DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Galeria naszych samochodów - Daćka Lodzia tAboon'a

tAboon - 2019-02-04, 10:50
Temat postu: Daćka Lodzia tAboon'a
Odebrałem. Jedyne 6,5 miesiąca i już jest. Odebrana w sobotę ~11:00, o 16:00 miała już ~220km na liczniku, w niedzielę wieczorem zaś już 790km na liczniku.
Przeżyła w weekend ulewę i śnieżycę na A1.

Więcej fot i wrażeń jak już emocje opadną.

Zamówiona 23-07-2018, odebrana 02-02-2019

papse - 2019-02-04, 12:56

Ale się naczekałeś, podziwiam za cierpliwość.
Ładnie się prezentuje Twoja White Lady 8-)

P.S.
Ja się szykuję na przyszły tydzień :mrgreen:

tAboon - 2019-02-04, 14:20

papse, cierpliwości mi już brakowało. Emocje powoli opadają.
Dziś już jadę na pierwsze reklamacje gwarancyjne: ściąga w lewo, pióra wycieraczek zdechły w jeden dzień.

papse napisał/a:
P.S.
Ja się szykuję na przyszły tydzień
Trzymam kciuki, aby bez przebojów. Oglądaj wszystko. Ja prawie przeoczyłem jeden uszkodzony boczek plastikowy w bagażniku.
Dracid - 2019-02-04, 15:26

tAboon, a jakie było konkretnie wytłumaczenie tak długiego opóźnienia?
Marek1603 - 2019-02-04, 17:28

Gratulacje i zadowolenia życzę.
tAboon - 2019-02-04, 21:21

Dracid, ponoć zanim zapakowali na statek to wpadli na to, że auto kwalifikuje się na akcję serwisową związaną z układem hydraulicznym sprzęgła. A, że łatwiej (czyli za jednego kokosa dla mechanika taniej poprawić to w afryce, to moja Lodzia się nie załapała na statek) poprawić w fabryce, więc statek odpłynął a Lodzia została u naszych "sąsiadów" w Maroko. Akcję wykonali i do kolejki na statek. Ale to tylko tłumaczenia, ile w tym prawdy nie wiem.

Auto odebrałem, dziś już byłem w ASO i jestem umówiony na geometrię zawieszenia (ściąga w lewo), regulację gazu (faluje i szaleje z obrotami na LPG na postoju), dziś podczas wizyty wymieniłem już na reklamacji pióra wycieraczek bo fabryczne nie wytrzymały 200km deszczu i śniegu jak wracałem do domu, a przy odbiorze wynalazłem uszkodzony boczek bagażnika - zamówili już część i jak będą robić mechanikę to mają też boczek wymienić.

Black Dusty - 2019-02-04, 21:40

Nie żebym coś sugerował ale sprawdziłeś ją pod kątem napraw lakierniczych bo różnie to bywa czasem tylko zarysowanie a czasem coś większego jak Ci ściąga.
tAboon - 2019-02-05, 13:01

Black Dusty, zmierzyłem miernikiem, 120-150um, w komorze silnika nic nie było widać.
Obstawiam, że rozjechała się geometria po paru km, wymianie opon itp.
Okaże się w przyszły piątek. Jak nie będą w stanie ustawić geometrii, to konieczny będzie pomiar punktów bazowych nadwozia.
Puki co czekam, aż przyjdzie boczek do bagażnika. Auto dostaną na cały dzień do zabawy, więc będą mieli czas aby się wykazać.

Obywatel MK - 2019-02-05, 13:11

Ło masz, jak zamawiałem Dustera to na fakturze było napisane, że kraj pochodzenia to Francja. Nie wiem jak ma się to do przepisów konsumenckich, ale nie zdziwiłbym się jakby na Lodgy napisano, że kraj produkcji to Francja, z tym że składano w Afryce.
papse - 2019-02-05, 13:40

tAboon napisał/a:
Trzymam kciuki, aby bez przebojów. Oglądaj wszystko. Ja prawie przeoczyłem jeden uszkodzony boczek plastikowy w bagażniku.

Dzięki, postaram się być czujny jak ważka ;-)

Obywatel MK napisał/a:
jak zamawiałem Dustera to na fakturze było napisane, że kraj pochodzenia to Francja

Mnie też to zdziwiło .....

papse - 2019-02-06, 15:15

tAboon czy przy odbiorze dowiedziałeś się czy planują wprowadzić nowy program promocyjny na bazie "Dacia dla przyjaciół", lub inny?
tAboon - 2019-02-06, 22:37

papse, sprzedający nie był w ogóle zorientowany w sprawie Voucherów. RRG na Białowieskiej w Warszawie ogólnie miał duże problemy z moim Voucherem, do dziś nie wiem czy udało mu się je rozliczyć. Jak mu 2 lutego powiedziałem, że program przedłużony został do 28-go lutego to był zdziwiony. A o nowym programie lub przedłużeniem obecnego nic nie wiedział.
Belphegor - 2019-02-08, 11:55

O... już jest. 8-) Super, że wreszcie się udało. Piękne auto. 8-) Co do wycieraczek, to każde fabryczne w Dacii i Renault są do d..y. Nie spotkałem się z innym przypadkiem. Po wymianie - jak ręką odjął.
tAboon - 2019-02-08, 12:39

Belphegor napisał/a:
Co do wycieraczek, to każde fabryczne w Dacii i Renault są do d..y.
tylko fabryczne? A te co w ASO montują oryginały są już lepszej jakości? Puki co 4 dni bez deszczu i nie mam jak przetestować. Jedynie ze spryskiwaczami, ale działają dobrze, na chwile obecną dobrze zbierają.

Jeszcze jedną rzecz muszę zgłosić, język menu w radiu. Instrukcja do radia pokazuje komunikaty po polsku, a w radiu nie ma nawet tego języka do wyboru.

Belphegor - 2019-02-09, 11:07

Tak, tylko fabryczne. Miałem tą przypadłość w każdym Capturze, miałem w swoim Dusterze i jest ten problem w Grand Scenicu, którym byłem w górach.
tAboon - 2019-02-09, 22:40

Belphegor, sprawdzę, przetestuję te co mi ASO zamontowało i dam znać. Czekam teraz na taki deszcz jaki miałem na A1. Piki co jest OK.

P.S. Jak te też się rozsypią to albo reklamacja do Renault Polska albo kupuje inne.

P.S.2. jakie wymiary są max do zamontowania w Lodgy? oryginały jak dla mnie są ciut za krótkie i nie robią mi ta dobrze jak w poprzednim aucie (też z grupy "Reno" :mrgreen: )

tAboon - 2019-02-14, 20:57

Dziś z takimi objawami odstawiłem Daćkę do ASO.

https://youtu.be/a1AT9AtAQRM

Zobaczymy co wymyślą

tAboon - 2019-02-14, 21:00

Kiedyś kupione, a dziś zamontowane. Ładnie leży, dobrze wygląda i puki nowe dobrze spełnia swoją funkcję.

https://www.aliexpress.co....27424c4d14HH9Q
Mata antypoślizgowa.

gg - 2019-02-14, 21:15

tAboon napisał/a:
Dziś z takimi objawami odstawiłem Daćkę do ASO.

https://youtu.be/a1AT9AtAQRM

Zobaczymy co wymyślą


To znaczy obroty nie schodzą czy same skaczą do góry?

tAboon - 2019-02-14, 22:33

gg, po przegazowaniu lub jak dojeżdżam do skrzyżowania to nie chce schodzić z obrotów.

Na filmie widać jak po przegazowaniu do 3tyś obrotów puszczam gaz. A Daćka dalej trzyma obroty około 2 tys i nie bardzo chce schodzić w dół.

Ale miałem też przypadek, że sama na postoju na światłach sobie podniosła obroty do 2 tys i zaczęły trochę falować.

Dymek - 2019-02-15, 09:47

Belphegor napisał/a:
Co do wycieraczek, to każde fabryczne w Dacii i Renault są do d..y. Nie spotkałem się z innym przypadkiem. Po wymianie - jak ręką odjął.

Fabryczne? W Sandero 14 miesięcy już użytkuję i stwierdzam, że są rewelacyjne- lepszych piór nie miałem nigdy i w niczym :roll: Równo zbierają niezależnie od temperatury, bez skoków i cichutko. Teraz dopiero zbieram się do wymiany, bo w lewej pojawia się jeden "mikro-prążek" na szybie, więc jakieś wyszczerbienie gumy.

michele - 2019-02-15, 09:49

Wygląda mi to na uszkodzony silnik krokowy, jak takie coś jeszcze jest w tych silnikach. ;-) Ale to moje pierwsze skojarzenie,
tAboon - 2019-02-15, 10:19

michele napisał/a:
Wygląda mi to na uszkodzony silnik krokowy
Do końca dnia powinienem się dowiedzieć.

Dymek napisał/a:
W Sandero 14 miesięcy już użytkuję i stwierdzam, że są rewelacyjne
Moje to była porażka. 100km w deszczu i mazały w obu kierunkach (w górę i w dół)
tAboon - 2019-02-15, 13:45

No i dostałem telefon.
Kwestia obrotów to SOFT silnika. Wg VIN kwalifikuje się na wgranie nowej wersji na przełomie kwietnia/maja. Więc na razie zostaję z autem z wadą.

Pozostałe rzeczy teoretycznie zrobione, praktycznie sprawdzę wieczorem.

Belphegor - 2019-02-15, 14:26

Dymek - to trafiłeś jakiegoś białego kruka. :shock: Nawet auta demo miewają problemy z wycieraczkami.
Dymek - 2019-02-15, 14:37

Belphegor napisał/a:
Dymek - to trafiłeś jakiegoś białego kruka. :shock: Nawet auta demo miewają problemy z wycieraczkami.

Dlatego właśnie teraz mam obawy czy trafię na równie dobre i odwlekam wymianę... ;-)

tAboon - 2019-02-15, 14:40

Belphegor napisał/a:
Dymek - to trafiłeś jakiegoś białego kruka. :shock: Nawet auta demo miewają problemy z wycieraczkami.
Albo ich nie używa :lol: :lol: :lol: :lol:
tAboon - 2019-02-21, 07:45

Na budziku kolejne 700km, parę małych opadów deszczu, parę razy spryskiwacz. Dziś jadąc do pracy średnio duża mżawka... i wycieraczki zaczynają zostawiać smugi :-?

Jakość oryginalnych wycieraczek made for Renault tragiczna. :roll:

Belphegor - 2019-02-21, 09:21

Jest jeszcze jedna opcja. Samochód mógł być źle umyty po fabrycznym konserwancie i szyba może być lekko tłusta. Nie na tyle, żeby wyczuć pod palcem, ale na tyle, żeby wycieraczki to wyczuły. Spróbuj może przelecieć ją (szybę) jakimś dobrym środkiem do mycia szyb.
tAboon - 2019-02-21, 09:46

Belphegor napisał/a:
Spróbuj może przelecieć ją
:oops:

Teoretycznie auto już 3 razy myte: przy odbiorze przez RRG, drugi raz na bezdotykowej i 3 raz u Zdunka.

Ale mam jakieś coś do mycia w szyb w garażu i spróbuję. Tylko, że wycieraczki już dostały po tyłku :(

kuba_malenstwo - 2019-02-27, 10:29

tAboon, wymień sobie pióra na bezprzegubowe Heyner i po sprawie - szkoda paliwa na reklamowanie w ASO OEM wycieraczek - poza tym czysta szyba czołowa decyduje o poziomie bezpieczeństwa. Ja kupuję powyższe dwa razy do roku (komplet około 45zł przy odbiorze osobistym w Krakowie).

Pozdrawiam.S. fajny kolorek ;-)

charger - 2019-02-27, 10:57

tAboon napisał/a:
Na budziku kolejne 700km, parę małych opadów deszczu, parę razy spryskiwacz. Dziś jadąc do pracy średnio duża mżawka... i wycieraczki zaczynają zostawiać smugi :-?

Jakość oryginalnych wycieraczek made for Renault tragiczna. :roll:


Ja wymieniłem oryginały miesiąc po zakupie auta na Bosh Aerotwin. Jeżdżę na nich od dobrych kilkunastu miesięcy i nadal dobrze zbierają. Fabrycznie są gówniane :)

SWilk - 2019-02-27, 11:01

Albo to mały przebieg, albo miałem szczęście, ale moje fabryczne wycieraczki dopiero teraz, po 15 miesiącach i drugiej zimie zaczynają smużyć. No ale przebieg ledwo 13000.
tAboon - 2019-02-27, 11:02

kuba_malenstwo, dzięki, kolor też mi pasuje :)

Wycieraczki mam już zamówione Oxiom (sprawdzone w poprzednich autach). Te, które mam teraz OEMy jak już zmęczę całkiem to wymienię na Oxiomy, tylko wcześniej wyszoruje porządnie szybę czołową.

Specjalnie do ASO nie opłaca się jeździć z wycieraczkami (choć mam dość blisko do ASO - dokładnie 1890m na piechotę :) ), zgłaszałem przy okazji wycieraczki i wymienili od reki, ale na od razu mi zapowiedzieli, że drugi raz nie wymienią.

kicpra - 2019-02-27, 11:20

tAboon, gdzie kupujesz te wycieraczki?
Też będę chciał kupić nowe, do MCV.

tAboon - 2019-02-27, 11:36

kicpra, sorki ale wcześniej była literówka :) OXIMO :)

OXIMO tu w wyszukiwarce wybierz jakie są potrzebne a potem symbol w wujka google i gotowe lub na alledrogo.
MCV wycieraczka OXIMO ALLEDROGO

wlodarek1 - 2019-02-27, 12:27

Moja Sandero w czerwcu skończy 3 lata, przejechałem nią do tego momentu 6890 km. Pióra wycieczki są jeszcze oryginalne i nie mażą szyb.
Mi się wydaje że Marokanczycy potrafią dobrze zmontować auto o prostej konstrukcja, takie jak moja Sandero Access. Z bardziej skomplikowanymi modelami już nie zawsze sobie radzą

tAboon - 2019-02-27, 13:13

wlodarek1 napisał/a:
Mi się wydaje że Marokanczycy potrafią dobrze zmontować auto o prostej konstrukcja, takie jak moja Sandero Access. Z bardziej skomplikowanymi modelami już nie zawsze sobie radzą

Nie wiem czy Sandero a Lodgy są wzajemnie jakoś bardzo rozbieżne technologicznie. Dodatkowo nie bardzo rozumiem co ma skomplikowanie technologiczne wspólnego z wycieraczkami :roll: :-?

Dracid - 2019-02-27, 13:51

No i sandero w Maroku nie składają
wlodarek1 - 2019-02-27, 16:41

Mi powiedział w salonie że moja Sandero było zamontowanie w Tangerze...
Jak się upewnić czy jest to prawda?

Belphegor - 2019-02-27, 17:03

Nie wiem, jak było w 2016 roku, ale obecnie wszystkie Sandero są składane w Tangerze w Maroku (a raczej niedaleko Tangeru). Niektóre silniki do Sandero (bodajże 0.9 TCe) są produkowane w Rumunii koło Mioveni.
wlodarek1 - 2019-02-27, 17:30

Czyli Dracid kłamie :?: :cry:
ms-kola - 2019-02-27, 17:32

A Logana MCV II Stepway gdzie składają?
Belphegor - 2019-02-27, 17:37

Jak z LPG to Rumunia. Reszta w Maroku.
arczi_88 - 2019-02-27, 18:11

A jakie to ma znaczenie gdzie auto składają? Przecież nie biorą ludzi z łapanki tylko są po kursach, szkoleniach i wiedzą co robią skoro auta same z taśmy zjeżdżają, potem kontrole, sprawdzanie. Owszem trafi się mina jak powolnemu ale on sobie zasłużył xDD

I może nie zaśmiecajmy wątku koledze 😜

tAboon - 2019-02-27, 19:02

arczi_88 napisał/a:
I może nie zaśmiecajmy wątku koledze 😜
Dziękuje :)
kicpra - 2019-02-27, 22:51

tAboon, dzieki, kupię sobie na próbę :-D
Dymek - 2019-02-28, 09:18

Przypominam tylko, że w Daciach tym samym modelu, mogą występować różne ramiona z różnymi typami mocowań pióra wycieraczki a sprzedawcy piór nie muszą tego ogarniać- trzeba zachować czujność przy zakupie.
A wracając do jakości- może są (lub byli) różni dostawcy wycieraczek montowanych fabrycznie i stąd nasze skrajnie różne oceny ich jakości.

charger - 2019-02-28, 09:26

Dymek napisał/a:
Przypominam tylko, że w Daciach tym samym modelu, mogą występować różne ramiona z różnymi typami mocowań pióra wycieraczki a sprzedawcy piór nie muszą tego ogarniać- trzeba zachować czujność przy zakupie.
A wracając do jakości- może są (lub byli) różni dostawcy wycieraczek montowanych fabrycznie i stąd nasze skrajnie różne oceny ich jakości.


Dlatego ja kupiłem ramiona wycieraczek od Dustera rozbitka z 2015 z końcami w kształcie U (starodawne :P) i wymieniłem. W moim był nowy typ VATL5.1 i komplet wycieraczek kosztował 200PLN. Teraz za komplet BOSH place 70 :)

tAboon - 2019-03-02, 22:26

Szyby mi dziś pofoliowali :)
Jak to foliator powiedział "taka folia dodaje Prestiżu" :D taaa Daci :P hehe

Belphegor - 2019-03-02, 22:30

No i miał rację. :-D
tAboon - 2019-03-02, 23:04

Belphegor, taaaa Dacia i Prestiż... hehehe :lol: :lol: :lol: :lol:

To tak jak ja i kościół :-P niby tak, ale tak nie do końca :P

ms-kola - 2019-03-02, 23:12

Zajefajnie to wyszło :-D
Jaki to stopień przyciemnienia?
Jaki koszt całego auta? Rozbierali coś mocno? Czy bezinwazyjnie?
Będziesz używał rejestratora na tylnej szybie?

tAboon - 2019-03-02, 23:32

A więc po kolei:
- stopień 3 z 4 do wyboru, czyli przed ostatni;
- 600 za to co na foto (drzwi T, szyby T boczne i pokrywa T)'
- nic nie rozbierali;
- bez inwazyjnie (chyba, że liczyć rysę na tylnej szybie od docinania folii - rysa jest na zewnętrznej części szyby - tak się docina folię na wymiar, ale trochę za mocno docisnął nożyk w jednym miejscu);
- mam w planach, ale od dnia zakupu nie mam czasu nawet ułożyć kabli dla przedniego rejestratora :) więc to kwestia czasu.

kicpra - 2019-03-03, 09:01

6 stówek to całkiem drogo według mnie, ale wyglada fajnie.
ms-kola - 2019-03-03, 13:47

tAboon Dzięki za informację. Pytałem o rejestrator na tylnej szybie, bo zastanawiam się jak tylna kamera będzie ogarniała obraz przy dość mocnym przyciemnieniu. W trakcie pogodnego dnia zapewne nie będzie większego problemu, ale już w pochmurne dni, zmrok, noc - może być ciemno. Planuje instalację rejestratora z kamerami na przód i tył, a także dość mocne przyciemnienie szyb. Dlatego zastanawiam się jak to będzie, a w necie nie mogę dopaść nigdzie filmików, czy testów rejestratora w przypadku przyciemnienia szyby.

kicpra W sumie to chyba taka normalna cena za ten samochód. Z tego co się rozglądałem, to mniej więcej tyle wychodziło za tego typu auto. Zakładałem nawet, że może tAboon'a wyszło to 700,00. Za Logana MCV katalogowo podają ogólnie cenę ok. 500,00. Oczywiście zanotowałem sobie namiar na firmę przyciemniającą, którą podawałeś kiedyś przy ul. Zbąszyńskiej :-D

Kauris - 2019-03-03, 14:04

Też sobie nożem szyby porysowałem przy docinaniu.
gg - 2019-03-03, 22:05

tAboon napisał/a:
Szyby mi dziś pofoliowali :)
Jak to foliator powiedział "taka folia dodaje Prestiżu" :D taaa Daci :P hehe

Dużo czasu zajęła cała zabawa? Jaką folię wybierałeś na oklejenie szyb?

tAboon - 2019-03-04, 07:11

Czas nałożenia ~2h.
Nie wiem jaka to folia, jaki producent, wybierałem tylko stopień przyciemniania, w szczegóły się nie zagłębiałem. Mam 10 lat gwarancji.

tAboon - 2019-03-09, 22:10

Takie moje dzisiejsze odkrycie :)

Trzymacz zamka pasa 2 rzędu.

laisar - 2019-03-09, 23:22

Warto czytać forum... Albo chociaż instrukcję - str. 3.23 (:
Dymek - 2019-03-09, 23:40

Odkrycie opisane w instrukcji obsługi, chyba w każdej Dacii...
Belphegor - 2019-03-10, 11:02

Nie psujcie koledze radości z samodzielnego odkrycia. :oops: A znacie to powiedzenie "kiedy wszystko inne zawiedzie, przeczytaj instrukcję"? :lol:
tAboon - 2019-03-10, 13:50

HaHaHa.... Instrukcję czytałem, ale ten fragment akurat nie utkwił mi w pamięci.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group