DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Sytuacja z zakupem MCV Stepway

Mikele - 2019-01-09, 01:01
Temat postu: Sytuacja z zakupem MCV Stepway
Witam po pół roku od sprzedaży mojej starej MCV-ki ;-)

Przymierzam się powoli do kupienia nowego samochodu znanej i cenionej rumuńskiej marki, chciałem kupić go w Polsce i zaimportować na Gibraltar na fakturę 0% VAT, pogadałem z salonem w Lublinie, niestety sytuacja wygląda kiepsko.

Z tego co się dowiedziałem, salony mają "zapisy" na produkcję w fabryce i na dzień dzisiejszy nie wiadomo kiedy mógłbym zamówić, a od tej magicznej daty oczekiwanie na samochód to około 3 miesiące...

I moje pytanie brzmi, czy to wymówki salonu, czy naprawdę po Daćkę trzeba stać w kolejce niemal jak kiedyś po małego/dużego Fiata?

Interesuje mnie Logan MCV Stepway 90KM z całym chyba dodatkowym wyposażeniem, chcę kupić za gotówkę (Renault Credit nie uzna mi dochodów spoza Polski jako finansowania na raty) i okazuje się, że wcale nie jest tak prosto, wręcz przeciwnie.

Uprzedzając ewentualne pytanie - na Gibie model Stepway jest niedostępny w sprzedaży, a w Hiszpanii jest on ponad 4000 zł droższy niż w Polsce, a za różnicę wolę się przejechać, odstawić stary samochód tutaj, żeby sobie czekał na moje przyjazdy i wrócić nówką na tymczasowych blachach :-)

kochelet1 - 2019-01-09, 01:45

tak jest
ms-kola - 2019-01-09, 07:48

Ja zamawiałem dokładnie to co Ty planujesz (Dacia Logan MCV Stepway 0,9 TCe) 20.12.2018 i załapałem się ponoć na ostatnie miejsca produkcyjne. Planowana data odbioru 17.05.2019.
tAboon - 2019-01-09, 08:21

ms-kola napisał/a:
Planowana data odbioru 17.05.2019
WOW... 5 miesięcy i już.


:roll: Masakra, jak mnie to czekanie na Daćkę wkurza.....

eplus - 2019-01-09, 08:57

Jak byś kupił od ręki, to za 5 m-cy byłaby już stara... :-(
Obywatel MK - 2019-01-09, 11:41

Niestety, w tym momencie priorytetem jest Duster, to on buduje pozycję marki.
miela - 2019-01-09, 12:09

Obywatel MK napisał/a:
Niestety, w tym momencie priorytetem jest Duster, to on buduje pozycję marki.


Niby tak, ale na niego też się czeka kilka miesięcy. Chyba, że się wstrzelisz w to co dealer już zlecił do produkcji albo ma na stanie (a też nie ma tego dużo).

Fruxo - 2019-01-09, 13:10

Dzwonić i pytać po wszystkich salonach w PL pewnie któryś ma na stanie
Obywatel MK - 2019-01-09, 13:31

Nic nie zrobimy, fabryka mała, a modeli nawalone aż piszczy.
mistakos - 2019-01-09, 15:16

Tak teraz wyglądają zakupy w salonach Dacia. Praktycznie na wszystkie modele trzeba czekać, chyba, że chcesz akurat to, co mają na placu, a mają raczej niewiele, bo też im schodzi na pniu...
psychodeliczny - 2019-01-10, 23:16

Mikele, Pan to se lepiej model w stopce zmieni, bo Twoja była MCVka jeździ u mnie :-P
I wcale nie taka stara, daje radę na razie, tfu tfu.
Ps. Kluczyk się znalazł?

goswee - 2019-01-12, 01:03

A na skode każda czeka się ok 4 miesięcy.
Na Renault Kango pół roku :)
Dobra zmiana była tak dobra, że wszyscykupuja nowe samochody :)

mistakos - 2019-01-12, 12:32

goswee napisał/a:

Dobra zmiana była tak dobra, że wszyscykupuja nowe samochody :)

Uuu, Panie... grubo. Polityki może do tego nie mieszajmy, bo nie ma w ogóle związku, a także atmosfera nie stężeje.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group