DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Powitania - Cześć wszystkim!

Useless - 2019-01-19, 13:49
Temat postu: Cześć wszystkim!
Witam wszystkich serdecznie.

Forum śledzę już m/w od roku, przyszedł czas się przywitać :).

Zamówiony w listopadzie Duster w skromnej wersji Essential z silnikiem 1.6 sce 4x2, odbiór gdzieś w połowie lutego. Trochę męczyłem się czy nie brać Comforta, jednak zmuszony byłem do pewnych kompromisów. Ostatnie posty o awariach tego silnika nieco mnie niepokoją, pocieszam się jednak, że soft zawsze można poprawić a sam silnik to sprawdzona konstrukcja.

Marek1603 - 2019-01-19, 14:45

Witam w klubie.

Oczywiście, że soft to pikuś. Muszą tylko posiedzieć i jak już znajdą rozwiązanie do uzyskać homologacje na tą nakładkę i zaprosić klientów lub przy pierwszej wizycie sami wgrają.

Tak było swego czasu z klimą jak zmienili rodzaj sprężarek (zmienna wydajność na stałą) ze sterowaniem temperaturowym. Przy dłuższej jeździe autostradą i klimą zamarzał parownik.

Przypomnę tylko o obowiązujących zasadach na forum. ;-)
http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1556

Dar1962 - 2019-01-20, 13:29

witam - uspokoję cie, ten silnik jeździ od circa 25 lat w autach nissana i sprawuje się doskonale,to bardzo trwała, niezawodna i solidna konstrukcja starej daty.Ewentualne drobne problemy (falowanie, skoki obrotów, sporadyczne kłopoty z rozruchem), to efekt majstrowania Francuzów przy mapie wtrysku celem poprawy czegoś, co tajemniczo określa się jako "eco". Nie każdego to dotyka, ale w razie problemów aso wgrywa (pewnie po cichu) starszą wersję mapy i na tym kłopot się kończy
sbm631 - 2019-01-20, 20:59

Useless też czekam na Dasterka 4*4, już by się przydał gdyż mieszkam w górach a śniegu w tym roku nie brakuje .
Useless - 2019-01-21, 20:26

Dziękuję za słowa otuchy :).

sbm631 napisał/a:
Useless też czekam na Dasterka 4*4, już by się przydał gdyż mieszkam w górach a śniegu w tym roku nie brakuje .


Niestety ja wybrałem 4x2, ale do przecięcia przez las wertapami na działkę powinno być ok ;).

Obywatel MK - 2019-01-22, 14:31

Useless napisał/a:
Forum śledzę już m/w od roku, przyszedł czas się przywitać :).


Witam, no trudno, co poradzić ;-)

Obywatel MK - 2019-01-22, 14:50

Obywatel MK napisał/a:
ten silnik jeździ od circa 25 lat w autach nissana


Wg tej strony https://www.engine-specs....hr16de-h4m.html
dopiero od 14 lat choć to też długo i powstał już w kooperacji Reanult - Nissan. Czyli Francuzi grzebali już przy nim od samego początku. :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group