DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Problem z czujnikiem drzwi albo z centralnym zamkiem

grapess - 2019-01-24, 08:54
Temat postu: Problem z czujnikiem drzwi albo z centralnym zamkiem
Cześ ć
Mam taki problem.
Auto odebrane z Puławskiej po małej naprawie lakierniczej z OC sprawcy :) Wgniecione prawe tylnie drzwi. Drzwi wymienione samochód odebrany i problem:

Na początku wszystko było ok, po 30 minutach jazdy zaczęła mrugać kontrolka od otwartych drzwi. Po dojeździe do domu świeciła się na stałe.

Nie można zamknąć auta bo odbija, jakby drzwi były nie domknięte, ale wszystkie są więc o co chodzi?

Jakieś pomysły jak to zdiagnozować samemu?
Jak działają czujniki otwarcia drzwi Jak drzwi są zamknięte to zwierają obwód czy rozłączają?
Czy da się jakoś odłączyć wszystkie drzwi i sprawdzać pojedynczo?

tAboon - 2019-01-24, 09:30

Ale dlaczego chcesz sam to robić? Dzwoń do ASO, że skaszanili robotę i mają do poprawy.
grapess - 2019-01-24, 10:28

Zależy mi na czasie, potrzebuję na cito sprawne auto.
Jakbym miał czas to nie zawracałbym głowy wam na forum tylko w ASO.

grapess - 2019-01-24, 10:36

Głównie szukam odpowiedzi na pytanie:
Czy czujnik otwierania drzwi da się wyjąć od zewnątrz, czy trzeba od tyłu?
Jak drzwi są otwarte to czujnik przewodzi prąd, czy jest rozwarty?

Dar1962 - 2019-01-24, 11:46

miałem kiedyś do czynienia z bardzo podobnym problemem w clio (identyczna elektryka) - problem tkwił w komputerze UCH BSI.
grapess - 2019-01-24, 12:48

Eee, mam nadzieję, ze to nie to,
ADAM 12 - 2019-01-24, 15:20

Sprawdź czujnik ,działa na rozłączenie "masy" po zamknięciu.Być może źle wpieli kabelek lub uszkodzili czujnik, dlatego centralka widzi cały czas "otwarte"Sam czujnik ma gumową osłonę, wyciągniesz go z pomocą małego wkrętaka,jest wciskany.A sam czujnik sprawdź najpierw , czy po wduszeniu go ręką i zamknięciu reszty drzwi zgaśnie oświetlenie kabiny (na włączonym zapłonie gaśnie od razu).Jeśli gaśnie to wina leży raczej w siłowniku centrala w drzwiach lub w wiązce drzwi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group