DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - spoiler dachowy do dustera

piotrres - 2010-07-04, 10:58
Temat postu: spoiler dachowy do dustera
Ja bym chętnie widział w zestawie akcesoriów slot/spoiler np. taki:

http://www.recumbents.com...van_spoiler.png

Redukuje opór aerodynamiczny i zwiększa docisk. A i tylna szyba powinna się mniej brudzić.

Streszczenie tekstu jest tutaj :
http://papers.sae.org/2006-01-1631/

Za pełną wersję każą płacić 16$

laisar - 2011-05-09, 17:52

piotrres napisał/a:
bym chętnie widział w zestawie akcesoriów slot/spoiler

Proszę bardzo:



- 350 lei + wysyłka: http://autozr1.ro/exterio...cia-duster.html

(Info dzięki daciaduster4x4.blogspot.com - gracias! (: ).

Riczi - 2011-05-09, 18:03

laisar napisał/a:
piotrres napisał/a:
bym chętnie widział w zestawie akcesoriów slot/spoiler

Proszę bardzo:

Obrazek

- 350 lei + wysyłka: http://autozr1.ro/exterio...cia-duster.html

(Info dzięki daciaduster4x4.blogspot.com - gracias! (: ).

EXSTRA!! :lol:

laisar - 2011-06-27, 11:32

I jeszcze jeden (:

http://www.daciamodellen.nl/2011/spoilertje/


maurycy - 2012-03-05, 09:03

laisar napisał/a:
piotrres napisał/a:
bym chętnie widział w zestawie akcesoriów slot/spoiler

Proszę bardzo:

Obrazek

- 350 lei + wysyłka: http://autozr1.ro/exterio...cia-duster.html

(Info dzięki daciaduster4x4.blogspot.com - gracias! (: ).



Laisar jeśli możesz to napisz coś więcej o tej "lotce" bardzo byłbym wdzięczny. Czy to jest oryginalna do Dustera ..? Czy jest w kolorze czarna perła? Jak ją zamówić..? Gdzie? A może w Polsce gdzieś to robią...? proszę

laisar - 2012-03-05, 14:15

maurycy napisał/a:
Laisar jeśli możesz to napisz coś więcej o tej "lotce"

Niewiele mogę, bo wiem tyle, ile jest napisane na tych stronach (:

maurycy napisał/a:
Czy to jest oryginalna do Dustera ..?

Oryginalna = fabryczna? Nie.

Oryginalna = dedykowana? Wygląda na to, że tak - a na pewno wydaje się dokładnie dopasowana.


Na resztę pytań nie znam odpowiedzi ):


...Ale za to znalazłem trzeciego producenta - Giacuzzo! (:


http://www.lzparts.de/ind...roduct&info=567

Dominus - 2013-01-29, 12:44

Spoiler dla Dustera

http://allegro.pl/dacia-d...2987862373.html

Dusterjack - 2013-01-29, 18:53

Ładnie to wygląda i dodaje szyku Dusterowi. Może ktoś w Polsce zainteresuj się tematem wtedy warto pomyśleć.
Dominus - 2013-01-29, 19:54

Muszę powiedzieć że mi się podoba, a cena w porównaniu z spoilerem od Elia o 5 razy niższa...
marszelest - 2013-01-31, 20:47

my zawsze na taki pseudo-spojler mówiliśmy "fajna rączka do pchania" :lol: :lol: :lol:
kruczek111 - 2013-02-01, 22:50

Pisałem do tych Czechów i odpisali mi tak:

Cytat:
Dzien dobry,
dziekujemy za zainteresowanie,
spoiler nie lakierowan, trzeba pozwolic lakierowanie w lakierni do twojego koloru.

Pozdrawiam
Šárka Škeříková



a napisałem do nich tak:


Cytat:
Treść wiadomości
Witam,

jakie są dostępne kolory? Szczególnie interesuje mnie srebrny.

Pozdrawiam

Dominus - 2013-02-01, 23:32

kruczek111 napisał/a:
Pisałem do tych Czechów i odpisali mi tak:

Cytat:
Dzien dobry,
dziekujemy za zainteresowanie,
spoiler nie lakierowan, trzeba pozwolic lakierowanie w lakierni do twojego koloru.

Pozdrawiam
Šárka Škeříková



a napisałem do nich tak:


Cytat:
Treść wiadomości
Witam,

jakie są dostępne kolory? Szczególnie interesuje mnie srebrny.

Pozdrawiam


to bylo wiadome ze jest surowy do lakierowania, wszystkie tego typu dokladki, progi , spoilery sa takie

Dusterjack - 2013-02-02, 12:49

Duster jest malowany w kilku kolorach, mogli by zaryzykować i standardowe mieć gotowe lub malować na zamówienie, ale pewnie cena poszła by znacznie w górę.
Dominus - 2013-02-02, 13:02

Dusterjack napisał/a:
Duster jest malowany w kilku kolorach, mogli by zaryzykować i standardowe mieć gotowe lub malować na zamówienie, ale pewnie cena poszła by znacznie w górę.


w przypadku Dustera nie było by to głupie aby mieli gotowe spoilery wylakierowane ale oni robią spoilery nie tylko dla Dacii a innych marek gdzie gama kolorystyczna jest większa niż u Nas no i się w gotowe lakierowanie nie bawią

Dominus - 2014-02-22, 19:40

Orientował ktoś się w sprawie oryginalnego spoilera dachowego do Dustera.
Znalazłem numer 82 01 388 525
"Spoiler dachowy (gotowy do montażu (czarny mat) lub do pomalowania w kolorze karoserii)
491 zł
Czy cena 491zł jest za czarny mat czy albo za tą opcje albo wylakierowany pod kolor.
Widział ktoś na żywo Dustera z spoilerem ph2 ?

Karenzo - 2014-02-22, 19:57

http://allegro.pl/listing...e=category-8707
Dominus - 2014-02-22, 20:03

Dzięki Kolega Karenzo

Niestety znowu spotykam się na forum z odpowiedzią ale nie na moje pytania, konkretne pytania. :-/
Te spoilery widziałem już od dawna a ja pytam o orginalny

laisar - 2014-02-22, 21:12

Dominus napisał/a:
491zł jest za czarny mat

Tak.

Dominus - 2014-02-22, 21:15

laisar napisał/a:
Dominus napisał/a:
491zł jest za czarny mat

Tak.


A znasz katalogowy koszt malowania takiego spoilera?
Do tego pewnie koszt montażu jeszcze trzeba doliczyć w ASO

laisar - 2014-02-22, 21:43

Dominus napisał/a:
A znasz katalogowy koszt malowania takiego spoilera?

Nie.

Dominus napisał/a:
Do tego pewnie koszt montażu jeszcze trzeba doliczyć w ASO

Obowiązku nie ma - część można zamówić i odebrać po referencji.

johnson - 2014-02-22, 22:08

a ten czarny mat fajnie wygląda? pasowałby mi do białaska, nawet fajniej niż taki malowany
maciek - 2014-02-22, 22:34





a tutaj masz PDF
http://www.tech-accessoir...ocument_id=4324
+
http://www.tech-accessoir...ocument_id=4326

johnson - 2014-02-22, 23:33

Dzieki! Faktycznie wygląda fajnie. Szkoda że trzeba dziury robić (jeśli dobrze tego pdfa czytam). Kiedyś w ASO VW taką lotkę montowało mi na jakimś kleju do szyb i przez 3 lata nic nie odpadło.
Piotr_K - 2014-02-23, 01:44

Naprawdę potrzebny jest ten spojler?

Fachowiec pisze, że - "w samochodach cywilnych nie jest potrzebna tak duża siła docisku, zresztą spojlery nie generują jej za wiele. Najczęściej spotykane są tylne lotki, montowane na końcu bagażnika w sedanach, bądź na końcu dachu – w hatchbackach. W tych drugich można w sumie zakładać i jeden, i drugi typ spojlerów.

Co z przodu? Tu na dole auta często montuje się przednie spojlery, mające docisnąć przód do podłoża, zapewnić lepszy obieg powietrza na boki auta a także – przez specjalne otwory – dać więcej powietrza potrzebnego do chłodzenia hamulców. Ich wadą w codziennej eksploatacji jest niskie zawieszenie nad asfaltem – łatwo je uszkodzić na krawężniku czy tzw. śpiącym policjancie.

Z tyłu na dole, często, ale od niedawna, montuje się dyfuzory. Ich zadaniem jest wymuszenie szybszego wypłynięcia powietrza spod samochodu. W ten sposób zmniejsza się ciśnienie powietrza pod autem i dociska je do podłoża."

W sumie ten Daciowy wygląda dość zgrabie ale czy pełni dobrze funkcję dociskacza?

Popatrzcie na galerię ;-)

http://www.autokrata.pl/a...j-klapie_a13699

jas_pik - 2014-02-23, 02:30

Piotr_K napisał/a:
Naprawdę potrzebny jest ten spojler?

Chyba nie dla docisku ale do poprawienia Cx :lol:

johnson - 2014-02-23, 07:40

Przeciez to ma tylko wygladac. Jaki docisk? Jedyny plus poza wygladam jaki moze dac taka lotka to mniejsze brudzenie klapy I szyby bo przerywa strumien powietrza I brud nie osiada tak intensywnie. Zwlaszcza widoczne to jest w autach z pionowa tylna sciana
Dominus - 2014-02-23, 10:08

Otóż to. Dodatkowa lotka spoiler dachowy ma wyglądać, a o jakiej sile docisku kolego opowiadasz, kompletnie nie rozumiem
Dominus - 2014-03-04, 20:55

Real zdjęcia spoilera z Dustera PH2 zamontowanego w PH1.
Czarny mat, kolorystycznie jest taki jak relingi






Wygląda ok, sam zastanawiam się nad nim do czarnego DD

jammo - 2018-12-03, 10:45
Temat postu: spojler dachowy do dustera
Witam szanownych kolegów, może od was usłyszę jakąś opinie odnośnie spojlera dachowego nad tylną szybą a konkretnie nad jej montażem. Mam do odebrania jeszcze akcesoria na jeden voucher, a że zbliża się nieubłaganie koniec roku, więc muszę podjąć decyzję. I tu pojawia się właśnie dylemat. Jako, że na wcześniejsze vouchery zamówiłem praktycznie wszystkie dodatki zewnętrzne do swojego Dusterka to teraz nie wiem naprawdę co jeszcze wziąć. Myślałem poważnie o tym spojlerze na tylną szybą, bo szczerze naprawdę się mi podoba a i dodałby Dusterowi drapieżniejszego wyglądu :-D . Niestety mam dość duży dylemat, gdyż nie za bardzo podoba mi się sposób montażu tego gadżetu, a głównie to wiercenie otworów w daszku nad szybą aby go przykręcić. Wiem, że spojler musi byś zamontowany mocno i trwale, gdyż pęd powietrza czasami potrafi poczynić cuda a raczej spustoszenie i słabe mocowanie mogło by grozić zerwaniem spojlera, ale to jednak uszkadzanie lakieru i blachy. Co koledzy sądzą o takim sposobie montażu, czy nie wpłynie to po jakimś czasie na tworzenie się w tym miejscu ognisk rdzy. Czy koledzy kupili by do siebie taki spojler ? Chętnie wysłucham wszelkich opinii, gdyż na pewno będą pomocne przy podjęciu decyzji.


Mamert - 2018-12-03, 10:53

Ja też nie wiedziałem, na co przeznaczyć ostatni voucher... Znalazłem głośniki Focal w akcesoriach Sandero po 329 zł komplet (tweetery zamontowane koncentrycznie). Te Focale to podobno górna półka, lepsze od Herzów.
jammo - 2018-12-03, 11:01

Głośników raczej nie biorę pod uwagę, żona nie za bardzo jest zwolenniczką słuchania muzyki podczas jazdy, woli porozmawiać, a ponadto na te oryginalne nie mogę narzekać. Napisałeś , że znalazłeś w akcesoriach Sandero głośniki. Czy mam rozumieć , że na ten voucher mogę sobie wybrać i zrealizować akcesoria np. z samochodów Renault ?
Mamert - 2018-12-03, 11:04

Na pewno możesz wybrać akcesoria ze wszystkich Dacii, podejrzewam, że z Renówek też... ale nie próbowałem.
jammo - 2018-12-04, 14:24

Pytam o te akcesoria od Renówki, gdyż podobno z Renault Kadjar pasują idealnie do Dustera nakładki te gumowo - metalowe na pedały, więc może, by się udało je dobrać. Korci mnie jednak ten akcesoryjny spojler tylni do Dustera, nie wiem jednak jak jest z jego jakością i co to za materiał. Wiadomo , że niestety trzeba wiercić w daszku otwory do jego przymocowania, i jak by się okazało, że po jakimś czasie będzie do wywalenia, to zostałbym z dziurami w daszku karoserii, a tego bym raczej nie chciał. Ogólnie wygląda fajnie tylko ten montaż spędza mi sen z powiek, nie wiem co robić.
maugu - 2018-12-04, 15:37

Mam ten spojler zamontowany - jest b. solidny. Mnie się podoba. W przypadku demontażu wcisną mi w dziury zaślepki, ale on (spojler) prawdopodobnie przeżyje Dustera.
jammo - 2018-12-04, 18:02

Dzięki maugu za informację, skoro tak, to sobie chyba zamówię :-) . Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ten spojler, konkretnie ten czarny, jest już pokryty lakierem nawierzchniowym i zostaje go tylko zamontować, czy salon go dopiero lakierował. Pytam, bo znalazłem taką stronę z tymi spojlerami i tam jest taki oryginalny za 90 euro, tylko jakiś taki matowy a ja chciałbym czarny z połyskiem.
maugu - 2018-12-04, 19:04

Ja dostałam z vouchera i jest czarny z połyskiem - nawet za dużym bo trochę to inaczej wygląda niż czarne mocowania relingów - tam jest drobna faktura. Sam spojler trochę przypomina deskę snowboardową - jest naprawdę duży i ciężki, na fotografii wydawał się lekki i delikatny dlatego myślę, że te śrubki jednak muszą być.
I może to się przyda:
https://www.youtube.com/watch?v=HKsMP6RFJaU

KliPer - 2018-12-04, 19:14

Jammo nic nie lakierują taki przychodzi do ASO oryginalnie zapakowany. Jeśli dobrze pamiętam swoje auto to on jest lekko matowy ale potrafi się błyszczeć. Trochę masło maślane ale na szybko nie umiem tego inaczej opisać. Przy twoim czarnym będzie się gubić. Może jednak ten grafit byłby lepszy. Jak na razie u mnie nic nie rdzewieje. U mnie masz ze dwa zdjęcia na których możesz go pooglądać.
jammo - 2018-12-04, 19:31

maugu napisał/a:
Ja dostałam z vouchera i jest czarny z połyskiem - nawet za dużym bo trochę to inaczej wygląda niż czarne mocowania relingów - tam jest drobna faktura. Sam spojler trochę przypomina deskę snowboardową - jest naprawdę duży i ciężki, na fotografii wydawał się lekki i delikatny dlatego myślę, że te śrubki jednak muszą być.


Maugu a masz jakieś fotki twojego autka z tym spojlerem , tak aby było go widać dobrze? Chętnie bym oglądnął , chociaż chyba już się zdecydowałem :-) .
KliPer napisał/a:
Przy twoim czarnym będzie się gubić. Może jednak ten grafit byłby lepszy. U mnie masz ze dwa zdjęcia na których możesz go pooglądać.


Cha, cha już oglądałem kilka razy , no i podoba mi się , dlatego chcę założyć też u siebie :-) .A co miałeś na myśli, że przy czarnym kolorze będzie się gubił. Czy miałeś na myśli to, że będzie mało widoczny?

KliPer - 2018-12-04, 19:56

Tak o to mi chodzi. Spojler ma fakturę powłoki gładką i nie wiem czy będzie wyraźnie się odcinał od lakieru który na pewno ma większy połysk niż spojler. ale czy będzie się rzucał w oczy od pierwszego spojrzenia to pozostaje chyba tu kluczowym pytaniem. Bo jeśli dobrze zrozumiałem to ma go być widać :-D
jammo - 2018-12-04, 20:08

Mi właśnie chodziło głównie o to, aby raczej komponował się bardziej z lakierem auta czyli, aby był zbliżony do koloru lakieru i miał połysk tak samo jak na samochodzie a nie na plastikach. Najlepiej by mi pasowało, aby był to taki sam kolor "czarna perła" jak na moim Dusterku :-) , ale wiem, że to nie możliwe, bo trzeba by samemu dać go wtedy do lakiernika :-D .
maugu - 2018-12-04, 23:25

jammo napisał/a:
....
Maugu a masz jakieś fotki twojego autka z tym spojlerem , tak aby było go widać dobrze? Chętnie bym oglądnął , chociaż chyba już się zdecydowałem :-) .
....

No niestety w chwili obecnej tylko taką. Widać, że spojler bardziej się błyszczy niż pozostałe plastiki. Dla mnie to lekka wada, ale do czarnego może będzie OK.

jammo - 2018-12-05, 10:08

Bardzo dziękuję maugu za fotkę. Przekonałem się do tego spojlera i dzisiaj będę zamawiał, pozdrawiam.
KliPer - 2018-12-05, 10:27

Jammo udanych zakupów.

Maugu jakbym patrzył na swoje auto:) widzę tez felgi cyklade

maugu - 2018-12-05, 10:56

Kupowałam na cito w czerwcu i nie było wyboru innych felg (a w zasadzie niczego) , ale się i tak cieszę bo byłam zapisana na lpg - no i bym czekała...., @jammno do czarnego będzie pewnie pasował idealnie.
Maniek27 - 2018-12-05, 13:34

jammo napisał/a:
Bardzo dziękuję maugu za fotkę. Przekonałem się do tego spojlera i dzisiaj będę zamawiał, pozdrawiam.


Zastanawiałem się nad różnymi akcesoriami i ani razu nie przyszedł mi do głowy spojler dachowy, aż do momentu gdy zacząłem przeglądać Twój wątek :-)

Gdyby kolega MAUGU mógł podesłać troszkę lepsze zdjęcie, byłoby super, bo mam DDII własnie w tym samym kolorze :-) Jest szansa ?

jammo - 2018-12-05, 13:44

Tu masz temat kolegi KliPer a w nim na pierwszych stronach parę fotek z takim spojlerem
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=16138

jammo - 2019-04-10, 15:01

http://www.daciaklub.pl/f...1780843#1780843
maugu napisał/a:
jammo napisał/a:
Czyli wychodzi na to, że z tym spojlerem to raczej najlepiej udać się na montaż do ASO.

U mnie spojler był zakładany "we własnym zakresie" - zgodnie z instrukcją Renault (i filmikiem LZParts). Widziałam zamalowane dziury farba antykorozyjną, odtłuszczone powierzchnie przed klejeniem itp. - mam 100% pewności, że wszystko jest założone poprawnie i po zakończeniu gwarancji nie zacznie mi wyłazić rdza. W ASO nie mam takiej gwarancji, a w zasadzie mam gwarancję do końca gwarancji.


No i stało się :-) i zrobiłem jednak sam koło tego spojlera. Niby zastanawiałem się wcześniej jak to będzie z tą gwarancją, ale w końcu machnąłem na to ręką i zdecydowałem zrobić sobie to sam. Jak wyżej wspomniała maugu, przynajmniej wiem teraz jak mam to zrobione, a wątpię, czy na przeglądach w ASO ktoś będzie w to wnikał, gdzie był ten spojler montowany. Wyszło całkiem fajnie, i w komplecie z założonymi plastikami nadkoli i drzwi, prezentuje się całkiem ,całkiem.

maugu - 2019-04-10, 15:57

@jammno jak Ci pisałam o swoim spojlerze to trochę narzekałam na fakturę (połysk), ale u Ciebie spasowało się i d e a l n i e .
jammo - 2019-04-10, 18:02

Auto niby jest czarna perła i z bliska widać taki drobniutki brokat, natomiast ten kolor spojlera jest w czarnym niby macie. Ale faktycznie, kolory są bardzo zbliżone i nawet z metra nic już się specjalnie nie odróżniają. Szczerze, to trochę się obawiałem innego odcienia jak zamawiałem ten spojler, ale nie było wyboru, gdyż są tylko czarne lub srebrne, ale jak by nie patrzeć, to wyszło rewelacyjnie :-) przynajmniej jak dla mnie :-D
Obywatel MK - 2019-04-10, 22:12

Żeby zamontować ten spoiler to trzeba przez blachę się przewiercić?
laisar - 2019-04-10, 22:47

No raczej:

http://www.tech-accessoir...ch-accessoires/ - Duster II - Exterior accessory - Spoiler - http://www.tech-accessoir...ocument_id=5589

Greyper - 2021-05-04, 17:53

Witam. Czy ten postawowy spoiler z dustera ph2 będzie pasował do ph1? Czy widzicie jakieś przeciwskazania?
toka93 - 2021-05-04, 18:41

Jeśli PH2 masz a myśli Duster I 2013-2018 to nie będzie miało to przeciwwskazań.
dudu$ - 2021-05-04, 20:44

toka93 napisał/a:
Jeśli PH2 masz a myśli Duster I 2013-2018 to nie będzie miało to przeciwwskazań.


raczej kolega pod oznaczeniem PH2 uważa Dustera II, na fotce widać że załączył zdjęcie spoilera od Dustera II - antena jest z tyłu a w Dusterze I za równo przed jak i po FL jest tylko i wyłącznie z przodu. Czyli odpowiedź jest prosta, NIE spoiler dachowy z Dustera II ( od 2017r) nie pasuje do Dustera I ( od 2010r do 2013r oraz PH2 od 2013 do 2017r)

Greyper - 2021-05-04, 22:37

Tak, chodziło dokładnie o spoiler z Dustera II od 2017r.

A dlaczego twierdzisz kolego, że nie będzie pasował?

Porównując wymiary klap bagażników dd2 i dd1 wydaja sie takie same. Do mocowania i tak należy nawiercac otwory montażowe.

dudu$ - 2021-05-05, 11:06

Najlepiej szukać oryginalnego spoilera ewentualnie dedykowanego do danego pojazdu. https://www.daciaklub.pl/...929b3aeb1943a4c tu masz link do tematu dotyczącego spoilera do Dustera I, numer katalogowy jest inny niż do Dustera II wiec na pewno jest jakaś różnica. Czy można je ze sobą wymieniać? Tego nie wiem i bym nie ryzykował 600zł
Fruxo - 2021-05-05, 14:43

tam będzie inny kąt bo dustrer dwa ma bardziej pionową klapę bagażnika

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group