie się zdecydujesz, jak np. klimatyzację, chyba koło zapasowe. Nie wiem czy butla na gaz też. W dowodzie rejestracyjnym jest ostateczna masa pojazdu.
powerrubber.com - 2018-11-27, 23:52

eio napisał/a:
TUTAJ podają ładowność 600 kg. Ale trzeba odjąc dodatki jeśli na nie się zdecydujesz, jak np. klimatyzację, chyba koło zapasowe. Nie wiem czy butla na gaz też. W dowodzie rejestracyjnym jest ostateczna masa pojazdu.


Dziękuj eio. Jak najbardziej i znalazłem wcześniej te informację, ale bardzo często przewozimy wyroby z zakładu produkcyjnego do magazynu, który ma o wiele lepszą lokalizację i to właśnie waga jest ponad 700 kg dziennie. Chyba, że znana możliwość utwardzenia, czy wzmocnienia zawieszenia.

michele - 2018-11-28, 08:13

zawieszenie to jedno, układ hamulcowy to drugie, więc tej konstrukcji nie zmienisz...

Zostaje Ci w takim razie przyczepa na około 1400kg (B+C prawko) i dokker do ciągnięcia
albo inny samochód np. Citan, którego najdłuższa wersja ma ładowność na poziomie 740kg.

tAboon - 2018-11-28, 08:33

michele napisał/a:
(B+C prawko)
Chyba B+E :)
eio - 2018-11-28, 10:21

Dokkery VAN są w dwóch wersjach ładowności: 600 kg (base) i 750 kg (confort). TUTAJ w pdf znajdziesz kilka szczegółów dla aut z 2017 r. Wynika stąd że z Dokkerem musisz zrezygnować z ładunku 800 kg. Obliczając dopuszczalny ładunek powinieneś uwzględnić masy dodatkowych przewożonych elementów. Zgodnie z dyrektywą UE masa własna pojazdów powinna dodatkowo uwzględniać kierowcę (przyjęto 75 kg). Pytanie, czy podana dopuszczalna ładowność 750 kg uwzględnia kierowcę?
powerrubber.com - 2018-11-28, 19:44

tAboon napisał/a:
michele napisał/a:
(B+C prawko)
Chyba B+E :)


Tak, B+E Pewnie michele pomylił się.

powerrubber.com - 2018-11-28, 19:45

eio napisał/a:
Dokkery VAN są w dwóch wersjach ładowności: 600 kg (base) i 750 kg (confort). TUTAJ w pdf znajdziesz kilka szczegółów dla aut z 2017 r. Wynika stąd że z Dokkerem musisz zrezygnować z ładunku 800 kg. Obliczając dopuszczalny ładunek powinieneś uwzględnić masy dodatkowych przewożonych elementów. Zgodnie z dyrektywą UE masa własna pojazdów powinna dodatkowo uwzględniać kierowcę (przyjęto 75 kg). Pytanie, czy podana dopuszczalna ładowność 750 kg uwzględnia kierowcę?


Dzięki za tak praktyczną informację. Model, który jak wspomniałem w pierwszej wiadomości mogę importować jest właśnie w werji confort. (Comfort??).

PS. Z wagą kierowcy to się nie zmieścimy haha

michele - 2018-11-29, 14:23

Tak, zgadza się, pomyliłem się odnośnie kategorii.

Czy tylko Dokker VAN ma podwyższoną wartość, bo sprawdzałem jak pisałem, czy są inne wersje, ale nie znalazłem. Tylko w tej broszurze, a w konfiguratorze, dopiero przy wersji comfort można sobie policzyć masa całkowita od masy własnej...

Szkoda, że tego gdzieś nie napiszą wyraźniej, ale i tak przy TMC już w dokkerze piszą funkcja niedostępna w Polsce.

Paweł T - 2018-12-11, 23:31

800 kg da rade wozić.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group