DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Lodgy 1.2 Stepway , błękitek ze Śląska

exitcosmo - 2018-12-04, 15:19
Temat postu: Lodgy 1.2 Stepway , błękitek ze Śląska
Stałem się i ja szczęśliwym posiadaczem nie docenionego przez wielu samochodu jakim jest Dacia. Mój wybór padł na model Lodgy , szczerze pisząc jest to zamiennik innych samochodów które mieliśmy na oku. Jednakże w podjęciu decyzji wygrała ekonomia i mała awaryjność auta. Błękitek został sprowadzony z Francji z przebiegiem ~34.000 , rok produkcji auta 2016.








Dymek - 2018-12-04, 15:31

No ładne cacko! Moim zdaniem najładniejszy kolor ze standardowej palety Dacii. :-P
Marek1603 - 2018-12-04, 20:43

Mnie też się on zawsze podobał. Gratulacje i zadowolenia.
exitcosmo - 2018-12-04, 21:26

Mój pierwszy tuning :) Ledy premium do jazdy dziennej w miejsce standardowych żarówek , świecą bardzo jasno i nie rażą w oczy kierowców z naprzeciwka:






Belphegor - 2018-12-04, 21:37

Bardzo fajny kolor. Uważam tak jak Dymek - to najlepszy kolor w palecie Dacii. Strasznie szkoda, że nie ma go w Nowym Dusterze.
A i wersję masz fajną oraz silnik zacny. Moja siostra ma 1.2 TCe i bardzo sobie ceni tak auto, jak i jego dynamikę.

dudu$ - 2018-12-04, 22:07

Autko ładne w tym kolorze prezentuje się tak samo dobrze jak biały stepway. Z ciekawości łącznie zapłaciłeś za to autko - zakup, opłaty itp. Gdzie kupiłeś żarówki? może jakiś link byś wkleił :)
exitcosmo - 2018-12-04, 23:41

dudu$ napisał/a:
Gdzie kupiłeś żarówki? może jakiś link byś wkleił


Link do Allegro

Ceny wolę nie zdradzać ;)

tAboon - 2018-12-05, 07:39

exitcosmo napisał/a:
Ceny wolę nie zdradzać ;)
Żona patrzy :lol: :mrgreen:
tAboon - 2018-12-05, 09:41

exitcosmo napisał/a:
Ledy premium do jazdy dziennej w miejsce standardowych żarówek , świecą bardzo jasno i nie rażą w oczy kierowców z naprzeciwka:
A wiesz, że te żarówki nie posiadają homologacji drogowej?
exitcosmo - 2018-12-05, 10:47

Oleje , filtry , oponki ...



... oraz trzy tematy do ogarnięcia:

- nie działające podgrzewanie szyby tylnej.
- nie działające czujniki parkowania z tyłu.
- nie działający jeden spryskiwacz szyby przedniej.

tAboon napisał/a:
exitcosmo napisał/a:
Ceny wolę nie zdradzać ;)
Żona patrzy :lol: :mrgreen:


Była ze mną przy kupnie samochodu ;)

tAboon napisał/a:
exitcosmo napisał/a:
Ledy premium do jazdy dziennej w miejsce standardowych żarówek , świecą bardzo jasno i nie rażą w oczy kierowców z naprzeciwka:
A wiesz, że te żarówki nie posiadają homologacji drogowej?


Osram i Philips mają.

tAboon - 2018-12-05, 11:07

exitcosmo napisał/a:

tAboon napisał/a:
exitcosmo napisał/a:
Ledy premium do jazdy dziennej w miejsce standardowych żarówek , świecą bardzo jasno i nie rażą w oczy kierowców z naprzeciwka:
A wiesz, że te żarówki nie posiadają homologacji drogowej?


Osram i Philips mają.
Obawiaam się że też nie :)
Osram z aukcji allegro, Philips info z ich strony FuFuFu :)
Kod:
Żarówki LED Osram P21W LEDriving 6000K CW Zimna
Lampy LED do zastosowań wewnętrznych lub off-road*
Jaśniejsze i bardziej nowoczesne światło
Aż o 80% mniejsze zużycie energii w porównaniu ze standardowymi żarówkami
Łatwy montaż; standardowy trzonek ICE pasuje do dotychczasowych oprawek
Temperatura barwowa 6000K
Gwarancja 4 lata
*Produkty te nie posiadają homologacji ECE. Oznacza to, że nie wolno ich używać na drogach publicznych w oświetleniu zewnętrznym. Produkty te mogą być stosowane jedynie w oświetleniu wnętrza lub OFF-ROAD.


Kod:
Philips P21W X-tremeUltinon LED gen2
Nie do użytku na drogach publicznych w EuropieUwaga: w Unii Europejskiej oraz na kilku innych obszarach oświetlenie LED może być stosowane tylko wewnątrz pojazdów oraz wyłącznie do użytku poza drogami publicznymi. Oświetlenie główne, przeciwmgielne i sygnalizacyjne LED nie ma obecnie homologacji ECE i nie jest przeznaczone do użytku na drogach publicznych. W przypadku używania oświetlenia głównego, przeciwmgielnego i sygnalizacyjnego LED na drogach publicznych kierowca może stracić prawo jazdy i ubezpieczenie pojazdu, a także może zostać na niego nałożony mandat. Oświetlenie LED firmy Philips nie jest dostępne we wszystkich krajach. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Philips.

exitcosmo - 2018-12-05, 16:14

Pierwszy mały zgrzyt , podczas wymiany opon wyszło na jaw że jedna felga jest krzywa , pewnie ktoś najechał na krawężnik z dużą prędkością a potem podmienił z przodu na tył żeby nie było czuć ... Jestem dobrej myśli że jednak uda się ją wyprostować , bo wolę dostać rózgę od Mikołaja niż nową felgę ;)



Ogarnąłem również sprawę z uchwytem na telefon. W poprzednim samochodzie miałem go na kratce nawiewu , ale w błękitku się tak nie da ze względu na okrągłe nawiewy. Na szybie takie rozwiązanie również mnie nie satysfakcjonuje. Znalazłem więc małe miejsce na uchwyt magnetyczny , kupiłem z wyższej półki bo te tańsze to działają do góra pół roku. Do zestawu z uchwytem dokupiłem organizer na przewód od ładowania telefonu. Każdemu polecam :)


kamimar - 2018-12-05, 19:09

exitcosmo napisał/a:
w poprzednim samochodzie miałem go na kratce nawiewu , ale w błękitku się tak nie da ze względu na okrągłe nawiewy.
....kupiłem z wyższej półki bo te tańsze to działają do góra pół roku.


A co się psuje w tych tańszych? Magnes się "wypala"? U mnie uchwyt za ok 6zł działa już trzeci rok w tym prawie rok w Lodgy i zamocowany na kratce nawiewu. Okrągłej,

zatoiczi - 2018-12-05, 19:25

Nie chcę ciebie straszyć ale jeżeli auto pochodzi z Francji to jest po konkretnym dzwonie.
exitcosmo - 2018-12-06, 13:56

zatoiczi napisał/a:
Nie chcę ciebie straszyć ale jeżeli auto pochodzi z Francji to jest po konkretnym dzwonie.


... ze Stanów spalone lub zatopione a włoskie jeżdżą tylko na lawetach od serwisu do serwisu ... :-P Możesz spać spokojnie bo to farmazon nosaczy i januszy którzy jeżdżą swoimi piętnastoletnimi ulepami z przebitymi przebiegami sprowadzanymi z Belgi i Niemiec. Błękitek został sprawdzony na Auto DNA i w autoryzowanym serwisie Renault w Rybniku. W historii widnieje wymiana zamka i czujnika wałka rozrządu. Zresztą te same słowa słyszałem w komisie gdzie zastawiałem swoją Renówkę , zaproponowałem więc handlarzowi sprawdzenie VIN`u samochodu w firmie która się tym zajmuje i w ASO. Problem w tym że za taki zabieg trzeba zapłacić a więc moją propozycją zamknąłem mu usta z których popłynęły te nie przemyślane słowa.

Wracając do tematu. Jestem zaskoczony pozytywnie jedną rzeczą w Lodgy. Po wymianie tylnej opony na zimową (drugie koło jak wiemy z wcześniejszego postu się prostuje) zaświecił mi się błąd:



Ku mojemu zaskoczeniu i przeszukania internetów . Aby usunąć ten błąd nie potrzeba systemów OBD , laptopów i Clipów. Na manetce wybiera się opcję:



Przytrzymuje się przycisk przez kilka sekund:



I błędy skasowane :D Pewnie drugiej Ameryki nie odkryłem bo każdy zapewne zna to rozwiązanie. Coraz bardziej lubię ten samochód :mrgreen:

Kacper_Potocki - 2018-12-06, 14:09

Ale ładne autko :)
Dymek - 2018-12-06, 14:42

exitcosmo napisał/a:
I błędy skasowane :D Pewnie drugiej Ameryki nie odkryłem bo każdy zapewne zna to rozwiązanie.

Fakt. To cudowne rozwiązanie zawarte jest w Instrukcji obsługi samochodu :mrgreen:

exitcosmo - 2018-12-06, 14:45

Dymek napisał/a:
To cudowne rozwiązanie zawarte jest w Instrukcji obsługi samochodu :mrgreen:


Tylko że ja nie mam tej instrukcji , pewnie jest do kupienia na Allegro za 50zł :lol:

Dymek - 2018-12-06, 15:01

Pewnie zaraz koledzy poratują PDF-em.
Ja mogę zapodać aktualną po angielsku: POBIERAĆ!
I przedliftową po angielsku (ale tu jest stare menu komputera pokładowego): POBIERAĆ!
Tą drugą znajdziesz też u nas na forum po polsku, ale też to nie Twoja wersja.

Belphegor - 2018-12-06, 15:49

exitcosmo napisał/a:
farmazon nosaczy


Kto to jest nosacz? :mrgreen:

zatoiczi - 2018-12-06, 17:11

Kolego 2 letniego nieuszkodzonego auta z Francji nie opłaca się sprowadzać. Zobacz sobie na otomoto jak wyglądają uszkodzone auta z Francji. Jak myślisz dlaczego w tak młodym aucie nie działa ci kilka rzeczy. Podpowiem ci. Oberwał z tyłu i z przodu. Myßlisz, że dlaczego nie działają czujniki albo felga jest uszkodzona.
dudu$ - 2018-12-06, 20:26

A co to za różnica czy auto było uszkodzone czy nie ? Najważniejsze jest to jak zostało naprawione i czy jeździ prosto. U kolegi nie działają jakieś pierdoły wiec nie oznacza że samochód musiał być bity. Niedziałający jeden z przednich spryskiwaczy może byc spowodowany użytkowaniem słabej jakości płynu , zatkała się dysza i tyle. Miałem podobnie w MCV II gdy kupiłem ją jako 2 latek płyn ledwo co ciekł z dysz, po jakimś czasie i wymianie płyny spryskiwacze działały jak nowe. Niedziałające czujniki wsteczne trzeba sprawdzić wiązkę, same czujniki i centralkę sa to rzeczy elektroniczne i czasem zdarza się wadliwy egzemplarz. Mam kumpla elektronika samochodowego który zajmuje się na przykład zakładaniem takich czujników. Montuje zawsze zestawy jednej firmy, nie pamiętam jakiej ale na pewno porządne i drogie. Co jakiś czas zdarza sie, że nowy fabryczny zestaw jest uszkodzony jak nie sam czujnik to centralka. Nie działa podgrzewanie tylnej szyby- sprawdzić czy prąd dochodzi do szyby, jak nie szukać po bezpiecznikach przekaźnikach a jak wszystko jest ok to wiązka mogła się gdzieś uszkodzić, w daciach jest ona niestety bardzo bardzo cieniutka ,słaba i mogła się niestety uszkodzić. Moja Lodgy jest z tego samego rocznika i ma podobny przebieg ( 43 tyś km) i też ma / miała kilka niesprawności które nie wynikały z jej wypadkowej przeszłości - uszkodzona dmuchawa nawiewu, trzeszczący fotel kierowcy, skrzypienia podczas jazdy po nierównościach nawet tych małych niestety nie wiadomo skąd albo z drzwi kierowcy albo gdzieś z deski rozdzielczej, czasem wydaje mi się również że szyba przednia na wertepach drga ( wydaje dziwny dźwięk) a ostatnio zaczął trzeszczeć prawy głośnik w przednich drzwiach. Takie to auto i tyle. Mój kumpel ma dobrego znajomego, który ściąga auta z Francji i da się wyrwać w miarę świeże auto, bezwypadkowe w dobrej cenie.
exitcosmo - 2018-12-06, 21:13

zatoiczi napisał/a:
Kolego 2 letniego nieuszkodzonego auta z Francji nie opłaca się sprowadzać. Zobacz sobie na otomoto jak wyglądają uszkodzone auta z Francji. Jak myślisz dlaczego w tak młodym aucie nie działa ci kilka rzeczy. Podpowiem ci. Oberwał z tyłu i z przodu. Myßlisz, że dlaczego nie działają czujniki albo felga jest uszkodzona.


Nie rozumiem dlaczego się upierasz przy swoim , może oceniasz miarą swojego samochodu? Nie wiem co Tobą kieruje i jaki masz cel wypowiedzi. Jak już wspomniałem samochód sprawdzony w ASO i firmie która sprawdza historię samochodów po VIN`ie.
Zagrajmy w grę - jeśli udowodnisz mi że samochód jest po wypadku , zapłacę Ci honorarium. Przyjmujesz ofertę? Jeśli TAK to zapraszam na PRIV jeśli NIE to nie zamulaj tego tematu gdybaniem jasnowidza.

Etui na choinkę zapachową Wunderbaum ... możliwe że mój patent zostanie uznany do nagrody super wiochy , ale jak na razie to jedyny sposób aby ochronić plastiki przed zarysowaniem kluczy. W przyszłości te elementy na pewno zostaną oklejone dobrej jakości folią służącą do ochrony lakieru , aby ukryć aktualne zarysowania i w dalszej kolejności chronić przed nowymi. Felga wyprostowana , nie było potrzeby dramatyzowania 8-)


zatoiczi - 2018-12-06, 22:00

Kolego niech ci auto służy jak najlepiej. Napisałem tak ponieważ mój serdeczny kolega te auta naprawia. Ja znając realia kupiłem auto z salonu. Świeżego niestukniętego auta nie opłaca się sprowadzać czy to z Niemiec czy z Francji. Pytanie jak auto wyglądało przed naprawą i jak jest naprawione. Jak jest dobrze zrobione to można śmiało jeździć przez długie lata. Jeżeli twoje auto ma 2 lata to dlaczego poprzedni właściciel nie dokonał napraw na gwarancji?
Dymek - 2018-12-07, 08:27

exitcosmo napisał/a:
... możliwe że mój patent zostanie uznany do nagrody super wiochy , ale jak na razie to jedyny sposób aby ochronić plastiki przed zarysowaniem kluczy. W przyszłości te elementy na pewno zostaną oklejone dobrej jakości folią służącą do ochrony lakieru , aby ukryć aktualne zarysowania i w dalszej kolejności chronić przed nowymi.

Najlepszy sposób to nie przywieszanie do kluczyka samochodowego innego "żelastwa", tym bardziej że to przecież dzwoni w czasie jazdy :roll:
Chociaż, jak widzę poprzedni właściciel miał ogólne problemy z trafianiem kluczem do stacyjki :mrgreen: Swoją drogą osobiście mnie dziwi, jak można sobie tak porypać dwuletni samochód...

dudu$ - 2018-12-07, 08:44

Wystarczy że jest wieczór na dworze ciemno, w aucie ciemno i już mamy problem z włożeniem kluczyka do stacyjki. Lampka sufitowa niestety nie daje rady rozświetlić idealnie wnętrza auta
Dymek - 2018-12-07, 09:09

dudu$ napisał/a:
Wystarczy że jest wieczór na dworze ciemno, w aucie ciemno i już mamy problem z włożeniem kluczyka do stacyjki.

No nie żartuj... Przez pierwszy tydzień może miałem problem, później można już trafiać w ciemno. Ale jeśli już, to można przecież trafiać "po palcu" zamiast ryć kluczem plastik w promieniu 10cm...

arczi_88 - 2018-12-07, 09:26

Dymek napisał/a:

Chociaż, jak widzę poprzedni właściciel miał ogólne problemy z trafianiem kluczem do stacyjki


Może Stevie Wonder jeździł poprzednio xD

Ja tam gratuluję zakupu i życzę, żeby autko służyło bezawaryjnie.

Marek1603 - 2018-12-07, 10:40

dudu$ napisał/a:
Wystarczy że jest wieczór na dworze ciemno, w aucie ciemno i już mamy problem z włożeniem kluczyka do stacyjki. Lampka sufitowa niestety nie daje rady rozświetlić idealnie wnętrza auta


Ja codziennie wyjeżdżam o 5:00 do pracy i nie mam problemu.


Może trzeba stacyjkę włosami okleić to będzie łatwiej. ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dymek - 2018-12-07, 10:43

Marek1603 napisał/a:
Może trzeba stacyjkę włosami okleić to będzie łatwiej. ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

No tak... A ja starałem się to wcześniej inaczej ubrać w słowa...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Belphegor - 2018-12-07, 10:49

Oj tam... ja sobie radzę hmmm... bezdotykowo. :mrgreen: :mrgreen:
jammo - 2018-12-07, 12:56

Kurcze , ludzie to naprawdę mają problemy :mrgreen:
kicpra - 2018-12-07, 15:57

dudu$ napisał/a:
Wystarczy że jest wieczór na dworze ciemno, w aucie ciemno i już mamy problem z włożeniem kluczyka do stacyjki. Lampka sufitowa niestety nie daje rady rozświetlić idealnie wnętrza auta

Polecam zmianę żarówki na ledową, o wiele więcej światła w środku.
Mam i polecam :D

exitcosmo - 2018-12-10, 15:34

Dymek napisał/a:
jak widzę poprzedni właściciel miał ogólne problemy z trafianiem kluczem do stacyjki


Może miał nie dobór magnezu?

Archoil AR9100 Friction Modifier to jeden z najlepszych dostępnych na rynku modyfikatorów tarcia. Jego stosowanie pomaga znacznie obniżyć opory co przekłada się na lepszą pracę silnika, niższą temperaturę oraz obniżenie zużycia paliwa. Zmniejsza tarcie o 60%-80% , obniża temperature silnika nawet o 40% (rozprasza temperaturę generowaną przez tarcie) , poprawia ochronę silnika i redukuje jego szybkość zużywania nawet o 90% , przynosi oszczędności w postaci redukcji zużycia paliwa , redukuje szkodliwe emisje CO , NOx , SO , SO2 i HC , poprawia moc silnika o 2% i moment obrotowy o 2,5% , redukuje poziom hałasu generowany przez silnik ... KLIK - Test tarcia


Marek1603 - 2018-12-10, 18:17

Stosujesz na własną odpowiedzialność.

Nie jeden już wlał podobny specyfik jak ceramizer i potem żałował. Do starego silnika bym się nie bał ale w nowym...
Lepiej porządny olej wlać.

exitcosmo - 2018-12-10, 19:05

To nie jest Ceramizer , wystarczy przeczytać opis produktu i zobaczyć film z przeprowadzonego testu by dopiero wyciągnąć wnioski.
Ceramizer działa w miejscach, gdzie zużycie występuje poprzez tarcie na powierzchniach styku metal-metal. W wyniku tego są one zużyte, niejako „wyszczerbione”. Cząstki, które z tych miejsc są odrywane, unoszą się w oleju. Ceramizer je rzekomo wyłapuje, łączy się z nimi i pod wpływem zwiększonej temperatury w tychże miejscach je wypełnia. Nie wierzę w tą teorię więc nie stosuje.
Archoil dodany do oleju , usuwa wszelkie depozyty umożliwiając związkom nano boru tworzenie silnych wiązań na powierzchni chronionego metalu. Środek posiada ponad 3300ppm nano boru , to wielokrotnie więcej niż oferuje jakikolwiek olej (nawet klasy racing/motorsport).

Archoil stosuje już w drugim samochodzie , i oczywiście przyznam rację jeśli chodzi o dobrej jakości olej silnikowy. Teraz już nie zdążyłem z wymianą na Penrite Enviro + 5w40 ze względu na wyjazd i wydłużony okres czekania na przesyłkę. Ten właśnie olej zacząłem stosować w Scenicu 1.4 TCe , ale za kolejne 10.000 przejechanych kilometrów na pewno lekcje odrobię.

Ja znowu jestem sceptykiem jeśli chodzi o płukanki silników typu Flush , ale jeśli znajdzie się ktoś kto przedstawi mi mocne argumenty "ZA" to może dam się skusić na taki zabieg.

michele - 2018-12-11, 08:05

Jeden argument - rozrzedza olej, a więc, olej szybciej słynie, czy w ogóle mniej go zostanie na ściankach, mniejsza grubość filtru, mniejsza lepkość.

Resztę właściwości to należałoby sprawdzać przy teście długodystansowoletnim...

exitcosmo - 2018-12-12, 16:23

dudu$ napisał/a:
Lampka sufitowa niestety nie daje rady rozświetlić idealnie wnętrza auta

Też ubolewam nad tym , mam już jednak pomysł na jaśniejsze wnętrze + ambient light , który zrealizuje już wkrótce :idea:


W końcu wymieniłem świeczki na mądrzejsze żarówki Philips White Vision , różnica od razu zauważalna.



Zauważyłem również linki odpięte od lamp , myślę że to od regulacji poziomowania lamp? Żeby to zamontować trzeba wypić dwie melisy i uzbroić się w anielską cierpliwość. Udało się bez melisy 8-)



Pozbyłem się również archaicznych gumowych osłon żarówek w lampach (projektant miał fantazję przedszkolaka) :-? Myślę oczywiście nad lepszymi gumami bez druciarstwa.
W przyszłości ten temat na pewno się pojawi.


Dymek - 2018-12-12, 18:30

exitcosmo napisał/a:
dudu$ napisał/a:
Lampka sufitowa niestety nie daje rady rozświetlić idealnie wnętrza auta

Też ubolewam nad tym , mam już jednak pomysł na jaśniejsze wnętrze ...

Bez przesady- trzy żarówki w przedniej lampce dają światła aż nadto...

Cytat:
Pozbyłem się również archaicznych gumowych osłon żarówek w lampach (projektant miał fantazję przedszkolaka) :-? Myślę oczywiście nad lepszymi gumami bez druciarstwa.

Jazda bez tego to duża szansa na wodę w lampie.

exitcosmo - 2018-12-13, 13:19

Aby wyczyścić dyszę spryskiwaczy niezbędne było jej zdemontowanie ponieważ igiełka nie dała rady. W środku zalegał biały proszek , zapewne nalot po złej jakości płynie.


kamimar - 2018-12-13, 16:43

exitcosmo napisał/a:
... w środku zalegał biały proszek , zapewne nalot po złej jakości płynie.


A może Lodzia tranzytem przez Kolumbię jechała i ten proszek był więcej wart niż ona sama ;-)

exitcosmo - 2018-12-26, 20:09

Nadszedł czas kiedy samochód musi spełnić wymagania właściciela. Przetestowałem Lodgy w warunkach jakich nie testowałem wcześniejszego Scenica, a może inaczej, w odmiennych niż testowałem Scenica. Powoli lista się wypełnia za i przeciw, choć te drugie mają silne argumenty w postaci ceny samochodu adekwatnej do jakości. Póki co jestem miło zaskoczony.








Belphegor - 2018-12-26, 22:53

Piękne widoki. To jakaś zagranica?
exitcosmo - 2018-12-27, 15:30

Belphegor napisał/a:
To jakaś zagranica?


Tatry po Słowackiej stronie i okolice:

Štrbské Pleso - https://goo.gl/maps/5f1J43NiYfq
Spišský hrad - https://goo.gl/maps/bmwPbVSpEtt
Liptovská Mara - https://goo.gl/maps/rMuTUDb5n9s

stepwayka - 2018-12-27, 22:33

Wow... pięknie! Dech zapiera.
exitcosmo - 2018-12-27, 22:46

... jeszcze filmik i można wracać do rzeczywistości ;-)


eio - 2018-12-27, 22:48

exitcosmo napisał/a:

Świetne zdjęcia. Kadr. Te kolory!

Belphegor - 2018-12-28, 15:13

Bardzo lubię słowackie Tatry, ale boję się słowackiej policji. :lol:
michele - 2018-12-31, 13:58

Wow, i auta normalnie jeżdżą i to bez łańcuchów... A w PL trochę popada i jadę 30km/h na prostej drodze, poza terenem zabudowanym...
defunk - 2018-12-31, 16:19

michele napisał/a:
Wow, i auta normalnie jeżdżą i to bez łańcuchów... A w PL trochę popada i jadę 30km/h na prostej drodze, poza terenem zabudowanym...


Bo po normalnym, ubitym śniegu jedzie się lepiej niż po potencjalnej rozgotowanej kaszy, którą może zgotować "zimą" przeciętna polska droga (pomijając góry).

exitcosmo - 2019-01-06, 13:38

No dobra, nadszedł czas na szczerość. Miał być Ford Tourneo Connect Grand Long , ale cenowo wyszła dosyć duża przepaść. Myślę że Lodgy niejako jest jego tańszym odpowiednikiem który załatał tą dziurę ale i nam przypadł do gustu. Pierwsza przymiarka, wchodzi cały a przecież oto nam chodziło 8-)



Czy mogę się już czuć jako pełnoprawny członek tej społeczności? ;-)


Marek1603 - 2019-01-06, 14:27

exitcosmo napisał/a:

Czy mogę się już czuć jako pełnoprawny członek tej społeczności? ;-)


A KUK masz? No to nie wiem, nie wiem. ;-) :mrgreen:

exitcosmo - 2019-01-26, 19:23

Problem czujnika parkowania został rozwiązany. Samochód nie jest po żadnym dzwonie jak to próbował mi wmówić pseudo fachowiec , użytkownik tego forum który notabene znalazł pierwsze i zaszczytne miejsce osób ignorowanych. Dziwię się również że nikt mnie nie uświadomił że ten czujnik można po prostu włączyć/wyłączyć , a tym bardziej sam na to nie wpadłem po przesiadce z bardziej zaawansowanego modelu samochodu w którym ten przycisk również był :roll:
Do zrobienia pozostał więc spryskiwacz tylnej szyby a także jej układ ogrzewania , ale te sprawy jeść nie wołają i mogą poczekać do wiosny.

Marek1603 - 2019-01-26, 21:55

Jak nie działa to może być wężyk między nadwoziem, a klapą.
zatoiczi - 2019-01-26, 22:20

Masz auto rocznik 2016 więc jest na gwarancji. Serwis proponuję.
arczi_88 - 2019-01-26, 22:25

zatoiczi, ten użytkownik, o którym pisał w drugim zdaniu to chyba Ty, więc pisanie jak i tak tego nie przeczyta mija się z celem. Daremny chleb jakby to powiedział cygan xD
zatoiczi - 2019-01-26, 22:40

Wiem, że to ja ale musiałem to napisać. Tak naprawdę to moje uwagi nie były pisane złośliwie. Kolega niepotrzebnie się od razu zdenerwował. Pisząc, że auto jest po dzwonie miałem na myśli to, aby je sobie dokładnie sprawdził.
imachine - 2019-01-27, 00:33

Ceramizer do silnika ok, testowane mam w dwóch Dacia h (1.6 MPI i 1.5 dCi) - w pierwszej kompresja wzrosła na cylidrach o ok 0,5bara i wróciła do normy na jednym który miał już kolo 10 (po zastosowaniu wszystkie ok 14), w drugiej słychać było jak by panewki przy zimnym silniku, po 250 km przejechanych z ceramizerem jakby już cicho, w obu autach znacznie widzę poprawę reakcji na gaz, zmniejszone o ~10% spalanie, wyższa kulturę pracy.

Ogółem ceramizer jak dla mnie git - niemniej, w postaci dodatku do paliwa i dodatku do oleju silnikowego.

Próbowane mam też w skrzyni (JH3) - tu niestety lipa, poleciały synchra w przeciągu kilku tys km od zastosowania - chociaż to może akurat taki zbieg okoliczności, nie musi być, że przez ceramizer.

gfedorynski - 2019-01-27, 18:04

Ja w sprawie wężyka do spryskiwacza szyby tylnej: w zeszłym roku coś mi go przegryzło, naprawiłem za parę złotych w warsztacie przy okazji czegoś innego - na szczęście było to w łatwo dostępnym miejscu. W tym roku znowu nie działa, więc pewnie przyczyna ta sama, ale nie zaglądałem bo zimno, zobaczę na wiosnę. Może jakiś smaczny ten wężyk.
exitcosmo - 2019-01-27, 21:51

Klasztor Benedyktynów w Tyńcu.


gg - 2019-01-27, 23:24

No chyba też sobie tam zrobię sesję :).
Marek1603 - 2019-01-28, 07:25

W KRK ma fajne miejsce. Skałki Twardowskiego. Nie wiem jak z dojazdem pod same skałki teraz jest ale kiedyś się dało.
exitcosmo - 2019-01-28, 13:21

Zimowe focenie:






Belphegor - 2019-01-28, 13:22

Super plenery. A w klasztorze byłeś tak poznawczo, czy zamknąłeś się na jakiś czas, żeby pomedytować? ;-)
exitcosmo - 2019-01-28, 13:24

Belphegor napisał/a:
Super plenery. A w klasztorze byłeś tak poznawczo, czy zamknąłeś się na jakiś czas, żeby pomedytować? ;-)


Po drodze do Tarnowa. Zawsze jak jadę w trasę to szukam miejsc które mogę zwiedzić po drodze ;)

Marek1603 napisał/a:
W KRK ma fajne miejsce. Skałki Twardowskiego. Nie wiem jak z dojazdem pod same skałki teraz jest ale kiedyś się dało.


Na mapach widać że się da https://goo.gl/maps/UtYAvmRxK9J2 ale ... brama stoi na przeszkodzie https://goo.gl/maps/UKnjjqjZ9vK2

KliPer - 2019-01-28, 13:33

Zadowolenia z auta i pogratulować pozytywnie zakręconego hobby. Zdjęcia ładne, czuć chyba rękę fotografa.
Marek1603 - 2019-01-28, 17:29

Nie wiem czy to ważne ale tam leży sterta drzewa, a do lodzi by go trochę weszło. Może to było specjalne zboczenie. ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
SebRed - 2019-01-28, 19:30

Całkiem możliwe, że gdzieś przy tej stercie znajdował się "big Brother" :mrgreen: Chociaż ta kupka trochę za mała.
Widzę, że kolega ma video rejestrator w lustereczku ;-)

Marek1603 - 2019-01-28, 20:02

Na bank był. Teraz wszędzie je montują przy składach, a na necie można znaleźć filmów od groma.
papse - 2019-01-28, 20:22

exitcosmo napisał/a:
Klasztor Benedyktynów w Tyńcu.


Hehe, toż to jedno z moich ulubionych miejsc wypadów na rybki :mrgreen:

exitcosmo - 2019-01-29, 13:18

Marek1603 napisał/a:
Nie wiem czy to ważne ale tam leży sterta drzewa, a do lodzi by go trochę weszło. Może to było specjalne zboczenie. ;-) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Absolutnie NIE! Nie jestem złodziejem.

SebRed napisał/a:
Widzę, że kolega ma video rejestrator w lustereczku ;-)


To lusterko Android , ma wiele ciekawych funkcji takich jak rejestrator , kamera cofania , automatycznie włączający się Yanosik , można wgrać każdą nawigację ... https://orllo.pl/wideorejestrator-nawigacja-w-lusterku-lx-400gtl-dual.html
Służy mi już trzeci rok i myślę nad jakąś alternatywą , zastanawiam się nad tym https://vordon.pl/product-pol-270-Vordon-mCAR2-LTE-7-rejestrator-jazdy-nawigacja-gps-radio-samochodowe-kamera-cofania.html , ale pamieć 1GB RAM i kabel z modułem GPS skutecznie mnie zniechęcają.

Marek1603 - 2019-01-29, 16:41

exitcosmo napisał/a:

Absolutnie NIE! Nie jestem złodziejem.


Wiem. To tylko taki niewinny żarcik. ;-)

No dobra, przepraszam za głupie żarty.

exitcosmo - 2019-02-16, 19:44

Kolejne kilometry , kolejne zdjęcia :)






Belphegor - 2019-02-16, 20:05

Drona zatrudniłeś? :mrgreen: Fajny pomysł, tylko muszę podwędzić drona synowi. ;-) Jedna z tych gór przypomina mi Hawrań troszkę.
exitcosmo - 2019-02-16, 20:19

Belphegor napisał/a:
Jedna z tych gór przypomina mi Hawrań troszkę


Prawdziwy expert , po zdjęciu zgadł nazwę góry 8-) Dronowanie to moje hobby ;-)

Belphegor - 2019-02-16, 20:28

Super. Wyślę syna do Ciebie na nauki. ;-) A górę poznałem, bo ma tak charakterystyczny i piękny kształt, że nie ma drugiej takiej w Tatrach. Nawet podobnej. 8-)
exitcosmo - 2019-02-24, 22:26

Zabawy parkingowe ...


Belphegor - 2019-02-25, 10:19

I taka kamera ułatwiałaby parkowanie. :mrgreen:
SebRed - 2019-02-25, 18:06

To wygląda jak jakiś screenshot z gry online o parkowaniu w którą grał mój synek tyle, że na full detalach :lol:
kuba_malenstwo - 2019-02-27, 10:17

exitcosmo, to screen z reaktywacji pierwszej serii GTA?
Belphegor - 2019-02-27, 10:18

Eh... to była gra. 8-)
exitcosmo - 2019-03-03, 15:04

Na industrialnym klimacie - Hałda Szarlota w Rydultowach. Jest to hałda usypana z odpadów pokopalnianych mieszcząca się w Rydułtowach na Górnym Śląsku. Powstała przy kopalni KWK ROW Ruch Rydułtowy. W 2007 roku została jej nadana nazwa „Szarlota”, nazwa ta nawiązuje do pierwszej nazwy kopalni, którą była właśnie Charlotte. Jest jedną z najwyższych hałd w Europie – od podstawy mierzy ok. 134 metry, szczyt znajduje się ok. 406 m n.p.m. Zajmuje powierzchnię 37 hektarów i ma objętość 13,3 mln m³.
To właśnie odpady pochodzące z jej działalności posłużyły do usypania dwóch stożków. Jeden - mniejszy został wyrównany i przez to zmniejszony, drugi – większy to właśnie ten widoczny z daleka. Nie od razu hałda stała się wizytówką miasta i najbardziej rozpoznawalnym jego elementem. Powstawała przez cały czas działalności kopalni czyli ponad 200 lat. Na początku była niczym innym jak tylko zwykłym wysypiskiem lecz z biegiem czasu, kiedy się powiększała rosło także zainteresowanie tą niecodzienną "budowlą".
Do roku 2024 niższa część hałdy ma zostać zlikwidowana.













Pobawiłem się również w reżysera ;) -> KLI KLIK do YouTube - Hałda Szarlota w Rydułtowach

toka93 - 2019-03-03, 15:57

Pytanie z innej beczki. Jak się sprawuje silnik 1,2 w tak dużym aucie? Dynamika, spalanie? Czekam już tylko na lakiernika do mojego dokkera i za niedługo będę jeździł 1,2 Tce to zbieram opinie :D
exitcosmo - 2019-03-03, 16:02

toka93 napisał/a:
Jak się sprawuje silnik 1,2 w tak dużym aucie? Dynamika, spalanie?


Z dynamiki tego silniczka jestem bardzo zadowolony , turbina robi tu bardzo dobrą robotę. Nawet znalazłem plus tych cieńkich blach bez prawie żadnego wygłuszenia - słychać turbinę aż miło :) Spalanie średnie 9L PB , dlatego że preferuję bardziej agresywną jazdę. Przy dziadkowej jeździe 7L/100km.

toka93 - 2019-03-03, 16:29

Czyli nie ma źle. Spalanie do 10l jest akceptowalne. Zobaczymy czy będzie mi się jeździło lepiej od mojej 15 letniej cromy w dieslu.
exitcosmo - 2019-03-13, 22:24


exitcosmo - 2019-03-15, 19:44


Belphegor - 2019-03-15, 22:10

Krajobraz po wybuchu wulkanu? Śnieżka się obudziła? :shock: :mrgreen:
arczi_88 - 2019-03-16, 00:34

Brakuje mi w tle czarnobylskiej elektrowni i klimat, że łuuu 😁
exitcosmo - 2019-03-23, 22:20

Pustynia Błędowska:






wat - 2019-03-24, 20:38

a dziś się dowiedziałem że ponoć nie wolno po niej jeździć więc jak to jest?
Mocker - 2019-03-24, 20:39

Zdjęcie z napisem świetne :]
exitcosmo - 2019-03-28, 19:50

wat napisał/a:
a dziś się dowiedziałem że ponoć nie wolno po niej jeździć więc jak to jest?


Nie wolno , a tym autem na pewno nie dał bym nawet rady ;)
Kolejny industrial:


Belphegor - 2019-03-28, 20:25

Kurde... normalnie zachęcasz mnie do regularnego wybierania się w plener swoim Dusterem. Teraz mam dużo więcej czasu, niż miałem jeszcze do niedawna, więc może, może. ;-)
wuju - 2019-03-30, 12:07

Czyżby taśmociąg na trasie pomiędzy Dąbrową a Olkuszem???
exitcosmo - 2019-04-10, 22:22

wuju napisał/a:
Czyżby taśmociąg na trasie pomiędzy Dąbrową a Olkuszem???

Dokładnie :mrgreen:

Śpieszmy się fotografować wiosnę, tak szybko odchodzi ;)




Belphegor - 2019-04-11, 09:01

Piękne. 8-) Poszukam forsycji i swojego Dustera w nie wpakuje. Prawie zniknie. ;-)
exitcosmo - 2019-04-11, 20:48

Belphegor napisał/a:
Piękne. 8-) Poszukam forsycji i swojego Dustera w nie wpakuje. Prawie zniknie. ;-)


Dobry pomysł, nigdy dość promowania własnego samochodu ;)


Zanim zakwitną glony ;)


tAboon - 2019-04-11, 21:24

Lodgy przy wodopoju :P :lol: :lol:
exitcosmo - 2019-04-18, 18:21

Dodatkowe miejsce na tobołki , Taurus Adventure 340 ECO.






exitcosmo - 2019-04-22, 21:15

Kolejny industrial , tym razem w Ostravie:









Jest również film z tego miejsca z naszym skromnym udziałem ;)
Klik do YouTube

Belphegor - 2019-04-24, 08:40

Och, MIG-21 i Lodgy, dwie dobre konstrukcje. 8-) I kolorystycznie pasują. :mrgreen:
exitcosmo - 2019-04-26, 14:31

Zamek Olsztyn , 15 km na południowy wschód od Częstochowy:
















defunk - 2019-04-26, 16:13

Można powiedzieć, że mało jest równie właściwie i prawidłowo wykorzystywanych samochodów na niniejszym forum (moim zdaniem auto służy do bujania się w ciekawych miejscach).
Belphegor - 2019-04-26, 19:29

Nie bałeś się tak siedzieć na brzegu tej skały? Taka siakoś pęknięta jest. ;-)
exitcosmo - 2019-04-26, 20:43

Belphegor napisał/a:
Nie bałeś się tak siedzieć na brzegu tej skały? Taka siakoś pęknięta jest. ;-)


To pęknięcie zobaczyłem dopiero przy obróbce zdjęcia na kompie , gdybym zobaczył je na podglądzie z drona nie było by tego zdjęcia ;)

exitcosmo - 2019-05-04, 10:42

Szybki wypad na Graniczną Górę w mieście Albrechtice w CZ. Żółte morze rzepaku skłoniło mnie do kilku zdjęć ;)
























defunk - 2019-05-04, 16:17

Pierdykam, takiej vyhlídki jeszcze nie widziałem, naprawdę! (Czesi zawsze potrafili ciekawie budować, por. mój widoczek z wczoraja:




Zaś celem korekty obywatelskiej: w mieście Město Albrechtice, nazwa też zabawna.

gg - 2019-05-04, 18:13

Co podpinasz do tego drona do fotografowania?
exitcosmo - 2019-05-06, 21:42

gg napisał/a:
Co podpinasz do tego drona do fotografowania?


Ten dron ma w sobie kamerę z gimbalem , to DJI Mavic Air. Zdjęcia robione są w technologii 5 AEB RAW , czyli nakładane na siebie sekwencji ujęć tej samej sceny, mających różną ekspozycję. Następnie na komputerze są nakładane na siebie i powstają takie właśnie HDR`y :)

gg - 2019-05-06, 21:55

No to zaspokoiłeś moją ciekawość. To, że to HDR'y to od razu widziałem i skąd się biorą też wiem ale zastanawiało mnie co podpinasz pod drona. No a Ty nic nie podpinasz a masz kamerę zintegrowaną z dronem.
exitcosmo - 2019-05-25, 22:24

Bobolice:









Kroczyce - Skała Pojemnik Wielki:







Kiełkowice - Skała Rzędowa




exitcosmo - 2019-06-01, 19:59

Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu:








Belphegor - 2019-06-03, 08:06

Wysoko zaleciałeś. 8-)
buladag - 2019-06-03, 09:18

Dwa pytanka:
1. Jakie to koła? (felgi 16' i opony 195/55/R16? znasz może ET i szerokość?)
2. Robiłeś coś z tyłem? Stoi fajnie, dość wysoko (a przynajmniej tak się wydaje na zdjęciach)

exitcosmo - 2019-06-05, 16:06

buladag napisał/a:
Dwa pytanka:
1. Jakie to koła? (felgi 16' i opony 195/55/R16? znasz może ET i szerokość?)
2. Robiłeś coś z tyłem? Stoi fajnie, dość wysoko (a przynajmniej tak się wydaje na zdjęciach)


Koła 16 cali , też mi się wydaje że samochód stoi wyżej względem bliźniaczych modeli. Może poprzedni właściciel mieszkał w górzystym terenie i go podniósł , wyjdzie z czasem w praniu.

Zamek Pilcza w Smoleniu:





Maczuga Herkulesa i Zamek Pieskowa Skała:





Zamek w Bydlinie:




exitcosmo - 2019-06-17, 18:37

Zamek Tenczyn w Rudnie



Brama Zwierzyniecka


exitcosmo - 2019-06-21, 20:39

Zamek Tenczyn w Rudnie



Brama Zwierzyniecka



Film w którym znajduje się pełna zawartość naszych ostatnich wyjazdów. Jeśli się dobrze przyjrzeć to można znaleźć i błękitka , to przecież on woził nas w każde miejsce:


exitcosmo - 2019-07-02, 19:23

Dmuchawce , latawce , wiatr , daleko z betonu świat ...




Belphegor - 2019-07-02, 20:15

No to dron mojego syna robi jednak gorsze zdjęcia. :mrgreen: Poniżej fotka Captura żony. ;-)
exitcosmo - 2019-08-06, 21:21

I tak się włóczymy tym niebieskim , jakże nudnym samochodem ;)




defunk - 2019-08-07, 08:46

Każdy samochód jest nudny -- ciekawe mogą być włóczęgi, na które można się dzięki niemu się udać ;-)
toka93 - 2019-08-07, 11:17

Kolego mam do Ciebie prośbę :) jako że posiadasz też 1.2 tce mógłbyś zrobić zdjęcie naklejek na atrapie? Wymieniłem u siebie na nową i teraz jakoś dopiero dokupiłem naklejki, a stara już sprzedana.
exitcosmo - 2019-08-22, 17:07

Były słoneczniki , rzepaki i maczugi herkulesa , przyszedł więc czas na małą rotacje. Dziadek wyjeżdżający z kościelnego parkingu ...





Koszt naprawy w ASO:



Na urlopie więc , po czterech dniach szarpania się z ubezpieczalnią sprawcy , będę testować tego oto rodzinnego VAN'a.
Jako że bardzo podoba mi się bliźniaczy Peugeot Rifter long , tym bardziej wycisnę go do maksimum :)








toka93 - 2019-08-22, 17:13

Nie ma to jak za 3 elementy wołać 17 tysięcy :D
Ceny w ASO to porażka mocno. Ale przynajmniej na OEM zrobione i tak jak należy. Combo fajne, ale bardziej podoba mi się w automacie, bo ma gałkę do zmiany biegów jak w pralce.

buladag - 2019-08-23, 07:44

17 tysięcy to kosztuje pompa hamulcowa do Aurisa hybrydowego z wymianą, więc tu to i tak nie drogo.
MartinezTychy - 2019-08-23, 14:37

buladag, To piszesz o hybrydzie,tak przy okazji ale może nie koniecznie w temacie:)alternator do Maybacha jedyne 33 tyś zł.
buladag - 2019-08-25, 19:59

To może inaczej, zderzak przedni do gołego wspomnianego Aurisa 6000zł.
Czasy 300/element już dawno odeszły w zapomnienie.

dudu$ - 2019-08-25, 20:47

A części do Lodgy są bardzo drogie, przekonałem się o tym w styczniu tego roku. Za Maskę, błotnik lewy, kompletny zderzak, lampy belkę , wzmocnienie i kilka innych pierdół zapłaciłem 6 tys zł
toka93 - 2019-08-25, 20:51

Potwierdzam dokker/Lodgy na przód to kosmos. Nie jeden handlarzyna się przejechał na tym no pomyślał, że tanie auto to i części tanie.
exitcosmo - 2019-09-17, 21:06

Błękitek powraca na drogi :) Nie wiem jak oni to zrobili , wchodząc do środka samochodu czuć salonową nowość.
Z zewnątrz jak widać też się postarali ;)



Jak co roku , premium zestaw. Filtr oleju i powietrza do zdjęcia się nie załapały , ale wiadomo że to podstawa przy wymianie oleju.
Po zakupie Archoil AR 100 , za późno się zorientowałem że na rynku jest jego lepsza wersja - AR 9200 V2 , ale to już za rok :)


exitcosmo - 2019-10-11, 21:09

Czekamy na złotą jesień , przydała by się sesja na liściach. A jak narazie , spod marketu musi wystarczyć ;)


wat - 2019-10-11, 21:19

fajna fota :-D
exitcosmo - 2019-10-19, 18:59

Klimaty jesienne to moje ulubione. Fotografuję wszystko co kolorowo - złote, Daćka również się mieści w tej kategorii :)





















Belphegor - 2019-10-20, 21:05

Klimaty piękne. 8-)
defunk - 2019-10-21, 14:54

A to już oczywiście Śląsk -- nr 6 to zamek Grodno (jezioro Bystrzyckie i nowa kładka w tle), nr 7 to pałac królewny Marianny Orańskiej (nieco zwariowanej feministki jak na tamte czasy) w Kamieńcu Ząbkowickim.
miela - 2019-10-29, 11:41

defunk napisał/a:
A to już oczywiście Śląsk -- nr 6 to zamek Grodno (jezioro Bystrzyckie i nowa kładka w tle), nr 7 to pałac królewny Marianny Orańskiej (nieco zwariowanej feministki jak na tamte czasy) w Kamieńcu Ząbkowickim.


Zwariowanej feministki?! :shock:

Bo rodzina ją wykluczyła z powodu romansu? Gdzie tu szaleństwo?

defunk - 2019-10-29, 16:39

miela napisał/a:
defunk napisał/a:
A to już oczywiście Śląsk -- nr 6 to zamek Grodno (jezioro Bystrzyckie i nowa kładka w tle), nr 7 to pałac królewny Marianny Orańskiej (nieco zwariowanej feministki jak na tamte czasy) w Kamieńcu Ząbkowickim.


Zwariowanej feministki?! :shock:

Bo rodzina ją wykluczyła z powodu romansu? Gdzie tu szaleństwo?


W tamtych czasach to wystarczało (nieco wcześniej skończyłaby w wieży -- albo jak św. Wilgefortis. Małżeństwo, zwłaszcza w takim środowisku, nie było kwestią miłości, lecz państwa, rodu, majątku, polityki, etc.,etc.
Poza tym zajmowała się biznesem (np. droga via Morawa do Starego Mesta nadal nosi jej imię), co już raczej w ogóle białogłowej nie przystoiło.

Niemniej myślę, że mogła być bardzo sympatyczną osobą :)

exitcosmo - 2019-10-29, 23:00

I w ten oto sposób zakończyła nam się najpiękniejsza pora roku :)




exitcosmo - 2020-01-11, 20:31

Mieszkańcy górzystego południa podobno mają go dość ;) Wisła Czarne i Barania Góra.












Prezes - 2020-01-11, 22:42

Wow! Śnieg! Moim dzieciom póki co na zdjęciach pokazuje, żeby pamiętały co to jest.. :mrgreen:
defunk - 2020-01-12, 08:20

To chyba szosa prowadząca ku/od Kubalonki, obok pałacyku prezydenckiego; czasem bywa na niej kolorowo (jak na śniegu trzeba minąć się z innym autem).
Pod wieżą widokową na Baraniej chyba zawsze (od grudnia do kwietnia) jest kupa śniegu ;-)

exitcosmo - 2020-05-16, 11:23

Aleja Czereśniowa



Z drona trochę lepszy efekt ;)


exitcosmo - 2020-05-18, 18:33

Krótki wypad na Dolny Śląsk:




















exitcosmo - 2020-05-21, 17:08

Gdyby ktoś był zainteresowany zwiedzaniem Dolnego Śląska to zapraszam na film. Dacia też jest czasem widoczna gdyż jest to zabieg celowy ;)

https://youtu.be/C10Q1VKOcn8

A my lecimy w drugi koniec Polski :)

Ciechocinek





Malbork





Toruń







Besiekiery





Kwidzyn





... oraz okolice Władysławowa, Dacią niestety nie dało się wjechać na plażę ;)




norton1 - 2020-05-22, 08:53

Super krajobrazy, dzięki za podzielenie się nimi.
exitcosmo - 2020-06-01, 18:07

Skoro nie chce się psuć i nie mogę zrobić relacji z naprawy ... pozostaje jedno :)


KrzychuB - 2020-06-02, 05:55

Przepięknie :mrgreen:
pankracy - 2020-06-04, 19:43

Widać dużo jeździsz. Jak Ci się jeździ w trasie i jakie masz prędkości przelotowe
exitcosmo - 2020-09-02, 17:56

Przejazdem przez Rawę Mazowiecką:





Castorama car :)


exitcosmo - 2020-09-09, 20:16

Aktualizacja przebiegu. Za nami 63320 km, jeździmy w najlepsze, nic nam nie dolega :) Trochę się tego nazbierało i jak zawsze, nie dało się wszędzie wjechać samochodem ;)

Kazimierz Dolny









Szydełkowy przystanek w Święcicy




Zamek Królewski w Chęcinach







Zamek w Szydłowcu





Zamek Krzyżtopór





Malowana wieś Zalipie







Zamek w Czersku



Pałac w Wilanowie



Gdzieś po trasie:


defunk - 2020-09-10, 08:38

Chyba jeden z najlepiej wykorzystywanych pojazdów na tutejszym Forum ;-)
buladag - 2020-09-10, 08:51


Mój też daje radę. :)
Tu na foto box+full bagażnik+4 osoby dorosłe+pies ale bywało już 7 chłopa + box. ;)

defunk - 2020-09-10, 10:14

Pies to podstawa, bez psa nie ma jazdy ;-) (ani nawet wjazdu do Lubochniańskiej Doliny ;-)


exitcosmo - 2021-01-01, 20:32

Szczęśliwego Nowego Roku 2021 życzy Błękitek :mrgreen:




exitcosmo - 2021-01-20, 20:29

No i człowiek się w końcu doczekał :)




exitcosmo - 2021-01-23, 18:36

Ten samochód jest niezastąpiony 8-)


Marek1603 - 2021-01-27, 06:47

Pod tym względem stara MCV była lepsza za względu na drzwi. Mogłeś normalnie podjechać wózkiem widłowym i euro paletę włożyć.
buladag - 2021-01-27, 08:29

Z jednej strony drzwi na boki fajne, z drugiej strony pod taką klapą można się schować np. gdzieś w terenie/na rybach.
Marek1603 - 2021-01-28, 07:58

A to wtedy otwierasz drzwi i rozwieszasz plandekę. Pomysłów jest wiele. Zależy co w danej chwili potrzeba.
exitcosmo - 2021-03-23, 20:59

69200km, pompa paliwa odmówiła posłuszeństwa, koszt 600zł ;/ A podobno eksploatacja miała być tania jak zapałki z AlliExpress.

Rozpoczęliśmy również sezon wyjazdowy, na sam początek pałac w Kopicach :)










Marek1603 - 2021-03-24, 21:30

Też się wybieram niedługo.
toka93 - 2021-03-24, 21:40

exitcosmo napisał/a:
69200km, pompa paliwa odmówiła posłuszeństwa, koszt 600zł ;/ A podobno eksploatacja miała być tania jak zapałki z AlliExpress.

Zły sklep :-P

Prezes - 2021-03-25, 10:08

Przepiękne foty i chyba super miejsce. Też się kiedyś z rodzinka tam wybiorę, bo mnie zaczarowało..
Czajo - 2021-03-25, 10:10

lekki oftop pozwolę sobie zrobić
czym latane i w czym obrabiane?

ravi30 - 2021-03-25, 15:09

Witam sąsiada :mrgreen:
Foty 1sza klasa 8-)
Szerokości ! :-D

exitcosmo - 2021-08-31, 19:37

Wiele razy spotkałem się z opiniami na temat Lodgy, że blacha jest cieńsza niż puszka po piwie, a w razie wypadku samochód składa się jak akordeon ... Czyżby?






toka93 - 2021-08-31, 19:39

Czyli to jednak Twoja na Boniowicach :O
Po takim strzale prawa podłużnica wywinięta w kosmos. Przy mniejszym strzale wymieniałem w swoim Dokkerze.

nowy - 2021-08-31, 19:44

Ale pech :cry:
krzaciej - 2021-09-01, 06:20

Wygląda na czołówkę ;o
Z wami wszystko w porządku?

nowy - 2021-09-01, 20:03

krzaciej napisał/a:
Wygląda na czołówkę


Chyba nie, dacia i fiat mają uderzenia z boku

exitcosmo - 2021-09-30, 15:12

Zdecydowałem się na ratunek tego samochodu ponieważ mam do niego duży sentyment, przez trzy lata mnie nie zawiódł. Nowy z salonu nie wchodzi w grę, a używki ... nie chcę kolejnej studni bez dna. Silnym argumentem jego odbudowy był silnik w stanie nie naruszonym, jedynie miska olejowa wymagała wymiany. Tak wygląda zakres robót:
















laisar - 2021-09-30, 17:17

exitcosmo napisał/a:
Zdecydowałem się na ratunek tego samochodu

Witamy w klubie!

Słuszna decyzja - jeśli tylko kabina pasażerska trzyma wymiary, to przód można uznać za część eksploatacyjną... (;

Będzie dobrze.

gfedorynski - 2021-09-30, 18:27

Tak się zastanawiam, gdzie by było dziś to forum, gdybyś wtedy nie naprawił i zmienił markę...
dudu$ - 2021-09-30, 19:00

Gratulację za próbę przywrócenia Lodgy do żywych. Tak się tylko zastanawiam czy jest to opłacalny interes. Wiem, że ceny auta poszły w góry ale patrząc na wielkość zniszczeń po kolizji to doprowadzenie go do stanu przed wyniesie chyba połowę jego wartości jak nie lepiej. 2 lata temu naprawiałem po kolizji swoją Lodgy, uderzana również przodem. Miałem o wiele mniej elementów do wymiany niż ty ( maskę, lewy błotnik, kompletny zderzak, chłodnice klimy i wody, zawiasy maski, rurę dolotu powietrza do silnika, kilka spinek, lewe nadkole, kilka drobnych plastików, lekko uszkodzona końcówka podłużnicy) i na same części wydałem 6000zł. Robociznę czyli blacharza, i lakiernika miałem za darmo jak chemię do polakierowania auta ( lakier, rozcieńczalniki, podkłady itp.) U Ciebie po zdjęciach widać, że i koła coś się jest grubo. Daj znać ile wyniesie cię przywrócenia auta do stanu przed kolizja.
toka93 - 2021-09-30, 19:19

Jak tam podłużnica razem z wózkiem była prosta to jestem w szoku :shock:
A jak wózek prostowany to już Ci mówię, że wózek będziesz wymieniał tak jak ja to musiałem w swoim stepway-u robić bo za Chiny ludowe nie wychodziła geometria.
No i taka troszkę fuszerka z tym bocznym wzmocnieniem, bo mógł blacharz dowiercić przy słupku na fabrycznym miejscu, a nie ciąć w 3/4 długości.

laisar - 2021-09-30, 21:54

dudu$ napisał/a:
czy jest to opłacalny interes

Tak, bo sprawa jest prosta - wiesz, jak jest naprawione, więc wiesz, co masz. Natomiast w zakupionej używce nic nie wiesz, o ile nie jest z jakiegoś naprawdę bliskiego kręgu znajomych osób... A taka wiedza może nie przelicza się bezpośrednio na złotówki, ale bywa cenniejsza od nich.

Dlatego właśnie ja zdecydowałem się onegdaj na dacię, bo przy niewygórowanych wymaganiach, żeby auto jechało prosto i nie znaczyło terenu, nie znalazłem wśród chyba kilkudziesięciu obejrzanych żadnego zdatnego egzemplarza...

I z tego samego powodu skończyło się naprawą mojej dacii w przywołanym linku.

exitcosmo - 2022-01-26, 16:55

W końcu się doczekałem, wycena naprawy 22tyś, zapłaciłem 17tyś, dlaczego? 29 lipiec - 24 stycznia ... tyle zajęło aby go zrobić, a umawialiśmy się na max miesiąc. Wymienionych części zostało naprawdę dużo, mam wrażenie że samochód jeździ lepiej niż przed stłuczką, wygląd jak by przed chwilą z salonu wyjechał. Ale chcę już o tym zapomnieć. W międzyczasie urodził się pomysł by zmienić 7os. na 9os. Rozmyślamy nad Fiat Scudo lub VW T5, pożyjemy, zobaczymy.

MartinezTychy - 2022-01-30, 18:04

T5 odradzam z automatu nie trafisz fajnej wersji nawet za dwa worki złota,Scudo inne trojaczki z PSA warte zachodu i tylko wersje z przedłużonym rozstawem osi,bez pneumatycznego zawieszenia.
wlodarek1 - 2022-01-30, 20:20

Cytat:
22tyś, zapłaciłem 17tyś

Ale nie mogę się doczytać , kogo policja uznała za sprawcę :?:
Ciebie czy innego kierowcę :cry:
Czy tą kwotę zapłaciłeś sam z własnej kieszeni , czy zapłacił to twój ubezpieczyciel :roll:
A może ubezpieczyciel sprawcy , bo jakoś nic nie piszesz o sprawstwie tego wypadku :shock:

exitcosmo - 2022-02-05, 19:11

Człowiek sobie jedzie bez stresu na przegląd i dowiaduje się że na rozpadzie są sworznie wahaczy przednich.
Przecież blacharz który mi składał ten samochód musiał o tym wiedzieć, dlaczego więc włożył je tam z powrotem?
Dowiedziałem się że nie musiał tego zrobić ale przynajmniej mógł o tym poinformować.
Pojechałem więc do konkretnego mechanika aby ocenił zakres jego prac, mechanik ocenił robotę na fachową, części są nowe, oryginalne a sworzeń być może jest wypadkiem przy pracy.
Dodatkowo wymieniłem tarcze i klocki, bo lubię gdy samochód jest w 100% sprawny :) Koszt - 750zł.



wlodarek1 napisał/a:
Cytat:
22tyś, zapłaciłem 17tyś

Ale nie mogę się doczytać , kogo policja uznała za sprawcę :?:
Ciebie czy innego kierowcę :cry:
Czy tą kwotę zapłaciłeś sam z własnej kieszeni , czy zapłacił to twój ubezpieczyciel :roll:
A może ubezpieczyciel sprawcy , bo jakoś nic nie piszesz o sprawstwie tego wypadku :shock:


Pisałem wcześniej że wymusiłem więc sprawa wydaje się oczywista ;-)

toka93 - 2022-02-06, 01:22

Czasami diagnosci widzą o wiele więcej niż powinni przy zawieszeniu, a w innych kwestiach są ślepi. Na szarpakach koło wykonuje raczej mało naturalne ruchy, więc lepiej widać zużycie w jednej płaszczyźnie.
mci - 2022-02-07, 20:32

toka93, potwierdzam. Istnieją diagności przy warsztatach, które wiele więcej niż wymiana koła nie potrafią. Któregoś razu po wzrokowych oględzinach zakomunikowano mi na przeglądzie fatalny stan wahaczy w Megane i od razu szybką wycenę ich wymiany na nowe za jakieś 1200PLN. Pojechałem jednak do "swojego" mechanika, ten wziął auto na wytrząsarkę która nie wykazała żadnych kłopotów w zawieszeniu. Jedyne co można było zrobić, ale nie było to konieczne to był jeden łącznik stabilizatora. Zapłaciłem za łącznik i wytrząsarkę 250zł, a auto bez zastrzeżeń przejechało potem kolejne 20tys i zostało sprzedane.. W międzyczasie przeszło bez problemu jeszcze jeden przegląd na tej samej stacji. Prawdopodobnie jakbym nie zrobił nic to skończyłoby się tak samo.
exitcosmo - 2022-03-01, 16:10

Pożyczyłem żonie samochód ... :roll:

Ktoś mi doradzi jak to przygotować pod malowanie?


mci - 2022-03-01, 20:33

Sam bym się za to nie brał, bo malowanie to grubsza sprawa wymagająca sprzętu i wprawy.

Lakiernicy robią to tak, że najpierw wysysają ewentualne wgnioty, potem liżą szpachlą tam gdzie są ubytki lakieru i malują.

Moja żona zrobiła podobny numer, wyjeżdżając z garażu przydzwoniła w kubeł na śmieci (mam czujniki i kamerę tył, brakuje przycisku "nie zmieniaj pozycji kierownicy i wyjedź z garażu na wstecznym"). Po dłuższej i dość żywej dyskusji doszliśmy do wniosku, że to w sumie moja wina, bo źle kubeł postawiłem.

toka93 - 2022-03-01, 21:05

mci napisał/a:
Moja żona zrobiła podobny numer, wyjeżdżając z garażu przydzwoniła w kubeł na śmieci (mam czujniki i kamerę tył, brakuje przycisku "nie zmieniaj pozycji kierownicy i wyjedź z garażu na wstecznym"). Po dłuższej i dość żywej dyskusji doszliśmy do wniosku, że to w sumie moja wina, bo źle kubeł postawiłem.


Czy to odpowiednik męskiego postrzegania problemów małżeńskich, że winne są zawsze dwie strony: żona i teściowa :-D



Co do drzwi polecam zrobić to profesjonalnie, a nie w sposób garażowy. Malowanie elementu to 600-700zl plus ewentualne cieniowania.

exitcosmo - 2022-05-26, 19:04

Nabijamy klimę, koszt 135zł, pięknie chłodzi. Takie cebulowanie to ja bardzo lubię :)


gg - 2022-05-26, 21:41

Warto chyba dodać też film
https://youtu.be/OZsOL_DzXoM

exitcosmo - 2022-05-27, 13:53

Mały wypad w nasze Śląskie góry, Równica w Ustroniu i Chlebowa chata w Górkach Małych:






Poza tym, w zawieszeniu coś puka ... :(

tomkasz - 2022-05-27, 22:33

Świetne zdjęcia! Fajna wycieczka :-) .
exitcosmo - 2022-06-02, 11:27

Rodzinny wypad do Opola, ZOO i Skansen zaliczone. Zaciekawiły mnie również kwitnące kasztany w kolorze różowym, a że była okazja na foto pstryk ... ;)










defunk - 2022-06-03, 11:17

Na tych zdjęciach jakby jakieś modły amiszów ;-)
gfedorynski - 2022-06-06, 09:49

Z ciekawości, jaki dron?
exitcosmo - 2022-06-20, 15:39

Park Etnograficzny Ziemi Żywieckiej i Jezioro Żywieckie













gfedorynski napisał/a:
Z ciekawości, jaki dron?


DJI Mavic 2 Zoom

exitcosmo - 2022-06-30, 09:40

W Polsce zaczyna nam brakować miejsc do zwiedzania, więc troszkę pozwiedzaliśmy w Czechach ;)














































defunk - 2022-06-30, 11:06

exitcosmo napisał/a:
W Polsce zaczyna nam brakować miejsc do zwiedzania, więc troszkę pozwiedzaliśmy w Czechach ;)


W kwestii formalnej: to nie Czechy :) to Czeska Republika, ale nie Czechy.

nowy - 2022-06-30, 13:09

Na każdej fotografii nie widać innych zwiedzających. To po obróbce, czy zwiedzanie na wyłączność
exitcosmo - 2022-06-30, 13:31

defunk napisał/a:
W kwestii formalnej: to nie Czechy :) to Czeska Republika, ale nie Czechy.


W kwestii formalnej, nie Polska lecz Rzeczpospolita Polska. Pozdrawiam 👋

defunk - 2022-06-30, 13:43

exitcosmo napisał/a:
defunk napisał/a:
W kwestii formalnej: to nie Czechy :) to Czeska Republika, ale nie Czechy.


W kwestii formalnej, nie Polska lecz Rzeczpospolita Polska. Pozdrawiam 👋


Otóż nie, chodzi nie o formalną/nieformalną nazwę -- Czechy to część Czeskiej Republiki (coś jak u nas Małopolska czy Wielkopolska), natomiast tamta część państwa to Morawy (Morava).
Czyli to tak jakby określać nazwą Wielkopolska całą Polskę (także Śląsk, choćby i ten Dolny).

exitcosmo - 2022-06-30, 13:53

nowy napisał/a:
Na każdej fotografii nie widać innych zwiedzających. To po obróbce, czy zwiedzanie na wyłączność


Po co mam wymazywać ludzi z fotek? :roll: Po prostu trzeba wiedzieć kiedy zwiedzać. Gdy jeździliśmy nad morze, również nie było ludzi. Najważniejszy jest plan 8-)

defunk - 2022-06-30, 15:47

exitcosmo napisał/a:
nowy napisał/a:
Na każdej fotografii nie widać innych zwiedzających. To po obróbce, czy zwiedzanie na wyłączność


Po co mam wymazywać ludzi z fotek? :roll: Po prostu trzeba wiedzieć kiedy zwiedzać. Gdy jeździliśmy nad morze, również nie było ludzi. Najważniejszy jest plan 8-)


Mnie się przypomina np. taka Pravčická Brána (ta w Czechach ;-) o której każdy wie, że tam zawsze jest multum ludzi.
Traf chciał, że jak ja tam byłem, nie było nikogo (oprócz mnie i mojej żony).
Podpowiedź: kto rano wstaje, ten może i chodzi niewyspany -- ale pewne rzeczy ma tylko dla siebie (podobnie Kuhstall , nieopodal).

boban666 - 2022-07-04, 18:20

A czy mógłbym prosić a jakieś podpisy do zdjęć :?:
Jedyne co kojarzę to Landek.

exitcosmo - 2022-07-06, 14:19

Dacię zastąpił większy brat, a błękitka przejęła żona, więc relacje z naszych wypraw będą pojawiać się już na innym forum.
Jednak czasem uaktualnię tu wpisy już nie mojej własności :)


defunk - 2022-07-06, 14:39

To się musiało tak skończyć ;-)
(taka decyzja jeszcze przede mną, tj. dochodzę do niej drobnymi kroczkami)

Prezes - 2022-07-07, 20:38

Nissan - prawie rodzina ;-) Ja będąc zadowolonym z Dacii przeszedłem na Renault 8-)
exitcosmo - 2022-09-10, 19:53

Jak żona daje kluczyki, to trzeba wykorzystać ;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group